Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#8581 PostWysłany: 03 Sty 2023 08:59 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
@Tomasz_GDN
Jeśli sprawa prowadzona jest w oparciu o KPA (tak rozumiem z opisu), to zajrzyj do art. 35 KPA, który mówi o terminach. Sprawę załatwia się albo bezzwłocznie (jeśli jest ewidentna i rozpatrywana w oparciu o przedstawione lub posiadane dowody), albo w ciągu 30 dni (jeśli trzeba prowadzić postępowanie) a w przypadkach skomplikowanych - 60 dni. Nie znaczy, że każda sprawa to maksimum 60 dni ale urząd ma obowiązek albo ją załatwić w terminie ustawowym, albo powiadomić o przedłużeniu sprawy z podaniem powodu (np. wysłał wezwanie do linii lotniczej i oczekuje na odpowiedź czy zmuszony był zlecić jakieś analizy, badania).
No i jeszcze mamy art. 10 par. 1 stanowiący, że organ administracji publ. ma obowiązek zapewnić stronom czynny udział w każdym stadium postepowania a dodatkowo przed wydaniem decyzji dać możliwość wypowiedzieć się. W praktyce daje to Tobie prawo do wglądu do akt sprawy.
Jask słusznie poradził @Tomasz101 - masz prawo do skargi na bezczynność urzędu i na przewlekłość postępowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#8582 PostWysłany: 03 Sty 2023 17:17 

Rejestracja: 10 Paź 2017
Posty: 30
Przemm, Tomasz101 dziękuję bardzo za wskazówki, będę eskalować w opisany przez was sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8583 PostWysłany: 03 Sty 2023 17:35 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 427
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Tomasz_GDN napisał(a):
Przemm, Tomasz101 dziękuję bardzo za wskazówki, będę eskalować w opisany przez was sposób.


Tylko w tej sytuacji lepiej nie komunikować się e-mailem. Normalne pismo tradycyjne albo poprzez e-puap podpisane elektronicznie. Pamiętaj o podpisie i o dacie pisma, żeby pismo zidentyfikować w przyszłości, zwłaszcza jeśli będziesz chciał się kiedyś na nie powoływać a dodatkowo możesz mu nadać nr/znak pisma np. TomaszGDN/01/2022/FR (albo inny dowolny chociaż nr nie jest obowiązkowy). Znak pisma przyda się, gdybyś po wymianie kilku pism chciał się np. powołać na któreś z nich, ale z braku nr zawsze można powołać się na pismo z dnia (chyba że w danym dniu wyślesz więcej niż jedno, co raczej mało prawdopodobne). Ponadto Ty wybierasz sposób (tradycyjny lub elektroniczny) i jeśli wybierzesz e-puap i zaznaczysz, że tę formę kontaktu wybierasz, to urząd jest zobowiązany w ten sposób odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8584 PostWysłany: 03 Sty 2023 18:02 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Bez kombinacji z własnymi oznaczeniami - ma decyzje pierwszoinstancyjną i niech pisze ponaglenie do ulc z powołaniem się na ten numer, a po uzyskaniu dowodu złożenia ponaglenia od razu skargę na bezczynność do WSA z roszczeniem zasądzenia od organu sumy pieniężnej - warunkiem dopuszczalności takiej skargi jest złożenia ponaglenia, a nie jego rozpoznanie. Czekać nie ma na co ze złożeniem skargi do sądu na bezczynność, bo w WSA w Warszawie i tak się naczeka na rozpoznanie skargi.
Wpis od skargi na bezczynność wynosi 100 zł, więc koszty nie są duże, nie jest to trudne pismo i można je sporządzić samodzielnie, a nawet przegrana przed WSA nie skutkuje kosztami dla przeciwnika, a tylko brakiem odzyskania kosztów samodzielnie poniesionych, więc i ryzyko niewielkie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemm lubi ten post.
 
      
#8585 PostWysłany: 03 Sty 2023 22:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2022
Posty: 2
Po pół roku od złożenia reklamacji, Lufthansa przyznała mi odszkodowanie w wysokości 400 EUR. Wnioskowałam o 600.
Leciałam z DFW do FRA i następnie z FRA do WAW. Lot z Dallas opóźniony, przez co spóźniłam się na kolejny do Warszawy.
6 h stania w kolejce żeby przebukować bilet i ostatecznie noc we Frankfurcie na koszt Lufthansy, a wylot następnego dnia do Warszawy przez Pragę (miałam 15 minut na przesiadkę). Oczywiście kolejny lot opóźniony i informacja, że opóźniony o godzinę. Poinformowałam stewardessę o sytuacji i ostatecznie samolot po pół godziny wystartował. W Pradze samolot poczekał, ale do PL dotarłam bez bagaży. Wróciły do mnie po 5 dniach.
Jest sens bawić się z nimi dalej o kwotę wnioskowaną czy dać sobie spokój?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8586 PostWysłany: 04 Sty 2023 01:01 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Co masz na myśli przez pytanie czy jest sens? Jeżeli chcesz zapytać czy należy się 600 EUR, a nie 400 EUR, to odpowiedź jest twierdząca. Jeśli myślisz, że będzie łatwo i szybko, to może być trudno i długo. Pytanie o sens to jest wyłącznie pytanie do Ciebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 lubi ten post.
 
      
#8587 PostWysłany: 11 Sty 2023 22:51 

Rejestracja: 25 Maj 2018
Posty: 1
Hej, mam taką sytuację, że leciałem z Nowego Jorku do Sztokholmu fińskim liniami lotniczymi. Samolot spóźnił się ponad 6h. W związku z faktem, że nie będą tu właściwe polskie sądy żadna firm zajmujących się odszkodowaniami, do których się zgłosiłem nie jest zainteresowana poprowadzeniem tej sprawy. Znacie może jakąś firmę która zajęłaby się tą sprawą ? (może np. jakaś międzynarodowa firma zajmująca się odszkodowaniami lotniczymi mająca filie w Polsce).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8588 PostWysłany: 13 Sty 2023 13:28 

Rejestracja: 27 Wrz 2020
Posty: 7
W lipcu 2022 roku ja i mój współpasażer ubiegaliśmy się o odszkodowanie w oparciu o rozporządzenie EU 261/2004 dot. zmiany lotu z 28 na 29 czerwca 2022r.

Polska infolinia Austrian poleciła wysłanie zgłoszenia bezpośrednio do jej właściciela tj. Lufthansa w celu usprawnienia procesu rozpatrywania sprawy.

Mój współpasażer otrzymał odszkodowanie w wysokości 600 EUR. Tymczasem, mnie odmówiono przyznania odszkodowania za ten sam lot.

Lot wyglądał tak TORONTO - LONDYN - WIEDIEŃ - KRAKÓW . Opóźnienie nastąpiło na trasie z Londynu do Wiednia (w momencie kiedy samolot lądował w Wiedniu, odlatywał samolot do Krakowa). Austrian przebookowało lot na następny dzień oraz zapewniło hotel.

Ostateczna odpowiedź od Austrian:

"We regret to hear that you suffered a delay of our flight OS452 and the subsequent misconnection. We apologize for any inconvenience caused. Our aim is to ensure that all our customers are able to enjoy a seamless and punctual journey and therefore we are sorry to hear that you were affected by misconnection between two flights.

We would like to inform you that the aforementioned flight was delayed by Air Traffic Flow Management restrictions (the reason that our company is not responsible for). Therefore, we kindly ask for your understanding that we are unable to offer any compensation for the flight irregularity."

Czy ktoś miał podobny przypadek i został niesprawiedliwie potraktowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8589 PostWysłany: 13 Sty 2023 13:59 

Rejestracja: 15 Lis 2014
Posty: 1403
Loty: 214
Kilometry: 377 962
srebrny
Na Twoim miejscu przedstawiłbym sytuację, że współpasażer dostał odszkodowanie za identyczny lot, a Ty nie.
Jako, że jest to Lufthansa i oni ostatnio mocno lecą w kulki delikatnie mówiąc odpowiedź pewnie będzie, że to pomyłka i odszkodowanie zostało błędnie przyznane i bardzo przepraszają.
Przygotuj sobie lepiej dokumenty do pośrednika, bo samemu ciężko to będzie wyegzekwować (wiem o czym mówię, sam mam podobny problem - Lufthansa już przyznała odszkodowanie, ale po chwili się z niego wycofała, sprawę oddałem do pośrednika).
Góra
 Profil Relacje PM off
danielwojt lubi ten post.
 
      
#8590 PostWysłany: 13 Sty 2023 14:05 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 328
niebieski
@danielwojt

Jezeli nic nie wskurasz, to dobry kumpel powinien sie podzielic odszkodowaniem, albo chociaz wziac cie na piwo :lol: :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
danielwojt lubi ten post.
 
      
#8591 PostWysłany: 13 Sty 2023 16:04 

Rejestracja: 27 Wrz 2020
Posty: 7
W ogóle nie ustosunkowano się do "pozytywnej decyzji dla współpasażera", argumentem nadal było "ograniczenia w zarządzaniu przepływem ruchu lotniczego (przyczyna siły wyższej) nie dają pasażerowi prawa do odszkodowania."
Napisałem do ECK i będę czekać.

Rockriderr napisał(a):
Na Twoim miejscu przedstawiłbym sytuację, że współpasażer dostał odszkodowanie za identyczny lot, a Ty nie.
Jako, że jest to Lufthansa i oni ostatnio mocno lecą w kulki delikatnie mówiąc odpowiedź pewnie będzie, że to pomyłka i odszkodowanie zostało błędnie przyznane i bardzo przepraszają.
Przygotuj sobie lepiej dokumenty do pośrednika, bo samemu ciężko to będzie wyegzekwować (wiem o czym mówię, sam mam podobny problem - Lufthansa już przyznała odszkodowanie, ale po chwili się z niego wycofała, sprawę oddałem do pośrednika).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8592 PostWysłany: 13 Sty 2023 23:53 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Takie sytuacje się zdarzają. Sprawdź kto (kraj pochodzenia) obsługiwał Twoje zgłoszenie, a kto kolegi. Przyznanie odszkodowania to ocena zdarzenia, jeden ocenia tak, a drugi inaczej i to choć niezrozumiałe jest możliwe. Sąd również wydają różne wyroki w tych samych sprawach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
danielwojt lubi ten post.
 
      
#8593 PostWysłany: 17 Sty 2023 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Lot w odpowiedzi na wniosek o odszkodowanie proponuje 300e od paxa za lot opóźniony powyżej 3500km. Wg nich opóźnienie było poniżej 4h - natomiast FR24 pokazuje 4h i 8 min. - czy może być błąd w tym serwisie? Czy Lot może mi przedstawić jakiś oficjalny dokument, że jest poniżej 4h? czy to tajemnica przedsiębiorstwa i jedynie ULC może to ustalić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8594 PostWysłany: 17 Sty 2023 23:51 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
poprostu odejmuja czas spowodowany nadzwyczajnymi okolicznosciami od czasu opoznienia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8595 PostWysłany: 18 Sty 2023 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
W odpowiedzi przewoźnika nie ma o tym żadnej wzmianki. Po prostu zepsuł się im samolot na płycie i podstawili nowy. Gdzie są nadzwyczajne okoliczności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8596 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:43 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
to zapytaj dlaczego wskazują na mniejsze opóźnienie. innego wytłumaczenia nie ma
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8597 PostWysłany: 19 Sty 2023 10:29 

Rejestracja: 19 Sty 2023
Posty: 1
Witajcie, to mój pierwszy post tutaj ...
Mam wielką prośbę ponieważ nie mogę a może nie potrafię ściągnąć tych danych
Czy ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu godziny lądowania samolotu w dniu 05.01.23r. , z Rzeszowa do Hurgady ... samolot miał wylecieć o 14:40 ale się zepsuł ... potrzebuję konkretną godzinę o której wylądował w Hurgadzie spóźniony. Numer Lotu ENT 4323.
Z góry dziękuję za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8598 PostWysłany: 19 Sty 2023 10:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
21:53

https://flightaware.com/live/flight/ENT ... 2032.61175
Góra
 Profil Relacje PM off
izabela2023223 lubi ten post.
izabela2023223 uważa post za pomocny.
 
      
#8599 PostWysłany: 19 Sty 2023 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2019
Posty: 66
Loty: 49
Kilometry: 132 823
wylot 17:50
przylot 22:14


za https://airportinfo.live/flight/e44323?d=2023-01-05
Góra
 Profil Relacje PM off
izabela2023223 lubi ten post.
izabela2023223 uważa post za pomocny.
 
      
#8600 PostWysłany: 19 Sty 2023 19:19 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
izabela2023223 napisał(a):
Witajcie, to mój pierwszy post tutaj ...
Mam wielką prośbę ponieważ nie mogę a może nie potrafię ściągnąć tych danych
Czy ktoś mógłby mi pomóc w znalezieniu godziny lądowania samolotu w dniu 05.01.23r. , z Rzeszowa do Hurgady ... samolot miał wylecieć o 14:40 ale się zepsuł ... potrzebuję konkretną godzinę o której wylądował w Hurgadzie spóźniony. Numer Lotu ENT 4323.
Z góry dziękuję za pomoc.



O której miał wylądować, to się liczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group