Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Kwi 2019 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Cześć, mam prośbę o konsultację planu na Apulię. Po rozważeniu miejsc bliższych i dalszych głównie dzięki WizzAirowi i nowych kierunkach z Krakowa padło na 10 dni we Włoszech w Apulii - tak aby było smacznie, aby mieć co zobaczyć i gdzie zaplażować. Btw, jak ja szanuję WizzAira za loty za 54 zł w wakacje, i to nie do Skandynawii. I oczywiście Azaira za znalezienie połączenia :)

Termin: lipiec 2019 (początkowo miał być sierpień ale to termin włoskich wakacji)
Ile osób: 2 dorosłych + 2 małych dzieci

1 Przylot do Bari
2 Bari, wycieczka do Trani i Castel del Monte
3 Bari, wypad do Matery
4 Przejazd z Bari na jakąś plażę w Salento, okolice Porto Cesareo (Torre Lapillo, Punta Prosciutto) lub Gallipoli, po drodze zahaczając o Lecce
5 plażing
6 plażing
7 Przejazd do Monopoli i wypad do Polignano A Mare
8 Monopoli, wycieczka na zoosafari w Fasano, wizyta w Locorotondo i Alberobello
9 Monopoli, wypad do Ostuni
10 Powrót z Monopoli do Bari i przejazd na lotnisko

3x 3 noclegi, poruszanie się raczej komunikacją publiczną - wygląda ok, choć trzeba się wcześniej przygotować (4 dworce w Bari...). Z racji tego noclegi raczej w centrum/na plaży (OMFG, ceny w wakacje są co najmniej 100% wyższe niż np. w maju). Zastanawiam się nad miejscówką na plażing, na chwilę obecną na bookingu wszystko jest już w 80-90% wyprzedane, chodzi o jak najbardziej rajską plażę, ale i taką, do której można się dostać bez auta. Torre Lapillo, Punta Prosciutto czy Spiaggia di Pescoluse wydają się spełniać te wymagania - ktoś może potwierdzić lub coś polecić? Jest coś w planie, co wydaje się bez sensu lub byście zmienili? Dzięki!
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
#2 PostWysłany: 19 Kwi 2019 21:02 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Jeśli chodzi o punkt czwarty, polecam zahaczyć o Otranto jak będzie czas. Urocze miasteczko z fajną plażą. Niedaleko jest też piękna plaża Baia dei Turchi, a nieco dalej epickie klify Sant'Andrea i cudowne miejsce Grotta della Poesia. Byliśmy tak zachwyceni tą okolicą, że odpuściliśmy większość najpopularniejszych miejscówek Apulii, włącznie z Alberobello. Ty planujesz inny rejon Salento, ale na pewno będziesz zadowolony. Ten półwysep jest wspaniały. I zupełnie inny niż reszta Apulli, zresztą jest tam mocne poczucie przynależności do Salento, a niektórzy chętnie odłączyliby się od Apulii.

ps. W Otranto mieszkaliśmy tutaj: https://www.casavacanzecerra.it/apparta ... puglia.php Cudowni gospodarze mieli darmowe rowery i wszystkie wyżej wymienione miejsca zjeździliśmy na rowerach. Raj!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Kwi 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
No to teraz mam zgryz, Torre Lapillo vs Baia dei Turchi,
Załącznik:
tl.jpg
tl.jpg [ 14.93 KiB | Obejrzany 4054 razy ]
vs
Załącznik:
o.jpg
o.jpg [ 49.34 KiB | Obejrzany 4054 razy ]
Patrząc na zdjęcia, to jednak plaże po stronie Morza Jońskiego wygrywają, ale z drugiej strony w Otranto są fajniejsze noclegi i jest co robić po dniu smażenia się na słońcu, te jeziorka też wyglądają fajnie. Dodatkowo samo Oranto też miałem na liście do zobaczenia, no ale logistycznie nie pasowało - ale teraz już chyba pasuje. Dzięki wielkie za podpowiedź!
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off
PawelGa lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 20 Kwi 2019 17:13 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
ja lecę na majówkę w te rejony, plażę planuję w 1 dzień - jeszcze zobaczymy jaka pogoda się trafi ;) Nie wiem jeszcze , gdzie trafię, ale jak wrócę to dam znać i czy warto ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 20 Kwi 2019 18:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1630
niebieski
IMO punkt 8 (Fasano, Locorotondo, Alberobello) komunikacją publiczną będzie trudny do zrobienia. Posprawdzaj dokładnie pociągi i autobusy, bo może się okazać, że trzeba będzie robić wszystko z zegarkiem w ręku. Z Alberobello do Monopoli sens ma tylko autobus (w wątku o Bari wrzucałam rozkład), a i dostać się ze stacji w Fasano do zoosafari nie jest łatwo, nie ma o ile dobrze kojarzę żadnego autobusu - strona zoosafari zaleca taksówkę. Niestety, południe Włoch ma to do siebie, że odległości są niby niewielkie, ale komunikacja jest mocno ograniczona, a pokonanie 40 km może zająć i dwie godziny :/
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 20 Kwi 2019 18:51 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Otranto jest trudne do osiągnięcia komunikacją publiczną, szczególnie w weekend. Byliśmy w Lecce i stamtąd łatwiej było dostać się autobusem do Gallipoli niż do Otranto w niedzielę.
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Kwi 2019 22:16 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Byliśmy w Otranto w maju 2017. Jechaliśmy pociągiem z Lecce.
Jednak jeśli chodzi o te tereny, które opisałem, komunikacją publiczną może być ciężko. My mieliśmy rowery. A właśnie, o ile pamiętam to w lecie w rozkładzie były jednak autobusy ogarniające te tematy, ale właśnie tylko w wysokim temacie.
Druga strona półwyspu też wyglądało imponująco i nawet chcieliśmy się wybrać, ale był problem... z komunikacją publiczną, żeby obrócić w jeden dzień z Otranto i wrócić.
Po tej drugiej stronie półwyspu, to w ogóle ponoć włoskie Malediwy. Wyglądało to dobrze, jak robiłem risercz.

Dla mnie dużym plusem Otranto i okolic, pewnie z drugiej strony też, że byli sami Włosi dookoła.
Góra
 Profil Relacje PM off
shagrat uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Kwi 2019 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
PawelGa napisał(a):
(...) o ile pamiętam to w lecie w rozkładzie były jednak autobusy ogarniające te tematy, ale właśnie tylko w wysokim (sezonie)
No to też jest coś co doczytałem, tj. że sporo połączeń startuje w połowie czerwca i jeździ tylko do końca wakacji, https://www.rome2rio.com/map/Otranto/Lecce + https://www.rome2rio.com/map/Monopoli/Alberobello też pokazuje różne opcje, najwyżej zostanie taxi lub zrezygnowanie z czegoś, w końcu zawsze można wrócić :)

Co do samego zoosafari, to wrzuciłem to wstępnie na dzień z Alberobello bo jest po drodze, tam jeszcze dochodzi dopasowanie się do rozkładu autobusu wożącego po zoo jak się nie ma własnego transportu. Nad tym punktem się jeszcze zastanowię, bo i tak obawiam się że może nie wyjść z tego superatrakcja dla dzieci o ile nie ma tam wybiegu z Psim Patrolem ;) Oceanarium w Lizbonie nie zrobiło kiedyś prawie żadnego wrażenia w odróżnieniu do mostków w Wenecji, po których można biegać tam i z powrotem.

Dzięki za uwagi!
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Maj 2019 11:19 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Wróciłam i na plaże udało mi się dotrzeć tylko do Monopoli :lol: a wynika to z tego, ze transport miejski po plażach pólwsypu Salento jest dostępny tylko od czerwca do września 8-) http://www.provincia.le.it/web/provincialecce/trasporti maj to dla nich jeszcze żaden sezon... bazę wypadową miałam w Lecce. Wprawdzie jakieś pociągi do Gallipoli były ale popołudniu, więc już się nie opłacało jechać na plaże.
Także jeżeli ktoś planuje jechac poza sezonem to tylko auto!
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mail.ru [Bot] oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group