Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lis 2012 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Nie wiem jak dokładnie, czy chodzi tylko o loty z UK czy nie, ale dostałem dziś takiego maila od RCP:
Image
Na stronie RCP ani na stronie Ryanaira nie ma póki co żadnych informacji.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 02 Lis 2012 18:49 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Z kontekstu wynika, że zmiana będzie na plus dla pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lis 2012 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
blasto napisał(a):
Z kontekstu wynika, że zmiana będzie na plus dla pasażerów.

pytanie tylko o podstawy tych działań - nic nie moge wygooglować, nie ma nic o ewentualnej decyzji. Domyslam sie ze chodzi o opłatę za płatność - oby faktycznie zniknęła na lotach z UK a nie została np. zamieniona na obligatoryjne 6GBP fee.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lis 2012 18:55 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 117
blasto napisał(a):
Z kontekstu wynika, że zmiana będzie na plus dla pasażerów.


W którym miejscu tak wynika? Jakiś czas temu czytałem, że Ryan przystąpił do porozumienia w sprawie w ogóle zejścia z opłat, ale na konferencji w Warszawie O'Leary to zdementował. Oby nie poszli w ślady EasyJeta kosząc wszystkich na równą kwotę...

Proponuję taki krok, jak Jet2.com - czyli wszytkie debetówki za darmo!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Lis 2012 19:05 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Z tego co kojarzę, zgodnie z europejskimi przepisami, klient musi mieć możliwość płatności bezharaczowej. Cash Passport był wybiegiem Ryanaira umożliwiającym spełnienie tego wymogu, a zarazem skutecznie utrudniającym jego klientom życie. Organizacje konsumentów mają zdecydowanie prokonsumenckie nastawienie. Tę informację odbieram w ten sposób, że Office of Fair Trading uznał, że RCP jest jednak niewystarczająco "fair". Rozwiązanie, które je zastąpi będzie więc bardziej korzystne dla klientów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lis 2012 21:06 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
blasto napisał(a):
Z tego co kojarzę, zgodnie z europejskimi przepisami, klient musi mieć możliwość płatności bezharaczowej.

To dlaczego w Easyjet nie ma bezharaczowej metody płatności?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lis 2012 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Póki co jest dużo niewiadomych. Ja powiedziałbym, że chodzi raczej tylko o wyloty z UK. To w końcu w związku z decyzją angielskiego odpowiednika UOKiKu wynikła ta sytuacja. Karta RCP to przecież "podtyp" kart MasterCard prepaid, więc czemu miałaby przestać zwalniać np. z lotów z PL? Być może od 1.12 haracz będzie od razu wliczony w cenę, a karta RCP da "zniżkę" 6 funtów od osoby? :mrgreen:
Pożyjemy zobaczymy.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lis 2012 21:33 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
mucha napisał(a):
blasto napisał(a):
Z tego co kojarzę, zgodnie z europejskimi przepisami, klient musi mieć możliwość płatności bezharaczowej.

To dlaczego w Easyjet nie ma bezharaczowej metody płatności?


W Easyjet opłata administracyjna to opłata za wystawienie biletów, a nie za płatność kartą. Z tego co doczytałem, możesz zapłacić np. kartą Maestro i wtedy haraczu nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lis 2012 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
blasto napisał(a):
W Easyjet opłata administracyjna to opłata za wystawienie biletów

To jakis absurd, że płaci się za wystawienie biletów. To tak jakbym ja doliczał kasę za toże w ogóle komukolwiek wystawiłem fakturę :D Chyba muszę to zastosować: opłata za wystawienie FV ;D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lis 2012 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
blasto napisał(a):
W Easyjet opłata administracyjna to opłata za wystawienie biletów, a nie za płatność kartą. Z tego co doczytałem, możesz zapłacić np. kartą Maestro i wtedy haraczu nie ma.

To czemu FRanca po prostu nie zmieni nazwy na "opłata za wystawienie biletów" jak to niby rozwiązuje sprawę?
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lis 2012 22:08 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Moim zdaniem, jeżeli Ryanair ma chociaż trochę oleju w głowie znajdzie na to bardzo proste rozwiązanie, do tej pory mamy cenę biletu + haracz z którego zwalnia RCP.
Wystarczy że ten haracz wliczą w cenę biletu i powiedzą że za płacenie kartą RCP dostajesz zniżkę na zakup biletów 5 funtów od osoby albo 5% i już problem rozwiązany bo karta z niczego nie zwalnia a jedynie obniża cenę biletu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lis 2012 22:39 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Mówią że wyjdzie na korzyść klienta więc teoretycznie może być tylko lepiej.
P.S Ciekawe czy Wizzaira też się nie uczepią bo działa to na tej samej zasadzie może po za tym że od razu widzisz cenę+haracz a nie jak w Ryanairze w ostatnim kroku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lis 2012 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Trochę więcej informacji (z... sierpnia ;]):
http://www.oft.gov.uk/OFTwork/consumer- ... urcharges/
http://www.oft.gov.uk/shared_oft/consum ... akings.pdf

Wygląda na to, że WizzAir rozwiązał problem z angielskim UOKiKiem dodając haracz na początku. Ciekawe czy Ryan zrobi to samo...
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lis 2012 23:58 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Cały rabarbar rozchodzi się o to żeby cena całkowita wraz z haraczem była podawana w nagłówku, same dodatkowe opłaty nie mogą się nazywać "opłatą administracyjną", co do tego drugiego, to co mówiłem w poprzednim poście imo wystarczy zmienić nazwę "zwalnianie z opłaty administracyjnej" na "voucher obniżający cenę".
Z tego co widzę Ryanair już po części się do tego stosuje - wejdźcie na stronę Ryanaira w angielskiej wersji - w nagłówku podają 18 funtów, podczas gdy pełno jest biletów w najniższej taryfie za 12 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 03 Lis 2012 01:52 

Rejestracja: 25 Cze 2011
Posty: 183
pisalem o tym w lipcu;-)

czyzby-koniec-oplaty-za-platnosc-karta,15,16035
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2012 12:43 

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 45
blasto napisał(a):
Z kontekstu wynika, że zmiana będzie na plus dla pasażerów.


Z kontekstu wiadomosci Wizzaira o zmniejszeniu bagazu podrecznego tez wynikalo ze to jest plus dla pasazera, a wyszlo jak zawsze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lis 2012 13:09 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
wapnoziom napisał(a):
blasto napisał(a):
Z kontekstu wynika, że zmiana będzie na plus dla pasażerów.


Z kontekstu wiadomosci Wizzaira o zmniejszeniu bagazu podrecznego tez wynikalo ze to jest plus dla pasazera, a wyszlo jak zawsze...

Już dawno o tym bagażu zapomniałem po tym jak zarezerwowałem Barcelonę za 44zł i Cork za 8zł, te obniżki są właśnie dzięki temu mniejszemu podręcznemu.
Nie mniej tutaj o tym że ma być lepiej mówi Urząd Ochrony Praw Konsumenta a nie linia lotnicza

EDIT:
To dotyczy nie tylko UK ale całej Unii Europejskiej, włosi mają to samo: http://www.aviazionecivile.org/vb/showt ... ovit%C3%A0!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 03 Lis 2012 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011
Posty: 446
niebieski
Pacjonek napisał(a):
To dotyczy nie tylko UK ale całej Unii Europejskiej, włosi mają to samo: http://www.aviazionecivile.org/vb/showt ... ovit%C3%A0!
Nie może dotyczyć całej Unii Europejskiej, bo wtedy dotyczyło by też PL, więc czemu niby karta RCP, będąc kartą MasterCard Prepaid miałaby nie zwalniać z haraczu przy wylocie z PL? Na razie wygląda na to, że na 100% dotyczy wylotów z UK i IT.
_________________
odi profanum vulgus et arceo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Lis 2012 23:09 

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 1306
Wiadomo już coś więcej na ten temat?
Nie długo nie co mogę zagrzać w UK z związku z czym zastanawiałem się nad zakupem tej karty co jest uzależnione od tego czy będę mógł w jaki sposób obniżyć cenę biletu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lis 2012 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 109
Witam. Nie znalazłem innego watku, ale w zwiazku z planowanymi zmianami w Ryanie chciałem zapytać czy znalazłaby się jakaś dobra duszyczka, która pomogłaby ominać haracz w zakupie biletów z Włoch i Hiszpanii. Kontaktowałem się już z wiekszościa osob (dysponentow Ryan CashPassport) na tym forum, ale każdy rozkłada ręce. Oczywiście mogę odpalić coś za fatygę ;) Poszukuję przede wszystkim osób z Ryan CashPassport rozliczanego w EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group