Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#8261 PostWysłany: 07 Sie 2022 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Ściema jak zawsze. Jeśli przyczyną opóźnienia były sprawy operacyjne, to odszkodowanie przysługuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#8262 PostWysłany: 08 Sie 2022 09:16 

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 47
@majek89 dzięki za odpowiedź, tak myślałam, piszę oczywiście odwołanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8263 PostWysłany: 08 Sie 2022 10:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie trać czasu na takie pisanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8264 PostWysłany: 08 Sie 2022 13:48 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
mama4 napisał(a):
@majek89 dzięki za odpowiedź, tak myślałam, piszę oczywiście odwołanie.



Jaka linia? Restrykcje to w istocie ograniczenia w ruchu lotniczym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8265 PostWysłany: 08 Sie 2022 15:23 

Rejestracja: 14 Lut 2018
Posty: 47
@ansbach1 LOT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8266 PostWysłany: 09 Sie 2022 13:09 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 6
Loty: 40
Kilometry: 74 187
Czy są tu jacyś szczęśliwcy z odwołaego lotu Bazylea-Kraków (lub w sumie Kraków - Bazylea) z dnia 7.08.2022? Easy jet zapłaci grzecznie odszkodowania czy będą robić problemy?
Nie znalazłem nigdzie informacji o powodzie odwołania, wysłałem właśnie wniosek. Mam nadzieje że zapłacą, to może pokryje to 80% kosztów nowych biletów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8267 PostWysłany: 10 Sie 2022 16:06 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Hej :)
LOT odwołał mój lot DO Wiednia, zwróciłam się z prośbą o odszkodowanie, zostało mi przyznane, tak samo zwrot kosztów biletu.
Ale mój lot DO był częścią rezerwacji, miałam także wykupiony w jednej rezerwacji lot powrotny Z Wiednia.Ten lot normalnie się odbył, natomiast oczywiście ja nie mogłam lecieć (niewykorzystany pierwszy odcinek podróży).
Moje pytanie - czy należy się odszkodowanie w takiej sytuacji, gdy mój udział w locie został niejako anulowany przez przewoźnika (LOT), ale sam lot się odbył.
Mam nadzieję że jasno napisałam o co chodzi :) i będę wdzięczna za pomoc z pytaniem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8268 PostWysłany: 10 Sie 2022 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie należy się. A zwrot dostałaś za oba loty?
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania uważa post za pomocny.
 
      
#8269 PostWysłany: 10 Sie 2022 16:43 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Pisząc że odszkodowanie zostało przyznane, miałam na myśli mail od LOTu potwierdzający przyznanie, teraz czekam na wypłatę środków jeszcze. Ale zakładam, że akurat zwrot kosztów to powinien być za całość (w przeciwieństwie do odszkodowania), dobrze rozumiem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8270 PostWysłany: 10 Sie 2022 16:51 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania lubi ten post.
 
      
#8271 PostWysłany: 10 Sie 2022 17:19 

Rejestracja: 07 Lut 2017
Posty: 57
Easyjet odwołał mi lot 8h przed wylotem. Wniosek złozyłem, deadline na sprawdzenie tego wniosku minął 20 dni temu. Pieniędzy nie wypłacili. Na czacie piszą, że cały czas są w trakcie weryfikacji i że mogę wysłać wniosek o wypłatę jeszcze raz. Jest jakiś sposób, żeby ich pospieszyć czy mogę tak czekać w nieskończoność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8272 PostWysłany: 11 Sie 2022 01:26 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
czoper napisał(a):
Czy są tu jacyś szczęśliwcy z odwołaego lotu Bazylea-Kraków (lub w sumie Kraków - Bazylea) z dnia 7.08.2022? Easy jet zapłaci grzecznie odszkodowania czy będą robić problemy?
Nie znalazłem nigdzie informacji o powodzie odwołania, wysłałem właśnie wniosek. Mam nadzieje że zapłacą, to może pokryje to 80% kosztów nowych biletów :)


Easy jet jak i Wizzair UK to niewdzięczne linie. Generalnie wszystkie linie, które nie posiadają oddziału w Polsce, a tym samym majątku są niewdzięczne, bo pozew zawsze będzie tłumaczony, co generuje koszty a szanse na uzyskanie odszkodowania gdy przewoźnik nie zapłaci są znikome.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8273 PostWysłany: 11 Sie 2022 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Odwołany lot AA bilet wystawiony przez BA lot ORD-LHR-WAW, ostatecznie przyleciany dobę później LO.

AA odmawia wypłaty odszkodowania, odpisuje, że powodem odwołania było przekroczenie czasu pracy załogi (czyli wina linii IMO), a poza tym EU261 go nie obowiązuje.

To były 3 bilety. Co teraz robić?

Czy w ogóle z claimem nie powinno zwrócić się do BA?

Czy do AA tylko wg ich regulacji a nie EU261?

@ansbach1?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8274 PostWysłany: 11 Sie 2022 15:35 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Nie stosuje sie 261/2004 bo UK nie jest w UE, a BA nie jest przewoźnikiem wspólnotowym. W UK przyjęli podobną ustawę, ale nie wiem czy wykładnia jest taka sama jak w UE. W Polsce nic nie ugrasz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
pabien uważa post za pomocny.
 
      
#8275 PostWysłany: 11 Sie 2022 19:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
mucha napisał(a):
Taki kazus, lot KLM z MEX do AMS opóźniony ponad 3h, utrata przesiadki do BCN i przylot tam innym rejsem, finalnie ponad 4h po rozkładowym czasie. Powód opóźnienia rejsu jaki podał pilot to zmiana prognozy siły wiatru nad Atlantykiem, przez co samolot był zbyt ciężki aby polecieć i dosłownie przed startem musieliśmy wrócić na stanowisko postojowe gdzie wyładowali nadwyżki cargo.
Reklamacja w KLM złożona i czekam na odpowiedź, ale może @ansbach1 albo ktoś z naszych ekspertów się wypowie czy mam już się cieszyć czy to "extra-ordinary circumstance"? Niby związane z pogodą, ale w końcu nikt im nie kazał ładować cargo po korek...

KLM bezczelnie kłamie. W pierwszej odpowiedzi na reklamację: "flight was delayed due to restrictions at the arrival airport resulting from runway or airport closure". W drugiej: "was delayed due to the rotation (late arrival of the previous flight, and the previous flight was delayed due to the Air Traffic Control restrictions."

Jedno i drugie wierutne bzdury. Zgłosiłem sprawę do holenderskiego ULCu (ILT) ale przysłali info że oni nie rozpatrują skarg i napisali że mogę iść do sądu. Co robić dalej? Skorzystać z jakiejś platformy ADR albo zgłosić do pośrednika? @ansbach1 co radzisz?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8276 PostWysłany: 11 Sie 2022 21:15 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
Jedno nie przeczy drugiemu.Skad wiesz ze ktorys z pasow nie byl zamkniety?

Piszesz odwolanie ze pilot mowil co innego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8277 PostWysłany: 13 Sie 2022 21:47 

Rejestracja: 29 Maj 2012
Posty: 6
Loty: 40
Kilometry: 74 187
ansbach1 napisał(a):
czoper napisał(a):
Czy są tu jacyś szczęśliwcy z odwołaego lotu Bazylea-Kraków (lub w sumie Kraków - Bazylea) z dnia 7.08.2022? Easy jet zapłaci grzecznie odszkodowania czy będą robić problemy?
Nie znalazłem nigdzie informacji o powodzie odwołania, wysłałem właśnie wniosek. Mam nadzieje że zapłacą, to może pokryje to 80% kosztów nowych biletów :)


Easy jet jak i Wizzair UK to niewdzięczne linie. Generalnie wszystkie linie, które nie posiadają oddziału w Polsce, a tym samym majątku są niewdzięczne, bo pozew zawsze będzie tłumaczony, co generuje koszty a szanse na uzyskanie odszkodowania gdy przewoźnik nie zapłaci są znikome.


No niestety nie chcą płacić :(

"Air traffic control restrictions substantially regulated the airspace, causing delays to flights throughout the day. This resulted in long delays to flights as aircraft waited for air space 'slots' to operate, sometimes for several hours. As a result of the delays caused by air traffic control restrictions, the crew operating your flight reached their legal maximum working hours and could not continue to operate. We do take reasonable measures to avoid cancellations and delays to our flights by having replacement crews and spare aircraft available in our network. In the circumstances, these options were not possible as higher than expected levels of disruption to our network meant that our replacement crew and spare aircraft had already been deployed."

Napisałem do ULC, choć w sumie nie wiem czy oni to ogarniają... ale tam też widze spore kolejki :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8278 PostWysłany: 13 Sie 2022 22:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Do polskiego ULC?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#8279 PostWysłany: 14 Sie 2022 11:49 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Post tylko informacyjny - odwołany lot Aer Lingus - oczywiście przewoźnik się wypiął.

Cytuj:
Airlines may be required to provide compensation in instances of flight disruption. Exceptions to the rule are when the delay or cancellation is a result of extraordinary circumstances. Aer Lingus deems this an extraordinary circumstance as defined in Article 5 Paragraph 3 of the European Regulation 261/2004, and therefore we cannot accede to your request for compensation.


Powiedziałem sobie, a co mi tam napiszę do AirCompensa, ale..

Cytuj:
Dzień dobry,
Nie podejmiemy się sprawy z uwagi na brak oddziału przewoźnika w Polsce.


No to poszukałem tego irlandzkiego „ulc” i tam poszła reklamacja, dam znać co i jak.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
vistacash lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#8280 PostWysłany: 17 Sie 2022 21:43 

Rejestracja: 17 Sie 2022
Posty: 1
Dzień dobry,
Przewoźnik EnterAir wycieczka z Tui
wylot z Zakynthos do WAW. Wylot 19;15 na początku na tablicy anulowany wylot później wyświetlało się opoźniony 22;00.
Po 22 wpuścili nas do samolotu, ale i tak na lot jeszcze czekaliśmy z 30 min. dali kubek wody.
Tui napisało mi gdy zapytałem co z moim lotem, ze samolot został przekierowany do Korfu, natomiast jest już w drodze do Zakynthos.Nie napisali mi przyczyny, ale na lotnisku słyszałem jak mówili ze musiał lądować ze względu na burze...
W Polsce byliśmy ok. 01:00.
Kwalifikuje się na odszkodowanie ?

Porobiłem zdjęcia tablicy o opóźnionym locie i po przylocie zdjęcie tablicy przy odbiorze bagażu. czy to jest jakiś dowód ?
czy zgłaszać reklamacje bezpośrednio do enterair czy do TUI?
Szukałem na forum, ale nie znalazłem, macie może jakiś wzór rozszczen, tak aby uniknąć ich odpowiedzi o nadwzyczajnych okolicznościach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 411, 412, 413, 414, 415, 416, 417 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group