Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

[ 7791 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 386, 387, 388, 389, 390
Autor Wiadomość
#7781 PostWysłany: 01 Cze 2021 09:44 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
złoty
Sudoku napisał(a):
ansbach1 napisał(a):
Lufthansa również?

Tak. Miałem odwołany lot LH do Dublina z powodu zbliżającego się nad Irlandię orkanu. Odwołali wszystkie loty z Niemiec do Irlandii.
Ale niemal wszystkie inne linie latały, lądując, startując i to nawet bez szczególnych opóźnień. Więc de facto odwołanie lotów LH było prewencyjne, a nie z powodu warunków atmosferycznych rzeczywiści uniemożliwiających wykonywanie operacji.
Ale SOP stanął po ich stronie.

SOP działa głównie wtedy, gdy po otrzymaniu zawiadomienia przewoźnik zgadza się na wypłatę chcąc zakończyć sprawę, dlatego SOP jest jedynie dodatkiem, bo zawsze pozostaje sąd.
Sudoku uważa post za pomocny.

#7782 PostWysłany: 01 Cze 2021 22:59 

Dostałem decyzję Prezesa ULC w sprawie odwołanego w trakcie strajków jesienią 2018 lotu krajowego przez PLL LOT. Decyzja odnosi się do poprzedniej, w której LOT dostał nakaz wypłaty odszkodowania, czego nie zrobił przez ponad rok. W tym momencie, została na przewoźnika nałożona kara w wysokości 1000 zł oraz został zobowiązany do wypłaty zaległego odszkodowania. Mimo upływu 14 dni od uprawomocnienia decyzji nadal nie otrzymałem odszkodowania ani nawet nie został podjęty kontakt w tej sprawie.
Jakie kroki sugerujecie teraz podjąć? Ruszać na drogę sądową?
 Relacje PM off  

#7783 PostWysłany: 01 Cze 2021 23:37 

Napisz do LOT-u. Mi za ten sam okres strajkowy w 2018 po korzystnej dla mnie decyzji autokontrolnej ULC LOT sam się odezwał po kilku tygodniach o wskazanie numeru konta, a po kolejnych 10 dniach kasa wpłynęła.

#7784 PostWysłany: 03 Cze 2021 10:37 
Awatar użytkownika

srebrny
Po ostatnich zmianach rozkladu TP wymyslila mi 5 minut na przesiadke w LIS na trasie WAW-LIS-CUN i to jeszcze bedziemy leciec z bagazem rejestrowanym. Teraz interesujace pytanie, gdybym nie zadzwonil z prosba o modyfikacje i nie doszlo juz do kolejnych zmian rozkladu lotow (dalsze zmiany sa jednak wysoce prawdopodobne, bo to lot w zimie) to czy to jest spodziewany scenariusz:

1. Odprawa w WAW przebiega bez problemow
2. Przylatujemy do LIS i oczywiscie nie mamy szans zdarzyc na samolot do CUN
3. Linia pokrywa hotel, wyzywienie i przebukowanie na inny lot w kolejnym dniu
4. Po powrocie mozemy sie starac o trzy razy 600 euro odszkodowania (bo lecimy w trojke).

Czy to realne? Jakie sa potencjalnie inne mozliwosci? Co warto w tej sytuacji zrobic?

Z komplikacji, to lot na ktory potencjalnie sie spoznimy LIS-CUN, to jedyny TP w najblizszych dniach. Wyglada na to, ze kolejny dopiero za szesc dni. Co wtedy? Przebukuja nas na inny lot *A na nastepny dzien?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
 Relacje PM off  

#7785 PostWysłany: 03 Cze 2021 10:46 
Awatar użytkownika

Loty: 79
Kilometry: 141 313
niebieski
Samolot do CUN może też na was zaczekać...

#7786 PostWysłany: 03 Cze 2021 15:59 

niebieski
albo przesiadka zrobi sie 24h05m
 Relacje PM off  

#7787 PostWysłany: 03 Cze 2021 18:56 

Loty: 129
Kilometry: 292 570
złoty
Pod kątem odszkodowania nie należy wybierać przewoźników, którzy nie mają w Polsce oddziału. TAP nie ma.

#7788 PostWysłany: 07 Cze 2021 19:35 
Awatar użytkownika

srebrny
Z przyczyn technicznych odwołano mi lot, wysłałem zgłoszenie do Lotu i po kilku dniach otrzymałem odpowiedź, że wypłacą 250 euro. Ale nie chcą zwrócić dodatkowych kosztów, które przez opóźnienie ( prawie 7 h) musiałem ponieść w wypożyczalni. Tak to ujęli: „ Pragniemy także poinformować, iż przewoźnik lotniczy nie odpowiada za prywatne plany pasażerów, szczególnie te poczynione poza umową przewozu, w związku z czym nie znajdujemy podstaw do zwrotu przedstawionych kosztów.”. Nie chce mi się boksować o 150 pln, skoro wypłacą odszkodowanie, ale z ciekawości- faktycznie nie ma żadnych podstaw do zwrotu dodatkowych kosztów jakie musiałem ponieść?

#7789 PostWysłany: 07 Cze 2021 21:18 

złoty
Masz prawo skorzystać z odszkodowania ryczałtowego (250 EUR), albo dochodzić zwrotu rzeczywistych strat.
kubus95 lubi ten post.

#7790 PostWysłany: 16 Cze 2021 17:43 

Witam, z przyczyn nieznanych (każdy na lotnisku mówił że nie wie), ogólnie samolon przyleciał z Warszawy spóźniony. miałem opóźniony lot liniami Flyegypt z Hurgady do Katowic o 4h, czy w związku z tym przysługuje mi odszkodowanie?
 Relacje PM off  

#7791 PostWysłany: 16 Cze 2021 19:05 

złoty
Niestety samolony tak mają. A poważnie, to niestety odszkodownie ryczałtowe nie przysługuje, bo lot spoza EU i przewoźnik też spoza UE.
speedi93 uważa post za pomocny.

[ 7791 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 386, 387, 388, 389, 390

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości