Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Gru 2015 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Pytanie z pogranicza wątku lotniskowego i dojazdu z/do lotniska.

Mam przylot powrotny z USA z lądowaniem o 7:30 na tytułowym lotnisku Berlin Tegel.
Zastanawiam się jak sprawnie przebiega odprawa na tym lotnisku po przylotach z poza UE, czy mam szansę zdążyć na Polskiego Busa na ZOB, który odjeżdża o 9:30
Niestety tak pechowo się składa, że mam do wyboru albo ten autobus, albo kolejny dopiero o 19:30, a nie uśmiecha mi cały dzień w Berlinie po powrocie z LA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast Wczasy w Turcji: all inclusive w 4* hotelu od 1993 PLN. Wyloty z 7 miast
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
#2 PostWysłany: 08 Gru 2015 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co prawda nie z USA, ale w ubiegłym tygodniu z Dubaju przyleciałem właśnie na TXL. Kontrola paszportowa bardzo sprawna, poza normalnymi są 3 stanowiska dla paszportów biometrycznych więc wszystko w 3 minuty natomiast na bagaże czekaliśmy dokładnie 70 minut od momentu wylądowania - czyli jakieś 60 minut od momentu stawienia się przy taśmie :/ Miałem półtora godziny na dotarcie na Simpla, a po odebraniu bagażu zostało mi 14 minut. Udało się tylko i wyłącznie przez to że trafiliśmy na kumatego taksówkarza, który potraktował to jak wyzwanie i na przepisy uwagi nie zwracał :D

**Nie wiem ile czekały inne osoby na bagaż, bo mój wyjechał jako jeden z pierwszych - nie licząc biznesowych i statusowych (około 50 sztuk)...

Oczywiście nie mówię że jest tak zawsze, ale mam dziwne wrażenie, że moja sytuacja to nie był jednostkowy przypadek :D Bo to Tegel, najgorsze lotnisko ever :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Gru 2015 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
3 tygodnie temu przyleciałem na Tegel z USA, kontrola paszportowa była szybka. Bagażu nie miałem :)

Rok temu przylatywałem na TXL z bagażem i czekałem ponad godzinę - tyle, że był gdzieś na szarym końcu, parę osób tak czekało, bo chyba nie dowieźli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Dodam jeszcze tylko, że przy 2h bym zaryzykował. Mimo wszystko jeśli samolot wyląduje o czasie to powinieneś zdążyć. Jeśli wyjdziesz z godzinkę po lądowaniu to spokojnie komunikacją dasz radę, jeśli tak jak ja to z dobrym taxiarzem dojedziesz w 10 minut. Koszt 15€ + jakiś tip za brawurę :D

Przy okazji, po drodze kolega dzwonił do Simpla w moim imieniu żeby poczekali. Powiedzieli, że nie bardzo mogą, bo na ZOB muszą wyjeżdżać o czasie, bo się obsługa czepia :/ Że zadzwonią do kierowcy, ale max 5 minut może poczekać. Ostatecznie i tak nie zadzwonili, ale deklarowali, że jakbym nie zdążył to mam zadzwonić to mi za darmo przebukują na wieczorny kurs. Ale to był SE, a nie PB :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Tego PB i tak kupię, ale zastanawiam się czy nie podeprzeć się od razu jakimś innym biletem (SE lub coś innego co jest wcześniej niż wieczorny PB).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:41 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22461
@wojtkow o 14 masz Ecolines z ZOB i jesteś w Wawie o 2130 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Moja wina, bo nie napisałem tego wprost, ale wracam do Poznania, a Ecolines nie ma takiego połączenia w rozkładzie (choć jest na mapce).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Gru 2015 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
O 14:30 jest simple - ten którym ja ostatnio jechałem. Niestety szkoda, że nie jest odwrotnie, bo bilet PB można zwrócić nawet 15 minut przed odjazdem, a Simpla promocyjnego wcale, a niepromocyjnego tydzień albo dwa wcześniej minimalnie :/

Edit: Ja bym nie brał nic awaryjnie poza PB, awaryjnie to złapiesz jakiegoś blablacara :) Ja czekając na walizki miałem 3 na oku na najbliższe 3 godziny ;) Z Berlina dość często jeżdżą zwłaszcza w dzień ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Gru 2015 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
PB można zwrócić do godziny przed odjazdem.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group