Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#4781 PostWysłany: 07 Mar 2018 18:42 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 41
Panie i Panowie, jak pisałem wcześniej leciałem do Egiptu 2+1, samolot Small Planet miał opóźnienie prawie 5 godzin. Napisałem reklmację tak jak mi doradzaliście. Dzisiaj otrzymałem odpowiedź jak poniżej:

"Szanowni Państwo,

Na wstępie chcielibyśmy przeprosić za wszelkie niedogodności związane z opóźnieniem rzeczonego lotu oraz podziękować za cierpliwość i wyrozumiałość.
Po rozpatrzeniu Państwa reklamacji firma Small Planet podjęła decyzję o zaoferowaniu Państwu bonu turystycznego w wysokości 500 eur dla każdego z Pasażerów. Voucher można wykorzystać w ofercie Small Planet Airlines dostępnej na stronie internetowej na zakup wybranych lotów lub usług dodatkowych. Voucher można wykorzystać do 30 września 2018.
Uprzejmie proszę o wypełnienie załączonego druku oraz odesłanie jego czytelnego skanu w odpowiedzi zwrotnej, abyśmy mogli przekazać dokument do realizacji. Po otrzymaniu podpisanego dokumentu prześlemy Państwu przyznany bon.

Ponadto, należy zauważyć, iż ze względu na długość trasy lotu rekompensata w wysokości 600 euro nie przysługuje.

Dodatkowo proszę pamiętać, że oświadczenie powinno być podpisane przez wszystkie osoby pełnoletnie, które obejmuje reklamacja.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcam do kontaktu."


Nie bardzo mnie interesują bony bo w zasadzie mam już zaplanowane wyjazdy do Września i musiałbym coś na siłe planować.
Jak od nich wyrwać kasę zamiast tych nieszczęsnych bonów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#4782 PostWysłany: 07 Mar 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Napisz im, że nie chcesz żadnych bonów tylko odszkodowanie.
Nie ten temat.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4783 PostWysłany: 07 Mar 2018 18:55 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 41
czyli rozumiem z tego pisma że reklamacja jest uznana. Teraz tylko chcą mi wcisnąć bony ale ja mam prawo do pieniędzy?
Nie oni decydują w jakiej formie ma być ta rekompensata?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4784 PostWysłany: 07 Mar 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Napisz do nich że interesuje Ciebie tylko gotówką a nie bony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4785 PostWysłany: 08 Mar 2018 19:05 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 41
Czołem,

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź
"Szanowni Państwo,
Na wstępie chcielibyśmy przeprosić za wszelkie niedogodności związane z opóźnieniem rzeczonego lotu oraz podziękować za cierpliwość i wyrozumiałość.
W związku ze złożoną reklamacją dotyczącą opóźnionego lotu uprzejmie informuję, że firma Small Planet postanowiła przyznać Państwu rekompensatę w kwocie 900 euro (kwota przyznana łącznie 3 osobom). Mając na uwadze powyższe, bardzo proszę o wypełnienie załączonego druku i odesłanie jego skanu w odpowiedzi na niniejszego maila. Po otrzymaniu podpisanego dokumentu będziemy mogli przekazać druk do płatności."


Dlaczego 900Euro a nie 1200 ? Pisać że ma być 1200? czy odpuścić i brać co dają ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4786 PostWysłany: 08 Mar 2018 19:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
Pisać że ma być 1200? czy odpuścić i brać co dają ?

Jak Ty idziesz przez życie bez pomocy internautów? Z mięsnego też pytasz, czy kupić wołowinę, czy cielęcinę?:twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4787 PostWysłany: 08 Mar 2018 19:15 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 41
Może się nie wyraźnie wyraziłem ale chodzi mi o to czy linie small planet mają możliwość obniżenia należnego odszkowoania i na jakiej podstawie ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Mar 2018 23:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4788 PostWysłany: 08 Mar 2018 19:18 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Mogą Ci zaproponować co chcą, a od Ciebie zależy, czy się na to zgodzisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4789 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:23 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 41
Jakie są szanse na otrzymanie pełnego odszkodowania ? tak z waszego doświadczenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4790 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:45 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@l.e.s.t.e.r Spore, lecz odległe w czasie ;)Wygląda na konieczność uruchomienia ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4791 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:46 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
hej, sluchajcie lot odwolal mi lot 13.01 po problemach z wypadkiem dash-a na okeciu.
napisalem reklamacje, lot na to, ze odwolanie lotu bylo ze wzgledow bezpeczenstwa, wiec
sorry bez odszkodowania. odwolalem sie od tej decyzji, piszasz ze prosze o 250 Euro odszkodowania (
polecialem w poniedzialek rano zamiast w niedziele popoludniu) i o wymienienie jakie to wzgledy bezpeczeniestwa
spodowaly odwolanie lotu. i dzisiaj dostalem taka odpowiedz:

Jednocześnie wyjaśniamy, że przyczyną odwołania rejsu LO3886 była konieczność wdrożenia dyrektywy Ministerstwa Transportu Kanady (organu nadzorującego producenta samolotów Bombardier) wydanej po incydencie w dniu 10 stycznia 2018 i nakazującej wymianę jednego z elementów samolotu ze względów bezpieczeństwa planowanych operacji lotniczych.

W myśl obowiązujących przepisów, przedstawione okoliczności są traktowane jako nadzwyczajne i niezależne od przewoźnika. Okoliczności te wyłączają odpowiedzialność przewoźnika i zwalniają go z wypłaty odszkodowania z tytułu zakłócenia lotu.

W świetle powyższego brak jest podstaw do rozpatrzenia reklamacji zgodnie z oczekiwaniem.
Karolina

i jak uwazacie ? moze lot odmowic wyplaty odszkodowania ? zapachnialo klamstwem, bo nie wierze ze musieli
wymieniac jeden element w kazdym z dashow. pozatym maja przeciez embriony, mogli go podstawic.
tak czy siak zloze odwolonie do ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4792 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:49 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 41
miriam napisał(a):
@l.e.s.t.e.r Spore, lecz odległe w czasie ;)Wygląda na konieczność uruchomienia ULC.

hmm napisałem do nich że chcę całość 1200euro.
Mogę pisać do ULC jeśli odmówią, to nie są pieniądze które muszę mieć szybko. Dzięki za pomoc, będę informował jak sprawa się rozwija.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4793 PostWysłany: 08 Mar 2018 20:59 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
@michcioj: O tym, że uziemili wszystkie LOT-owskie Dashe, mówiono nawet w TV.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#4794 PostWysłany: 08 Mar 2018 21:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5132
srebrny
d-t-x cudownie, a co mnie to obchodzi ? uziemiaja dashe, to prosze podstawiac embraery.


Ostatnio edytowany przez michcioj, 08 Mar 2018 22:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
hubson lubi ten post.
 
      
#4795 PostWysłany: 08 Mar 2018 21:15 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Tak, ja też twierdzę, że ich psim obowiązkiem jest zapewnić w tej sytuacji inny samolot. Myślę też jednak, że w tej sprawie będziesz się musiał wspomóc opinią ULC...
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#4796 PostWysłany: 08 Mar 2018 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A w ogóle jak ma się owe „niezależnie od przewoźnika" w przypadku, gdy pkbwl uzna przyczynienie się do zdarzenia pracownika linii lub podwykonawcy(pilot, mechanik)? Albo w sumie nawet samoistną awarie samolotu. Przecież wtedy przewoźnik powinien odpowiadać na zasadzie ryzyka. Niezależnie nie oznacza w sposób niezawiniony. Oczywiście piszę o przypadku, gdy lot z „awarią" oraz lot opóźniony/odwołany są tego samego przewoźnika i są to dwa różne loty. We ktoś o przypadku, gdy taką sprawą zajmował się jakiś ulc?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji


Ostatnio edytowany przez Pabloo, 09 Mar 2018 18:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4797 PostWysłany: 09 Mar 2018 17:06 

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 12
Dostaliśmy decyzję na temat odszkodowania od PLL LOT. Oczywiście odmowna. Napisałam od niej odwołanie - również odrzucili.

Zanim skorzystam z pośrednika typu AirHelp chcę zaoszczędzić tą prowizję i zgłosić temat do ULC.

I tutaj pytanie...co ULC zrobi z moją sprawą? Mogą oni zmusić linię lotniczą do wypłaty odszkodowania? Mogą reprezentować mnie w sądzie? Czy po prostu wydadzą coś na zasadzie swoje opinii na ten temat a czy dostanę odszkodowanie czy też nie to dalej jest zależne od dość negatywnie nastawionego PLL LOT?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4798 PostWysłany: 09 Mar 2018 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
a możesz poczytać ten watek? odpowiedz pada co chwila
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4799 PostWysłany: 09 Mar 2018 18:47 

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 12
becek napisał(a):
a możesz poczytać ten watek? odpowiedz pada co chwila


No wybacz ale 241 stron dość ciężko przeczytać. W ostatnich 10 najnowszych informacji nie ma :3
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4800 PostWysłany: 09 Mar 2018 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
@kacha1423

wszystko co najważniejsze masz na gorze 1 strony
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Japonka76 10 Mar 2018 14:30, edytowano w sumie 2 razy
ciach wycieczki
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group