Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 12 Maj 2021 12:36 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jestem po prostu ciekaw statusu pasażera i wpływu tego na zaistniałą sytuację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#142 PostWysłany: 12 Maj 2021 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Dokladnie, gdyz przed Covidem szanse bylyby zerowe na takie zagranie lini lotniczej.. brak wizy na ten lot to tak jakby próba lotu tylko z dowodem osobistym. Zwlaszcza ze wg mnie nie ma roznicy czy w AMS mogli by przelozyc lot nie przez USA czy tez w Warszawie, ale ciesze sie ze kase oddali choc nie ukrywam ogromnego zdziwienia :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 12 Maj 2021 15:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
te bilety w takiej cenie, ze moze taryfa pozwalała na anulacje ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 12 Maj 2021 17:30 

Rejestracja: 07 Kwi 2021
Posty: 14
boots napisał(a):
Szkoda, że nie wyjaśnisz choćby tego:
Cytuj:
Lot z WAW, więc ze strefy Schengen, pasażer potrzebuje wizy/ESTA, więc nie posiada obywatelstwa amerykańskiego.
Czy nie jest tak, że brak wizy/ESTA jest tylko jednym z powodów odmówienia wejścia na pokład, a nawet posiadając ten dokument, odmówiono by z uwagi na restrykcje związane z covid-19?


W pierwszej rozmowie telefonicznej KLM mówił, że w systemie widnieje jako odmowa wpuszczenia na pokład był brak ESTA, problemy z covidem nie było bo wcześniej przesłali info jakie testy i kwity chcą łącznie z testami i te był załatwione. Zresztą w swoim systemie nie maja żadnej wzmianki, żeby to było problemem.

LonDynia napisał(a):


Nie wiem czy był zerowe, jak podążyłem temat i pytałem w tym wątku o podstawę prawną inną niż "tak jest i już" odmowy wejścia na pokład samolotu który leci z WAW do AMS nikt takiej podstawy nie wskazał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 12 Maj 2021 17:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Cytuj:
problemy z covidem nie było bo wcześniej przesłali info jakie testy i kwity chcą łącznie z testami i te był załatwione.

To nie jest możliwe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 12 Maj 2021 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Jak patrzę ile ten bilet kosztował to nie mam większych wątpliwości co do tego, że za takie pieniądze musiał byc on w pełni zwrotny więc refund prawdopodobnie nie wynika tutaj z dobrej woli przewoźnika (za stary jestem, że uwierzyć w takie bajki) tylko z warunków umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 12 Maj 2021 19:50 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Wcale nie musi być zwrotny, cancelowalem znacznie droższy bilet w eco do US, dostałem marne grosze, tylko ze to było za czasów przed zarazą.
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 12 Maj 2021 22:23 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Marne grosze to były zwrotne opłaty lotniskowe itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 13 Maj 2021 05:47 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Zgadza się, chodzi o to, że ta cena biletu absolutnie nie musi oznaczać taryfy zwrotnej. Na forum przyzwyczailiśmy się do innych cen co trochę zaburza percepcję całego rynku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 13 Maj 2021 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Co nie oznacza ze przypadek naprawde ciekawy.. bo jezeli byla taryfa zwrotna to nawet nie ma co tu rozmyslac, ale jezeli zwykly bilet, strasznie drogi i KLM oddal kase bo.. akurat maja jej za duzo, gdzie wina lezy tylko i wylacznie po stronie pasazera (i to jeszcze po 5 dniach a nie miesiacach walki sadowej :lol: ) to moze pomóc na przyszlosc wielu osobom :idea:

Choc mi sie ciagle wydaje ze tu Covid jest zamieszany, wiele zwrotnych biletów, wiadomo ze USA nie wpuszcza do siebie z Europy, nie wiemy kiedy bilet zostal zakupiony, nawet majac ESTE wydaje mi sie ze chyba by tego nie mogli poleciec? Wiec moze cos w tym jest ze ze wzgledu na panujaca sytuacje linia powinna byla anulowac/zmienic ten lot jezeli 95% ludzi i tak by nie moglo go wyleciec? Badz tez zmienic na trase która mozna leciec czyli bezposrednio do Meksyku..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 01 Lip 2021 16:29 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
Cześć,

Od 01.07 w UE wchodzi paszport COVID. Węgry wydały wczoraj (30.06) rozporządzenie dot. obowiązywania paszportu od 01.07.2021. Miałem wykupiony lot (linie lotnicze LOT) na dzisiaj rano (01.07.2021) i mimo wczorajszego rozporządzenia, na lotnisku nie pozwolono mi się odprawić, argumentując, że wjazd turystyczny na Węgry nadal nie jest możliwy. Ambasada wydała właśnie komunikat, że Węgry zapraszają turystów od 01.07 w związku z obowiązującym paszportem COVID. Czy mogę domagać się odszkodowania od linii lotniczych oraz jeśli tak w jakiej formie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 01 Lip 2021 16:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Konik napisał(a):
Od 01.07 w UE wchodzi paszport COVID. Węgry wydały wczoraj (30.06) rozporządzenie dot. obowiązywania paszportu od 01.07.2021.
Problem polega na tym, że na stronie węgierskiej ambasady jest napisane, że "Obecnie zaświadczenia o zaczepieniu wydawane w Polsce nie są uznawane na Węgrzech. Osoba okazująca takie zaświadczenie nie może legalnie korzystać z hoteli, części usług sportowych, gastronomicznych, kulturalnych itp. Jeśli obywatel polski posiada zaświadczenie z innego kraju uznawane na Węgrzech, korzysta z pełni praw.", a te kraje to Republika Chorwacji, Republika Austriacka, Rumunia, Republika Serbska, Republika Słowacji oraz Republika Słowenii.
Obawiam się, że jednak pracownicy LOT nie mieli podstaw aby Cię wpuścić na pokład. Musisz mieć konkretne rozporządzenie na ręku z wczorajszą datą, a nie tylko info z Ambasady, którego na piśmie oficjalnie nie ma.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Mają jakiś fakap komunikacyjny wyraźnie. Jak to między bratankami
Dopiero o 15 ogarnęli

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:03 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
Japonka76 napisał(a):
Konik napisał(a):
Od 01.07 w UE wchodzi paszport COVID. Węgry wydały wczoraj (30.06) rozporządzenie dot. obowiązywania paszportu od 01.07.2021.
Problem polega na tym, że na stronie węgierskiej ambasady jest napisane, że "Obecnie zaświadczenia o zaczepieniu wydawane w Polsce nie są uznawane na Węgrzech. Osoba okazująca takie zaświadczenie nie może legalnie korzystać z hoteli, części usług sportowych, gastronomicznych, kulturalnych itp. Jeśli obywatel polski posiada zaświadczenie z innego kraju uznawane na Węgrzech, korzysta z pełni praw.", a te kraje to Republika Chorwacji, Republika Austriacka, Rumunia, Republika Serbska, Republika Słowacji oraz Republika Słowenii.
Obawiam się, że jednak pracownicy LOT nie mieli podstaw aby Cię wpuścić na pokład. Musisz mieć konkretne rozporządzenie na ręku z wczorajszą datą, a nie tylko info z Ambasady, którego na piśmie oficjalnie nie ma.


Jest rozporządzenie z wczoraj:
A Kormány 366/2021. (VI. 30.) Korm. rendelete
a veszélyhelyzet ideje alatt az uniós digitális Covid-igazolvány kiállításával kapcsolatos egyes kérdésekről

Dodatkowo na stronie http://www.police.hu/en/content/information-on-general-rules-of-border-crossing jest zaktualizowana informacja z ważnością od dzisiaj.

Cytuj:
In the case of entry from Ukraine or by air, the following rules shall apply:

The designated border crossing points can be found on the website of the police (http://www.police.hu) under the border information menu item.

The following categories can enter Hungary without being subject to restrictions:

those crossing the border in freight traffic,
persons holding diplomatic or a diplomatic service passport or a service passport for seamen,
persons reporting to entry holding a private passport or other travel document for the purpose of official visit (the purpose of official visit shall be proved with documents),
those providing satisfactory proof while entering Hungary that they have undergone COVID-19 infection within 6 months prior to reporting to entry;
those providing their protection against the COVID-19 while entering Hungary with valid immunity certificate (issued according to the 60/2021 Government Decree) with the travel document indicated on the immunity certificate, and a person under his/her supervision who enters Hungary with him/her and has not reached the age of eighteen;
those providing their protection against the COVID-19 while entering Hungary with valid immunity certificate issued by a State specified by decree of the Minister responsible for foreign policy and a person under the age of 18 years under his/her supervision who enters Hungary along with him/her;
who, by presenting an immunity card issued by a country listed in MFAT Decree No. 17/2021 (V. 22.) on the unilateral recognition of immunity certificates, certifies his/her COVID immunity and a person under the age of 18 years under his/her supervision who enters Hungary along with him/her.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Hmm, info na fejsbuku z ambasady i policyjne info dotyczące Ukrainy.
Szukaj dalej, jak chcesz obronić swoje stanowisko.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:39 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
Jeśli dobrze rozumiem angielski to "or by air" we wklejonym zdaniu ze strony police.hu oznacza, że to co wkleiłem dotyczy obywateli Ukrainy LUB osób przylatujących samolotem.

NIe chcę szukać na siłę, jednak patrząc na wszystko co pojawia się w mediach i zasady wchodzące od dzisiaj (rozporządzenie + info z police.hu) to chciałbym zapytać doświadczonych kolegów z forum czy mogę coś wyegzekwować. Faktem jest, że nie wpuszczono mnie do samolotu z ważnym paszportem covidowym.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 01 Lip 2021 18:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nie pozwolono Ci się odprawić, czy odmówiono wejścia na pokład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:50 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
boots napisał(a):
Nie pozwolono Ci się odprawić, czy odmówiono wejścia na pokład?


Nie odprawili mnie, argumentując że zawrócą mnie w Budapeszcie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 01 Lip 2021 17:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
A zatem nie jest to sensu stricto odmowa wejścia na pokład.
Możesz pozwać tych, którzy to zrobili, o odszkodowanie - o ile poniosłeś szkodę.


Ostatnio edytowany przez boots, 01 Lip 2021 18:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 14 Lip 2021 16:40 

Rejestracja: 13 Sie 2013
Posty: 17
Cała historia zaczyna sie od zakupu biletu na lot Berlin Brandenburg - Odessa na dzień 9 lipca , który wizz Air odwołał. Dlatego przebookowałem bilet na lot do Kiszyniowa .

W dniu 9 lipca w grupie przyjaciół powiązanych ze sobą również rodzinnie planowaliśmy sie wybrać do Kiszyniowa na długi weekend.
Mieliśmy wszystko dopięte na ostatni guzik, hotele, przewodników, transport lokalny.
Głównym środkiem transportu był lot Berlin -> Kiszyniów realizowany przez WIZZAIR.

Po przybyciu na lotnisko, po odprawie, samolot był opóźniony, przy ostatniej bramce jeden z Naszych kolegów został zatrzymany i oznajmiono mu że na jego miejscu leci ktoś inny.
Obsługa przy bramkach początkowo obiecywała że na powinno coś się znaleźć, tylko kolega musi zaczekać,
ale pozostali z Nas muszą już wsiadać do samolotu, bo i tak jest spóźniony.
Od początku nie chcieliśmy się zgodzić na wejście na pokład bez gwarancji że polecimy wszyscy.
Niemniej jednak finalnie 4 z Nas zostało zmuszonych do wejścia (byliśmy w pięciu już po drugiej stronie bramki),
jeden został jako tłumacz, bo kolega bez miejsca nie mówił dobrze po angielsku.
Po odprawieniu kilku pozostałych pasażerów, w sumie trzy osoby nie miały miejsca w samolocie.
Obsługa zasugerowała im powrót na halę główną i szukanie alternatywnych lotów w okienku WizzAir.
Finalnie osoba pozostająca po wewnętrznej stronie bramek została zmuszona również do wejścia do samolotu,
było jeszcze obiecywane że obsługa samego samolotu przeliczy ponownie i coś pewnie dla jednego znajdzie.

Po wejściu tylko pięciu z Nas do samolotu, okazało oczywiście się że jest tzw. overbooking i WizAir sprzedał więcej biletów.

Po informacji od obsługi samolotu że nie ma miejsca na 100%, postanowiliśmy wyjść z samolotu,
nie pozostawiając samego kolegi bez znajomości Berlina oraz języka.

Wtedy nastawienie obsługi się drastycznie zmieniło, wezwano kapitana, który przyznał że jest overbooking, ale pokład samolotu możemy opuścić tylko na własną rękę.

Stewardessa chciała abyśmy podpisali dokumenty wyjścia na własne życzenie i opóźnienia lotu.

Kapitan oznajmił że nie może Nas wypuścić bez policji.

Finalnie wezwano policję która spokojnie i w profesjonalny sposób nas wyprowadziła na otwartą strefę.

Jeden z policjantów powiedział że kapitan wezwał Nas w związku ze złym zachowaniem.
Nic takiego nie miało miejsca, POLICJA NIC TAKIEGO NIE STWIERDZIŁA NA MIEJSCU, co więcej w takiej sytuacji Nasze zachowanie bym określił jako nadzwyczajnie spokojne.

Po przejściu na stanowisko WizzAir na hali głównej, zostaliśmy potraktowani lekceważąco oraz stwierdzono że opuściliśmy samolot na własne życzenie.

Dodam jeszcze , że na potwierdzenie słów, że się nie awanturowaliśmy mamy dowód w postaci nagrań video i na dyktafonie. Interwencja przebiegała nadzwyczaj spokojnie i oszczerstwem jest stwierdzenie , ze kapitan nas wyprosił za awanturowanie się na pokładzie , za co zostaliśmy wpisani na czarna listę oraz nasz lot powrotny został unieważniony w związku z zaistniała sytuacją.

Od czego poza złożeniem reklamacji na stronie WIZZAIR należy zacząć? Czy kruszenie kopii o zwrot opłaconych biletów dla wszytkich pasażerów ma tutaj sens?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Lip 2021 17:24, edytowano w sumie 1 raz
Doklejam. Rozważ pisownię Nas, Nasze małym 'n'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 361 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group