Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9415 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 471  Następna
Autor Wiadomość
#8521 PostWysłany: 01 Gru 2022 14:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Ale jak to ma się do tego, co twierdzisz:
Cytuj:
Wszystko możesz załatwić przez pl sądy bez żadnych tłumaczeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
#8522 PostWysłany: 01 Gru 2022 15:08 

Rejestracja: 08 Mar 2022
Posty: 349
Cytuj:
Wypełniony formularz i wszelkie dokumenty potwierdzające (np. rachunki lub faktury) należy przesłać do jednego z właściwych sądów: albo w swoim kraju albo w innym kraju UE.
[...]
Wykonywanie orzeczeń

Decyzja sądu jest automatycznie uznawana w innych krajach UE. Jednak jeżeli pozwany nie zastosuje się do decyzji sądu, możesz skontaktować się z organami egzekwowania prawa w jego kraju.

Będziesz musiał przedstawić:

oryginał orzeczenia
zaświadczenie dotyczące orzeczenia – formularz DOtwórz link do strony zewnętrznej (może być wymagane tłumaczenie).

Organy odpowiadające za egzekwowanie prawa wykonają decyzję w oparciu o przepisy kr


Ja to rozumiem tak że sprawa może odbyć się przed polskim sądem, całkowicie po polsku. Dopiero na etapie egzekucji może być potrzebne tłumaczenie. Ale jak to wygląda w praktyce to już nie będę się kłócił dlatego napisałem że możliwe że masz rację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8523 PostWysłany: 01 Gru 2022 15:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
#8519
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8524 PostWysłany: 02 Gru 2022 00:51 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
jeśli prowadzisz sprawę w Portugalii to sprawa jest prosta, ale w Polsce sad wyśle dokumenty po polsku, a jako przewoźnik odmówi to konieczne jest tłumaczenie. Jezeli liniia ma oddział pozew kierowany jest na adres oddziału po polsku, nie musze chyba pisac ze egzekucja z rachunku, jak i samo wszczecie egzekucji jest proste niz, gdy takiego oddziału nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
#8525 PostWysłany: 05 Gru 2022 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1691
Loty: 260
Kilometry: 275 977
złoty
Jak długo się czeka teraz w LOT na rozpatrzenie wniosku o odszkodowanie?
Złożone 18.10.2022 i cisza...napisałem przypominajkę na ffp 29.11.2022 to napisali mi że Uprzejmie informuję, iż korespondencja przekazana została do działu reklamacji pasażerskich.
Coś długo...ostatnia reklamacja była szybciej rozpatrzona.
Ktoś ma pomysły na przyspieszenie tego?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8526 PostWysłany: 05 Gru 2022 10:34 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
@Martinuss: bardzo rożnie, przeciętnie od 2 tygodni do 2 miesięcy. Po prostu czekaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
Martinuss lubi ten post.
 
      
#8527 PostWysłany: 06 Gru 2022 16:27 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
marek2011 napisał(a):
Informacyjnie, bo być może komuś się przyda. Krakowska klasyka, czyli kolejny raz w tym miesiącu LH z kilkugodzinnym wyprzedzeniem odwołała wieczorny LH1370 (+ranną rotację LH1371) i opóźniła do jutra rana LH1624


Udało się komuś uzyskać sprawnie odszkodowanie? U mnie w lecie była podobna sytuacja i od tego czasu nic sensownego nie otrzymałem od nich. Co więcej, zgubili bagaż i zaoferowali mi lot do innego miasta kilkanaście godzin później. Po 2 miesiącach jedyna odpowiedź to:

Cytuj:
We ask for your understanding, given the absence of evidence, we are unable to offer any compensation and hope to welcome you on board Lufthansa soon.

Powyższe dotyczy prawdopodobnie zgubionego bagażu (co jest dziwne bo dołączałem formularz PIR). Nie ustosunkowali się do reszty, czyli opóźnienia i 250 euro odszkodowania, jak i zwrotu za bilet na pociąg.

Czy wysyłać jeszcze raz zgłoszenie na samo 250 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8528 PostWysłany: 06 Gru 2022 16:35 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Co do bagażu , poniosłeś jakąś stratę (koszty zakupów itp.)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8529 PostWysłany: 06 Gru 2022 17:07 

Rejestracja: 26 Kwi 2011
Posty: 58
Loty: 74
Kilometry: 158 957
marek2011 napisał(a):
Co do bagażu , poniosłeś jakąś stratę (koszty zakupów itp.)?


W rzeczywistości tak, ale nie wiem na ile to jest egzekwowalne od linii. Np. podróżne ubezpieczenia tego zazwyczaj nie obejmują bo był to "powrót do domu". Tylko to jest drobiazg, na tym to mi najmniej zależy bo kupiłem dosłownie pare drobnostek.

Natomiast musiałem kupić bilet na pociąg z miasta X do Y. Pierwotnie mój plan lotu był do Y, ale nie byli mi w stanie zagwarantowac lotu tam nawet dnia następnego to zgodziłem się na X, licząc się z tym, że będę wracać pociągiem.

Poza tym na pewno przysługuje mi odszkodowanie za opóźniony lot, a tego tematu nawet nie poruszyli, tylko zbyli mnie tamtą formułką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8530 PostWysłany: 10 Gru 2022 10:50 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 206
niebieski
Dopadło i mnie :)
Wylot z KTW ŁO 3880 opóźniony o 50 min w wyniku czego nie zdążyliśmy na przesiadkę ( na jednym bilecie ) Do GDN. Wylot do GDN 7:10 LO3831.
W LOT transfer center przyznane przebookowanie ale uwaga dopiero na 15:25 w wyniki czego w GDN będziemy po 16- nastej.
Mamy tutaj 8h opóźnienie wzgledem pierwotnej godziny czy tutaj przysługuje odszkodowanie w przypadku lotu transferowego ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8531 PostWysłany: 10 Gru 2022 11:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
@Analsix: przysługuje w zależności jaka była przyczyna opóźnienia rotacji z Katowic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8532 PostWysłany: 10 Gru 2022 11:20 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 206
niebieski
Dziękuje Marek 2011 za odpowiedz :)
Operacje lotnicze były wykonywane, lotnisko nie było zamknięte, wyglądało to na jakieś problemy techniczne z maszyna.
Z tego co tutaj wyczytałem jeśli to byłaby prawda to odszkodowanie i tak się należy ?
Dziękuje za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8533 PostWysłany: 10 Gru 2022 11:32 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7832
HON fly4free
Tak, jeśli rzeczywiście kwestie techniczne to co do zasady należy się 250 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8534 PostWysłany: 10 Gru 2022 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2204
złoty
Jak spojrzeć na dzisiejszy poranek w KTW to wszystkie wyloty miały lekki poślizg, także to może być też kwestia pogody / kontroli ruchu / odladzania / etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8535 PostWysłany: 10 Gru 2022 12:05 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 206
niebieski
W przypadku naszego rejsu - była otwarta jakaś klapa pod głównym zbiornikiem paliwa i podłączali jakieś urządzenie, było coś pompowane - operacja powtarzana kilka razy.
Dopiero później nastąpiło kołowanie.
Tutaj na 99 % jestem pewny ze była to jakaś usterka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8536 PostWysłany: 11 Gru 2022 15:00 

Rejestracja: 27 Lis 2022
Posty: 3
Cytuj:
http://www.orzeczenia.ms.gov.pl/content ... -10-02_001

Bliźniaczy problem, zakończony pozwem pozew i przegraną w sądzie.

Wszystko ładnie opisane w uzasadnieniu wyroku.

Pierwszy raz mam do czynienia z nomenklaturą typowo prawniczą, dlatego dla pewności dopytam. Mówiąc o przegranej, masz na myśli przegraną pozwanego czy przegraną powoda ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8537 PostWysłany: 15 Gru 2022 11:52 

Rejestracja: 01 Lip 2020
Posty: 526
Loty: 216
Kilometry: 258 829
niebieski
Czy ktoś się orientuje, co się stało, że lot z Treviso do Krakowa zamiast 14.12 przyleciał dopiero dziś? :) (FR1543; TSF-KRK; Boeing 737 MAX 8-200)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8538 PostWysłany: 16 Gru 2022 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 608
Loty: 132
Kilometry: 197 359
srebrny
Taka sytuacja. Oryginalny lot przez VIE odwołany został dzień przed, a samolot na który przebookowano mnie przez ZRH i którym miałem być na miejscu w tym samym czasie spóźnil się przez pogodę, straciłem przesiadkę i docelowo dolecę dzień później.

Lot alternatywny spóźnil się z powodu pogody, ale czy będzie miała tu znaczenie przyczyna odwołania oryginalnego lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8539 PostWysłany: 16 Gru 2022 20:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7778
złoty
@lukket Wygląda mi na to, że niestety nie ma szans na odszkodowanie. Zapewniono ci lot ,dzięki któremu planowo nie miałbyś opóźnienia. Jak piszesz poślizg będzie spowodowany złymi warunkami atmosferycznymi ,więc też nie będzie winy przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#8540 PostWysłany: 18 Gru 2022 23:29 

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 7
Szanowni, Szanowne,

chciałem poprosić o poradę w następującej kwestii:

Za pośrednictwem strony Finnair kupiłem loty HEL - MEX - HEL. Okazało się, że połączenie w większości było realizowane przez American Airlines (obie linie są w jednym sojuszu: One World).

W drodze powrotnej, moja podróż miała wyglądać następująco:
MEX - DFW
DFW - JFK
JFK - HEL

Niestety, przed lotem DFW - JFK pojawiły się problemy techniczne z samolotem, które ostatecznie spowodowały opóźnienie tego lotu o 1 godzinę i 20 minut. W wyniku tego, nie zdążyłem na przesiadję na JFK. Przedstawiciele AA znaleźli dla mnie połączenie, które docierało do Helsinek najwcześniej, jak to możliwe: JFK - LHR -> LHR - HEL. Niestety, tak czy siak, okazało się, że dotarłem do mojego lotniska docelowego opóźniony o 11 godzin.

Zgłosiłem w systemie Finnair, zaistniałą sytuację i wystąpiłem o wypłatę odszkodowania. Otrzymałem odpowiedź, że to nie lot Finnair byl opóźniony i abym skontaktował się z AA. Napisałem zatem do nich i otrzymałem odpowiedź, że przecież opóźniony był tylko lot wewnątrz Stanów i to tylko o 1 godzinę i 20 minut i z racji tego, nie przysługuje mi żadne odszkodowanie. (Chociaż i tak uznali mi zwrot kosztów za posiłki oraz zaoferowali voucher na zakup lotów AA - czyli, no nie wiem, jakby jednak sie przyznawali do tego, że nie wszystko poszło, jak powinno...).

Oczywiście, nie zgadzam się z tą odpowiedzią. W zasobach internetu znalazłem informację, że o stwierdzeniu opóźnienia decyduje czas dotarcia do lotniska docelowego (w moim przypadku, Helsinki - zatem opóźnienie wyniosło około 11 godzin). Dodatkowo, pasażerowie z europejskim paszportem są objęci ochroną, gdy wylatują z lotniska zlokalizowanego w Europie, lub gdzy przylatują na lotnisko zlokalizowane w Europie. Rozumiem, że zatem wobec tego mam prawo domagania się odszkodowania.

Czy rzeczywiście? Proszę o informację, czy dobre rozumuję. Ewentualnie, czy mógłbym prosić o polecenie jakiegoś portalu/serwisu, gdzie mógłbym dowiedzieć się więcej w tym temacie?

Jeśli natomiast mam rację, jak najlepiej rozwiązać tę kwestię?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9415 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430 ... 471  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group