Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 20 Lut 2017 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
forni napisał(a):
Mam pytanie do osób którym udało się otrzymać odszkodowanie od RYANAIR. W jaki sposób otrzymaliście refundacje?


Konto, przejrzyj poprzednie strony tego wątku, napisałem, na co trzeba uważać :)
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#222 PostWysłany: 22 Lut 2017 20:32 

Rejestracja: 11 Lut 2017
Posty: 9
miriam napisał(a):
Chey napisał(a):

Teraz mam pytanie, czy już nic nie zdziałam?
Lot był opóźniony 19,5h W tym samym czasie odbywały się loty z Modlina, także chyba należy się to odszkodowanie.

Po takiej odpowiedzi zostaje skierować sprawę do ULC i czekać na ich rozstrzygnięcie.


Ludzie wypowiadają się, ze warto napisać, bo często najpierw odmawiają. Tylko pytanie na jaki adres/którego formularza użyć? Na maila którego mi wysłali nie mogę odpowiedzieć, a nie chcę zakładać kolejnej sprawy w sprawie UE 261

Któryś z tych: https://contactform.ryanair.com/ ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#223 PostWysłany: 22 Lut 2017 21:41 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌Chey‌ Czyli chcesz jeszcze raz składać wniosek do Ryanaira licząc,że zmienią stanowisko? Jak chcesz to spróbuj może https://contactform.ryanair.com/?cr=4-0 ... ompr=Other ale nie licz,że się ugną ;)A nie lepiej aby to rozstrzygnął ULC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 22 Lut 2017 23:17 

Rejestracja: 11 Lut 2017
Posty: 9
@‌miriam‌
Jeszcze raz spróbuję, jak nie to do ULC :) dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 20 Mar 2017 22:59 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 3
Witam wszystkich forumowiczów
Przepraszam jesli takie lub podobny temat juz byl, ale nie mam laptopa, a przegladanie forum z mojego starego smartphona nie jest zbyt proste.
Sprawa jes dosyc pilna. Ryanair przed chwilą odwolal moj jutrzejszy, poranny lot z Mykonos do Aten. W wiadomosci sms poinformowali tylko o mozliwosci zwrotu pieniedzy lub przebukowania na inny dzień, co kompletnie nie wchodzi w gre, gdyz po 15 mam lot Aegeanem z Aten do Warszawy. Czy w związku z tym mogę zadzwonić do Ryanaira i zażądać kupienia lotu z Mykonos do Aten Aegeanem, ktory leci w pasujacych godzinach. Czy mam rano sama jechac na lotnisko, kupic lot i pozniej wysylac do Ryanaira zadanie zwrotu za bilet?
Bardzo serdecznie prosilabym o porady
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 20 Mar 2017 23:10 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Ryanair ma obowiązek zapewnić Ci inny transport do Aten, ale prawo nie reguluje w jakim czasie, tj. mogą Ci zaproponować lot do Aten dzień później (co nic Ci nie daje), więc jeśli chcesz zdążyć na swój lot, to w tym przypadku jesteś skazana na siebie.

Ryanair na 99% nie zrobi nic ponad to, czego wymaga od nich prawo, ale na Twoim miejscu spróbowałbym szczęścia, wytłumaczył sytuację w punkcie obsługi Ryanaira na lotnisku i zaproponował, żeby dali Ci w takiej sytuacji lot na pokładzie swojego samolotu z Aten do Modlina.

Powiedz, że często nimi latasz i masz z nimi pozytywne wspomnienia itp. Pewnie nic z tego, ale i tak warto spróbować.
Góra
 Profil Relacje PM off
MUC2014 lubi ten post.
 
      
#227 PostWysłany: 20 Mar 2017 23:36 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 3
I Ryanair naprawdę nie jest do niczego zobligowany, mimo iz odwolal lot 10h przed startem i nie zapewnil jakiejś alternatywnej opcji transportu?
Lot dzien pozniej to zadna pomoc, gdy tkwi się w obcym miejscu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 20 Mar 2017 23:40 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Ma obowiązek zapewnić Ci hotel itp. do czasu zastępczego lotu: https://www.ryanair.com/content/dam/ryanair/help-centre-pdfs/eu261-notices/EU261-PL-PL.pdf

Zależnie od powodu odwołania, prawdopodobnie przysługuje Ci również odszkodowanie w wysokości 250€. Wniosek złóż przez internet po powrocie do domu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 20 Mar 2017 23:58 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 3
Przepraszam ze tak dopytuje, ale nie mialam jeszcze takiej sytuacji i z pewnością nie jest ona dla mnie komfortowa.
Czy w tym przypadku nie wchodzi w gre przepis mowiacy o tym, ze Ryanair powinien zapewnić alternatywne polaczenie wychodzace nie wcześniej niz godzine przed planowana godzina wylotu i dotarcie do miejsca docelowego najpozniej 2h po planowanej godzinie przylotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 21 Mar 2017 00:17 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 306
niebieski
kontaktuj się bezpośrednio z Ryanair , nikt na tym forum nic nie wymyśli , nikt z nas nie chciałby się znależć w podobnej sytuacji, jednak Ryanair to linia raczej radż sobie sam , a póżniej pisz reklamację i walcz o odszkodowanie , dokumentuj wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 21 Mar 2017 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Prawdopodobnie ani teraz, ani tym bardziej jutro lotów tym Aegeanem już nie będzie. Samolot nie pociąg.

Korzystaj z prawa do opieki, poinformuj pracodawcę (jeśli jesteś na etacie), wyluzuj i ciesz się z dodatkowego dnia urlopu.

Dowiedz się, kiedy wreszcie będziesz w Atenach i wtedy szybciuutko zarezerwuj lot do Warszawy, który pokryjesz sobie z odszkodowania, jeśli będzie Ci przysługiwało.

A na następny raz polecam pośredników, którzy wystawiają bilety tanich linii z gwarancjami przesiadki i/lub ubezpieczenie podróży/lotu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 21 Mar 2017 13:37 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌manyaky‌ a którzy pośrednicy wystawiają bilety tanich linii z gwarancją przesiadki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 21 Mar 2017 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Jest taki nowy polski OTA założony przez właścicieli innego dużego. Nie wiem, czy mogę reklamować.

Sprzedają odcinki łączone z tanich linii i dają gwarancję przesiadki.

Cytuj:
MASZ NASZE WSPARCIE
GWARANCJA [wycięte] OBEJMUJE:
Alternatywne połączenie za free w przypadku, gdy lot zostanie odwołany lub się spóźni i zaistnieje ryzyko spóźnienia się na następny lot na Twojej trasie
Nocleg i wyżywienie - W wyjątkowych sytuacjach dodajemy także do 50 € na hotel oraz 10 € na wyżywienie dla każdego pasażera
Wsparcie Powietrzne 24/7
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#234 PostWysłany: 21 Mar 2017 14:13 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
manyaky napisał(a):
Jest taki nowy polski OTA . Nie wiem, czy mogę reklamować.

Sprzedają odcinki łączone z tanich linii i dają gwarancję przesiadki.


Zaryzykuj i zareklamuj ,może warto korzystać ,bo chyba to jakiś unikat w sferze pośrednictwa biletów lotniczych.Zwłaszcza jak potwierdzi się to co piszą :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 21 Mar 2017 14:22 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
@miriam, wystarczy wygooglować "Wsparcie Powietrzne 24/7"
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#236 PostWysłany: 29 Mar 2017 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Mam dwa pytania:
1. Czy można odprawiać się na lot, którym się nie poleci? (sa jakies negatywne konsekwencje?)
2. Czy odprawienie sie online na lot ktory spoznil sie 3h, ale którym sie nie leci, daje w Ryanair szanse na odszkodowanie?

Pytam poniewaz spoznil sie lot na ktory mialem bilet ale nie polecialem. O dziwo dostalem maila od Ryana z propozycją zwrotu kosztów za bilety (lub wymiany na inny termin), mimo tego ze sie nie odprawilem. Mail przyszedl przed odlotem (juz wiedzieli ze bedzie spore opoznienie),ale już po zakonczeniu odprawy on-line. Dziwne, ale dla mnie fajna sprawa :)

Idąc dalej, pomyslalem ze gdybym sie wczesniej odprawil on-line (na lot na ktory z gory wiedziałem ze nie polece), to czy nie bylaby szansa na 400EUR odszkodowania? Ktos wczesniej pisał, ze nie, ponieważ trzeba być fizycznie na pokładzie, ale biorąc pod uwagę maila z Ryana to nie wiem czy to by nie przeszło. Ktoś kiedyś próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 29 Mar 2017 14:03 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
1. MOŻNA SIE ODPRAWIĆ
2. NIE DAJE SZANS NA ODSZKODOWANIE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 31 Mar 2017 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Jaka jest procedura z waszego doświadczenie po pozytywnej decyzji o odszkodowaniu z ULC (sprawa z Ryanairem)? czekamy na ostateczność decyzji, kontaktujemy się przez ich formularz do zgłaszania odszkodowania załączając decyzję? czy może sami się kontaktują listownie i dobrowolnie płacą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 31 Mar 2017 17:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@‌lukas63‌ Na to,że sami zwrócą nie licz.Wypisz formularz do zgłaszania odszkodowania załączając decyzję i czekaj na odp. lub kasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 03 Kwi 2017 08:19 

Rejestracja: 20 Paź 2014
Posty: 55
Loty: 163
Kilometry: 293 546
Chciałam podzielić się całkiem świeżym doświadczeniem ;) lot w zeszłym tygodniu - 29.03, trasa Alicante - Poznań, opóźnienie 3h22min. Jako przyczynę podano usterkę techniczną, polecieliśmy innym samolotem (czekaliśmy, aż przyleci z Londynu). Dostaliśmy vouchery na 5e do Burger Kinga, później całkiem sprawny ponowny boarding i dalej już bez problemu lot do Polski.

30.03 - wypełniony formularz o odszkodowanie
31.03 (!) - odpowiedź, że przyznano 400e/os i w ciągu 14 dni będzie przelew

Jestem w szoku, że tak szybko poszło, już byłam przygotowana na pisanie do hiszpańskiego ULC, a okazało się, że pozostało tylko czekanie na przelew :) poprzednia batalia z Ryanairem trwała pół roku i bez ULC się nie obyło (na szczęście wtedy też udało się otrzymać odszkodowanie - 250e, ale kilka miesięcy czekania jednak było...).

Powodzenia dla wszystkich walczących - warto ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group