Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#8201 PostWysłany: 08 Lip 2022 16:00 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
doręczenie nakazu 23.05.2022 r. ;-))
sprzeciw 06.06.2022 r.
I. termin 21.11.2022 r.
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN Zbiór lotów nad Morze Adriatyckie: Chorwacja, Włochy i Albania z 4 miast od 134 PLN
#8202 PostWysłany: 08 Lip 2022 16:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
No to jest szansa na zakończenie w drugiej połowie 2023.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8203 PostWysłany: 08 Lip 2022 20:03 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Standardowy czas wydania nakazu to około 3 tygodni, rzadko zdarzają się 2 tygodnie, a jak jest dłużej to coś sie wydarzyło i trzeba było zainterweniować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8204 PostWysłany: 08 Lip 2022 23:21 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 27
Loty: 70
Kilometry: 136 451
Cześć,

w całym tym gąszczu informacji nieco się pogubiłem i nie wiem jak dalej postępować.
Mianowicie, odbywałem lot z Baku do Wrocławia, z przesiadką w Warszawie, LOTem. Lot z Baku był opóźniony kilkadziesiąt minut, przez co nie zdążyłem na lot do Wrocławia - zostałem przebookowany na lot późniejszy. Ostatecznie we Wrocławiu byłem po ponad 3h od pierwotnej godziny przylotu. Złożyłem reklamację żądając 400 eur odszkodowania. Po 30 dniach zero odezwu od LOTu. Co dalej? Czy teraz Rzecznik Praw Pasażera?
Lot był spoza UE, przewoźnik wspólnotowy, chyba się kwalifikuje? RPP rozpatruje wnioski dopiero sprzed 2 lat, trochę to zajmie zanim dojdą do tych z 2022 roku. Nie chciałbym ryzykować przedawnieniem roszczenia.
Czy może są jakieś inne sposoby bardziej odpowiednie w tym wypadku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8205 PostWysłany: 08 Lip 2022 23:41 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
papierki2 napisał(a):
Tak, na jednej rezerwacji. Odwołany do FRA godz. 14:55 - przylot 16:30, przebukowany KTW-WAW-FRA godz. 14:50 przylot 20:00 czyli 3,5 godz. później od tego anulowanego


Z LH warto spróbować grzecznie poprosić o odszkodowanie. Za samo odwołanie należy się odszkodowanie bo odwołanie nie jest opóźnieniem. W podobnym przypadku otrzymałem 2 x 600E dla dwóch pasażerów, przy dotarciu do celu opóźnionym o jakąś godzinę. Podobna sytuacja, pierwszy segment z WRO do FRA był odwołany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8206 PostWysłany: 09 Lip 2022 00:26 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
fraflakes napisał(a):
Cześć,

w całym tym gąszczu informacji nieco się pogubiłem i nie wiem jak dalej postępować.
Mianowicie, odbywałem lot z Baku do Wrocławia, z przesiadką w Warszawie, LOTem. Lot z Baku był opóźniony kilkadziesiąt minut, przez co nie zdążyłem na lot do Wrocławia - zostałem przebookowany na lot późniejszy. Ostatecznie we Wrocławiu byłem po ponad 3h od pierwotnej godziny przylotu. Złożyłem reklamację żądając 400 eur odszkodowania. Po 30 dniach zero odezwu od LOTu. Co dalej? Czy teraz Rzecznik Praw Pasażera?
Lot był spoza UE, przewoźnik wspólnotowy, chyba się kwalifikuje? RPP rozpatruje wnioski dopiero sprzed 2 lat, trochę to zajmie zanim dojdą do tych z 2022 roku. Nie chciałbym ryzykować przedawnieniem roszczenia.
Czy może są jakieś inne sposoby bardziej odpowiednie w tym wypadku?

Możesz spróbować zapytać na jakim etapie jest rozpatrywanie twojego roszczenia.Jeśli nadal nie będzie odpowiedzi zostaje droga sądowa.RPP obecnie jest mało skutecznym rozwiązaniem ponieważ jego rola ogranicza się do wezwania stron do negocjacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8207 PostWysłany: 09 Lip 2022 09:37 

Rejestracja: 09 Lip 2022
Posty: 1
Cześć. Ryanair opóźnił mi lot (Kraków- Bergamo) z godziny 23:25 na godzinę 15:00 dnia następnego z powodu "wylatanej liczby godzin przez obsługę samolotu" (taką dostałem informację), przez co przepadły mi bilety na autobus w Bergamo o godz 08:50. Czy mogę prosić linię o odszkodowanie i zwrot pieniędzy za zakupione bilety autobusowe? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8208 PostWysłany: 09 Lip 2022 10:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
Odszkodowanie powinno z nawiązką pokryć koszt niewykorzystanych biletów. Właśnie takim celom ma służyć :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8209 PostWysłany: 09 Lip 2022 13:51 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
ansbach1 napisał(a):
Standardowy czas wydania nakazu to około 3 tygodni, rzadko zdarzają się 2 tygodnie, a jak jest dłużej to coś sie wydarzyło i trzeba było zainterweniować.

witekkowal pytał o Sąd dla m.st. Warszawy.
Nie jest prawdą jakoby standardowy czas wydania nakazu zapłaty w tym sądzie wynosił około 3 tygodnie.
Oczywiście pytanie, jak definiujesz określenie "około".
Na marginesie, jakie znaczenie ma czas wydania nakazu skoro w razie sprzeciwu traci on moc i sprawa toczy się w zwykłym trybie czyli rozprawy co 6-8 miesięcy? To już lepiej od razu iść w zwykłym.
Cały czas pisze o Warszawie ( w innych dużych miastach jest niewiele lepiej - doręczenie pozwu o eksmisję zajęło Sadowi we Wrocławiu 9 miesięcy, pozew nie miał braków)
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#8210 PostWysłany: 09 Lip 2022 17:36 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 09 Lip 2022 17:35 --

Tak, chodzi o Warszawę. Nie jest prawdą bo składałeś w tym pozwie setki pozwów, dlatego masz na ten temat wiedzę?

To sąd decyduje do jakiego trybu idzie sprawa. Do zwykłego trybu sprawa kierowana jest, gdy błędnie określono termin odsetek. W innym przypadku jest nakaz, co znacznie przyśpiesza sprawę...

-- 09 Lip 2022 17:36 --

miriam napisał(a):
Odszkodowanie powinno z nawiązką pokryć koszt niewykorzystanych biletów. Właśnie takim celom ma służyć :)


Zgadza się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8211 PostWysłany: 09 Lip 2022 17:57 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
ansbach1 - rmam wiedze bo robię w tym od paru lat. zaczynalem kiedy rozprawy na Kredytowej były wyznaczane raz w roku. Nie pamiętam nakazu w terminie jaki podałeś. Może z 10 lat temu tak było przez moment. Aktualnie jestem po stronie biernej w około 15-20 sprawach. w żadnej nie było nakazu w Twoim terminie. były za to nakazy pisane odręcznie i doręczane po niemal roku.
nakazowka nic nie przyspiesza bo masz sprzeciw i bujasz się od poczatku.
sad decyduje i nie nie decyduje - jeśli złożysz pozew w zwykłym trybie to niezwykle rzadko sad rozstrzygnie w nakazowym
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8212 PostWysłany: 09 Lip 2022 21:55 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
O jakim sądzie i wydziale piszesz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8213 PostWysłany: 10 Lip 2022 01:18 

Rejestracja: 30 Maj 2022
Posty: 32
czerniakowska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8214 PostWysłany: 10 Lip 2022 09:34 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
to już jasne, bo ja mam na mysli Marszałkowska
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8215 PostWysłany: 10 Lip 2022 12:54 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
Kupiłem loty na stronie KLM z VIE do NYC. Niestety powrotny lot opóźnił się o 2 h (Delta z NYC do AMS) i z tego powodu, że nie zdążył bym na przesiadkę (55min w AMS) automatycznie KLM przebookował mnie na loty AMS-ZRH i ZRH-VIE. Finalnie w Wiedniu miałem być około 9 rano, byłem o 14. Czy należy mi się odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8216 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:04 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2336
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
To czy należy się odszkodowanie zależy od przyczyny opóźnienia lotu. Trudno ocenić, gdy nie podajesz najważniejszej informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8217 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:11 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@ansbach1, @Baark, tak chodziło mi o Marszałkowską, a nie Czerniakowską. Sprawa dotyczy powództwa osób fizycznych, a nie sprawy gospodarczej.

@Baark, liczę, że pozwany nie wniesie sprzeciwu od nakazu zapłaty i jednak sprawa potoczy się szybciej... Teoretycznie w przypadku pozwu w trybie zwykłym i tak sprawa powinna być zakwalifikowania do rozpoznania w postępowaniu uproszczonym ze względu na wysokość WPS, ale czy tak jest w praktyce to nie wiem.

To jeszcze jedno pytanie. Czy próbowaliście składać pozwy w elektronicznym postępowaniu upominawczym? Czy raczej jest pewne, że sąd w Lublinie umorzy postępowanie i wtedy będą 3 miesiące na "wykorzystanie" wniesione opłaty od pozwu w nowym postępowaniu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8218 PostWysłany: 10 Lip 2022 13:18 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4802
platynowy
warminc napisał(a):
Kupiłem loty na stronie KLM z VIE do NYC. Niestety powrotny lot opóźnił się o 2 h (Delta z NYC do AMS) i z tego powodu, że nie zdążył bym na przesiadkę (55min w AMS) automatycznie KLM przebookował mnie na loty AMS-ZRH i ZRH-VIE. Finalnie w Wiedniu miałem być około 9 rano, byłem o 14. Czy należy mi się odszkodowanie?

Co masz do stracenia.
Ale i tak musisz zacząć od reklamacji z wnioskiem o odszkodowanie do KLM.
Góra
 Profil Relacje PM off
warminc uważa post za pomocny.
 
      
#8219 PostWysłany: 10 Lip 2022 14:52 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
dg72 napisał(a):
warminc napisał(a):
Kupiłem loty na stronie KLM z VIE do NYC. Niestety powrotny lot opóźnił się o 2 h (Delta z NYC do AMS) i z tego powodu, że nie zdążył bym na przesiadkę (55min w AMS) automatycznie KLM przebookował mnie na loty AMS-ZRH i ZRH-VIE. Finalnie w Wiedniu miałem być około 9 rano, byłem o 14. Czy należy mi się odszkodowanie?

Co masz do stracenia.
Ale i tak musisz zacząć od reklamacji z wnioskiem o odszkodowanie do KLM.


Jeszcze takie pytanie. Podczas składania wniosku na stornie KLM muszę wybrać ktorego lotu dotyczy to zgłoszenie. Mam do wyboru ten opóźniony lot z NYC do AMS, mogę wybrać ten pierwotny którym miałem lecieć do Wiednia z AMS ale na który nie zdążyłem i te loty na które mnie przebookowali. Który mam wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8220 PostWysłany: 12 Lip 2022 04:14 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
Mam wykupiony lot EI na MyTrip z DUB do BCN. Na 10 dni przed odlotem otrzymałem informację o zmianie godziny wylotu o prawie 12 godzin wcześniej (w rzeczywistości na pierwszy poranny lot przewoźnika, mój został odwołany).

Oczywiście mi to nie pasuje, a o tej samej porze co oryginalny lot jest też RyanAir, którym wolałbym w takim razie lecieć (lub tylko 3h wcześniej Vueling/Iberia).

Czy dobrze rozumiem, że w takim przypadku mam prawo do zażądania re-routingu na wieczorny lot FR oraz 125€ odszkodowania? Kto na podstawie rezolucji jest odpowiedzialny za re-routing? Agent czy operator?


PS. W mailu jest link do "kontaktu" jakby coś nie pasowało, link przekierowuje na stronę AerLingus i faktycznie mogę zmienić lot w ramach tej samej linii za darmo, ale pod warunkiem że nie na droższy, a ta możliwość zmiany moim zdaniem wynika z innego powodu: https://www.aerlingus.com/support/chang ... r-booking/
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9479 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 408, 409, 410, 411, 412, 413, 414 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group