Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 12 Wrz 2022 11:27 

dg72 napisał(a):
qzder napisał(a):
Dzień przed wylotem otrzymałem maila od Wizzaira, ze informuja o odmowie wejścia na pokład. Lot GDN - EVE.

due to an aircraft downgrade applied as a result of unpredictable maintenance requirements.

Jak mam to rozumieć? Samolot dziś normalnie wyleciał zgodnie z planem.
Przysługuje mi odszkodowanie 400e?

Kod:
Jeśli odmówiono Ci prawa do wejścia na pokład i nie zrezygnowałeś(-aś) dobrowolnie ze swojego miejsca, zgodnie z rozporządzeniem WE 261, należy Ci się odszkodowanie za overbooking. W zależności od długości opóźnienia i odległości trasy lotu może Ci przysługiwać 250 lub 400 € odszkodowania
W tej sytuacji w reklamacji należy wyraźnie napisać, że odmowa przyjęcia na pokład była sprzeczna z Twoją wolą.
mechiko napisał(a):
qzder napisał(a):

due to an aircraft downgrade applied as a result of unpredictable maintenance requirements.

Jak mam to rozumieć?

Miał jak we wcześniejszych lotach polecieć A321 a poleciał A320.
Miałeś pecha, że trafiło na Ciebie.
ibartek napisał(a):
pisz reklamacje, formularz na stronie

Bardzo Wam dziękuję za wskazówki i pomoc. Wniosek o odszkodowanie złożony. Jak otrzymam odmowe to uderzę do pośrednika :)

W zwiazku z tą sytuacja utraciłem około 2000zł za anulację noclegów/wypożyczenie samochodu w Norwegii. Rezerwacje niestety były bezzwrotne.

Czy jest jakiś tryb żeby ubiegać się o zwrot tych kosztów? W końcu nigdzie nie poleciałem i nie polecę.
 Relacje PM off  

#282 PostWysłany: 12 Wrz 2022 12:01 

srebrny
Ten tryb to pozew sądowy.
 Relacje PM off
qzder uważa post za pomocny.

#283 PostWysłany: 01 Sty 2023 00:13 
Awatar użytkownika

niebieski
29/12 lotnisko WAW
Przybywam 3h przed lotem ustawiam sie do checking.
Podaje moja wize do Wietnamu i zonk okazuje sie ze mam female zamiast male. Pani po konsultacji odmawia wejscia na poklad. Prosze o zmiane biletu do BKK ( Oni nie moga tylko przez Infolinie) na Infolinie okazuje sie ze za malo czasu i kieruja mnie na Infolinie do Doha lub przez strone do BA Bo bilet za aviosy. W miedzy czasie moja zona uruchamia kontrakty w Wietnamie I za $160 agent naprawia blad. Prosze o mozliwisc lotu wydania karty do Doha , a tam sobie polece gdzies dalej lub moze w miedzyczasie moja nowa wiza bedzie gotowa - odmiwa
Okolo godziny 14.50 dostaje nowa fotke poprawionej przez immigration w Wietnamie wizy.
Pani z QA nawet dobrze nie spojrzala tylko od razu stwierdzila ze to fake i ona nie zaakceptuje. Dostaje email z z immigration z Vietnamu lecz rozmawiac z nimi to jak ze slupem
Zamykaja odprawe a ja zostaje z niczym.
Ma ktos jakies doswiadczenia podobny? Co z tym zrobic teraz.

Ps. W czerwcu lecialem do Wietnamu w wiza mialem port wiazdowy Da Nang Bo lecialem przez Doha do Bangkok a potem do Da Nang, w Doha moj lot do BKK byl opozniony I zmieniono mi na lot do SGN , gosc zanim wtstawil mi nowy bilet sprawdzil wize I powiedział ze bedzie ok.
To jak to jest wszystko musi sie zgadzac czy zaleznosci od widzi mi sie Pani przy check-in .

Ostatnio edytowany przez lovenz, 01 Sty 2023 06:44, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#284 PostWysłany: 01 Sty 2023 00:30 

srebrny
Trafiłeś chyba na jakąś panią cyborg ;) Do Siego Roku :)
 Relacje PM off  

#285 PostWysłany: 01 Sty 2023 03:53 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 406
Kilometry: 846 754
Myśle,że z tamtad to już dramat
golen lubi ten post.

#286 PostWysłany: 01 Sty 2023 11:01 

HON fly4free
Zasada jest niestety prosta: trzeba mieć komplet ważnych i poprawnie wystawionych dokumentów, aby gdzieś lecieć. Dokumentu (wizy) nie zastępują jej zdjęcia czy maile. Oczywiście czasem pracownik linii czy urzędnik graniczny przymknie oko na coś, albo stara się być pomocny w jakieś sytuacji, ale nie musi tego robić, zwłaszcza że potem w razie niewpuszczenia delikwenta do kraju odpowiedzialność i kary spadają na linie, a w dalszej kolejności na pracowników odprawy, którzy przepuścili daną osobę. Podsumowując jeśli wiza była wystawiona z błędem QR miał IMO niestety podstawę do niewpuszczenia Cię na pokład w takiej konfiguracji, w jakiej miałeś lecieć.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#287 PostWysłany: 01 Sty 2023 11:05 

niebieski
trzeba bylo kupic bilet do pqc zamiast wizy, tyle samo kosztuje co wiza i nie trzeba czekac na wize
 Relacje PM off  

#288 PostWysłany: 02 Sty 2023 04:30 
Awatar użytkownika

niebieski
marek2011 napisał(a):
Zasada jest niestety prosta: trzeba mieć komplet ważnych i poprawnie wystawionych dokumentów, aby gdzieś lecieć. Dokumentu (wizy) nie zastępują jej zdjęcia czy maile. Oczywiście czasem pracownik linii czy urzędnik graniczny przymknie oko na coś, albo stara się być pomocny w jakieś sytuacji, ale nie musi tego robić, zwłaszcza że potem w razie niewpuszczenia delikwenta do kraju odpowiedzialność i kary spadają na linie, a w dalszej kolejności na pracowników odprawy, którzy przepuścili daną osobę. Podsumowując jeśli wiza była wystawiona z błędem QR miał IMO niestety podstawę do niewpuszczenia Cię na pokład w takiej konfiguracji, w jakiej miałeś lecieć.

Widze ze chyba nigdy nie miales evizy do VN. To wlasnie email z pdf ktory drukujesz lub pokazujesz na telefonie I ta poprawiona wiza ktora QA nie chcialo przepuscic I w wawie I w paryzu oraz w Wietnamie bo wlasnie wyladowalem jest ok. Ten kod qr nikt go nie skanuja nawet w Wietnamie. Sprawdzane sa tylko dane.
 Relacje PM off  

#289 PostWysłany: 02 Sty 2023 09:55 

HON fly4free
Faktycznie miałem raz wystawioną przez ambasadę w WAW, a innym razem odbierałem na lotnisku w Wietnamie na podstawie jakiegoś wstępnego listu aprobującego, ale to nie zmienia mojej oceny sytuacji. W chwili przestąpienia do odprawy nie miałeś, z formalnego punktu widzenia, poprawnie wystawionych dokumentów wjazdowych; taka była sytuacja wyjściowa, która była tutaj jak rozumiem podstawą do odmowy wejścia na pokład. Domniemuje, że miałeś lecieć QR260, więc to oznacza, że kiedy dostałeś poprawioną wizę, czy potwierdzenie jej zmiany (piszesz że ok 14:50) było już też najpewniej po czasie przeznaczonym na odprawę (godzina przed planowanym odlotem). Oczywiście jakbyś trafił na jakiegoś dobrodusznego pracownika to pewnie by na swoje ryzyko to zaakceptował i przyjął rejestracje na lot, ale tak jak pisałem - to tylko dobra wola w takim wypadku, a nie obowiązek. To że potem nie miałeś problemu z wjazdem do Wietnamu nie ma znaczenia - przewoźnikowi nikt nie zagwarantuje z góry, że nie będzie problemów z danym paxem, gdy coś się nie zgadza w jego dokumentach / czegoś brakuje.

Niestety lekcja na przyszłość - trzeba skrupulatnie pilnować wszystkich informacji na dokumentach wizowych i od razu reagować, gdy jest jakiś błąd/problem.
Nie widziałeś wcześniej, że się to nie zgadza (nawet jeśli wydaje się, że to drobiazg) czy po prostu uznałeś, że nikt się nie przyczepi do tego?
 Relacje PM off  

#290 PostWysłany: 02 Sty 2023 12:25 

Trzeba było powiedzieć, że identyfikujesz się jako female :)
 Relacje PM off
benedetti lubi ten post.

#291 PostWysłany: 02 Sty 2023 12:55 
Awatar użytkownika

Loty: 322
Kilometry: 622 643
złoty
@piotrkr Też bym poszła w tę stronę, gdyby to była jakaś europejska linia. Nawet zaczęłabym używać nijakich końcówek i opowiadać o planowanej operacji zmiany płci, bo wyobraźnię mam bujną. Ale to Qatar. Takimi tekstami @lovenz mógłby sobie bardziej zaszkodzić;-)
5 ludzi lubi ten post.

#292 PostWysłany: 02 Sty 2023 15:04 

niebieski
Niestety ale miałeś pecha i trafiłeś na służbistę, który jednak działał w granicach i ramach swoich obowiązków.

Poprawianie wizy VN na telefon, cóż gratuluje koneksji. Ale dla pracownika QR to zapewne brzmiało jak list o spadku od Króla Nigerii, zatem nie dziwię się takiej reakcji.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

[ 292 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 4 gości