Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2013 22:06 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 19
witam,
zakupiłem bilety z Eindhoven do Warszawy wizzair'em i chciałem dzisiaj
odprawić się on-line. Nie odprawiałem się pierwszy raz w wizzair'ze więc
nie wydaje mi się, że zrobiłem jakiś błąd. Po kliknięciu ODPRAWA nie wyświetliło
mi się okno gdzie mogę uzupełnić takie dane jak NR DOWODU czy OBYWATELSTWO,
tylko od razu czy potwierdzasz dane (małe okno), więc kliknałem TAK, POTWIERDZAM.
Następnie pokazuje mi się przy moim nazwisku ODPRAWIONY i możliwość WYDRUKUJ
KARTĘ POKŁADOWĄ (w której nie ma takich informacji jak NR DOWODU, itd).
a pod tym wszystkim jest informacja "Odprawa online na tym lotnisku nie jest możliwa".
Z tego co wiem to Eindhoven nie należy do lotnik w którym nie ma możliwości
odprawy online. Ktoś wie coś więcej na ten temat? Miał ktoś podobną sytuację?
Czy mam pójść na lotnisko z wydrukowaną (nieuzupełnioną) kartą pokładową?
Proszę o waszą pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2013 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Latając w strefie shengen nie podaje się tych rzeczy.

Poszukaj najpierw na forum zanim założysz temat - zwykle jest duża szansa że pytanie zostało zadane - a zostało już z chyba kilkadziesiąt razy ;)

Idź na lotnisko z taką kartą jaką masz. Z tymi pustymi polami - to normalne.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
KyokoMai lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2013 22:19 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 19
Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, jeżeli jeszcze możesz to proszę o odpowiedź skąd ta
informacja "Odprawa online na tym lotnisku nie jest możliwa"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2013 22:46 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
kwiatek2379, Wizz ma błąd w systemie i po wykonaniu odprawy online pokazuje taki komunikat chyba przy każdym lotnisku ostatnimi czasy. Nie należy się tym przejmować :-)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2013 23:12 

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 19
dzięki Panowie za odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2013 00:52 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 21
Mam podobną sytuację. Wprowadziłem dane swoje oraz podróżujących ze mną osób, dokonałem odprawy. Pojawiła się opcja wydruku kart pokładowych- zapisałem pdf'y na dysku. A po całej procedurze wyświetla się "odprawa on-line na tym lotnisku jest niedostepna". Generalnie chyba nie ma się co tym przejmować, aczkolwiek bład w systemie wkurza. Chciałem odprawić się on-line przez aplikację WIZZ i mieć kartę pokładową w Passbook'u, a wyświetliło mi, że jest to niemożliwe. Podobno lotniska, z których podróżuję (WAW i LTN) nie obsługują kart z Passbook'a. Dziwne, biorąc pod uwagę, że LTN jest podawane jako przykład na screenach karty pokładowej Passbook'a przez aplikację WIZZ. Ktoś może rozwiązał to jakoś?
_________________
"If want to reach the sky, fuck a duck. And try to fly."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2013 01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Odpowiedz masz powyzej i w temacie tutaj (viewtopic.php?f=191&t=27436&p=229047&hilit=karta#p229047), czyli gdzie jest dostepna mozliwosc odprawienia sie urzadzeniem mobilnym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Paź 2014 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Mam lot WAW-MMX. Dostaję info, że odprawa online nie jest możliwa? To coś nowego, czy tak się dzieje od dawna?

Dobra, sam sobie odpowiem... jeśli robiło się przez pośrednika rezerwację, to nie można się online odprawić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Kwi 2015 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Dostałem informację bardzo ogólną że odprawa w drodze powrotnej ma odbyć się na lotnisku w Lizbonie a nie przez internet.
Z biletem "do" nie bylo problemu i odprawilem sie przez internet.
Czy ktos moze wie jak to wyglada w praktyce, bo ja niestety spotykam sie z tym pierwszy raz. Zawsze wszystko bylo przez internet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Kwi 2015 07:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
A jaka linia i jaki kurs?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Kwi 2015 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
WIZZ AIR
Lizbona - Warszawa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Kwi 2015 08:09 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Sprawdź czy jest możliwość odprawy przez internet, jak tak to się odpraw, ale skoro jest taka informacja, to i tak poszedlbym do Check in gdzie się nadaje bagaże zapytać się, czy jest wszystko ok :)

A jak nie będzie dostępna, to idź do Check in, czyli tam gdzie nadajesz walizki z dowodem i dostaniesz kartę pokladowa :)

Wysłane z mojego GT-I9082
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Kwi 2015 08:22 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
no wlasnie spotkalem sie z czyms takim, rowniez dostalem tego maila.
kiedys udalo mi sie odprawic przez internet na trasie kutaisi warszawa i tak musielismy wrocic do checkin-u po
gruzinskie karty pokladowe :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Kwi 2015 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
Dostałem cos takiego:

Informujemy, że dla lotów z Lizbony (LIS) odprawa online jest niedostępna aż do odwołania.
Pasażerowie, którzy wybrali opcję odprawy online, zostaną odprawiani na lotnisku za darmo. Jeśli już odprawili się Państwo online na lot z Lizbony i wydrukowali ze strony karty pokładowe informujemy, że karty te będą nieważne - nie będą honorowane przez obsługę.
Odprawa na lotnisku rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy dokładnie 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Muszą Państwo stawić się do odprawy na lotnisku, nawet jeśli podróżują Państwo tylko z bagażem podręcznym.
Dziękujemy za zrozumienie.

Czyli wystarczy pośc tam gdzie walizki sie nadaje. OK
Czy trzeba miec numer rezerwacji czy wystarczy tylko dowod?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 01 Kwi 2015 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Wystarczy dowód.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Maj 2015 23:31 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Jak mam wydrukować kartę pokładową jak przy kierunku powrotnym z lisbony do warszawy mam status że odprawa online na tym lotnisku jest nie możliwa i nie mam możliwości wydrukowania karty odprawy?!
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 21 Maj 2015 23:35 

becareful napisał(a):
przy kierunku powrotnym z lisbony do warszawy mam status że odprawa online na tym lotnisku jest nie możliwa


odprawa-na-lotnisku-w-lizbonie,225,69700&p=555799&hilit=lizbona+odprawa#p555799
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Maj 2015 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Jeżeli przez pośrednika to widzą to jako "biuro podróży" i odprawią za darmo na lotnisku. Dzwoniłem, pytałem, bo sam byłem w takiej sytuacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 22 Maj 2015 00:03 

W przypadku Lizbony informacja jest jasna i nie ma nic wspólnego z zakupem przez pośrednika (nie ten kierunek i ceny):
Kod:
[quote="almal"]

Informujemy, że dla lotów z Lizbony (LIS) odprawa online jest niedostępna aż do odwołania.
Pasażerowie, którzy wybrali opcję odprawy online, zostaną odprawiani na lotnisku za darmo. Jeśli już odprawili się Państwo online na lot z Lizbony i wydrukowali ze strony karty pokładowe informujemy, że karty te będą nieważne - nie będą honorowane przez obsługę.
Odprawa na lotnisku rozpoczyna się na 2 godziny przed godziną odlotu i kończy dokładnie 40 minut przed planowaną godziną odlotu. Muszą Państwo stawić się do odprawy na lotnisku, nawet jeśli podróżują Państwo tylko z bagażem podręcznym.
Dziękujemy za zrozumienie.

Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Paź 2015 17:24 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 18
Loty: 66
Kilometry: 140 308
Jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy? Też mi wyskakuje informacja, że odprawa online jest niemożliwa. Czyli tylko dowód do ręki i nic więcej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group