Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:15 

Rejestracja: 08 Lip 2019
Posty: 4
Dzień dobry.
Wybieram się w sierpniu do Obwodu Kaliningradzkiego.
Generalnie mój plan to jednego dnia z rana z Elbląga do Kaliningradu, zwiedzanie, nocleg
i chcę dostać się do Sowiecka, busem lub pociągiem (nie wiem jak tam wygląda stopowanie), przekroczyć granicę i dalej stopem Litwa, Łotwa i Estonia.
Czy zna ktoś jakieś strony internetowe z aktualnym rozkładem jazdy busów w Obwodzie? Ponoć jest pociąg z Kaliningradu do Sowiecka, ale nie potrafię znaleźć na rozkładach kolei rosyjskiej.
Chcę się także udać na szybką wycieczkę do Zielonogradska. Słyszałem że często tam jeżdżą busy z Kaliningradu. Jak wygląda pobyt w tym mieście ?(bliskość Mierzei Kurońskiej, oraz wybrzeża), chodzi mi o zakazy i opłaty.
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Lip 2019 21:03, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 08 Lip 2019 12:50 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Rozkład jazdy autobusów
http://avtovokzal39.ru/av-kaliningrad.html
https://www.bustime.ru/kaliningrad/schedule/

Rozkład jazdy pociągów
http://poezdato.net/raspisanie-po-stancyi/kaliningrad/
Góra
 Profil Relacje PM off
e-prezes lubi ten post.
e-prezes uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Lip 2019 19:04 

Rejestracja: 02 Wrz 2017
Posty: 14
@KrzysztofSlaby

Uważaj, bo z tego co wiem nie możesz wykorzystywać tej wizy do tranzytu, tj. musisz wrócić do tego samego państwa, z którego przyjechałeś.

"Foreign citizens should leave the territory of the Russian Federation only through checkpoints of the constituent entity of the Russian Federation which they entered."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lip 2019 19:13 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
A czy gdziekolwiek napisał o wizie?
Może będzie miał tranzytową?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2019 06:42 

Rejestracja: 08 Lip 2019
Posty: 4
Dzięki za odpowiedzi. Moim początkowym planem było przejechanie tranzytowe, ale nie doczytałem o tym co piszecie. Zmieniło mi to trasę, ale przynajmniej pozwiedzam nasze Mazury:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Co do poruszania się po obwodzie zdecydowanie możemy polecić pociągi , tanie , punktualne i nowoczesne. Jechaliśmy do Zielonogradska bilet w granicach 50-65 rubli w jedną stronę w zależności z którego dworca w Kaliningradzie wyjeżdżamy. Warto wcześniej kupić bilet powroty bo przy ładnej pogodzie liczba podróżujących jest znaczna i są spore kolejki do kasy. Nam tak odjechał jeden z pociągów i czekaliśmy około 30 minut na kolejny. Bilety nie są na konkretne godziny więc jeśli chcemy jechać wcześniej lub zostać dłużej to nie będzie problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
PKS Gdańsk wsiadaliśmy i wysiadaliśmy w Braniewie - tak nam wyszło logistycznie najsensowniej. Autobus z Gdańska do Braniewa miał jakieś 20-30 minut opóźnienia - raczej nie przez korki bo wyjeżdżał o 6 rano. Tu muszę bardzo podziękować Panu kierowcy, który zadzwonił na numer telefonu podany przy rezerwacji, powiedział, że ma opóźnienie i aby czekać przy Lidlu na ul.Królewieckiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Lip 2019 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Ja robiłem rezerwację przez stronę dworca w Kalingradzie:
http://avtovokzal39.ru można wybrać polską lub angielską wersję językową
na e-podróżnik pokazywało , że bilety są wyprzedane na interesujące mnie rejsy
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 15 Lip 2019 23:59 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
Czy w Elblągu jest darmowy parking z monitoringiem przy PKS-ie aby przesiąść się w autobus?
Nigdy tam nie byłem :) 2. @chester0 czym płaciłeś? wymieniałes na ruble w PL? Czy Revolut i nie pobierało żadnej prowizji? Czy też inna opcja?

@york671 PKS Gryf kursy pokrywają się z kursami PKS Gdańsk także myślę, że to ten sam autobus. Ja kupiłem na e-podróznik, 4zł prowizji pobiera, więc w obie strony to 8zł, jak masz stacjonarnie blisko to 8zł w kieszeni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Lip 2019 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Za bilet zapłaciłem kartą i nie było problemów, na miejscu też karta plus trochę gotówki wyciągniętej Revolutem z bankomatu. Tam jest podobnie jak u nas gotówka to przede wszystkim jakiś targ plus uliczne stragany w większości sklepów i na dworcu można kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lip 2019 15:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2019
Posty: 93
@chester0 a z jakich bankomatów i czy bez prowizji wyciągałes?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Lip 2019 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
. Na pewno Sbierbank, wyciągałem też w jeszcze jakimś innym tylko już nie pamiętam nazwy ale też był bez prowizji. Ogólnie tam nie ma problemu z znalezieniem bankomatu. Jest wybór wersji językowej więc nie trzeba się męczyć z cyrylicą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lip 2019 22:01 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 34
Witam!

Wiecie może jak jest z punktualnością tych autobusów PKS Gdańsk? Szczególnie przy powrocie. Szybko przejeżdża się granicę czy są opóźnienia. Pytam, gdyż chciałbym na pociąg w Elblągu zdążyć.

Pozdrawiam

Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lip 2019 14:05 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
ludzzmgly napisał(a):
Witam!

Wiecie może jak jest z punktualnością tych autobusów PKS Gdańsk? Szczególnie przy powrocie. Szybko przejeżdża się granicę czy są opóźnienia. Pytam, gdyż chciałbym na pociąg w Elblągu zdążyć.

Pozdrawiam

Darek


W tę sobotę w drodze do ze względu na długą kontrolę na granicy autobus przyjechał 1:15 po rozkładowym czasie (ok. 2h na granicy).

Przy powrocie autobusem w niedziele o 18, autobus przyjechał do Elbląg ok. 15 minut po czasie - przy czym był to busik 19 os. i na granicy szło w miarę szybko (ok. 1h).

W żadną stronę nie było kolejki autobusów do granicy - od razu do kontroli, tylko formalności trwają długo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group