Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 06 Gru 2016 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1393
niebieski
@‌Matt_528‌
W razie dalszych problemów służę swoimi danymi,nr zgłoszenia itp...żebyś mógł ich przycisnąć.....ale dopiero jak kasę będą miał na koncie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#142 PostWysłany: 17 Gru 2016 14:11 

Rejestracja: 05 Gru 2016
Posty: 10
Sprawa zaginionego czeku jest w toku.
Wysłałem maila z info że czek jest zaginiony (wysłany formularz
https://contactform.ryanair.com/index.p ... g=en&id=78)


Dostałem 4 maile tego samego dnia.
Pierwszy o dostarczeniu zgłoszenia i zarejestrowaniu
Drugi, że została FW do Head office. Mam czekać od 15-20 dni roboczych. Bardzo przepraszają za niedogodności
Trzeci o otrzymaniu Customer Service Reference Number: i odpowiedzi na wiadomość do 7 dni roboczych. Mogętrackować postęp rozwiązywania problemu.
Czwarty: Thanks! Now that we have your claim we will review it and expect to respond to you within the next 7 working days.

Jest super! Minęło 8 dni roboczych. Wygląda na to że czekam na odpowiedź z Head office. Oby to był ostatni mail z nimi, naprawde..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 17 Gru 2016 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
informacyjnie(chyba nie było): jeżeli oczekujecie na zwrot kosztów zakupionego biletu, to w przypadku gdy opłacaliście go za pomocą vouchera, zwrot następuje nie "do 7 dni" jak jest napisane w @ od fr-a, tylko "do 21 dni" w postaci kolejnego vouchera przypisanego do konta.
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 17 Gru 2016 14:37 

Rejestracja: 05 Gru 2016
Posty: 10
tylko że w przypadku czeku dostałem wiadomość listownie, kolejnego vouchera nie otrzymałem jeszcze. Oczekuje na odpowiedź linii lotn. Zobaczymy co z tego wyjdzie
Jaką dają mi wymówke tym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 17 Gru 2016 17:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
U mnie zwrot pojawił się po prawie dwóch miesiącach. Dwa razy przypomniałem się na czacie i ostatecznie dostałem zwrot, także walczcie o swoje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 23 Gru 2016 09:53 

Rejestracja: 05 Gru 2016
Posty: 10
Nie wiem czy tylko u mnie występuje problem z połączeniem do czatu ryanaira? Wygląda na to że panie w czacie się poddały albo ryan.

Ktoś mógłby zweryfikować?

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... -z-Ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 23 Gru 2016 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 374
Kilometry: 444 935
srebrny
U mnie działa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 23 Gru 2016 09:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Cytuj:
U mnie działa
;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 23 Gru 2016 13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Dwa odszkodowania na przestrzeni kwartału byłyby piękne, ale chyba się nie uda :/ Otóż 19.12 lot GDN-WAW został opóźniony o ponad 3,5 h (ktoś z Was może leciał nim też?). Na lotnisku tylko info, że przyczyny operacyjne, między paxami plotki, że samolot utknął w Oslo. Lot się odbył dzięki temu, że przyleciał do nas inny samolot (z Newcastle). Lądowanie na Chopinie 3:40 h po planowanym czasie. Złożyłem wniosek, ale dostałem odpowiedź ( @‌kicjow‌ tym razem jeszcze szybciej, w niecałe pół doby :) ):
Cytuj:
We sincerely regret the delay of your flight FR3098 from Gdansk to Warsaw on the 19/12/2016, which was due to the diversion of the previous sector of the flight due to fog.
As this delay was unexpected and therefore outside Ryanair’s control we regret to advise that no monetary compensation is due under EU Regulation 261/2004.

Czy mgła na poprzednim odcinku przekreśla sprawę? Czy jednak można jeszcze coś ugrać?
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 23 Gru 2016 14:11 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 354
niebieski
mgła na ostatnim odcinku = wyłączenie odpowiedzialności przewoźnika
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 23 Gru 2016 14:14 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
skoro mgła była nie w GDN, tylko na wcześniejszym odcinku to chyba nie jest przesłanka do wyłączenia odpowiedzialności przewoźnika za opóźniony lot z GDN?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 23 Gru 2016 14:27 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Jeśli nie było mgły ani w Gdańsku, ani w Warszawie, to należy Ci się odszkodowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 25 Gru 2016 15:26 

Rejestracja: 05 Gru 2016
Posty: 10
BZG napisał(a):
U mnie działa.


I udało ci się wejść do czata ryanaira konkretnie pod linkiem
https://secure.livechatinc.com/licence/ ... i?groups=2

??
dopiero tutaj mam problem z wyświetleniem zawartości

-- 25 Gru 2016 15:30 --

macino1987 napisał(a):
BZG napisał(a):
U mnie działa.


I udało ci się wejść do czata ryanaira konkretnie pod linkiem
https://secure.livechatinc.com/licence/ ... i?groups=2

??
dopiero tutaj mam problem z wyświetleniem zawartości


Nie wiem jak usunąć wiadomośc ani edytować.... Generalnie problem znalazłem, dzięki BZG!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 25 Gru 2016 15:55 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
macino1987 napisał(a):

?

Nie wiem jak usunąć wiadomośc ani edytować....

Klikasz w zmień,usuwasz co zbędne i naciskasz wyślij ;) Możesz tego dokonać ok.dobę od napisania potem opcja zmień znika :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 27 Gru 2016 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Wrz 2016
Posty: 107
Loty: 99
Kilometry: 100 598
Niestety, @‌gulakov‌ ma rację - skontaktowałem się z ULC i faktycznie, jeśli na odcinku poprzedzającym była mgła, to jest to nadzwyczajna okoliczność i odszkodowanie się nie należy. To tyle w temacie.
_________________
My FlightRadar24

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 03 Sty 2017 18:38 

Rejestracja: 08 Lut 2015
Posty: 5
Czasem mona się ubiegać dla zasady ale Ryanair z reguły nic nie wypłaca jeśli nie jest przyparty do muru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 03 Sty 2017 19:28 

Rejestracja: 25 Sty 2010
Posty: 437
niebieski
Mario21 napisał(a):
Niestety, @‌gulakov‌ ma rację - skontaktowałem się z ULC i faktycznie, jeśli na odcinku poprzedzającym była mgła, to jest to nadzwyczajna okoliczność i odszkodowanie się nie należy. To tyle w temacie.


Też miałem wracać tym lotem, ale jak zobaczyłem co się święci, to szybko uciekłem na pociąg. Sprawdzałem wtedy, że w Oslo Torp faktycznie była mgła i samolot z Gdańska (który miał po powrocie zabrać nas do WAW) został przekierowany na główne lotnisko w Oslo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 07 Sty 2017 16:49 

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 33
Loty: 20
Kilometry: 34 746
Mnie się trafiła jakaś kumulacja. Mieszkam teraz w Bolonii więc często kursuję na linii KRK-Bolonia, ale nigdy wcześniej nie miałem takich przebojów.
20 grudnia lot z Krakowa do Bolonii opóźniony o 4h bez podania przyczyny (w praktyce samolot powinien wylecieć o 7.20 do Bolonii a potem wrócić do Krakowa - okazało się ze wtedy najpierw przyleciał z Bolonii do KRK i dopiero tym samolotem polecieliśmy do z powrotem Bolonii).
Pomyślałem zdarza się i odpuściłem jakiekolwiek roszczenia.

Jednak dziś małżonka miała przylecieć z KRK do Bolonii, również o 7.20 - tym razem samolot już kołował jednak ze względu na jakąś awarię zawrócił, pasażerowie wysiedli - kolejny samolot podstawiono po 7 godzinach. To przelało czarę goryczy i dziś złożyłem wnioski o rekompensatę dla obydwu rezerwacji.

Obydwa przypadki wydają się ewidentne... zobaczymy co z tego wyjdzie.

Gdyby ktoś szukał to bezpośredni link do formularza jest następujący:
https://contactform.ryanair.com/?cr=eu261&lg=en&id=78
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 07 Sty 2017 21:04 

Rejestracja: 28 Kwi 2016
Posty: 50
Dobry wieczór

14 czerwca 2016 r. miałem odwołany lot Ryanaira Mediolan Bergamo (BGY) - Warszawa Modlin (WMI). Wieczorem rozpętała się na Bergamo burza i wszystkie operacje lotnicze zostały wstrzymane. Samoloty. które miały wylądować zostały skierowane na najbliższe lotniska (ten, którym miałem wracać został skierowany do Bolonii). Po 2-3 godzinach pogoda się uspokoiła i wszystkie zaplanowane na ten wieczór odloty się odbyły (w tym m.in Wizzair do Poznania). Jedynym odwołanym lotem był mój. Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się, ze piloci odmówili przylotu z Bolonii do Bergamo i na pusto wrócili do Modlina.

Ryanair odmówił wypłacenia odszkodowania za odwołany lot. Wypełniłem więc formularz do włoskiego ULC (nie opisywałem w nim jak faktycznie wyglądał ten wieczór na lotnisku). Uznał on, ze odwołany lot był spowodowany złą pogodą.

Czy skorzystanie z usług jakiejś firmy specjalizującej się w walce o odszkodowania ma jeszcze jakiś sens biorąc pod uwagę negatywną odpowiedź ULC?
A może jest na forum osoba, która miała lecieć tym lotem i dostała odszkodowanie? (tutaj http://www.prawo.egospodarka.pl/134155, ... ,84,1.html został opisany taki przypadek, co oczywiście nie musi oznaczać, ze faktycznie tak było)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 07 Sty 2017 21:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Po takiej odpowiedzi z włoskiego ULC szanse na wywalczenie czegokolwiek przed włoskim sądem są mikroskopijne i gra nie warta świeczki.Nikt gratisowo się tego nie podejmie a ładowanie się w koszty przy tak nikłych szansach moim zdaniem mija się z celem,policz też swój czas,który musisz temu poświęcić ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Mario21 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group