Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 783 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#461 PostWysłany: 16 Lis 2017 10:31 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
To, że jest overbooking, wcale nie znaczy, że linia lotnicza nagle przestaje sprzedawać bilety na konkretny rejs. Zawsze się może pojawić ktoś, kto jest gotów zapłacić więcej za rejs. Idąc takim torem myślenia, overbookingu nie powinno być wcale, bo po sprzedaży ostatniego miejsca powinni sprzedaż zamknąć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#462 PostWysłany: 16 Lis 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
W przypadku lotu do kraju takiego jak USA może chodzić o jakąś nieścisłość w dokumentach i dopiero po organoleptycznym sprawdzeniu na lotnisku i potwierdzeniu że wszystko jest OK obsługa wyda kartę pokładowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#463 PostWysłany: 16 Lis 2017 12:06 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Pewnie tak. No nic, zobaczymy jutro :) dam znać!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#464 PostWysłany: 16 Lis 2017 15:00 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Wszystko wiem.
SSSS.

:( pewnie przez październikowa wizytę w Iranie :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#465 PostWysłany: 16 Lis 2017 15:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Lucy2011 Nie lecisz.Zwrócą kasę za bilet?Serio ten Iran.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#466 PostWysłany: 16 Lis 2017 15:21 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Nie wydaje mi się, żeby taka była zależność. Byłam w stanach siedem razy, nigdy nie sprawiałem i mnie nie sprawiało problemów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#467 PostWysłany: 16 Lis 2017 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Jak teraz wygląda kwestia przewożenia laptopa w bagażu podręcznym przy lotach do USA, można?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#468 PostWysłany: 16 Lis 2017 16:42 

Rejestracja: 09 Kwi 2016
Posty: 23
Można
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#469 PostWysłany: 05 Wrz 2018 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Lecę z żoną i córką do Pekinu na tydzień. Nie chcę wykupywać miejsc w samolocie. Czy w momencie odprawy będziemy wszyscy siedziec obok siebie, czy jest ryzyko, że nas rozsadzą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#470 PostWysłany: 05 Wrz 2018 23:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Raczej razem :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#471 PostWysłany: 06 Wrz 2018 00:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jeśli bilet jest w niskiej klasie taryfowej , a pasażer bez statusu to różnie może być. Ale co najmniej jeden rodzić powinien siedzieć z dzieckiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#472 PostWysłany: 06 Wrz 2018 09:18 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@drmariusz, przyjedzcie na lotnisko troszke wczesniej zeby byla jeszcze duza dostepnosc wolnych foteli i przy odprawie mozecie nawet poprosic o jakies konrketne miejsca. Raczej mala szansa zeby w check-inie Wam odmowili.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#473 PostWysłany: 06 Wrz 2018 09:46 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
@drmariusz
Miałem bilet do Kijowa w najtańszej taryfie , przy odprawie pokazało że każdy ma siedzieć oddzielnie .
Co prawda miałem kilka innych miejsc do wyboru ale każde w innym rzędzie .
Na lotnisku Pan obsługujący powiedział że dużo osób jeszcze się nie odprawiło z droższymi biletami
i on nie może mi zmienić miejsc , poza tym samolot jest full .
Potem okazało się że ok. 20 miejsc było wolnych i siedzieliśmy dość blisko siebie .
Wczoraj dzwoniłem na info Lot i tam również mi powiedziano że system odgórnie blokuje i nawet na lotnisku
osoba obsługująca nie widzi wszystkich wolnych miejsc .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#474 PostWysłany: 08 Wrz 2018 17:38 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
No tak, wiadomo że jak latamy tanimi liniami, to musimy być gotowi do wyrzeczeń. Albo płacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 01 Paź 2018 10:36 

Rejestracja: 29 Sie 2014
Posty: 34
Witam,

W czwartek wracam LOTem do WAW. Jak pewnie wiecie nasz przewoźnik ma czas odlotu o 3:40 w nocy. Chciałbym około 22:00 oddać samochód i ostatnie parę godzin spędzić w saloniku na lotnisku. W związku z tym mam pytanie: Od której można nadać bagaż? Tzn czy ktoś z was już wracał do Polski i może mi napisać gdzie nadawał bagaż, bo nie wiem czy stanowisko LOT otwiera się tylko na noc np dwie godziny przed odlotem - Czy może jest jakieś "uniwersalny" punkt nadawania bagażu, bo dla jednego lotu dziennie to pewnie LOT nie ma tam stałego punktu.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 05 Paź 2018 13:50 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 6
Kochani, kilka razy leciałem ostatnio PLL LOT na długich trasach i zawsze pojawiał się ten sam problem. Osoby podróżujące ze mną na jednym bilecie zazwyczaj były lokowane na siedzeniu daleko ode mnie. Check-in online wskazuje na możliwość wyboru zaledwie kilu miejsc na pokładzie (mimo, że finalnie okazało się, iż obłożenie w samolocie na oko mogło mieć ok 60%). Raz udało się zmienić miejsca na sąsiadujące przy pomocy uprzejmej osoby z obsługi naziemnej. Oczywiście płatne miejsca dostępne są prawie wszystkie.

Widząc, że po haśle "boarding completed", na pokładzie dreamlinera często rozpoczyna się "giełda miejsc", czyli próby wymiany pomiędzy pasażerami, mam wrażenie, że jest to bardzo powszechna praktyka.
W związku z tym, iż uważam to za olbrzymią bezczelność linii oraz wg badań wpływa ona negatywnie na bezpieczeństwo lotu, zbieram komentarze i doświadczenia osób, które takiej sytuacji doświadczyły. Jeśli są tu jacyś pracownicy LOTu, zachęcam do podzielenia się informacjami z "drugiej strony".
Efektem będzie cykl artykułów prasowych informujący o praktykach, popartych doświadczeniami pasażerów. Dla chcących pozostać anonimowymi, podaję e-mail pod którym można się kontaktować: lot@bloomnet.eu

PS. Kontaktowałem się z rzecznikiem prasowym LOTu i niestety nie otrzymałem odpowiedzi na moje konkretne pytania, jedynie standardową papkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 05 Paź 2018 13:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dlaczego nie zapłacisz za wybór miejsca, skoro Ci na tym zależy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#478 PostWysłany: 05 Paź 2018 14:11 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 6
Nie zależy mi na konkretnym miejscu, mogę siedzieć gdziekolwiek, byle obok współtowarzyszy podróży. Jestem w stanie zrozumieć rozrzucenie pasażerów, gdy pojawiam się do odprawy w ostatniej chwili a samolot jest prawie pełen. Ale, gdy obłożenie jest na poziomie 60%, nie widzę racjonalnego usprawiedliwienia.

Uważam, że jest to na tyle podstawowa część usługi, że należałoby się jej spodziewać w standardzie. Nawet tanie linie się z tego wycofały z tego co mi wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Travel_World lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#479 PostWysłany: 05 Paź 2018 14:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
To zapłaćcie za miejsca gdziekolwiek, byle obok siebie.
Nie rozumiem Twoich pretensji - dostajesz to, za co zapłaciłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Odprawa PLL LOT
#480 PostWysłany: 05 Paź 2018 14:27 

Rejestracja: 05 Paź 2018
Posty: 6
Nadal nie rozumiesz. Ja już wiem, że LOT ma takie praktyki, więc albo unikam jego oferty, albo doliczam do ceny koszt miejsc (porównując z innymi liniami).

Chodzi o to, że typowy klient, który nie miał doświadczenia z LOTem w ostatnim czasie, nie będzie o tym wiedział. Np. jeśli podróżujesz tanimi liniami, masz jasne info o ilości bagażu, obsłudze na pokładzie (czy i jakie posiłki są w cenie). Typowy podróżny będzie oczekiwał, że usiądzie obok rodziny/znajomego z którym podróżuje, niestety nie jest to nigdzie komunikowane a przez lata było standardem (i nadal jest w większości linii). Przewiń ten wątek wyżej, ile osób miało z tym problemy. Celem kampanii będzie właśnie dotarcie do takich osób ZANIM kupią bilet.
Góra
 Profil Relacje PM off
Travel_World lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 783 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 40  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group