Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 783 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#521 PostWysłany: 07 Maj 2019 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4463
złoty
Ewentualnie jeśli ktoś nie może polecieć z ważnych powodów ( np śmierć bliskiej osoby), można się starać o przesunięcie terminu, sam znam takie przypadki i Lot się zgadzał mimo najtańszej taryfy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#522 PostWysłany: 22 Lip 2019 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1322
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Czy to jest normalne że w zakładce zarządzaj rezerwacją mam brak bagażu głównego? Mimo że był bilet kupowany oczywiście z głównym, zresztą Lot na długich lotach ma zawsze 23 kg bagaż. Jednak na lotnisku w Calgary mogą tego nie wiedzieć. Dodam że oczywiście dostałem chyba z 5 razy maila że się lot zmienił i dzwoniłem jak głupi, zawsze korpo Pani standardowe wymówki. Ogólnie też niepokoi mnie ten podwójny lot YYZ-WAW. Mimo że korpo Pani zapewniała że wszystko jest ok, ale wiadomo jak to z kobietami jest.

Załączniki:
Lota.jpg
Lota.jpg [ 103.6 KiB | Obejrzany 4078 razy ]
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#523 PostWysłany: 22 Lip 2019 22:04 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Pierwszy raz od dłuższego czasu będę leciał w sierpniu LOTem, jak w chwili obecnej wygląda przydział miejsc? Mam pewność, że odprawiając się on line dostanę dwa miejsca obok siebie? Bilety na jednej rezerwacji
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#524 PostWysłany: 22 Lip 2019 22:06 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2193
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Pewnosc masz tylko jak posiadasz jakis status.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#525 PostWysłany: 22 Lip 2019 22:25 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Rozumiem, bez statusu jednak jakieś szanse pozostają?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#526 PostWysłany: 22 Lip 2019 22:58 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Na 8 lotów w ostatnim czasie (bez statusu), tylko raz dwa miejsca z jednej rezerwacji nie były obok siebie.
W LOT możesz się odprawić on-line, a potem jeszcze sprawdzać zmianę odprawy - zdarzało się, że w późniejszym momencie, pojawiały się jakieś inne miejsca do wyboru.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#527 PostWysłany: 23 Lip 2019 06:39 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2193
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Szansa jest zawsze ;) jak widzisz wyżej. Pamiętaj jeszcze że jest jeszcze szansa na maslane oczy na lotnisku ;)
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#528 PostWysłany: 23 Lip 2019 09:18 

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 161
Loty: 202
Kilometry: 281 717
Plus to, że liczba miejsc zależy od klasy rezerwacyjnej - w dużym skrócie im wyższa taryfa, tym szansa większa.
Jeśli bilet kupiony w jakiejś promocyjnej klasie, to szanse najmniejsze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#529 PostWysłany: 23 Lip 2019 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1164
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@macio106 dziwne rzeczy się tam dzieją i bez faktycznego wglądu do rezerwacji na niewiele się zda próba tłumaczenia. Jeżeli bilet kupowałeś na stocku Lotu (strona Lot, lotowski kanał sprzedaży), to bagaż musi być w przypadku lotu transkontynentalnego. To, że w PNR jest rozgardiasz jeszcze nic nie znaczy, bo PNR (Passenger Name Record) to nic innego jak taka szufladka ze wszystkimi informacjami. Zdarzało mi się, że godząc się na standby w przypadku lotu KRK-GDN, za chwilę dostałem notyfikację z Amadeusza o takiej konfiguracji w jednym PNR (rezerwacji): KRK-GDN KRK-WAW WAW-GDN, gdzie ten drugi segment miał się odbyć kilkadziesiąt minut po pierwszym - w razie, gdyby przeklikali w Altei, że nie lecę pierwszym tylko drugim.

@neverstopexploring chodzi Ci o wybór konkretnego miejsca czy po prostu o to, żeby siedzieć obok siebie? Jeśli osoby lecą na jednej rezerwacji i zrobisz sobie odprawę online 36h przed (nie czekając do kilku godzin prior to departure), to szansa wynosi jakieś 99%. Jeżeli to lot długi i bardzo, bardzo Ci zależy a lecisz np. z WAW, możesz podjechać do 24h przed odlotem i się odprawić przy check-in desku. Nawet jeśli miejsca (wybrane) nie będą Ci pasowały, na lotnisku po prostu zapytaj o możliwości - oni mają już faktyczny dostęp do samolotu a nie do tego, co system wyświetli lub nie (w oparciu o rozmaite notki z działu wyważania, itp.)
Góra
 Profil Relacje PM off
macio106 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#530 PostWysłany: 23 Lip 2019 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2017
Posty: 275
Loty: 220
Kilometry: 407 639
niebieski
@1955845624 nie takie 99%, z przydziałem miejsc to jest jakaś loteria, miesiąc temu w obie strony odprawy robione zaraz jak tylko były możliwe czyli w 35 godzinie przed i zostaliśmy rozrzuceni, prosząc na lotnisku o zmianę Pan mógł tylko posadzić nas w jednym rzędzie ale siedzenia B i D (737) tu poprosiliśmy innego pasażera o zamianę D z C bo i tak od przejścia. W drodze powrotnej było to samo, na lotnisku "udało się ugrać" siedzenia B jeden po drugim rzędzie, oczywiście taryfa podstawowa, więc wygląda to trochę jak praktyki Ryanaira.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#531 PostWysłany: 24 Lip 2019 09:30 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 37
Na ostatnie kilka lotów LOT tylko raz przydzielił nam miejsca obok siebie. I nie wiem czy ma to znaczenie, ale to była pierwsza rezerwacja z nowo założonego konta na stronie LOT. A w pozostałych przypadkach nawet nie było możliwości bezpłatnej zmiany miejsca na inne, bo albo system pokazywał zero innychdostępnych miejsc, albo 2-3 pojedyncze miejsca w różnych częściach samolotu. Odprawa robiona na 36h przed, najtańsza taryfa. A mówi się, że to tanie linie rozrzucają pasażerów z jednej rezerwacji po całym samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#532 PostWysłany: 24 Lip 2019 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4463
złoty
Robiłem wczoraj odprawę, miejsca obok siebie, na jednym locie przy drzwiach awaryjnych, na drugim w tylnej części, znajomi też razem przed nami, wiec nie jest tak źle, przynajmniej dla tych co częściej latają
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#533 PostWysłany: 24 Lip 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Dziwne, ostatnio leciałem LOTem, rodzina 2+1, i robiłem odprawę online dosyć późno, miejsca były obok siebie i to 3 w rzędzie. Więc luzik.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#534 PostWysłany: 29 Lip 2019 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1322
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
@1955845624 Bilety były normalnie kupowane na stronie LOT-u, a nie u żadnego pośrednika, jednak martwi mnie trochę to że nawet teraz jest to rozbite na 2 odcinki po tych ich durnych zmianach, a nie na 1 odcinku YYC-YYZ-WAW-GDN, tak jak było jak było kupowane. W mailu od call center, jest natomiast:


Cytuj:
YYCGDN
1st Checked Bag:
Free of Charge
PRE PAID BAG UPTO23KG AND158CM OR GOLF EQUIPMENT OR SKI EQUIPMENT OR SPORTING EQUIPMENT
Name of the carrier whose baggage rules apply: LOT POLISH AIRLINES

CARRY-ON BAG:
YYCYYZ: MAX
2PC
Free of Charge
CARRY ON HAND BAGGAGE
YYZWAW: MAX
1PC
Free of Charge
CARRY8KG 18LB UPTO46LI 118LCM
WAWGDN: MAX
1PC
Free of Charge
CARRY8KG 18LB UPTO46LI 118LCM
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#535 PostWysłany: 31 Lip 2019 16:05 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Hej,
Będę robił odprawę te 36h przed lotem, czy jeśli nas rozrzuci to mogę wtedy wykupić inne miejsca i odprawić się ponownie?
Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#536 PostWysłany: 31 Lip 2019 20:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3219
srebrny
Nie - miejsca można kupić do 36h przed lotem. Po otwarciu odprawy to niemożliwe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#537 PostWysłany: 01 Sie 2019 08:45 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Dzięki!
Czyli jeśli nas rozrzuci (a zobaczę to 35h przed lotem) to już nic nie będzie się dało zrobić? Nawet w ryanie można w takim momencie dokupić nowe miejsca :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#538 PostWysłany: 01 Sie 2019 08:49 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1858
Loty: 269
Kilometry: 308 146
srebrny
@antolll, po pierwsze szansa ze Was rozrzuci jest niewielka, LOT raczej sadza kolo siebie. Po drugie, jesli juz zdarzy sie rozrzucenie to idz po prostu do check-inu na lotnisku, usmiechnij sie ladnie i zapytaj o mozliwosc przesadzenia. Jesli tylko beda wolne miejsca kolo siebie to bez problemy powinni Wam je zmienic.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#539 PostWysłany: 11 Sie 2019 10:30 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Lecimy do Japonii w listopadzie. Najtańsze miejsca obok siebie w 2 strony wychodzą jakieś 500-600 zł. Gdańska-Wawa-Tokio i Tokio-Wawa-Gdańsk. Lecieliśmy kilka lat temu LOT-em na Sri Lankę i wybór miejsc był w cenie biletów. Teraz widzę, że cyrk jak w tanich liniach z tymi płatnymi miejscami.

Jaka jest szansa, że te 36 godzin przed wylotem dorwiemy darmowe miejsca obok siebie? Orientacyjnie to jaki % ludzi kupuje płatne miejsca a jaki czeka na darmowe? Czy równo 36 godzin trzeba czekać jak na szpilkach i odliczać sekundy? Czy to jest przykładowo jak za starych czasów z licytacjami na allegro czy więcej luzu i można sobie miejsca dobrać 20 czy 25 godzin przed wylotem?

Z góry dziękuję :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#540 PostWysłany: 11 Sie 2019 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
To jest żenada i wstyd z tymi płatnymi miejscami, ja bym czekał do 36h przed lotem do wyboru miejsc, nie kupiłbym, myślę że znajdziesz dwa miejsca obok siebie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
garry2012 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 783 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group