Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Grzyw napisał(a):
Zrobiłeś drobny błąd.
Trzeba było nie reagować, a w dniu lotu użyć magicznego słowa 'CANCEL'!:)


I wysłać dodatkowo sms'a z zacytowanym wyżej podziękowaniem w formie wulgarnej :) Najlepiej w momencie jak typ będzie już na lotnisku.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#22 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Byl juz na forum chlopak ktory pytal czy w Norwegii w Mc Donaldsach ludzie dojadaja wszystkie frytki - bo moze on by w ten sposob cos sie pozywil.

Czytalem juz forumowicza ktory pisal kto normalny kupuje pomarancze na cyprze jak mozna komus opierdzielic drzewo

sadzilem ze mnie juz nic nie zdziwi ....

Coraz wiecej z nas odkrywa uroki latania :) i takie perelki sie beda pojawiac

gaszpar powaznie bralbys pdf na rezerwacje za 2 PLN ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
Pamiętajcie tylko, że gdy będziecie robić coś w rodzaju czarnej listy, nie ujawniajcie pełnych danych bo jeszcze narobicie sobie problemów z GIODO.

Wystarczy napisać:

Jan ****lski, Warszawa, ew. nick na forum

Myślę, że wszyscy zainteresowani będą wiedzieć, czy to właśnie na tego delikwenta uważać.

Jeśli ktoś będzie pasował do wzorca, ale to nie będzie ta sama osoba, to cóż... ma pecha ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2012
Posty: 392
niebieski
correos napisał(a):
Byl juz na forum chlopak ktory pytal czy w Norwegii w Mc Donaldsach ludzie dojadaja wszystkie frytki - bo moze on by w ten sposob cos sie pozywil.

Czytalem juz forumowicza ktory pisal kto normalny kupuje pomarancze na cyprze jak mozna komus opierdzielic drzewo

sadzilem ze mnie juz nic nie zdziwi ....



ja Was proszę, zróbcie oddzielny temat łapu capu z takich rozmów :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
mi się jeszcze nie zdarzyło żeby osoba której kupuje nie chciała wysłać maila z potwierdzeniem, zawsze jakoś bezproblemowo przechodzi. Z drugiej strony nigdy mi się nie zdarzyła sytuacja z 'ostatnim biletem', przewnie jeszcze za krótko pomagam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1843
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Mozna wysłac takiej osobie małe wezwanie do zapłaty - jesli nie ureguluje naleznosc to pisac dane na forum i tyle.

Z drugiej strony nie wiem jaka jest praktyka - kupowałem "przez was" bilety tylko 2 razy. Ale czy większośc ludzi daje te napiwki?
I jesli tak to jakiej wysokosci one zazwyczaj są ? czy tak jak ktoś napisał powyzej na tzw. piwko do 5 zł. czy raczej uzalzenione jest to od kwoty transakacji i zazwyczaj robi się pewien procent całej transakcji?

Ja wiem też, ze kupno dla nas takich biletów to akt dobrej woli, tylko jeśli ktoś ma naprawdę "drogą karte" to własnie my "nabijmy" te transakacje, ze nagle po roku nie trzeba płacić za uzytkowanie bo zrobił ktoś "dzieki nam" w ciągu roku obrót na 20 tys. zł, więc bardzo mnie irytują ludzie, którzy zaczynaja rozmowe od
" ok bilet za 19 zł dla ciebie + 3 złote za kazda osobe i odcinek lotu" i to uwazam, ze niemiłe, bo po pierwsze nie lubie jak ktoś mnie do czegos zobowiązuje, a po drugiej patrz powyzej - ty mi kupujesz bilet i jestem ci wdzieczny, ale to ja dokładam ten 1 % do tego, że za uzytkowanie karty bank tobie nic nie pobierze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Lis 2012 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Robaku napisał(a):
Mozna wysłac takiej osobie małe wezwanie do zapłaty - jesli nie ureguluje naleznosc to pisac dane na forum i tyle.

Z drugiej strony nie wiem jaka jest praktyka - kupowałem "przez was" bilety tylko 2 razy. Ale czy większośc ludzi daje te napiwki?
I jesli tak to jakiej wysokosci one zazwyczaj są ? czy tak jak ktoś napisał powyzej na tzw. piwko do 5 zł. czy raczej uzalzenione jest to od kwoty transakacji i zazwyczaj robi się pewien procent całej transakcji?

Ja wiem też, ze kupno dla nas takich biletów to akt dobrej woli, tylko jeśli ktoś ma naprawdę "drogą karte" to własnie my "nabijmy" te transakacje, ze nagle po roku nie trzeba płacić za uzytkowanie bo zrobił ktoś "dzieki nam" w ciągu roku obrót na 20 tys. zł, więc bardzo mnie irytują ludzie, którzy zaczynaja rozmowe od
" ok bilet za 19 zł dla ciebie + 3 złote za kazda osobe i odcinek lotu" i to uwazam, ze niemiłe, bo po pierwsze nie lubie jak ktoś mnie do czegos zobowiązuje, a po drugiej patrz powyzej - ty mi kupujesz bilet i jestem ci wdzieczny, ale to ja dokładam ten 1 % do tego, że za uzytkowanie karty bank tobie nic nie pobierze.



No widzisz, w Citi jest trochę inaczej. Jest opłata miesięczna. Jest gdzieś wątek o tym, że można się jej pozbyć ale bez rozmowy telefonicznej i próby rozwiązania umowy z bankiem chyba się nie obejdzie.
Sprawa napiwków już była poruszana nie raz. Chyba skończyliśmy na tym, że przy zakupie biletów wizza napiwek powinien był opcjonalny, i tak chyba większość robi.
A jego wielkość zależy już tylko od hojności. W końcu kupując za pośrednictwem forumowiczów dużo zaoszczędzasz. Ostatnio kupowałem bilety dla miłej Pani, która dzięki mnie zapłaciła 40 zł zamiast 400, dostałem 30zł napiwku, co odkryłem dopiero analizując przelew : )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Lis 2012 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Robaku napisał(a):
... ty mi kupujesz bilet i jestem ci wdzieczny, ale to ja dokładam ten 1 % do tego, że za uzytkowanie karty bank tobie nic nie pobierze.

:lol: może jeszcze: jestem ci wdzięczny i twoim imieniem nazwę córkę/syna

przypominam tym co nie wiedzą odnośnie karty ryanair:
-użytowanie jej - owszem jest bezpłatne ALE jej ładowanie już nie

nie wiem jak jest w przypadku itali i uk ale w hiszpanii płaci się chyba 3euro i jej doładowanie nie może być mniejsze niż 175euro
po za tym w hiszpańskim przypadku jest pewien haczyk: kartę można chyba tylko doładować kartę wirtualną MC, która jest darmowa ale...jej doładowanie kosztuje 1% doładowanie ale nie mniej niż 1euo

podsumowując: aby doładować kartę ryaniara kwotą 175euro trzeba:
a) zrobić 2 przelewy
b) zapłacić 4,75 euro
może to i nie dużo ale jak przez swoją dobroduszność kupuje za kilka tyś rocznie to sobie policzcie :geek:

fajny wątek, taki polski, o wylewaniu jadu :twisted:

//mod: ortografia na poziomie przedszkola...
//autor: tak po prostu podkreślam słowa bez ich podkreślania graficznego, co by bardziej dotarło do czytającego po przez wywołanie efektu "jak-on-to-napisał?!"
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)


Ostatnio edytowany przez namteH, 19 Lis 2012 02:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Lis 2012 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
namteH napisał(a):
Robaku napisał(a):
... ty mi kupujesz bilet i jestem ci wdzieczny, ale to ja dokładam ten 1 % do tego, że za uzytkowanie karty bank tobie nic nie pobierze.

:lol: może jeszcze: jestem ci wdzięczny i twoim imieniem nazwę córkę/syna

przypominam tym co nie wiedzą odnośnie karty ryanair:
-użytowanie jej - owszem jest bezpłatne ALE jej ładowanie już nie

nie wiem jak jest w przypadku itali i uk ale w hiszpanii płaci się chyba 3euro i jej doładowanie nie może być mniejsze niż 175euro
po za tym w hiszpańskim przypadku jest pewien haczyk: kartę można chyba tylko doładować kartę wirtualną MC, która jest darmowa ale...jej doładowanie kosztuje 1% doładowanie ale nie mniej niż 1euo

podsumowując: aby doładować kartę ryaniara kwotą 175euro trzeba:
a) zrobić 2 przelewy
b) zapłacić 4,75 euro
może to i nie dużo ale jak przez swoją dobroduszność kupuje za kilka tyś rocznie to sobie policzcie :geek:

fajny wątek, taki polski, o wylewaniu jadu :twisted:

//mod: ortografia na poziomie przedszkola...


Dlatego gdy kupuję bilety Ryanair ZAWSZE bez względu na kwotę daję parę złotych napiwku. Idąc do restauracji jeśli czuję się usatysfakcjonowany jedzeniem i obsługą - też. To kwestia wychowania i dobrych manier. A w przypadku kosztów karty Ryan prepaid to nie miałem pojęcia, że takie są koszty jej użytkowania ... wygląda na to, że City Wizz i te 8 zł ... to pikuś.
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Lis 2012 11:17 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
YaPKnn napisał(a):
A ja zawsze się staram dorzucić na piwo jak ktoś mi kupuje bilety i zawsze tak się zastanawiam czy te 1-2-3 złote to wystarczająco za fatygę.
Jak czytam co piszecie to zaczynam się obawiać, że niedługo będzie trzeba iść do Citi banku w łaskę, bo nikt nie będzie chciał pomóc w zakupie.

dokładnie tak samo robie, jak sobie przypomnę jak kiedyś Muche meczyłęm o bilety do Londka :D nawet nie czekał na kase tylko rezerwował , teraz do Ryana mam już karte a nad Wizzem sie zastanawiam

z wielkim niesmakiem czyta się takie tematy , no ale cóż sa ludzie i "ludzie"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Lis 2012 10:16 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Moim zdaniem "czarna lista" przyniesie skutek taki że leszcze jeden z drugim będą się rejestrować na nowe nicki i dalej siać zamęt i tylko użytkowników z 1 postem nam przybędzie na forum...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Lis 2012 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
AFC napisał(a):
Moim zdaniem "czarna lista" przyniesie skutek taki że leszcze jeden z drugim będą się rejestrować na nowe nicki i dalej siać zamęt i tylko użytkowników z 1 postem nam przybędzie na forum...

Hej, wystarczy na liste czarnych owiec wpisywac ich imiona i nazwiska gwiazdkujac po jednej literze z obu, by nie bylo problemow. Wtedy zamiast nowej rejestracji na forum zostanie im tylko mozliwosc zawarcia zwiazku malzenskiego ze zmiana nazwiska :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 20 Lis 2012 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
A może udostępnić taką listę tylko pomagającym?
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 20 Lis 2012 11:51 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
m3lm4k napisał(a):
AFC napisał(a):
Moim zdaniem "czarna lista" przyniesie skutek taki że leszcze jeden z drugim będą się rejestrować na nowe nicki i dalej siać zamęt i tylko użytkowników z 1 postem nam przybędzie na forum...

Hej, wystarczy na liste czarnych owiec wpisywac ich imiona i nazwiska gwiazdkujac po jednej literze z obu, by nie bylo problemow. Wtedy zamiast nowej rejestracji na forum zostanie im tylko mozliwosc zawarcia zwiazku malzenskiego ze zmiana nazwiska :D



No zgadza się :)
W takim razie jestem za :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 20 Lis 2012 16:32 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Co do tak zwanym "napiwków" zgadzam się w 100% że to kwestia wychowania albo przynajmniej pojęcia faktu że zakup biletów osobom 3-cim wymaga jednak pewnego wysiłku, czasu itd. itp ale to osoby wychowane wiedzą. Ponadto ludzie którym kupuje się bilety po 1zł / 4 zł/ i więcej, nie jestem do końca pewny, czy w ogóle obliczają sobie po całej transakcji ile zaoszczędziły na naszej pomocy.
Oczywiście nikt nas nie zmusza do pomagania , robimy to niejako z własnej woli ogłaszając się na liście pomagających aczkolwiek gdybym był po drugiej stronie to bym się nie wahał oszczędzając np. 300 albo 400 złotych przy jednej rezerwacji zostawić komuś " na piwo"
Dla przykładu , wyjechała dzisiaj na główną promocja do Rzymu, były tez jakieś sztuki tanie do Londynu , ludzie się rzucili w związku z czym udało mi się pomóc w zakupie ok.20 biletów (transakcje w przedziale 400 - 4zł ) z czego tylko jedna dorzuciła "napiwek"
Oczywiście nie żale się tu w żaden sposób , ale już w ogóle rozwala mnie jak ktoś potrzebuje bilet to jest super ale jak jedyna rzeczą o którą kogoś poprosisz po udanej transakcji jest pozostawienie komentarza na forum do delikwent nagle znika i po temacie, dla niego przecież sprawa jest już załatwiona.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Lis 2012 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
inna lekko wkurzająca sprawa to że dany człowiek wysyła maile do 5 osób lub z podobną liczba rozmawia przez GG i kiedy ty już prawie kończyć rezerwować on rzecze ci dzięki to juz nieaktualne :twisted:

choćby przed chwilą


Witam, Jestem z fly4free, mozna prosic o pomoc przy zakupie biletu?
Patryk
tak
17:18
gdzie kiedy ile osob jak cena
17:19
cena klubowa czy normalna
17:20

nie dzięki już nie aktualne
17:20
Patryk
to po co piszesz do kilku osob naraz
17:21
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez patrykdo, 20 Lis 2012 18:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 20 Lis 2012 17:27 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 144
ja jestem nowy w pomaganiu w zakupach (ok. 10 osób), ale póki co nie narzekam ani na kontakt z kupującymi, ani na płatność.
przy małych kwotach (kilkanaście zlotych) kupuję bilety zazwyczaj od razu (w tym przez wizzaira dla siebie, więc jakby co mogę sam później polecieć, gdyby mi ktoś nie zapłacił)
w momencie transakcji zakładam mejla, na którego potem przyjdzie potwierdzenie od wizzaira lub ryanaira, a dane do konta wysyłam po zaksiegowaniu wpłaty na moim koncie.
chociaż zdarzyło mi się wysłać dane do konta wcześniej dla transakcji za kilka złotych, ale jeszcze się nie przejechałem na tym - jakoś dobrze się z daną osobą rozmawiało, to nie bałem się.
gdyby jednak ktoś mi nie zapłacił (nawet te 2 złote - chodzi o zasadę), to przed lotem powrotnym anuluję mu bilet, nawet jeśli będzie mnie to kosztowało dodatkowe środki. life is brutal. zobowiązania trzeba wypełniać.

ustawa o ochronie danych osobowych nie pozwala na tworzenie list z imionami i nazwiskami osób, które są nieuczciwe i moim zdaniem nikt na forum nie powinien czegoś takiego robić - szkoda się narażać.
nie ma tu niestety dobrego sposobu na przeciwdziałąnie takiemu zachowaniu, gdyż (jak ktoś wspomniał wcześniej) blokowanie użytkownika nic nie zmieni - założy nowe konto.
jedynym skutecznym sposobem jest kupowanie biletów po otrzymaniu wpłaty na konto.
Ale też nei o to chodzi, żeby każdego uważać za złodzieja. czasami odrobina zaufania musi być :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 20 Lis 2012 17:43 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
alberthus napisał(a):

ustawa o ochronie danych osobowych nie pozwala na tworzenie list z imionami i nazwiskami osób, które są nieuczciwe i moim zdaniem nikt na forum nie powinien czegoś takiego robić - szkoda się narażać.

Wystarczy zagwiazdkować nazwisko:
Krzysztof No**k Katowice
Wystarczy to w 100% gwarantuję wam, pytałem się kuzyna będącego prawnikiem bo Krzysztofów z nazwiskiem zaczynającym sie na N i kończącym się na K w Katowiach będzie tysiąc.
Jestem bardzo za utworzeniem wątku z czarną listą a ponadto w jakikolwiek możliwy sposób, piętnowanie ludzi za takie wybryki.
Również uważam że nie danie tych 4zł na piwko to idioctwo, za jeden bilet człowiek oszczędza 30zł. Jak już kupujemy bilet dla 4 osobowej rodziny, oszczędzamy grubo ponad 100zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 20 Lis 2012 17:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
to tresc wyslanego emaila

Wykonalem dla Pani rezerwacje za ktora nadal Pani nie zaplacila.

Na stronie http://www.fly4free.pl/ powstaja tzw. czarna lista osob
ktore nie wywiazaly sie z platnosci.
Jezeli do jutra nie otrzymam od Pani przelewu.

Umieszcze Pani dane na tej liscie: Imie , nazwisko , email

bedzie zapewne Pani niekwestionowanym liderem tej listy :) ..... 2 zl. hihihihih
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 20 Lis 2012 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
To ja dorzuce uzytkownika gg o numerze "10964618". Po wyszukaniu mu lotow, napisal "to biore" i cisza, nie podal zadnych danych, chyba liczyl, ze zaczne dopytywac o dane pasazerow. Efekt taki, ze.... zostalem przez niego zablokowany na GG :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 72 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group