Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lis 2012 16:31 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
Nie znalazłem nigdzie informacji na forum , a moze i komuś się przyda :D

Czy moge zrobić taki myk , za wylot np. z Barcelony zapłacić bonem upominkowym w Euro , ale skorzystać z czyjeś karty Cash Passport tak aby nie płacić 6 Jurków za odcinek lotu ? Czy moze wymagana jest również płatność Cash Passportem za dany lot ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 22 Lis 2012 16:47 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
jak placisz tylko voucherem to nie jest pobierane 6eur za platnosc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lis 2012 16:47 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
Komornik jesteś wielki ! :mrgreen: dzięki ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2012 14:22 

Rejestracja: 02 Maj 2011
Posty: 43
Komornik napisał(a):
jak placisz tylko voucherem to nie jest pobierane 6eur za platnosc


Pytanie jak naliczana jest płatność jeżeli np.mając do zapłacenia 30€, płacimy voucherem 25€ a kartą Mastercard Prepaid chcemy dopłacić różnicę ? Czy zostaniemy obciążeni opłatą administracyjną ? Oznaczałoby to podwójną płatność 6€ (ponieważ voucher zawiera w sobie tą opłatę) - a to byłoby nieco bez sensu... :/
_________________
World In My Eyes - zdjęcia z podróży i... nie tylko
___________________________________________

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2012 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
jaari napisał(a):
Pytanie jak naliczana jest płatność jeżeli np.mając do zapłacenia 30€, płacimy voucherem 25€ a kartą Mastercard Prepaid chcemy dopłacić różnicę ? Czy zostaniemy obciążeni opłatą administracyjną ? Oznaczałoby to podwójną płatność 6€ (ponieważ voucher zawiera w sobie tą opłatę) - a to byłoby nieco bez sensu... :/

Voucher nie zawiera "w sobie" opłaty administracyjnej. Jeżeli masz lot za 25,01€ a masz voucher na 25,00€ to pozostaje do zapłacenia 0,01€. Jeżeli to lot z UK, IE, ES, IT czy DE i nie płacisz kartą RCP to musisz doliczyć jeszcze 6€ za osobe.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2012 16:33 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Ale jeśli mam voucher na 25 euro i lecę z IT i lot kosztuje np. 24,99 euro to mogę zapłacić tylko kodem z vouchera? Czy będę musiał dopłacić te 6 euro?

Kupując voucher płacę jakąś opłatę administracyjną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2012 16:42 

Rejestracja: 02 Maj 2011
Posty: 43
Cytuj:
Voucher nie zawiera "w sobie" opłaty administracyjnej.

Konkretnie miałem na myśli ten zapis....
"Zakup bonów upominkowych jest obciążony opłatą administracyjną w wysokości 6€/6£ (lub jej odpowiednikiem w walucie lokalnej)."
Źródło tutaj: https://www.bookryanair.com/SkySales/Booking.aspx?culture=pl-pl&lc=pl-pl#Vouchers

Cytuj:
Jeżeli masz lot za 25,01€ a masz voucher na 25,00€ to pozostaje do zapłacenia 0,01€. Jeżeli to lot z UK, IE, ES, IT czy DE i nie płacisz kartą RCP to musisz doliczyć jeszcze 6€ za osobe.

A więc jest tak, jak myślałem... Lipa :(
_________________
World In My Eyes - zdjęcia z podróży i... nie tylko
___________________________________________

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Lis 2012 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
kosa napisał(a):
Ale jeśli mam voucher na 25 euro i lecę z IT i lot kosztuje np. 24,99 euro to mogę zapłacić tylko kodem z vouchera? Czy będę musiał dopłacić te 6 euro?

Kupując voucher płacę jakąś opłatę administracyjną?

Teoretycznie powinieneś kupić całość tylko voucherem, bez dopłacania niczego, ale strona Ryana często wyrzuca błędy jak chce się kupić tylko voucherem/voucherami. (błąd 500 - Internal server error.)
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Lis 2012 17:57 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 701
Zbanowany
niebieski
kosa napisał(a):
Ale jeśli mam voucher na 25 euro i lecę z IT i lot kosztuje np. 24,99 euro to mogę zapłacić tylko kodem z vouchera? Czy będę musiał dopłacić te 6 euro?

Kupując voucher płacę jakąś opłatę administracyjną?


Mialem lot z Barcelony do Bergamo za 14.99€ i spokojnie zaplacilem za niego voucherem o wartosci 15€, bez zadnych doplat.
Jezeli lot bylby drozszy, musialbym zaplacic karta RCP zeby nie ponosic dodatkowej oplaty w wysokosci 6€
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2012 22:49 

Rejestracja: 17 Cze 2012
Posty: 246
Loty: 40
Kilometry: 67 613
niebieski
Komornik napisał(a):
kosa napisał(a):
Ale jeśli mam voucher na 25 euro i lecę z IT i lot kosztuje np. 24,99 euro to mogę zapłacić tylko kodem z vouchera? Czy będę musiał dopłacić te 6 euro?

Kupując voucher płacę jakąś opłatę administracyjną?


Mialem lot z Barcelony do Bergamo za 14.99€ i spokojnie zaplacilem za niego voucherem o wartosci 15€, bez zadnych doplat.
Jezeli lot bylby drozszy, musialbym zaplacic karta RCP zeby nie ponosic dodatkowej oplaty w wysokosci 6€

Jakiej Komornik użyłes przeglądarki bo mi cały czas wywala błąd 500 :/ ?
Jeszcze pytanko czy ktoś ma jeszcze doładowaną kartę Cash Passport abym mógł dopłacić do biletu ok. 10 Euro :D ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: bartex oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group