Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#6941 PostWysłany: 16 Wrz 2019 01:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
ansbach1 napisał(a):
Nie ma komu pracować, dlatego jak kolejnym razem oburzymy się, że urzędasom przewraca się w głowach, bo chcą podwyżkę to przypomnij sobie ten screen.

Ja sobie zdaję z tego sprawę, ale przecież po 2015 roku Polska miała przestać być państwem teoretycznym, a ten teoretycznie działający ULC (jak wyśmiewano na komisji Amber Gold) widać dalej działa teoretycznie.

To jest oczywiste dla mnie, że urzędnicy w dużych miastach, Policja, ratownictwo medyczne, straż miejska i całą reszta muszą zarabiać rynkowo, albo nikogo nie będzie do pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#6942 PostWysłany: 16 Wrz 2019 12:05 

Rejestracja: 15 Wrz 2019
Posty: 3
imdbmi napisał(a):
"gaciami" lui viton chodzisz w domu?

wrociles do domu wiec zakupy nie zrobisz na koszt linii

a postem dramatyzujesz jakmy swiat ci sie zawalil


Dzięki za poświęcenie swojego czasu żeby mi to napisać, proponuje poluzować gumę w swoich "gaciach" ;)

Pabloo napisał(a):
Michał Nadarzyński napisał(a):
Kończąc, czy w tej sytuacji powinienem lub mogę ubiegać się o jakąś rekompensatę? [...]
Warto tu się o coś starać czy czekać aż doślą walizkę i zapomnieć o sprawie?


Pabloo napisał(a):
Umowa została wykonana nienależycie, więc ubiegać się możesz, choć nie ma co liczyć na to, że KLM po dobroci cokolwiek wypłaci. Można by też żądać zwrotu niezbędnych wydatków, jeśli masz na to potwierdzenie, ale linie lotnicze w sytuacjach powrotu do miejsca pierwszego wylotu(do domu) nie chcą nawet ich ponosić.


Dzięki serdeczne za rzeczową odpowiedź, czekam zatem na bagaż. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6943 PostWysłany: 17 Wrz 2019 20:36 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Prosiłem Was o pomoc w ustaleniu pewnych danych związanych z opóźnieniem w innym wątku,sądząc ,że problem dotyczy opóźnienia z powodu pogody.
jak-ustalic-nie-pogode-na-lotnisku-w-przeszlosci,15,144525
Okazało się ,że tak nie jest.Napisałem o tym w tym samym wątku licząc na Wasze sugestie ale temat "umarł" więc pozwolę sobie wrócić do niego tutaj.
Pokrótce było to tak:
Moja siostra leciała Lufthansą w dniu 26 sierpnia 2019r. z Wrocławia do Nowego Jorku
Już we Wrocławiu okazało się ,że samolot wyleciał 30 minut później, przez co nie zdążyła na samolot z Frankfurtu do Nowego Jorku. W efekcie w NYC znalazła się 15 godzin później.
Przedstawiciele Lufthansy twierdizli na lotnisku ,że już lot FRA-WRO o 12.55 (wyleciał 13.24 ) złapał opóźnienie z powodu złych warunków pogodowych.
Przez to lot powrotny do FRA o 14.50 również był opóźniony (wylot 15.26-przylot do FRA 16.38, 28 minut opóźnienia) co skutkowało utratą połączenia do Nowego Jorku o 17.10 (wyleciał z opóźnieniem o 17.52) ,nocką w hotelu i przylotem do NYC 15 godzin po terminie.
Już na lotnisku we Frankfurcie tłumaczyli się na informacji ,że odszkodowanie się nie należy bo winne są złe warunki pogodowe.
Co ciekawe wg planu podróży między lądowaniem we Frankfurcie a wylotem do NYC było przewidziane 1h10 mn,tymczasem mimo tych opóźnień w dniu 26 sierpnia było to w rzeczywistości 1h 14 mn! i skończyło się zamknięciem bramki mimo,że samolot jeszcze stał.
Siostra otrzymała od Lufthansy następującą odpowiedź,której fragment załączam.Wynika z niej ,że nie chodzi już o warunki pogodowe , lecz o zakłócenia Kontroli Ruchu Lotniczego ( Deutschen Flugsicherung ).
"The reason for the irregularity on your flight was restrictions by air traffic control authorities. We are fully aware that our passengers decide to fly with us because Lufthansa is known for punctuality and reliability, and we do everything in our power to meet this expectation. As an airline we have no influence over the directives and instructions of the airport and aviation security authorities, and must abide by these without exception. We ask for your understanding that we can only be held liable for issues which lie within our responsibility.

However, while you may not be liable for compensation, please be advised that we have made the prompt decision to offer you USD 111 as gesture of goodwill for the inconvenience caused as a result of the delay. (...)

Oczywiście siostra chce odmówić przyjęcia tych 111 $ żądając konkretnej decyzji w zakresie odszkodowania.
Co Wy na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6944 PostWysłany: 17 Wrz 2019 22:54 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jak płacą to się należy. Żądać 600.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
#6945 PostWysłany: 17 Wrz 2019 23:11 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
ULC już nie pomaga, przedsądowe wezwanie chyba sobie daruję, lot na reklamację nie odpowiada, zostaję więc chyba sąd ( nie chcę korzystać z firm typu airhelp )

Mogę liczyć na kogoś pomoc i opisanie krok po kroku jak zakłada się taką sprawę przeciwko LOTowi? Z góry bardzo dziękuję!!!
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6946 PostWysłany: 18 Wrz 2019 09:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Skorzystaj z pomocy płatnego profesjonalisty.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukas63 lubi ten post.
 
      
#6947 PostWysłany: 18 Wrz 2019 14:48 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
neverstopexploring napisał(a):
ULC już nie pomaga, przedsądowe wezwanie chyba sobie daruję, lot na reklamację nie odpowiada, zostaję więc chyba sąd ( nie chcę korzystać z firm typu airhelp )

Mogę liczyć na kogoś pomoc i opisanie krok po kroku jak zakłada się taką sprawę przeciwko LOTowi? Z góry bardzo dziękuję!!!


Wiadomo forum, odpowiadamy piszemy komentarze, ale Ty oczekujesz nie tylko napisania pozwu od początku do końca, ale poprowadzenie za rękę, jakie opłaty do jakiego sądu na jakie konto, jakie są możliwe scenariusze etc. 5 lat studiów, 3 lata aplikacji, tysiące godzin nauki za dziękuję bardzo? Przecież prawnicy po to m.in. studiują, żeby pisać pozwy. Czym się zajmujesz? Czy za swoją pracę wykonasz za dziękuję? Nie umiem malować, dlatego albo sam maluję i liczę się z tym, że spartole albo biorę profesjonalistę i mu za to płace. Zapewne ktoś pisał tu pozew i pomoże, ale za profesjonalne usługi się płaci, bo to czego oczekujesz to nie zwykla pomoc w ramach forum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#6948 PostWysłany: 19 Wrz 2019 17:05 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
I po co te wszystkie komentarze? Wskażecie mi gdzie ja proszę o napisanie pozwu za mnie? Pytam jedynie o wskazówki na forum gdzie ludzie m.in dzielą się pomocą w wielu sprawach,tak - nieodpłatnie , proponuję poluzować nastawienie.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6949 PostWysłany: 22 Wrz 2019 01:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Wszystko jest w internecie jak przeprowadzić postępowanie. Stron internetowych bez liku

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6950 PostWysłany: 22 Wrz 2019 17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2018
Posty: 2
Dzień dobry,

mój lot został opóźniony o kilka godzin. Jakie dokumenty mam złożyć, aby dostać odszkodowanie i czy takowe w ogóle mi się należy?

Z góry dziękuję za pomoc!

P.S. Niestety nie mogę założyć nowego tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6951 PostWysłany: 22 Wrz 2019 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@Biletykomunikacyjne Nie musisz zakładać nowego tematu, wystarczy, że przeczytasz te obecne już na forum np. odszkodowanie-za-spozniony-lot,1498,2646
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#6952 PostWysłany: 23 Wrz 2019 17:37 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 3
Witam,
Takie pytanie.. Jakie odszkodowanie należy się za lot Fuerteventura-Katowice? 400 czy 600 euro?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6953 PostWysłany: 23 Wrz 2019 17:37 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
400 EUR.
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6954 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:11 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 3
Dlatego, że to UE i wtedy odległość nie ma znaczenia?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Wrz 2019 18:58, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6955 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:13 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie, dlatego że odległość jest mniejsza niż 3500 km.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6956 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
@Kolpak Odległość wynosi ponad 3500km, ale loty wewnątrz Unii i ponad 1500km -> dlatego 400 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kolpak lubi ten post.
Kolpak uważa post za pomocny.
 
      
#6957 PostWysłany: 23 Wrz 2019 18:55 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 3
OK, dzięki za info.
Pytałem, bo (nie wiem czy to ciekawostka czy nie) dostałem odszkodowanie z ACB liczone właśnie od 400 euro i nie wiedziałem dlaczego (na swojej stronie nie wspominają o ograniczeniu UE), a odpowiadali mi na zasadzie "tyle się należy".
A ewentualną ciekawostką może być to, że opóźnienie w lądowaniu nie przekroczyło 3 godzin... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6958 PostWysłany: 23 Wrz 2019 19:42 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Czy ktoś z was dostał odszkodowanie od Ukrainian Airlines za lot spoza Unii również poza Unię, np. Kijów-Erywań? Podejrzewam, że nie ma szans na takie coś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6959 PostWysłany: 23 Wrz 2019 20:11 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Tom Stedd napisał(a):
Czy ktoś z was dostał odszkodowanie od Ukrainian Airlines za lot spoza Unii również poza Unię, np. Kijów-Erywań? Podejrzewam, że nie ma szans na takie coś.


tak
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6960 PostWysłany: 24 Wrz 2019 19:47 

Rejestracja: 24 Wrz 2019
Posty: 14
Wracałem 01 września z Chanii i niestety nasz lot opóźnił się o ponad 14 godzin. Mieliśmy wylecieć o godzinie 10.10 a do Gdańska dotarliśmy 02 września ok. 3 nad ranem . Samolot podstawili o godzinie 23.30 i okazało się,że jest to samolot z którego nas o 15 godzinie wyprosili ( pojeździliśmy sobie po lotnisku), bo nie mógł wznieść się do góry. Nasza grupa nie chciała wsiąść ponownie do tego samolotu (ze strachu) i po naszych żądaniach podmienili nam samoloty z grupą, która też leciała do Gdańska też z opóźnieniem, ale ok.2,5 godzinnym. Napisałem reklamację i otrzymałem taką informacje:

"Wyjaśniamy, że 12.03.2019 roku, na podstawie dyrektywy awaryjnej 2019-0051-E, wydanej przez EASA (European Union Aviation Safety Agency) i w pełni respektowanej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego w Polsce, nastąpiło wyłączenie z floty wszystkich statków powietrznych Boeing 737-800 MAX.
Powyższa decyzja wymusiła na przewoźniku dokonanie zmian w rozkładzie lotów oraz konieczność zastąpienia uziemionych maszyn innymi samolotami, tak, jak miało to miejsce w przypadku Państwa rejsu.
Tym samym, opóźnienie Państwa lotu było spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, które pozostają poza kontrolą przewoźnika i nie można było ich uniknąć przy pomocy żadnych racjonalnych środków, co zwalnia firmę Smartwings Poland Sp. z o.o. od wypłaty odszkodowania.
Niemniej jednak, dbając o zadowolenie naszych pasażerów, proponujemy rekompensatę w wysokości 200 euro na pasażera, która pokryje koszty związane z zaistniałą sytuacją."

Licząc na Waszą wiedzę i pomoc, możecie mi wskazać tą dyrektywę, bo ja coś nie mogę jej znaleźć. I czy Was też zadziwia tak odpowiedź, czy może to jest racjonalne? Z góry dziękuję, Janek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 345, 346, 347, 348, 349, 350, 351 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Krzysztof76 oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group