Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2014 15:21 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Parę lotów mam za sobą, ale same chartery i lowcosty, więc nie mam doświadczenia z tradycyjnymi liniami.

Lecę niedługo Warszawa- Frankfurt (Lufthansa) - Nowy Jork (United) i powrót NY - Londyn (United) - Warszawa (LOT).

1. Jeśli chcialbym odprawić się przez internet - strona United odsyła mnie do Lufthansy.
Czy na stronie Lufy robię odprawę na cały lot w tę i z powrotem?
Jeśli na powrót oddzielnie to na czyjej stronie?
2. Jak jest z bagażem na taki lot - 23 kg na osobę, czy można sumować te kg w ramach jednej rezerwacji, w sensie np. 30 kg na 2 osoby?
3. Czy do odprawy trzeba wpisywać dane typu nr paszportu, wizy itd. na potrzeby immigration? Czy jakieś papierki w samolocie się wypełnia na potrzeby wjazdu do Stanów czy teraz już nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 15 Sty 2014 17:04 

Rejestracja: 10 Lut 2011
Posty: 95
Hej
Kupowales przez wideroe zapewne ?:P

Nie interesuje Cie nic tak naprawde - odprawisz sie na lotnisku - bez wzgledu ktore linie operuja Twoj lot :)

Odprawiasz sie przy selfcheckinie (komputerku) na Okeciu - taka mila Pani Ci pomoze - tam tez wpisujesz od razu gdzie bedziesz spal w USA itd. Dostajesz bilet od razu do ostatecznej destynacji.

Nie mozna sumować bagazu :) Bagaz nadajesz od razu do NY i nieodbierasz go po drodze - wyjatkiem jest fakt gdybys mial przesiadke gdzies w USA - wtedy odbierasz bagaz i nadajesz ponownie :)

Wypelnia - wszyscy wypelniaja - tylko taki niebieski blankiet. (kiedys jeszcze i94 ale teraz wystarczy to przy odprawie - jakos w 2013 to zmienili) -> http://www.immihelp.com/immigration/ima ... -front.jpg
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2014 17:17 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Cytuj:
Kupowales przez wideroe zapewne ?:P


Tak oczywiście :D

Cytuj:
Nie interesuje Cie nic tak naprawde - odprawisz sie na lotnisku - bez wzgledu ktore linie operuja Twoj lot :)
Odprawiasz sie przy selfcheckinie (komputerku) na Okeciu - taka mila Pani Ci pomoze - tam tez wpisujesz od razu gdzie bedziesz spal w USA itd. Dostajesz bilet od razu do ostatecznej destynacji.


1. Ale jeśli mogę przy selfcheckinie na Okęciu to mogę też chyba z domu przez stronę?
2. Rozumiem, że dostanę tylko w jedną stronę? A co z odprawą na lot powrotny? Dopiero w Stanach? Po prostu na lotnisku czy też mogę przez net?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2014 17:29 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
leciałem w listopadzie WAW-LHR Lotem i dalej LHR-JFK Virgin Atlantic (VS). Bilet kupiony na flipo.pl na jednej rezerwacji razem z powrotnym do EDI.
Self-check-in obsługiwało wtedy kilku gości, więc z tą miłą Panią to nie wiadomo.....

A na serio. Był jakiś problem z kartą pokładową na odcinek LHR-JFK, nie dało się zrobić samodzielnie odprawy a i ludzie nic nie pomogli. W efekcie bagaż rejestrowy został nadany do JFK ale w LHR musiałem się zgłosić po kartę pokładową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
greg0 napisał(a):
Cytuj:
Kupowales przez wideroe zapewne ?:P


Tak oczywiście :D

Cytuj:
Nie interesuje Cie nic tak naprawde - odprawisz sie na lotnisku - bez wzgledu ktore linie operuja Twoj lot :)
Odprawiasz sie przy selfcheckinie (komputerku) na Okeciu - taka mila Pani Ci pomoze - tam tez wpisujesz od razu gdzie bedziesz spal w USA itd. Dostajesz bilet od razu do ostatecznej destynacji.


1. Ale jeśli mogę przy selfcheckinie na Okęciu to mogę też chyba z domu przez stronę?
2. Rozumiem, że dostanę tylko w jedną stronę? A co z odprawą na lot powrotny? Dopiero w Stanach? Po prostu na lotnisku czy też mogę przez net?


Uparłeś się tego internetu. :) Ja tam wolę karty pokładowe, drukowane na lotnisku ponieważ zostają jako pamiątka z podróży, a nie jakiś papierek A4 z Wizz czy Ryan, który wyrzuca się po locie. W domu wybierz sobie miejsca w samolocie, a resztę załatw na lotnisku. Szkoda czasu według mnie.
A w drodze powrotnej tak samo, przychodzisz na lotnisko, obierasz karty pokładowe i tyle. :)
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:33 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Wirecki1 napisał(a):
leciałem w listopadzie WAW-LHR Lotem i dalej LHR-JFK Virgin Atlantic (VS). Bilet kupiony na flipo.pl na jednej rezerwacji razem z powrotnym do EDI.
Self-check-in obsługiwało wtedy kilku gości, więc z tą miłą Panią to nie wiadomo.....

A na serio. Był jakiś problem z kartą pokładową na odcinek LHR-JFK, nie dało się zrobić samodzielnie odprawy a i ludzie nic nie pomogli. W efekcie bagaż rejestrowy został nadany do JFK ale w LHR musiałem się zgłosić po kartę pokładową.


To samo miałem przy locie z WAW-LHR i dalej AA LHR-LAX do HNL. W LHR zgłaszałem się po kartę pokładową i bagaż został nadany tylko do LAX.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:37 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Witam

Dorzucę pytanko do doświadczonych

Planuję lecieć z Warszawy do Las Vegas przez Frankfurt i Dallas

Czy 1.15 wystaczy na załatwienie sprawy z imigracyjnym i odbiorem bagażu?
Co jeśli nie wyrobię się w tym czasie?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 194
Zbanowany
lukkaas napisał(a):
Witam

Dorzucę pytanko do doświadczonych

Planuję lecieć z Warszawy do Las Vegas przez Frankfurt i Dallas

Czy 1.15 wystaczy na załatwienie sprawy z imigracyjnym i odbiorem bagażu?
Co jeśli nie wyrobię się w tym czasie?

Pozdrawiam


Jeżeli wszytkie loty masz kupione w ramach jednego biletu, to w przypadku nie zdążenia na lot przesiadkowy, przewoźnik zapewni Ci lot alternatywny.
_________________
Zostałem zbanowany bo nie przestrzegałem regulaminu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:43 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
lukkaas napisał(a):
Witam

Dorzucę pytanko do doświadczonych

Planuję lecieć z Warszawy do Las Vegas przez Frankfurt i Dallas

Czy 1.15 wystaczy na załatwienie sprawy z imigracyjnym i odbiorem bagażu?
Co jeśli nie wyrobię się w tym czasie?

Pozdrawiam


W Dallas a właściwie Dallas/Fort Worth (DFW) masz kilka terminali z połączeniami shuttle bus, więc jak kolejny lot będzie z najbardziej oddalonego terminalu - to nie zdążysz.


Ostatnio edytowany przez DMW, 15 Sty 2014 18:44, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2014 18:44 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 118
Dzięki wielkie Petit35

Będzie to moja pierwsza wyprawa za ocean więc trzeba się wszystkiego dowiedzieć

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2014 15:20 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
petit35 napisał(a):
Uparłeś się tego internetu. :) Ja tam wolę karty pokładowe, drukowane na lotnisku ponieważ zostają jako pamiątka z podróży, a nie jakiś papierek A4 z Wizz czy Ryan, który wyrzuca się po locie. W domu wybierz sobie miejsca w samolocie, a resztę załatw na lotnisku. Szkoda czasu według mnie.
A w drodze powrotnej tak samo, przychodzisz na lotnisko, obierasz karty pokładowe i tyle. :)


Nie tyle się uparłem, też najchętniej zrobiłbym to na lotnisku.
Ale naczytałem się o overbookingu na loty do USA, lecimy rodzinnie we trójkę i nie chciałbym jakichś niespodzianek.
Miejsca sobie wybrałem, ale jest przy nich status "niepotwierdzone", ktoś pisał w innym wątku, że mu zniknęły te wybrane miejsca. Czy one "potwierdzą się" dopiero po odprawie? Nie chciałbym aby nasza trójka siedziała porozrzucana po samolocie, a na podglądzie miejsc już nie ma nigdzie trzech wolnych obok siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2014 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2011
Posty: 54
Wirecki1 napisał(a):
leciałem w listopadzie WAW-LHR Lotem i dalej LHR-JFK Virgin Atlantic (VS). Bilet kupiony na flipo.pl na jednej rezerwacji razem z powrotnym do EDI.
Self-check-in obsługiwało wtedy kilku gości, więc z tą miłą Panią to nie wiadomo.....

A na serio. Był jakiś problem z kartą pokładową na odcinek LHR-JFK, nie dało się zrobić samodzielnie odprawy a i ludzie nic nie pomogli. W efekcie bagaż rejestrowy został nadany do JFK ale w LHR musiałem się zgłosić po kartę pokładową.


Wirecki1, a jak na tym locie LHR-JFK-LHR jest z posiłkami? jest coś w cenie biletu?
pozdrav
R
_________________
Moje podróże

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2014 16:42 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Adriatyk napisał(a):
Wirecki1 napisał(a):
leciałem w listopadzie WAW-LHR Lotem i dalej LHR-JFK Virgin Atlantic (VS). Bilet kupiony na flipo.pl na jednej rezerwacji razem z powrotnym do EDI.
Self-check-in obsługiwało wtedy kilku gości, więc z tą miłą Panią to nie wiadomo.....

A na serio. Był jakiś problem z kartą pokładową na odcinek LHR-JFK, nie dało się zrobić samodzielnie odprawy a i ludzie nic nie pomogli. W efekcie bagaż rejestrowy został nadany do JFK ale w LHR musiałem się zgłosić po kartę pokładową.


Wirecki1, a jak na tym locie LHR-JFK-LHR jest z posiłkami? jest coś w cenie biletu?
pozdrav
R

Leciałem 2 lata temu Virgin Atlantic LAX-LHR, w cenie biletu pełne wyżywienie + alkohole + zestaw podróżny (opaska na oczy, skarpety, pasta+szczoteczka do zębów itp)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Cze 2015 15:18 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
lecę United do Chicago z przesiadka w NY (8h oczekiwania na lot).

Czy w trakcie przesiadki mogę opuścić lotnisko , czyli odbyć odprawę celna i dostać pieczątkę co jednocześnie oszczędzi mi czas na lotnisku w Chicago czy nie ma takiej opcji ?
Rozumiem ze na lotnisku w ny bede na obszarze tranzytowym wiec tam odprawa jeszcze nie nastapi.

czy może jest taka opcja ale w Chicago i tak trzeba będzie trzeba stać do imigracyjnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Cze 2015 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Immigration odbywa się na pierwszym lotnisku po przylocie do USA. Więc nie tyle możesz co musisz i przejdziesz tą procedurę w NYC, a do Chicago dolecisz już jako lot krajowy - lądujesz i bez formalności opuszczasz lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Cze 2015 16:28 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
Immigration odbywa się na pierwszym lotnisku po przylocie do USA. Więc nie tyle możesz co musisz i przejdziesz tą procedurę w NYC, a do Chicago dolecisz już jako lot krajowy - lądujesz i bez formalności opuszczasz lotnisko.


dzięki a czy ktos orientuje sie \ przechodził imigranton na newarki z czy to sprawnie idzie ? w washington dulls trawalo to lekko ponad godzinę ze względu na kolejki i mała ilość osób w budkach pomimo ze budek było dużo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Cze 2015 16:46 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Troche wrozenie z fusow. Zalezy o ktorej dolatujesz, zdazylo mi sie stac i ponad 2 godziny jak akurat kilka samolotow z chin przylecialo na raz.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Cze 2015 17:01 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
planowo 12:50 p.m. w piątek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Cze 2015 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
To jest loteria. Ja w Waszyngtonie (IAD) stałem 10-15 minut do immigration. Na JFK mój brat stał 10 minut, a ja innym razem 2 godziny. W MIA mój brat za to stał 3h, a od innych słyszałem opinie że stali po 15 minut :D Wszystko zależy od tego kiedy przylecisz, czasem przylatują np 2-3 samoloty w mniej więcej tej samej godzinie i raz jeden samolot wypuszczą chwilkę wcześniej niż pozostałe dwa, a innym razem na samym końcu i masz przed sobą kilkaset osób...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Cze 2015 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mnie się zdarzyło w Orlando że trzymali nas godzinę po wylądowaniu w samolocie, "bo duza kolejka i nie ma sensu stać". Jak juz puścili to i tak ponad godzinę czekania w zwykłej kolejce z tego co widziałem.


Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: abelincoln, Google [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group