Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Gru 2022 18:27 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
Bardzo proszę o sugestie,porady i wszelkie informacje
Podróż do Indonezji/Malezji 07.03-21.03.2023-Lufthansa z Krakowa do Singapuru ( jeszcze raz WIELKIE podziękowania dla @cool_aka_romeo za wrzutkę )
1. Przylot do Singapuru 08.03-nocleg
2. 09.03 ok.14-tej lot do Medan (tam masaż w miejscu poleconym przez Zonę @cypel ;-))-nocleg
3. 10.03 podróż do Bukit Lawang-nocleg
4. 11.03-13.03 treking po dżungli-znalazłam sumatraorangutantreks.com. -może ktoś też korzystał?-są w bookingu i mają bardzo dobre opinie, organizują też transport z Medan, z czego chciałabym skorzystać
5. Teraz mam pierwszą zagwozdkę i bardzo proszę o jakieś rady. Chciałabym się dostać na wyspę Baguk, tam jest taki niewielki resort (Kimo ) i zostać tam 3 noce. Myślę, że podróż z Bukit Lawang na wyspę muszę rozłożyć na 2 dni??, z przystankiem gdzieś chyba najlepiej w okolicach Danau Toba?? Mam nadzieję, że na miejscu w BL zorganizuję jakiś transport-mam na myśli samochód z kierowcą. Jeśli macie inne doświadczenia to proszę o informacje jak inaczej można się dostać na wyspę.
6. Z powrotem z wyspy chcemy ruszyć 17.03 rano
7. I zagwozdka numer dwa :19.03 chcielibyśmy w jakiś sposób wylądować w Kuala Lumpur, zostać tam dwie noce do 21.03-lot do Singapuru mamy już kupiony (dzięki @sliwa122). Czy w drodze z wyspy znowu zostać jedną noc w okolicach Danau Toba, czy polecacie coś innego? Ok 17-tej tego 19-tego jest lot z Medan do KL, ale może by jakoś inaczej?

No i chyba najważniejsze pytanie ;) czy to dobra pora by pchać się do dżungli i na te wyspy? Gdzieś przeczytałam, że Bukit Lawag to najlepiej w lutym/marcu, ale potem gdzieś poczytałam, że marzec to końcówka pory deszczowej na Sumatrze...i już sama nie wiem... :cry:
Z góry dziękuję za wszelaką pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 16 Gru 2022 20:10 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Klimat Sumatry jest bardzo zróżnicowany, w jej poszczególnych częściach pora deszczowa występuje w różnych miesiącach roku. Generalnie to dość "mokra" wyspa i nawet w porze suchej można trafić na spore opady. W rejonie Medan (i Bukit Lawang) marzec jest teoretycznie dobrym momentem bo ciągle to jeszcze pora sucha (średnia wieloletnia opadów dla tego miesiąca to ok. 100 mm, czyli całkiem nieźle). Natomiast na zachodnim wybrzeżu Sumatry (Aceh) powinno być zdecydowanie bardziej deszczowo - dla Sibolga, położonej o ok. 200 km bardziej na południe od rejonu Pulua Baguk, w marcu to prawie 300 mm. Tyle teoria i statystyka.

W praktyce może być bardzo różnie - popatrz sobie na tę stronę z historią rejonu z marca 2022 roku: https://www.ventusky.com/?p=2.3;97.8;5& ... 20314/1800

Tak więc ja bym się nie przejmował kwestią czy to pora sucha czy deszczowa i jechał. Trzeba przyjąć, że w jakimś momencie będzie padać.

Nie znam tego fragmentu wyspy na odcinku od jeziora Toba do Singkil. Generalnie drogi na Sumatrze są kiepskie. Jednak jeśli będziesz miała wynajęty samochód z kierowcą to chyba lepiej nie tracić czasu na nocowanie w drodze.
Góra
 Profil Relacje PM off
justysia75 lubi ten post.
justysia75 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Gru 2022 21:46 

Rejestracja: 18 Lis 2016
Posty: 303
niebieski
No Ok… co do pogody to zależy mi tylko żeby nie padało np. non stop przez cały dzień 😉… ale wiem… to tylko pobożne życzenie🤪.
A co do podróży do przystani w Singkil skąd mogę złapać szybką łódź na wyspę (Ok.1,5 h) to Google Maps pokazuje 8 h, więc na raz to chyba nie damy rady… Chcielibyśmy jeszcze może spróbować wejść na wulkan , więc może w drodze powrotnej do Medan to uskutecznić ..? Jakieś sugestie w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group