Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Lip 2017 00:28 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Witam!
Chcę się wybrać z rodzicami po 60tce gdzieś, co by im pokazać kawałek świata i myślę co lepsze - poniższe czy 3 dni w Barcelonie, obie opcje w przybliżonym budżecie.

Dzień 1 Przylot popołudniu do Bergamo + Nocleg
Dzień 2 Bergamo/jakaś "pobliska" wycieczka na cały dzień Lecco/jezioro/(gdzie jeszcze?)
Dzień 3 Z samego rana Bergamo -> Mediolan i do wieczora Mediolan (znajomy niedawno wrócił, mówi że 1 dzień Mediolan max - czy prawda to, to nie wiem :) )
Wieczorem Mediolan -> Genua na wieczorny rzut oka na Genuę lub na sam nocleg
Dzień 4 Z samego rana Genua -> Nicea. Na miejscu ok. 10:00 + nocleg
Dzień 5 Nicea, Ok. 15:00 wylot do Polski

Ktoś zapyta po co ta Nicea, no tak mnie jakoś wzięło - rok temu byli w Rzymie, a że za często nie podróżują i raczej podróżować już za często nie będą, to tak wciskam, pewnie na siłę, tę Francję.
Jakieś propozycje? Odpada wypożyczenie auta, tylko pociągi, autobusy. Ilość noclegów max 4. Ewentualnie więcej, ale kwota noclegów musi wynosić ok. 200E za 3 os. No i możecie też wypowiedzieć się co wg Was będzie lepsze: ciąganie ich po tych wszystkich miastach (przejazdy są krótkie, tanie, są na to przygotowani) czy lepiej ta Barcelona - Barcelona na tyle dni to dobry pomysł? (nie byli nigdy w Hiszpanii).

Pozdrawiam :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#2 PostWysłany: 15 Lip 2017 07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
W pierwszym planie jedna rzecz jest kłopotliwa, mianowicie bagaże. Na parę dni nie będzie tego dużo, no ale zawsze coś. Planujesz zarówno do Mediolanu jak i Genui przyjechać rano, zwiedzać a potem nocować. Jak nie uda się uzgodnić w hotelach wcześniejszego podrzucenia bagażu ew. znalezienia przechowalni, to chodzenie po mieście z walizkami/plecakami jest męczące. Podobnie zresztą ostatniego dnia w Nicei, co narzuca znalezienie hotelu gdzieś w centrum, żeby można było odebrać bagaże przed udaniem się na lotnisko. To jest oczywiście wszystko organizacyjnie do rozwiązania, ale wymaga trochę kombinowania.
Co do meritum to kategorycznie się nie wypowiem, ale te cztery dni na Barcelonę to nie jest za dużo i na pewno się nie będziecie nudzić ;) .
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Lip 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie jestem pewien czy lipiec jest dobrym czasem na takie fanaberie
może się skończyć chodzeniem od knajpki do knajpki z klimą i piciem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Lip 2017 10:03 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
No, faktycznie z tymi bagażami może być problem. Ale w Mediolanie z tego co widziałem sporo jest różnego rodzaju przechowalni więc tylko w Nicei miałbym ten problem, musiałbym znaleźć hotel z wczesnym zameldowaniem, ew. Z przechowalnia, bo przechowalni pewnie tam mało.
A co do wyjazdu w lipcu to racja, zapomniałem dopisać, że chodzi o październik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Lip 2017 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to może leć do Santander by wizar a stamtąd do Santiago de Compostela by bus?
fajny klimat, fajne jedzenie i jest się gdzie pomodlić
po co się pchać do Włoch jak już tam byli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2017 10:32 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Jestem na etapie planowania na razie. Santander i okolice na pierwszy rzut oka wydają mi się nieco zbyt deszczowe jak na środek października. Ale myślałem i nadal nad tym myślę zwłaszcza,że Ryanair ma sporo połączeń m.in. Malaga czy Sewilla z Santander/Santiago.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group