Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Cze 2017 13:38 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 3
Cześć,
lecę na początku września po raz pierwszy do Lombardii i wymysliłem taki plan - chciałbym się dowiedzieć czy jest realny / może coś byście zmienili albo dołożyli co pominąłem.
1. dzień - przylot do Bergamo o 8, cały dzień zwiedzanie Bergamo + zakwaterowanie itd.
(nocleg w Bergamo)
2. dzień - poranny wyjazd nad jezioro Iseo + zwiedzanie, gdzieś koło 12-13 wyjazd do Mediolanu i powrót poźnym wieczorem
(nocleg w Bergamo)
3. dzień - Brescia (pewnie z 2h) + Werona + jezioro Garda (w powrocie) (południowa część) - tutaj mam najwięcej wątpliwości czy jest sens
(nocleg w Bergamo)
4. dzień - wyjazd na jezioro Como. pewnie przepłynięcie promem, poodwiedzanie co ciekawszych miasteczek itd.
(nocleg gdzieś nad Como)
5. dzień - rano Como, potem powrót do Bergamo bo wylot o 17.

Co myślicie? Ten 2. dzien wydaje mi się dość napięty, ale słyszałem, że Mediolan jest tak na 6-8h, więc może akurat by się udało? Warto jechać do Brescii i Werony? Czy może coś innego wrzucić tam - albo cały dzień posiedzieć nad Gardą?

Z góry dzięki za feedback, pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia Wakacje w Turcji: tydzień w 5* hotelu z ultra all inclusive za 2879 PLN. Wylot z Wrocławia
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
#2 PostWysłany: 27 Cze 2017 14:38 

Rejestracja: 18 Lis 2010
Posty: 313
niebieski
Podstawowe pytanie:

Musisz spać w tym Bergamo ? Mi by się nie chciało codziennie wracać.

Pozdr

1. Na Bergamo wystarczy 4h. Pozwiedzasz i zjesz w tym czasie.
2. Byłem w Breści, ale nie pamiętam, żeby było tam super
3. Verona jest spoko
4. Garda jest przepiękna i warto spędzić tam więcej czasu niż chwilę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Cze 2017 14:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
4h na Bergamo to na pewno za mało - spokojnie można spędzić dzień kręcąc się po Górnym Mieście, obchodząc mury dookoła, wjeżdżając na wzgórze San Vigilio. Jeśli chodzi o Gardę i Iseo niestety się nie wypowiem. Como - super i tu na pewno będziesz zadowolony. A co do Mediolanu to spokojnie obejdziesz w kilka godzin, ewentualnie potrzebowałbyś więcej czasu gdybyś miał korzystać z jakichś biletowanych atrakcji typu Teatro alla Scala, San Siro, dach Duomo, Zamek Sforzów, oglądanie Ostatniej wieczerzy...
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Cze 2017 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Trochę zmienię kolejność abyś ciągle nie wracał do Bergamo.

1. dzień - przylot do Bergamo o 8, poranny wyjazd nad jezioro Iseo + Brescia
(nocleg w Brescia)

2. dzień - wyjazd Werona + jezioro Garda (południowa część)
(nocleg nad jeziorem Garda np. w Peschiera del Garda ale nie koniecznie)

3. dzień - wyjazd do Mediolanu - zwiedzanie, popołudnie/ wieczór przejazd do Lecco
(nocleg w Lecco albo innej miejscowości nad jeziorem Como)

4. dzień - zwiedzanie Lecco, Varenna, Bellagio, pewnie przepłynięcie promem, popołudnie/wieczorem wyjazd do Bergamo. Wieczorne zwiedzanie Bergamo. /Warto kupić bilet na komunikację miejską ATB 24h za 5 EUR, który obejmuje obie kolejki funiculare. Jeśli skasujesz bilet np. o 15:00 albo później to spokojnie dojedziesz na tym bilecie na lotnisko następnego dnia. Na lotnisku powinieneś być koło 15:00
(nocleg w Bergamo)

5. dzień - cały dzień w Bergamo bo wylot o 17. Pamiętaj aby bilet był ważny zanim dojedziesz na lotnisko, bo częste są kontrole właśnie w autobusie nr 1 lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Cze 2017 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Plan zaproponowany przez @jack.strong wydaje się znacznie lepszy niż ten Twój pierwotny ale takie spanie po 1 dniu tu i tam to jest meczące.
Ja bym odpuścił Garde, Verone i Brescie. Iseo na cały dzień; przepłynąć z dołu do góry, zatrzymać się na wysepce.
Bergamo/Iseo/Mediolan/Como + może coś jeszcze w okolicy (może być i Garda jak Cię kręcą jeziorowe tematy ale to już będzie trzecie podczas tej wycieczki...).
Piszesz, że słyszałeś o 6-8 godzin na Mediolan, czyli sam do końca nie wiesz co tam będziesz robił...;)
Sprawdź najpierw co tam jest, gdzie trzeba bilety zarezerwować z wyprzedzeniem, godziny otwarcia itp itd.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
jack.strong uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Cze 2017 21:23 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 3
Dzięki panowie za odpowiedzi. Kilka spraw, bo nie napisałem - znalazłem b. fajny i tani nocleg w Bergamo z AirBnB i dlatego zdecydowałem się spać właśnie tam przez te pierwsze 3 dni. Niby mógłbym anulować, ale chyba odpowiada mi spanie właśnie w jednym miejscu i zrobienie stamtąd bazy wypadowej.
@jack.strong Mógłbyś coś doradzić w takim układzie, że te noclegi w Bergamo raczej na bank będą? Czy twój plan się nie zmienia tylko będziemy musieli p orpsotu wcześniej wstawać?
@namteH jeszcze tak dokładnie nie planowałem kolejnych dni tylko na razie zastanawiam się w jakie miejsca w ogóle warto się udać w te 5 dni.
Zastanawiam się też nad opłacalnością biletu na całą Lombardię na 3 dni i sumując wszystkie wyjazdy tj. nad Iseo / Mediolan / Como / może Werona (wiem, że najpierw do Brescii i stamtąd bo do samej Werony nie obowiązuje) wydaje się opłacać zamiast każdorazowwo kupować bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 27 Cze 2017 22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
-- 27 Cze 2017 22:28 --

Jeśli masz tani dobry nocleg to wszystko zmienia. W Bergamo trudno o tani nocleg. Ostatnio płaciłem za pokój 2 osobowy ze śniadaniem 200PLN, za 3 doby wyszło 600PLN. Ile ten nocleg kosztuje?

-- 27 Cze 2017 22:34 --

Trasa przeze mnie zaproponowana polegała na tym, że z lotniska jedziesz na wschód, kolejne dni na zachód, na końcu jesteś w Bergamo.

-- 27 Cze 2017 22:47 --

Moja modyfikacja twojej trasy obejmowała wszystkie twoje punkty aby poruszanie było zoptymalizowane. Jeśli chcesz nocować w Bergamo 3 noce to trzeba z czegoś zrezygnować. Plan może okazać się zbyt ambitny, można go zmodyfikować w trakcie. Nie łączyłbym kierunku na wschód z Mediolanem, który jest na zachód od Bergamo. Mediolan można połączyć z jeziorem Como. Godzina wylotu jest dosyć późna, więc możesz ostatnią noc spać gdziekolwiek bo i tak zdążysz na lotnisko. Jeśli miałbyś wylot 8-9 rano to wtedy nocleg powinien być w Bergamo. Pamiętaj też o biletach na ATB 24h i 72h, to też zależy od twoich noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 28 Cze 2017 14:39 

Rejestracja: 27 Cze 2017
Posty: 3
@jack.strong
550zł za 3 noce w centrum w mieszkaniu z AirBnb, więc może nie aż taka super oferta, ale mieszkanie b. fajne, więc myslę, że zostaną te 3 noclegi.
Dzięki za całą pomoc, może opuszczę całkowicie Werone albo Gardę i skupię się na Iseo / Mediolan / Como i samym Bergamo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Cze 2017 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2015
Posty: 493
Loty: 76
Kilometry: 104 894
Też tak myślę, plan możesz zmodyfikować na miejscu, pomijając kilka punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Cze 2017 00:08 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 140
Kilometry: 285 894
Jesli chodzi o przemieszczanie sie po Wloszech to polecam bilety kupowac online na trenitalia.it , wychodzi duuuzo taniej. Taka ciekawostka ode mnie ;) Ponadto z Bergamo mozna dojechac do Szwajcarii za ok.30€ os. w jedna strone jesli bylbys zainteresowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Cze 2017 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Koala.bear
Ad.1. dużo taniej niż jak/gdzie/czym?

Ad.2. 30€OW? :shock:
Chyba musisz deczko odświeżyć informacje... Za 30€ to pojedziesz i wrócisz i jeszcze sobie kawę w Szwajcarii kupisz ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lip 2017 20:46 

Rejestracja: 06 Sty 2015
Posty: 9
Osobiście drugi raz do Brescii bym nie pojechał. Owszem, urocze miasteczko z fajnym metrem:) Ale poza kilkoma reliktami starożytności niewiele tam jest i tubylcy dziwili się, że przyjechałem pozwiedzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Wrz 2017 12:13 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 140
Kilometry: 285 894
-- 03 Wrz 2017 13:13 --

namteH napisał(a):
@Koala.bear
Ad.1. dużo taniej niż jak/gdzie/czym?

Ad.2. 30€OW? :shock:
Chyba musisz deczko odświeżyć informacje... Za 30€ to pojedziesz i wrócisz i jeszcze sobie kawę w Szwajcarii kupisz ;)


Duzo taniej niz w kasie np. Bardzo czesto sa promocje ze dwie osoby jada w cenie jednej lub sa jakies super promo. Jechalam juz z pizy do Mediolanu za 12€, wiec mysle ze sie oplaca wczesniej sprawdzic. Odcinek Domodossola - Wenecja jest dostepny czesto za 20€. A to jednak kilka godzin pociagiem.

Ja jezdze do siebie, do Brig i wychodzi mi z Mediolanu do Domodossoli 10€ i dalej ok 8chf juz z Halbtaxem , niestety odcinek do Szwajcarii nie jest dostepny online na wloskiej stronie przewoznika. Nie wiem ktory odcinek Wlochy-Szwajcaria ty masz na mysli.

-- 03 Wrz 2017 13:13 --

namteH napisał(a):
@Koala.bear
Ad.1. dużo taniej niż jak/gdzie/czym?

Ad.2. 30€OW? :shock:
Chyba musisz deczko odświeżyć informacje... Za 30€ to pojedziesz i wrócisz i jeszcze sobie kawę w Szwajcarii kupisz ;)


Duzo taniej niz w kasie np. Bardzo czesto sa promocje ze dwie osoby jada w cenie jednej lub sa jakies super promo. Jechalam juz z pizy do Mediolanu za 12€, wiec mysle ze sie oplaca wczesniej sprawdzic. Odcinek Domodossola - Wenecja jest dostepny czesto za 20€. A to jednak kilka godzin pociagiem.

Ja jezdze do siebie, do Brig i wychodzi mi z Mediolanu do Domodossoli 10€ i dalej ok 8chf juz z Halbtaxem , niestety odcinek do Szwajcarii nie jest dostepny online na wloskiej stronie przewoznika. Nie wiem ktory odcinek Wlochy-Szwajcaria ty masz na mysli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Wrz 2017 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Koala.bear
Na przykład Milano-Zurych. Bilety za 9€ OW (kupowane oczywiście z wyprzedzeniem...) są dostępne od wielu lat.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Wrz 2017 06:54 

Rejestracja: 18 Lip 2016
Posty: 7
Loty: 140
Kilometry: 285 894
namteH napisał(a):
@Koala.bear
Na przykład Milano-Zurych. Bilety za 9€ OW (kupowane oczywiście z wyprzedzeniem...) są dostępne od wielu lat.

Na jakiej stronie kupujesz te bilety ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Wrz 2017 09:01 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Trenitalii zapewne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group