Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Lip 2016 13:56 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
15 lipca wyjezdzam do Odessy .Najpierw do Lwowa i potem pociągiem dalej
Poradzicie mi gdzie można tanio i smacznie zjeść ?
Jak dojechać do Kujalnicki liman vel Kujalnik, tam gdzie jest tak duże steżenie soli.
Jakie fajnie miejsca w Odessie warto zwiedzić ?
Czy znacie jakoś fajną plaże gdyż 3-4 dni z 6 dniowego pobytu chciałbym poświecić takiej formie wypoczynku .
Na 1 dzien zamierzam też jechać do Mołdawii - według Was warto ?

Proszę o wskazówki dojazdu do ciekawych miejsc i ich nazwy (cyrylica i po polsku jesli da rade) Z tego co rozumiem w zarówno w Mołdawii jak i Odessie mam próbować mówić po rosyjsku (moja dziewczyna zna podstawy) bo we Lwowie to chyba lepiej po polsku się dogadywać.

Gdzie wymienić walute? czy może lepiej wypłacać kartą z bankomatu ?
_________________
Vanefist Neo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 10 Lip 2016 10:32 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
kamil2227 napisał(a):
Jak dojechać do Kujalnicki liman vel Kujalnik, tam gdzie jest tak duże steżenie soli.

Na planie Odessy widać że jeździ tam marszrutka 110 z пл.Привокзальна
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil2227 uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 10 Lip 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
kamil2227 napisał(a):
15 lipca wyjezdzam do Odessy .Najpierw do Lwowa i potem pociągiem dalej
Poradzicie mi gdzie można tanio i smacznie zjeść ?
Jak dojechać do Kujalnicki liman vel Kujalnik, tam gdzie jest tak duże steżenie soli.
Jakie fajnie miejsca w Odessie warto zwiedzić ?
Czy znacie jakoś fajną plaże gdyż 3-4 dni z 6 dniowego pobytu chciałbym poświecić takiej formie wypoczynku .
Na 1 dzien zamierzam też jechać do Mołdawii - według Was warto ?

Proszę o wskazówki dojazdu do ciekawych miejsc i ich nazwy (cyrylica i po polsku jesli da rade) Z tego co rozumiem w zarówno w Mołdawii jak i Odessie mam próbować mówić po rosyjsku (moja dziewczyna zna podstawy) bo we Lwowie to chyba lepiej po polsku się dogadywać.

Gdzie wymienić walute? czy może lepiej wypłacać kartą z bankomatu ?


Generalnie przy samym dworcu masz dużo knajpek gdzie można tanio zjeść więc nie musisz jechać do miasta. Jeżeli jedziesz do miasta to np. Puzata Chata albo jak coś droższego to może Baczewski.

W Odessie top 1 to dla mnie opera, byłem teraz 1 i 3 lipca na Carmen i Aida. Z tego co wiem to teraz jest przerwa letnia. Poza tym może muzeum archeologiczne, na pewno też schody potiomkinowskie i okolice centrum.
Plaże w mieście są generalnie zatłoczone, bywałem na Otradzie i Arcadii. Polecana jest też miejscowość Zatoka ale tam nie byłem Na 1 dzień warto z Odesy pojechać do Naddniestrza albo Białogrodu.
Na 1 dzień bym nie jechał do Mołdawii bo to w mojej ocenie za krótko chyba, że do Naddniestrza jak wspominałem.
Cyrylicy nie znam więc Ci nie pomogę.
Generalnie po polsku można się dogadać na Ukrainie. Ja akurat tam gdzie się dało mówiłem po angielsku a gdzie nie po polsku + kilka opanowałem kilka zwrotów po ukraińsku/rosyjsku. To jak najbardzie wystarczyło.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil2227 lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 13 Lip 2016 12:36 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 70
w sumie dowiedziałem się już wszystkiego .Dzięki za odpowiedź.

Może ktoś wie jak wymienić walute na Ukrainie ? bank bierze za wyplate 3,5% i przelicza po kursie visa/mastercard najpierw z UAH na euro i potem na PLN. Zastanawiam się czy wyplacic wieksza kwote w ten sposób w UAH na Ukrainie czy lepiej wziąć USD lub PL z Polski i na miejscu wymienic.

2 kwestia to karta telefoniczna tak abym mógł sobie pakiet internetu wykupić. Tanie rozmowy do Polski tez by się przydały ale to nie priorytet
_________________
Vanefist Neo


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Lip 2016 22:43, edytowano w sumie 1 raz
U, U, P, P...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 13 Lip 2016 12:38 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Są juz odpowiednie tematy w tych kwestiach, chociażby:
wymiana-waluty-kursy-na-ukrainie,1455,56998&start=440
telefonik-rozmowki-i-dostepik-do-netu,1455,75177
Góra
 Profil Relacje PM off
esposa lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:04 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 6
Podbijam temat ukraińskich plaż. Zamierzamy z narzeczoną polecieć do Mołdawii i chcemy przy okazji pobyczyć się nad Morzem Czarnym. Generalnie z tego co widzę fajniejsze plaże ( i położone bliżej Kiszyniowa) są na Ukrainie. Które byście polecali, widzę w necie, że Karolino Bugaz wygląda spoko, względnie Białogród. A może macie swoje opinie na temat małych spokojnych, urokliwych miejsc nad morzem na Ukrainie blisko Mołdawii? No i kolejna rzecz, jak wygląda przejazd przez granicę mołdawsko-ukraińską, czy idzie to sprawnie? Jechalibyśmy pewnie jakimś busem z Kiszyniowa, podejrzewam że jakieś jeżdżą w te rejony (??). Będę wdzięczny za podzielenie się radami, spostrzeżeniami ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 26 Maj 2017 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2015
Posty: 46
Loty: 37
Kilometry: 65 933
Ktoś na forum opisywał swoją podróż do Mołdawii z Odessy busem. Z tego co pamiętam było ciężko.
Co do plaż...Ja mogę tylko powiedzieć o Iliczewsku/Czarnomorsku. Woda była super, czysta, przezroczysta - można łowić małże i ludzie je łowili. Jeśli chodzi o plaże...Miejska była w porządku, ale bez szału. Można było znaleźć szkło czy niedopłaki...
Zbłądziliśmy na dziką plażę i szczerze powiedziawszy nie polecam, ze względu na brud...Totalny brak kultury...Kupy, palenie plastikowych śmieci i mnóstwo śmieci - nikt tam nie sprząta, ale np. nad brzegiem morza można postawić kamper czy rozbić namiot i chyba nikt ich za to nie ściga...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 26 Maj 2017 16:41 

Rejestracja: 16 Wrz 2015
Posty: 79
Nie wiem czy bezpośrednio dostaniecie się do Karolino-Bugaz czy jakiejkolwiek innej miejscowości nadmorskiej. Najprawdopodobniej trzeba by jechać do Odessy i z stamtąd dalej, ale na stronie autobusów mołdawskich http://www.autogara.md/ pokazuje mi tylko 1 połączenie dziennie o 19.05 do Odessy.
Ja akurat jechałam w drugą stronę to było kilka z Odessy, pewnie trzeba by podejść na dworzec i dopytać, bo jakoś muszą wracać.

Jeśli chodzi o plaże to Białogród nie jest bezpośrednio nad morzem, więc raczej nie wybrałabym się tam poplażować. My byliśmy w Zatoce, podejrzewam że plaża podobna do Karolino-Bugaz, nie jest za czysta tzn. jakieś pety ale w Polsce też na plaży dużo jest ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Lip 2017 12:00 

Rejestracja: 04 Maj 2016
Posty: 6
Właśnie wróciłem z Odessy i mogę podzielić się spostrzeżeniami. Po pierwsze, im dalej na południe tym plaże są lepsze tj. mniej ludzi, mniej betonu, piach zamiast kamyczków. Szczególnie polecam Czarnomorkę, zdecydowanie najprzyjemniejsza plaża. Jej minusem jest brak lokali z jakimś jedzeniem w jej pobliżu, chociaż zawsze można kupić coś od ludzi chodzących po plaży z kukurydzą i innymi przekąskami;) Plaże położone bardziej na północ są oblegane, jest mało miejsca, ale dużo lokali i klubów. O dziwo, nawet w weekendy kluby te świecą pustkami.
Wyprawa na dalsze plaże jak np. Zatoka to już grubsza sprawa. Elektriczka jeździ rzadko (8.39, 12.16 z dworca w Odessie, koszt do Zatoki ok. 23 hrywny) i jedzie naprawdę dłużej niż się spodziewałem. Do Zatoki jechałem półtorej godziny, a powrót marszrutką ( koszt 43 hrywny) wcale nie lepszy, wjazd i wyjazd do Odessy jest mega zakorkowany, remontują wylotówkę na Mołdawię i to chyba przez to. Z drugiej strony w rejonie Zatoki nie ma za bardzo co robić oprócz plażingu, pod tym względem w Odessie można zorganizować sobie czas o wiele lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 16 Lis 2017 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 5
kamil2227 napisał(a):
Poradzicie mi gdzie można tanio i smacznie zjeść ?


Jak na polskie ceny to prawie wszędzie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 07 Maj 2019 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
A kiedy już znajdziecie się w okolicy plaży w Odessie warto przejechać się radziecką "kolejką" z wagonikami - Kanatką
Pełen oldschool, wrażenia gwarantowane i piękny widok na plaże i morze. Odnajdziecie ją poruszając się wzdłuż trasy zdrojowej, bliżej plaży Lanżeron niż Arkadii
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 24 Paź 2019 19:57 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 11
Chciałem w te wakacje polecieć z rodziną w rejon Odessy - spędzić w Odessie ze 2 noce, żeby ją zwiedzić, po czym udać się troszkę niżej i w jakiejś miejscowości z ładną plażą spędzić resztę tygodnia. Problem jest taki, że chcemy te wakacje spędzić w miarę budżetowo (nie chodzi o jedzenie, ale o loty i nocleg). W grę wchodzą 2 terminy - początek lipca albo środek września.
Patrząc na klimatogramy na lipiec i wrzesień - boję się troszkę, czy wrzesień to dobra pora na wypoczynek nad morzem, z codzienną kąpielą (wyłączając standardowe anomalie pogodowe jak nagły deszcz, bo to może się zawsze zdarzyć - bardziej chodzi mi o ogólną temperaturę).

Chciałbym się też dowiedzieć, bo nie umiem znaleźć informacji w internecie - co tam można robić poza wypoczynkiem na plaży (mówię dalej o rejonie, powiedzmy, ujścia Dniestru). Są jakieś wypożyczalnie rowerów? Jakieś atrakcje? Jest tam Dolnodniestrzański Park Narodowy - był ktoś na jakichś wycieczkach przyrodniczych?

Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje, zarówno na temat pogody, jak i form spędzania wolnego czasu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 24 Paź 2019 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ale wiesz, że w Odessie i okolicach jest bardzo brudne morze
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.


Ostatnio edytowany przez eskie, 24 Paź 2019 21:40, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Paź 2019 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Wrzesień zły nie jest, Odessa mimo bliskości morza ma klimat bardziej kontynentalny niż Polska i stabilna, wysoka temperatura trzyma się dość długo. Morze po gorącym lecie też jest ciepłe, choć super czyste nie jest rzeczywiście tak jak @eskie pisze. We wrześniu też mniejsze tłumy, bo lipiec to tragedia pod tym względem.

Jeśli chcesz budżetowo jechać to nie jest konieczne, żeby lecieć. Z Lwowa bezpośrednio jest dużo pociągów za 15-20 zł, do samego Lwowa też łatwo dotrzeć, do Przemyśla pociąg, tam przesiadka na pociąg Przemyśl - Lwów za 30 zł i dalej do Odessy. Oczywiście warto planować to wcześniej, żeby były miejsca, szczególnie na odcinku Lwów - Odessa, tu najtańsze miejsca wyprzedają się 3 tygodnie przed odjazdem
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Paź 2019 23:20 

Rejestracja: 25 Lip 2018
Posty: 11
Raczej jestem zdecydowany na samolot. :)
Czyli wrzesień jeszcze się nada na odpoczynek nad wodą, to dobrze. :)
A jak wygląda sprawa wycieczek wokół Odessy? Czy są jakieś? Jeśli są, to czy np. z Czarnomorska są jakieś wyjazdy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Paź 2019 04:22 

Rejestracja: 04 Mar 2018
Posty: 43
6h przesiadki - starczy na dojazdy z lotniska, spacer po centrum i jakis obiad w dobrej restauracji? (chętnie przyjmę sugestie)
Góra
 Profil Relacje PM off
Bruner uważa post za pomocny.
 
      
#77 PostWysłany: 10 Gru 2019 20:08 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Cześć.
A ja wybieram się do Odessy w grudniu.
Chciałbym (jeśli warunki pozwolą) przejść się któregoś dnia jakąś miłą plażą - pospacerować, popatrzeć na wodę i 'okoliczności przyrody'?
Które z nich - według Was - brać pod uwagę?
Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 10 Gru 2019 20:48 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@Laczek Feluś

Jeśli warunki i siły pozwolą to to jest bardzo miła trasa wzdłuż morza: https://goo.gl/maps/P1xFFsXGQNrTeqGLA
Góra
 Profil Relacje PM off
Laczek Feluś uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 12 Gru 2019 00:00 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
@ciacho_majonez
Dziękuję - zapisane.
A gdyby tak wyjechać trochę dalej pociągiem w stronę Białogrodu?
Czytałem wątek, ale wszystko to tylko 'letnie' wskazówki.
M.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 12 Gru 2019 01:01 

Rejestracja: 15 Mar 2014
Posty: 218
niebieski
Laczek Feluś napisał(a):
Cześć.A ja wybieram się do Odessy w grudniu.
Zestaw : czapka,szalik i rękawiczki to obowiązkowe wyposażenie. Byłem pod koniec listopada i był to zestaw pierwszej pomocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 83 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group