Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#7161 PostWysłany: 07 Lis 2019 01:10 

ansbach1 napisał(a):
Odszkodowanie przysługuje, jego wysokość będzie zależna od czasu opóźnienia na miejscu. Dzwoń do Lufthansy i poproś o taką zmianę, żeby zdążyć....]


A jak zamienią na loty linii z sojuszu .......dlatego to, ze nic nie jest zero jedynkowe


Co do treści postu wcześniej: źle to świadczy o sądach, gdy nie bacząc na kazdorazowe inne okolicznosci stosują kalkę czy orzecznictwo kopiuj wklej

Właśnie frankowicze się przekonują, ze umowa umowie nierówna i wyrok TSUE wszystkiego nie załatwia

Ps.znam orzecznictwa SN w podobnych sprawach, a były one zgoła INNE :shock:
Góra
 PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#7162 PostWysłany: 07 Lis 2019 01:39 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Ok - zrobili nam rebook lotu Frankfurt - Barcelona na niedzielę 10.11... Na niedzielę 10.11, zostawiając pierwszy segment Kraków - Frankfurt jak był(piątek 8.11 - a więc dwie doby na lotnisku ;)). O ile nic jutro nie da się zdziałać z infolinią, to z takowej propozycji nie zamierzamy skorzystać i zwracamy bilet. Suma summarum - najważniejsza dla mnie kwestia: rozumiem, że takowe działanie nie wyklucza mnie z ubiegania się o odszkodowanie(jakikolwiek miałby być efekt tego ubiegania się - to w świetle Waszej powyższej "dyskusji" ;) )?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7163 PostWysłany: 07 Lis 2019 01:47 

Złożysz reklamację do Lufthansy, a potem zapewne pozew do sądu to się kiedyś tam przekonasz
Góra
 PM off  
      
#7164 PostWysłany: 07 Lis 2019 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Anonymous napisał(a):
ansbach1 napisał(a):
Odszkodowanie przysługuje, jego wysokość będzie zależna od czasu opóźnienia na miejscu. Dzwoń do Lufthansy i poproś o taką zmianę, żeby zdążyć....]


A jak zamienią na loty linii z sojuszu .......dlatego to, ze nic nie jest zero jedynkowe


Co do treści postu wcześniej: źle to świadczy o sądach, gdy nie bacząc na kazdorazowe inne okolicznosci stosują kalkę czy orzecznictwo kopiuj wklej

Właśnie frankowicze się przekonują, ze umowa umowie nierówna i wyrok TSUE wszystkiego nie załatwia

Ps.znam orzecznictwa SN w podobnych sprawach, a były one zgoła INNE :shock:


Swojego czasu, Korwin - Mikke, złożył 4 pozwy, identyczne co do kropki, w swojej treści i otrzymał 4 różne wyroki i 4 różne uzasadnienia.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7165 PostWysłany: 07 Lis 2019 11:14 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Anonymous napisał(a):
Złożysz reklamację do Lufthansy, a potem zapewne pozew do sądu to się kiedyś tam przekonasz



Nie obrazisz się chyba jeżeli screen z moim zapytaniem, połączonym z Twoim cytatem, podrzucę do Wikipedii jako propozycję do uzupełnienia hasła "głupiomądrość"?
Góra
 Profil Relacje PM off
01ERES lubi ten post.
 
      
#7166 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:13 

Samo życie: czy Ci się podoba czy nie i tak musisz złożyć czy zaczac procedurę od reklamacji do Lufthansy
Taki wiciu zapoda tu swój problem, generalnie i tak zrobi co sobie wymyślił i na koncu na forum zapyta o prognozę co wywalczy

Czy ci się podoba lub nie taka jest procedura postępowania jak ci napisałem

Choć ja bym zaczął od poszukania lotów alternatywnych i LH to zaproponował
Góra
 PM off  
      
#7167 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:53 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
Nie pytałem o prognozę w stylu "a co myślicie", tylko zadałem konkretne pytanie z zakresu regulacji: czy anulacja biletu, w świetle wspomnianych ogólnych regulacji, zamyka drogę do odszkodowania. Ktoś z odpowiednią wiedzą w zakresie tychże regulacji, mógłby też konkretnie odpowiedzieć :) W każdy razie kończę ten lekki offtopic, bo nie o to się tu rozchodzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7168 PostWysłany: 07 Lis 2019 13:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@wiciu
Cytuj:
rozumiem, że takowe działanie nie wyklucza mnie z ubiegania się o odszkodowanie

Nie wyklucza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7169 PostWysłany: 07 Lis 2019 13:37 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 53
O - to właśnie ta wspominana konkretna odpowiedź :) Dzięki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7170 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:51 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 38
Drodzy forumowicze

Odbywałem lot turecką linią lotniczą Onur Air z Polski do Turcji.
Lot był opóźniony 5 godzin więc skierowałem reklamację do linii lotniczej - bez odpowiedzi.
Następnie skierowałem skargę do Rzecznika Praw Pasażerów przy ULC - równiez bez odpowiedzi, i bez większego znaczenia.

Data lotu: 6.07.2018
Reklamacja przesłana do linii lotniczej 7.09.2018
Skarga przesłana do Rzecznika Praw Pasażerów 10.06.2019
Był to lot czarterowy w ramach wycieczki wykupionej w Coral Travel
Linia lotnicza obsługująca przelot: Onur Air z siedzibą w Turcji.

Jestem przekonany że odszkodowanie jest mi należne ponieważ opóźnienie wynikło z powodu usterki samolotu.

Chciałbym pozwać linię lotniczą Onur Air do sądu aby wypłacili należne odszkodowanie jednak nie wiem gdzie zacząć. Linia lotnicza ma siedzibę Istambule i nie posiada siedziby na terenie Polski. Według zapisów Rozporządzenia 261/2004 linia zobowiązana jest przepisami do wypłaty odszkodowania.

Prosiłbym o wskazówki jak mogę skutecznie wytoczyć linii sprawę sądową aby przyniosło to oczekiwany skutek, czyli wypłatę należnego w świetle europejskich przepisów odszkodowania.

Czy z racji że lot odbywał się z Polski i usługa nijako była świadczona na terenie naszego kraju, mogę skierować sprawę do polskiego sądu?
Na przykład poprzez e-sąd?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7171 PostWysłany: 08 Lis 2019 14:56 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
kamyk3m napisał(a):
Data lotu: 6.07.2018




Czy z racji że lot odbywał się z Polski i usługa nijako była świadczona na terenie naszego kraju, mogę skierować sprawę do polskiego sądu?
Na przykład poprzez e-sąd?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

W polskim sądzie twoja sprawa uległa przedawnieniu (minął rok od zdarzenia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7172 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:13 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 38
miriam napisał(a):
kamyk3m napisał(a):
Data lotu: 6.07.2018




Czy z racji że lot odbywał się z Polski i usługa nijako była świadczona na terenie naszego kraju, mogę skierować sprawę do polskiego sądu?
Na przykład poprzez e-sąd?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki

W polskim sądzie twoja sprawa uległa przedawnieniu (minął rok od zdarzenia)



A czy skierowanie sprawy do Rzecznika Prawa Pasażerów przed upływem roku nie przedłuża biegu przedawnienia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7173 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
To przerywa bieg przedawnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#7174 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:35 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@boots masz rację - " wszczęcie postępowania przed Rzecznikiem przerywa bieg przedawnienia roszczeń pasażera, ponadto przedawnienie ulega zawieszeniu na czas trwania mediacji. Oznacza to, że kierując sprawę do Rzecznika pasażer nie musi obawiać się, że w razie niepomyślnego wyniku mediacji utraci prawo do skierowania sprawy do sądu i dalszego egzekwowania swoich roszczeń." Tylko dziwne,że od pół roku RPP się nie odezwał na jakim etapie jest sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7175 PostWysłany: 08 Lis 2019 15:37 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Rzecznik odpowiada po 6 miesiącach, więc dostaniesz odpowiedź. Przerwałeś bieg przedawnienia. Onur lekceważy Rzecznika i nie wypłaci odszkodowania. To, że coś się należy nie znaczy, że możesz to wyegzekwować. Zaliczka na tłumacza w postępowaniu sądowym to 1000 zł i nawet mając nakaz Onur nie zapłaci. Mam kilka takich spraw i chcę przekonać komornika, żeby zajął samolot inaczej walka nie ma sensu. Niestety. Pasażerowie Onura powinni pisać do biura podroży jak traktuje ich przewoźnik.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#7176 PostWysłany: 08 Lis 2019 17:31 

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 38
ansbach1 napisał(a):
Rzecznik odpowiada po 6 miesiącach, więc dostaniesz odpowiedź. Przerwałeś bieg przedawnienia. Onur lekceważy Rzecznika i nie wypłaci odszkodowania. To, że coś się należy nie znaczy, że możesz to wyegzekwować. Zaliczka na tłumacza w postępowaniu sądowym to 1000 zł i nawet mając nakaz Onur nie zapłaci. Mam kilka takich spraw i chcę przekonać komornika, żeby zajął samolot inaczej walka nie ma sensu. Niestety. Pasażerowie Onura powinni pisać do biura podroży jak traktuje ich przewoźnik.


Czyli według Ciebie nie ma szans uzyskania czegokolwiek nawet kierując sprawę do sądu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7177 PostWysłany: 08 Lis 2019 18:43 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Dostaniesz nakaz lub wyrok i co zrobisz? Nie pójdziesz do komornika, bo onur poza samolotami nie ma majątku w Polsce, a uznanie tytułu w Turcji to lata i tysiące. Pozew zbiorowy i ogarnięty komornik. W Niemczech komornik zajął samolot i zapłacili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7178 PostWysłany: 09 Lis 2019 12:26 

Rejestracja: 09 Lis 2019
Posty: 3
Witam szanowne grono.
Mam pytanko odnośnie British Airways. Walczę z nimi o odszkodowanie za opózniony lot z Rzymu FCO do Edynburga EDI z przesiadką w Gatwick LGW ( jeden bilet). Lot z Rzymu był opózniony o 4 godziny przez co nie zdążyłem na lot z LGW do EDI. W Gatwick wynająłem hotel (mam rachunek), Złożyłem reklamację i Pan "odpowiadacz" zajmujący się moją sprawą w BA zaproponował mi 250 Euro twierdząc że był to lot do 1500 km,podczas gdy z FCO do EDI jest 1934 km.Moje pytanie jak dalej z nimi walczyć aby podnieśli odszkodowanie do 400 Euro i czy jest jakś szansa aby odzyskać kasę za hotel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7179 PostWysłany: 09 Lis 2019 13:15 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2266
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@proauto: dalszego na własną rękę wziąłeś hotel a nie w porozumieniu z BA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7180 PostWysłany: 09 Lis 2019 13:26 

Rejestracja: 09 Lis 2019
Posty: 3
@seal. BA chciała mi przebukować lot do EDI na póżniejszy ale ja już nie potrzebowałem lecieć bo termin spotkania minął i zostałem w Gatwick. Moja firma zabukaowała mi hotel jak jeszcze byłem w Rzymie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group