Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lut 2020 18:19 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Planując pobyt w Muskacie znalazłem kilka relacji w sieci, z których wynika, że całkiem sprawnie funkcjonuje tam operator taksówek działający podobnie do Ubera. Wcześniej trzeba zainstalować aplikację, płatność gotówką lub kartą - no i co najważniejsze, trzeba mieć dostęp do internetu. Sprawdziłem ceny na kilku trasach. Przykładowo trasa z portu w Muskacie do Wielkiego Meczetu kosztuje nieco ponad 4 riale co biorąc pod uwagę odległość (>20km) nie wydaje się być zawyżoną kwotą - a na pewno znacznie mniejszą niż wołają taksówki w porcie. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tym operatorem ?

Link do strony: http://otaxi.om/
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 25 Lut 2020 21:58 

Rejestracja: 20 Sty 2015
Posty: 254
Loty: 151
Kilometry: 378 445
niebieski
Trzeba miec lokalna karte sim zeby sie zarejestrowac w tej aplikacji? Chyba tak... Mam przesiadke 8h w Muskacie (wrzesien) i zastanawiam sie czy warto wyjsc na miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Lut 2020 22:21 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ja zainstalowałem aplikację używając polskiej karty. Na miejscu pewnie przyda się lokalna, żeby mieć dostęp do neta.
Jeśli chcesz z nich skorzystać na lotnisku, weź pod uwagę, że wg informacji z sieci, Otaxi nie może zabierać lotniskowych klientów - może natomiast ich tam przywozić. Wynika to ponoć z jakichś omańskich przepisów/zwyczajów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Gru 2022 01:53 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1795
niebieski
@greg2014

temat stary ale jak ci sie smigało tym Otaxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Gru 2022 12:43 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@digger - niestety nie skorzystałem. Przyszła pandemia i wyjazd nie doszedł do skutku. Ale jeśli ktoś korzystał to dołączam się do pytania :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 27 Lis 2023 21:22 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Polecam też apkę Tasleem Taxi. Do 5km cena za przejazd 1 OMR. Nie łyknęła mi karty Revolut, więc płacę gotówką. Działa w Muscat (w innych miastach nie testowałem).
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Gru 2023 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Otaxi jest znakomitym dopełnieniem miejskich autobusów jeśli chcemy sprawnie przemieszczać się po Muscacie. Działa podobno w całym Omanie ale nie testowałem poza Muscatem.

Przykład. Z Pałacu Sułtana na Qurm Beach nawigacja pokazuje 15km. Zapłacone 2,990 omr.

Załączniki:
IMG_2150.jpeg
IMG_2150.jpeg [ 112.43 KiB | Obejrzany 376 razy ]
IMG_2147.jpeg
IMG_2147.jpeg [ 151 KiB | Obejrzany 376 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
zywiec2018 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Sty 2024 08:54 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Hej, miałem zamiar korzystać z Otaxi w Maskacie, ale... złapał mnie taksówkarz, który powiedział, że pojedzie za tyle samo, co pokazuje aplikacji. Plan miałem wyliczony na 32 OMR/wszystkie przejazdy. Khalif wziął 30 OMR. Podaję namiar (za jego zgodą) na Whats app, może ktoś skorzysta: +968 9242 9466

PS. Ogarnia też ubrania (dla kobiet) do meczetu ;)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Sty 2024 20:51 

Rejestracja: 10 Wrz 2012
Posty: 20
Czesc!
A czy pytałeś Go czy na lotnisko może wjeżdzać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Sty 2024 17:15 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Nie pytałem, ale napisz do niego na WU, to na pewno ci odpisze :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group