Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9475 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 474  Następna
Autor Wiadomość
#8001 PostWysłany: 18 Lut 2022 09:51 

Rejestracja: 17 Lut 2022
Posty: 2
Czyli wskazówka jest taka, żeby na oddział warszawski wysłać pisemną reklamację, a nie przepychać się z nimi mailowo tak?

Jakieś inne drogi, uderzanie do międzynarodowych kanałów czy nic to nie da?

Przewoźnik wiedział już o tym, że chce uzyskać zwrot rok temu, ale przez ich ograniczenie techniczne nie mogli tego zrobić normalnie, tylko poprosili mnie o kontakt z oddziałem warszawskim. De facto gdyby nie ich "technical restriction" jak to nazwali, to pieniądze powinny mi być zwrócone już w marcu 2021. Czy to coś zmienia w sprawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#8002 PostWysłany: 18 Lut 2022 09:54 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Wskazówki są takie, że oni wiedzą jakie są terminy przedawnienia, a Ty nie zrobiłeś nic by temu zapobiec.
Góra
 Profil Relacje PM off
andrzej.wu lubi ten post.
 
      
#8003 PostWysłany: 18 Lut 2022 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Miałem opóźniony lot ponad 4h SASem spowodowany strajkiem handlingu. Czytałem że strajk handlingu jest uznawany jako siła wyższa, ale w tym przypadku SAS ma swój handling, więc chyba w przypadku strajków linii, nie jest to uznawane jako siła wyższa? I jeszcze jedna kwestia, wstępnie zmieniono mi lot z A-B-C, na A-C, jednak lot odbywał się bardzo późno, w związku z czym poprosiłem o zmianę na A-B. Czy to ma jakiś wpływ na ewentualne przyznanie odszkodowania?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8004 PostWysłany: 18 Lut 2022 19:46 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 18 Lut 2022 18:45 --

andrzej.wu napisał(a):
Czyli wskazówka jest taka, żeby na oddział warszawski wysłać pisemną reklamację, a nie przepychać się z nimi mailowo tak?

Jakieś inne drogi, uderzanie do międzynarodowych kanałów czy nic to nie da?

Przewoźnik wiedział już o tym, że chce uzyskać zwrot rok temu, ale przez ich ograniczenie techniczne nie mogli tego zrobić normalnie, tylko poprosili mnie o kontakt z oddziałem warszawskim. De facto gdyby nie ich "technical restriction" jak to nazwali, to pieniądze powinny mi być zwrócone już w marcu 2021. Czy to coś zmienia w sprawie?


Przedawnienie to jak Amen w pacierzu. Nie możesz o tym zapomnieć, po prostu nieważne co się dzieje musisz się zmieścić w tym terminie. Sero uwierzyłeś w ich bajki?Linia nie ma zamiaru zwracać pieniędzy tak jak płacić odszkodowań, dlatego podejmują różne działania. Przewoźnicy obiecują, że wypłacą, toczą rozmowy, wymieniają się pismami i rok mija i koniec. Wybacz, ale pretensje możesz mieć tylko do siebie.

-- 18 Lut 2022 18:46 --

ncn napisał(a):
Miałem opóźniony lot ponad 4h SASem spowodowany strajkiem handlingu. Czytałem że strajk handlingu jest uznawany jako siła wyższa, ale w tym przypadku SAS ma swój handling, więc chyba w przypadku strajków linii, nie jest to uznawane jako siła wyższa? I jeszcze jedna kwestia, wstępnie zmieniono mi lot z A-B-C, na A-C, jednak lot odbywał się bardzo późno, w związku z czym poprosiłem o zmianę na A-B. Czy to ma jakiś wpływ na ewentualne przyznanie odszkodowania?


Znaczenie ma fakt ile wyniosło opóźnenie w miejscu docelowym. Skoro zmienili na A-B to czy dotarłeś do C?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8005 PostWysłany: 11 Mar 2022 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2014
Posty: 60
Loty: 26
Kilometry: 49 494
Mój lot z FRS do GUA realizowany liniami TAG Airlines był opóźniony o 4 godziny. Czy mam jakieś możliwości uzyskania odszkodowania? Na ich stronie można złożyć skargę - czy to coś da?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8006 PostWysłany: 11 Mar 2022 21:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
2 x nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8007 PostWysłany: 17 Mar 2022 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Mam taką dość nagłą sytuację i chciałbym się upewnić, czy dobrze kombinuję:

Na jednym bilecie wystawionym (za mile, o ile ma to jakieś znaczenie) przez TK mam lot WAW-IST-GNY (Sanliurfa). Lot miał się rozpocząć jutro, przy czym drugi odcinek przypada już na sobotę. Otrzymałem przed chwilą wiadomość, że właśnie ten drugi odcinek został anulowany. Żadna inna data mi nie pasuje (nawet, gdyby TK miał mi zafundować nocleg), więc cała podróż nie ma dla mnie w tej sytuacji sensu i mam zamiar poprosić o anulowanie całości.

Czy dobrze rozumiem, że pomimo tego, że linia spoza UE anulowała odcinek odbywający się również poza UE, przysługuje mi odszkodowanie z EU 261 gdyż z powodu skasowania tamtego lotu anulowana zostanie cała podróż, a ta rozpoczyna się w UE? A może jestem niepoprawnym optymistą :D ?

Edit: dodam jeszcze, że w wiadomości znalazłem krótki dopisek, że odwołanie jest "due to weather conditions", choć na razie przyjmuje to z mocnym przymrużeniem oka, bo prognozy nie pokazują nic nadzwyczajnego ani w Stambule, ani w Sanliurfie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8008 PostWysłany: 18 Mar 2022 12:18 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
-- 18 Mar 2022 11:18 --

dokładnie, lot ma charakter lotu łączonego

-- 18 Mar 2022 11:18 --

dokładnie, lot ma charakter lotu łączonego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8009 PostWysłany: 18 Mar 2022 12:47 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
tropikey napisał(a):
czy dobrze rozumiem, że pomimo tego, że linia spoza UE anulowała odcinek odbywający się również poza UE, przysługuje mi odszkodowanie z EU 261 gdyż z powodu skasowania tamtego lotu anulowana zostanie cała podróż, a ta rozpoczyna się w UE? A może jestem niepoprawnym optymistą :D ?



Jesteś
Nic nie piszesz co TK proponuje, a dwa że ty w ogóle rezygnujesz z podróży, bo wtedy co najwyżej zwrot za bilet
Odszkodowanie, gdy np zmienią na drugi inny lot 4 godziny później w tej samej lub wyższej klasie, o ile polecisz bo to jest bardzo istotne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8010 PostWysłany: 18 Mar 2022 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
TK nic nie zaproponował. Po prostu przysłali informację o anulowaniu lotu (z powodu rzekomych warunków pogodowych) i że mogę się z nimi skontaktować. Jeszcze tego nie zrobiłem, ale niezależnie od tego, co mi będą chcieli zaproponować (o ile w ogóle coś zaproponują), z lotu zrezygnuję.
Skoro przyczyną anulowania są - jak twierdzą - warunki pogodowe (w co nie wierzę, a do tego nie podali nawet gdzie: w IST, czy GNY), to nie sądzę, by mieli możliwość zaproponowania lotu alternatywnego w rozsądnych granicach czasowych.
Nie ma jednak co gdybać - dam znać, gdy już będę po rozmowie :)

EDIT: nie jest to kwestia do rozstrzygnięcia już teraz, bo dyskusja z TK o ewentualnym odszkodowaniu zapewne trochę potrwa, ale tak na szybkiego, nie przypominam sobie, żeby rezygnacja z lotu (w sytuacji takiej, jak moja) pozbawiała pasażera prawa do odszkodowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8011 PostWysłany: 18 Mar 2022 13:40 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
A jednak, rezygnacja z lotu, przy w Twoim przypadku braku kontaktu z TK i nie zgłoszenie się na lot w Warszawie ma fundamentalne znaczenie.
Do tego Ciebie w ogóle nie interesuje co zaproponuje TK :shock: , wiem pasuje anulowanie i do tego perspektywa 400 e
Ale to nie jest takie proste.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8012 PostWysłany: 18 Mar 2022 23:49 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Kwestia podstawowa to fakt, że lot miał charakter lotu łączonego. Lot łączony to jeden lot a nie dwa, choć obsługiwany w dwóch segmentach. Skoro segment został odwołany, to lot został odwołany, a jeśli tak to przysługuje odszkodowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8013 PostWysłany: 19 Mar 2022 00:43 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4793
platynowy
Wniosek o odszkodowanie nie może być wystosowany wobec odwołanego lotu, o którym poinformowano z więcej niż 14-dniowym wyprzedzeniem. Linia lotnicza może odmówić wypłaty rekompensaty również w przypadku, gdy powiadomienie nastąpiło z wyprzedzeniem krótszym niż 14 dni, pod warunkiem, że zaproponowano Ci zmianę trasy lub alternatywny lot, który spełnia następujące kryteria:

Powiadomienie z wyprzedzeniem Wymagania dotyczące zmiany trasy
14 dni Żadne
7 – 13 dni Wylot nie więcej niż 2 godziny przed planowanym lotem i dotarcie do miejsca docelowego najwyżej 4 godziny po pierwotnym czasie przylotu.
Mniej niż 7 dni Wylot nie więcej niż 1 godzinę przed planowanym lotem i dotarcie do miejsca docelowego najwyżej 2 godziny po pierwotnym czasie przylotu.
W przypadku wystąpienia wyjątkowych W przypadku wystąpienia wyjątkowych okoliczności, odwołanie lotu nie podlega rekompensacie.

Linia lotnicza może również zrzec się odpowiedzialności w przypadku wystąpienia tzw. „wyjątkowych okoliczności”. Pod pojęciem tym rozumiemy np. interwencje medyczne na pokładzie samolotu, strajki, złe warunki meteorologiczne, ograniczenia ze strony kontroli ruchu lotniczego, awarie systemu naprowadzania lotniska, akty sabotażu, destabilizacja polityczna, ataki terrorystyczne itd.

Z jakiegoś powodu, @tropikey nam zapewne napisze odwołano wszystkie loty na tym tureckim lotnisku 19.03.
Koniecznie napisz co wywalczyłeś, z góry dziękuję za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8014 PostWysłany: 19 Mar 2022 02:37 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7921
HON fly4free
Wygląda na to, że odwołana została tylko ta konkretna rotacja poranna do GNY. Z drugiej strony jeśli to był bilet z WAW, to pewnie TK1766 z dość długim nocnym oczekiwaniem - z tego co widzę czasu było wystarczająco, żeby polecieć do GNY via ESB i dolecieć na miejsce praktycznie w tym samym momencie, co oryginalnie (a nawet nieco wcześniej). Pytanie, czy zostało to zaoferowane w trakcie kontaktu @tropikey z liniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8015 PostWysłany: 19 Mar 2022 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Cóż, na razie za dużo się nie wyjaśni, bo jak wspomniałem, dyskusja z TK w sprawie ewentualnego odszkodowania na pewno trochę potrwa. Na razie nawet jeszcze nie złożyłem żadnego wniosku w tej sprawie, bo pierwszoplanową sprawą było najpierw odwołanie całego lotu.
W trakcie rozmowy telefonicznej nie zaproponowano mi żadnej innej opcji lotu. Agent pytał co prawda, czy nie chcę go przełożyć, ale mowa była tylko o innej dacie. Stwierdziłem, że moja podróż do GNY możliwa była tylko w tym dniu. Agent nie wspomniał nic o locie przez ESB.
Co do samego GNY, to z FR24 wynika, że część lotów do/z tego miasta została odwołana, a część nie, więc informacja o "warunkach pogodowych" jest raczej zmyłką, tym bardziej, że lot z ESB wylądował (choć z lekkim opóźnieniem). Mam wrażenie, że coś nie tak jest dzisiaj w TK, bo tablica odlotów i przylotów w IST ma sporo odwołanych lotów TK.
Dam znać za jakiś (pewnie nie krótki czas), gdy dostanę odpowiedź z TK.
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#8016 PostWysłany: 19 Mar 2022 12:13 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2334
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Zacząć należy od przyczyny odwołania lotu, aby rozważyć jakiekolwiek odszkodowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dg72 lubi ten post.
 
      
#8017 PostWysłany: 19 Mar 2022 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Przyczynę podali: "due to weather conditions", ale nie wydaje mi się ona prawdziwa. We wniosku napiszę coś w tej sprawie, a oni - być może - jakoś ten wątek rozwiną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8018 PostWysłany: 19 Mar 2022 16:28 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
ostatnio czesto w Stambule pogoda jest kiepska a przez to krajowe loty sa odwoływane. turkish odwoluje loty krajowe poniewaz na lotnisku robi sie korek. wiec przyczyna nie do konca jest pogoda, ale to w sadzie musisz udowodnic


Ostatnio edytowany przez klapio, 19 Mar 2022 17:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8019 PostWysłany: 19 Mar 2022 17:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Cytuj:
ale to w sadzie musisz udowodnic

Wręcz przeciwnie - w sądzie to na przewoźniku ciąży obowiązek dowodowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#8020 PostWysłany: 19 Mar 2022 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Też chciałem to napisać, ale doszedłem do wniosku, że to pewnie taki skrót myślowy, w tym sensie, że TK przedstawi swoje, załóżmy, że dobrze udokumentowane stanowisko, jakoby warunki pogodowe były tego dnia nadzwyczajne, a je musiałbym to jakoś zakwestionować - "udowodnić", czy raczej złożyć wnioski dowodowe (np. o opinię biegłego sądowego z zakresu lotnictwa cywilnego, czy taka pogoda faktycznie uzasadniala anulowanie lotu przez przewoźnika). Bez takiej aktywności z mojej strony istniałoby ryzyko, że sąd zostanie przekonany argumentami TK. To jednak oczywiście przy założeniu, że w ogóle doszłoby do postępowania sądowego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rajesh Kuthrappali uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9475 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 398, 399, 400, 401, 402, 403, 404 ... 474  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group