Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Lut 2023 07:33 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 34
Loty: 108
Kilometry: 206 272
Od 01.02.2023 obowiązkowe ubezpieczenie za 50QAR

Takiego maila dostałem od qatar airways, ubezpieczenie w przypadku dłuższego transferu i wyjścia z lotniska. Jest kilka firm wskazanych przez rząd które takie ubezpieczenie oferują:
https://www.moph.gov.qa/english/Pages/ics.aspx

Poniżej screen maila

Załączniki:
Screenshot_2023-02-03-12-35-13-604-edit_com.google.android.gm_copy_640x1158.jpg
Screenshot_2023-02-03-12-35-13-604-edit_com.google.android.gm_copy_640x1158.jpg [ 151.23 KiB | Obejrzany 1537 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 06 Lut 2023 18:13 

Rejestracja: 08 Wrz 2021
Posty: 1
witam
Dzisiaj otrzymałem takiego samego maila od Discover Qatar.
Ubezpieczenie skierowane jest dla osob starajacych sie o wize do Kataru.
I tak jak sie dowiedzialem dzwoniac do Ambasady i Visitqatar.Obywatele polscy zwolnieni sa z obowiazku wizowego musza wykupic to ubezpieczenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Lut 2023 20:11 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 303
niebieski
Jakieś ubezpieczenie z KK zalatwia sprawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Mar 2023 17:51 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
Nie wiem, czy to będzie pomocne, ale napisze swoje doświadczenie w tym aspekcie.
Byłem własnie 3 dni służbowo w Doha. Startowałem z Berlina.
Mamy w pracy jakieś super hiper zbiorowe ubezpieczenie w Allianz wykupione przez firme i obejmujące wszystkich pracowników i cały swiat. Przed wylotem napisałem nawet maila, i załączyłem linki ze strony Qatar Airways i Ministerstwa zdrowia Kataru o wymogu tego obowiązkowego ubezpieczenia, do naszego brokera ubezpieczeniowego czy on jest pewny ze to będzie ok, czy mam kupic to specjalne ubezpieczenie. Odpisał mi że tak, to na pewno będzie ok.
Przy checkin babka powiedziała, że to nie jest ok, że to musi być ubezpieczenie wydane przez jednego z ubezpieczycieli z tej specjalnej listy Ministerstwa Zdrowia. Nie chciałem się kłócić więc po prostu pokazałem jej info na stronie www, ze Polacy mogą kupić to ubezpieczenie na lotnisku, i ja to tak załatwię. Babka poszła się gdzieś konsultować, i jak wróciła to powiedziała że ok, może mnie odprawić, bo mogę wykupić ubezpieczenie już na lotnisku w Doha.
W Doha na lotnisku znalazłem ten punkt sprzedający ubezpieczenie, zapytałem się tam, pokazując moje ubezpieczenie, czy to będzie ok, mowiąc ze to Allianz i ze to obejmuje cały swiat. Babka nawet nie spojrzała na to, tylko powiedziała ze tak, ze będzie ok, i nie potrzebuje tego dodatkowego ubezpieczenia. To poszedłem przekraczać granice. Celnik tylko się mnie zapytal o nazwe hotelu, cel wizyty „bussines or tourism”, klepnął pieczątkę. I mnie puscil.
Podsumowując: nie wiem czy moje ubezpiczenie było ok, ale celnik mnie wpuszczający się tym całkowcie nie interesował. Jedynie babka przy odprawie o to pytała, ale i tak mnie pusciła bez ubezpieczenia. Koniec końców, wjechałem do Kataru bez obowiązkowego ubezpieczenia i oszczędziłem dla firmy 50 QAR 😉
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vistacash lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group