Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 19 Lut 2017 22:46 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 31
Loty: 197
Kilometry: 400 365
miriam napisał(a):
PetePL napisał(a):

Klatwe juz na nich rzucilem :)

Jeśli zadziała i zbankrutują to będziesz miał trudniej ;)

Myślę że nie mają zle. Ostatnio mocno inwestują w reklamy :) bankructwa im nie życzę ale dołoże starań aby patologie wyleczyć.

-- 19 Feb 2017 22:48 --

tom971 napisał(a):
PetePL napisał(a):
2. Na lotnisku okazuje sie ze Rainbow nie mial prawa sprzedawac biletow w 1 strone gdyz jest to lot czarterowy. Przylecialem z Guangzhou do Bangkoku i nie otrzymalem karty pokladowej.

Czy ja dobrze zrozumiałem. ze te bilety ow na czarter TU (do Europy) są fejkowe? Dotyczy to tylko Tajlandii, tak? @‌Rainbow Tours‌ żeni bilet a potem i tak UDB ?? :D czy o co kaman.

Nie. Po prostu wypuścili bilety one way przed otrzymaniem pozwolenia na ich sprzedaż. Amatorka.
Góra
 Profil Relacje PM off
Stoarn lubi ten post.
 
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@‌boots‌ A czym jest nie wydanie karty przy ważnym bilecie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:30 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Nie jest to odmowa wejścia na pokład. A bilet podobno nie był ważny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Mnie się wydaje, że nagłośnienie historii w mediach nie jest absurdalnym pomysłem. Sprzedaż biletu lotniczego, który jest nieważny, to oszustwo. Firma nie oddaje pieniędzy i nie naprawia wyrządzonej szkody. To jest normalne? Nie jest naganne? Dziennikarz powinien poprosić jakiegoś dyrektora czy rzecznika firmy o wyjaśnienie tak, aby racje obu stron zostały medialnie przedstawione.
Instytucje typu ULC czy Rzecznik Praw Konsumenta nie potrafią ustalić, kto tu ponosi odpowiedzialność? Ma to ustalać sam poszkodowany? To te instytucje, opłacane z naszej kasy, nie powinny się tym zająć i ustalić?
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
@‌sko1czek‌
Cytuj:
Ma to ustalać sam poszkodowany?

Nie. Ma o tym zdecydować sąd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:49 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 31
Loty: 197
Kilometry: 400 365
Dodam jeszcze że byłem na liście pasażerów. Tutaj zdjęcie z ekranu komputera na check in.

Niedługo ktoś jeszcze napiszę że to moja wina ze kupiłem bilet. :)

Załączniki:
Screenshot_2017-02-19-22-43-29_1.jpg
Screenshot_2017-02-19-22-43-29_1.jpg [ 161.68 KiB | Obejrzany 3085 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Po co tracisz tu czas? Nie chcesz kasy, nie chcesz sprawy sądowej, klątwę już rzuciłeś - o co Ci więcej chodzi? Pytam serio, bo nie rozumiem...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Lut 2017 23:58 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 31
Loty: 197
Kilometry: 400 365
Jeżeli jesteś zainteresowany polecam przeczytać moje komentarze ponownie. Jeżeli nie ogarniasz to niestety nie pomogę.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 20 Lut 2017 00:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
boots napisał(a):
@‌sko1czek‌
Cytuj:
Ma to ustalać sam poszkodowany?

Nie. Ma o tym zdecydować sąd.


Dobra, odpowiedzialność ustala sąd ale w fazie przedsądowej może tym zająć się jednak jedna z wymienionych instytucji. A najpierw chodzi o to, żeby ustalić, kogo do odpowiedzialności pociągać: Rainbow czy LOT i w tym właśnie powinni "konsumetowi" pomóc, obejrzawszy dokument przewozowy, fakturę itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Odstawiając na chwilę na bok główny problem autora wątku naszła mnie taka myśl, po kolejnym temacie o biletach czarterowych Rainbow na forum, że kupując u nich bilet trzeba lubić hazard! Cena atrakcyjna kupię- może uda mi się polecieć...
@‌Rainbow Tours‌ żyjecie tam w biurze i chcecie ogarnąć temat czy wypadki przy pracy kalkulujecie w koszty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Eee tam, @‌Gaszpar‌
oni są teraz na łykendzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:07 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 31
Loty: 197
Kilometry: 400 365
sko1czek napisał(a):
Mnie się wydaje, że nagłośnienie historii w mediach nie jest absurdalnym pomysłem. Sprzedaż biletu lotniczego, który jest nieważny, to oszustwo. Firma nie oddaje pieniędzy i nie naprawia wyrządzonej szkody. To jest normalne? Nie jest naganne? Dziennikarz powinien poprosić jakiegoś dyrektora czy rzecznika firmy o wyjaśnienie tak, aby racje obu stron zostały medialnie przedstawione.
Instytucje typu ULC czy Rzecznik Praw Konsumenta nie potrafią ustalić, kto tu ponosi odpowiedzialność? Ma to ustalać sam poszkodowany? To te instytucje, opłacane z naszej kasy, nie powinny się tym zająć i ustalić?

Tylko teraz jak to zacząć żebym nie wpakował się w problemy prawne. Ma ktoś wiedzę / doświadczenie na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:11 

Gaszpar napisał(a):

@‌Rainbow Tours‌ żyjecie tam w biurze i chcecie ogarnąć temat czy wypadki przy pracy kalkulujecie w koszty?



Ostatnia wizyta: 13 Lut 2017 11:13

A i autor w sumie wie czy powinien wiedzieć co robić skoro między innymi pędził na "spotkania biznesowe i czas to pieniądz" i pyskówka tu w sumie nie wiadomo czemu ma służyć
Góra
 PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6419
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
sko1czek napisał(a):
Eee tam, @‌Gaszpar‌
oni są teraz na łykendzie.


@‌sko1czek‌ ale to nie pierwszy tego typu temat tylko kolejny. Nie poleciałem bo nie było mnie na liście paxów, nie poleciałem bo samolot odleciał wczoraj a mnie zapomniano poinformować o zmianie terminu itd ...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No nieciekawa sytuacja rzeczywiście. @PetePL czy wiesz może, czy teraz Rainbow Tours może już sprzedawać te bilety OW? Bo z tego co widzę to nawet w wątku na tym forum w ostatnim czasie były takie bilety oferowane, przez oficjalny profil RT (co prawda w drugą stronę, do BKK, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Swego czasu, właśnie jesienią też się zastanawiałam nad takim biletem czarterowym OW z Bangkoku, widzę, że dobrze się stało, że go jednak nie kupiłam.

Może najpierw zamiast iść do mediów spróbuj coś w mediach społecznościowych, na facebooku na przykład.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:20 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 412
1/ Złożyć reklamację do Lotu na podstawie rozporządzenia nr 261 z 2004 r. o zwrot kosztów niewykorzystanego biletu + 600 euro z tytułu odszkodowania za odmowę wpuszczenia na pokład samolotu.
2/ Wezwać Rainbow do zwrotu w terminie 7 dni kosztów niewykorzystanego biletu + różnicy za bilet kupiony na lotnisku . Dodatkowo jeśli płaciłeś kartą płatniczą zagrozić postępowaniem z tytułu niewykonania usługi / chargeback/.
Oczywiście należy ci się zwrot za bilet tylko od jednego z wyżej wymienionych podmiotów ale masz podstawy aby roszczenie kierować do każdego z nich.

Dalej w przypadku odmowy przez Lot reklamacja do Urzędu Lotnictwa Cywilnego a w przypadku Raibow pozew do sądu i chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 116 893
Jakie znowu problemy prawne ?
Z jakiego powodu ?

tak po za tym, to media odpowiadaja za publikacje,

a tak bardziej w temacie,
to wydaje mi sie ze zachowujesz sie tak, ze cos bys chcial ale nie wiesz co, i moze cos bys zrobil, tylko ze moze Ci sie nie chce,
ktoś Cie dosłownie okrada, łamie prawo, a Ty sie zastanawiasz nad jakimis glupimi sprawami prawnymi, ktore akurat nie maja zadnego uzasadnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4162
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Gaszpar napisał(a):
@‌Rainbow Tours‌ żyjecie tam w biurze i chcecie ogarnąć temat czy wypadki przy pracy kalkulujecie w koszty?

Zaczalem co do nich miec ambiwalentne odczucia.. bo z jednej strony udzielaja sie, wrzucaja,funduja nagrody .. a z drugiej takie hece
Purpurowy- oficjalny profil powinien zobowiązywać..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 20 Lut 2017 00:29 

Rejestracja: 03 Lis 2016
Posty: 31
Loty: 197
Kilometry: 400 365
Dziękuje bardzo za pomocne komentarze! Nareszcie konkrety.

Zabieram się za to już jutro i postaram się opisać jak sytuacja się toczy.

Nasz wspaniały kraj rządzi się swoimi prawami z którymi nie mam czasu się zapoznawać. Stąd moje zapytanie i niepewność czy mogę mieć z tego tytułu problemu prawne.

-- 20 Feb 2017 00:33 --

olus napisał(a):
No nieciekawa sytuacja rzeczywiście. @PetePL czy wiesz może, czy teraz Rainbow Tours może już sprzedawać te bilety OW? Bo z tego co widzę to nawet w wątku na tym forum w ostatnim czasie były takie bilety oferowane, przez oficjalny profil RT (co prawda w drugą stronę, do BKK, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Swego czasu, właśnie jesienią też się zastanawiałam nad takim biletem czarterowym OW z Bangkoku, widzę, że dobrze się stało, że go jednak nie kupiłam.

Może najpierw zamiast iść do mediów spróbuj coś w mediach społecznościowych, na facebooku na przykład.


Myślę że nie. Jest to dodatkowa konkurencja a ich ceny były naprawdę niskie gdyż starali się wypełnić puste samoloty wracajace do WAW. Mój bilet kosztował poniżej 1000PLN. W 2015 były bilety już po 250-300PLN .

Nie warto ryzykować. Szkoda nerwów i czasu. Konkurencja jest na tyle duża iż rynek sam ich zweryfikuje któregoś dnia.

Albo się poprawia albo poleca w dół.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Lut 2017 06:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Bruner napisał(a):
1/ Złożyć reklamację do Lotu na podstawie rozporządzenia nr 261 z 2004 r. o zwrot kosztów niewykorzystanego biletu + 600 euro z tytułu odszkodowania za odmowę wpuszczenia na pokład samolotu.

Nie miała miejsca odmowa wpuszczenia na pokład.
W ogóle obawiam się, że ta sprawa nie ma związku z tym rozporządzeniem i nie leży w kompetencjach ULC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group