Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2014 12:54 

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 11
Cześć, planuje w październiku polecieć do Chin, konkretnie Pekin ->SZanghaj ->Pekin.
Nurtuje mnie ciągle kwestia meldunku na policji, trzeba się meldowac czy mozna sprawę zbagatelizować ?
W CHinach będe 14 dni, zakwaterowanie nie bedzie hotelowe tylko prywatny pokój, zarezerwowany przez airbnb.
pozdrawiam tomek


Ostatnio edytowany przez Abcn 05 Lip 2014 14:55, edytowano w sumie 2 razy
--> hotelowe ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 05 Lip 2014 16:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Byłem w Chinach kilka razy w ciągu ostatnich 10 lat i nigdy się nie meldowałem i nie znam nikogo kto by to robił.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2014 20:36 

Rejestracja: 03 Cze 2012
Posty: 15
Loty: 80
Kilometry: 145 335
Pierwsze słyszę o takim obowiązku, a również byłem już 4 razy w tamtym rejonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Lip 2014 03:12 

Rejestracja: 11 Mar 2014
Posty: 11
Dziękuje, za szybką odpowiedź. Informację tę wyczytałem z internetu, wystarczy wpisać w googlaczahc Chiny meldunek.
Z tego co piszecie powyżej, to wygląda, iż kwestię można zbagatelizować. Czy jeśli faktycznie się nie zgłoszę, to czeka mnie jakaś grzywna jak mnie policja by zrewidowała z jakiś przyczyn? :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Lip 2014 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2013
Posty: 212
nie przejmowałbym się tym zbytnio.
Sam często pomieszkuję u znajomych i w żadne meldunki się nie bawimy- martwy przepis wg moich doświadczeń.
pzdr
_________________
http://www.chiny-info.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Paź 2014 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2014
Posty: 61
Loty: 4
Kilometry: 16 000
Przytocze pouczajaca historyjke:
Otoz pare lat temu moja siostra wybrala sie do Chin z odwiedzinami do znajomych. Oczywiscie zakotwiczyla sie u nich i tak jak mozna sie bylo spodziewac, kartke, ktora na lotnisku wtykaja wszystkim, z pouczeniem o obowiazku meldunkowym, wywalila do kosza.
Po miesiacu, dokladnie na 3 dni przed powrotem do Polski, jadac rowerem przez skrzyzowanie, zostala potracona przez samochod..... przyjechala policja, a ze winny byl kierujacy pojazdem, wiec nakazali mu, zeby zaplacil mojej siostrze odszkodowanie 600RMB.... nastepnie zaczeli spisywac dane sprawcy i pokrzydzonej i jak myslicie, na co zwrocili uwage?
Oczywiscie!.... z dokumentacji wynikalo, ze moja siostra jest bezdomna!!!
Sprawa zakonczylaby sie dosc nieprzyjemnie finansowo, albowiem grzecznie, aczkolwiek stanowczo kazali jej natychmiast stawic sie na najblizszy komisariat, gdzie podliczyli ja 200RMB oplaty karnej za kazdy dzien bez zameldowania. Czyli musiala zaplacic wiecej niz za bilet do Chin!

Jest OK, jezeli szkoda Ci poswiecic godziny, aby dopelnic meldunku, bo rzeczywiscie nikt w to nie wnika, ale musisz pamietac, ze jezeli np.:zostaniesz OKRADZIONY, albo ZGUBISZ PASZPORT, to raczej nie biegaj z tym na policje.
T
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Paź 2014 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 787
Loty: 188
Kilometry: 227 790
niebieski
Zasadniczo nic nie musisz. Nie musisz kupować ubezpieczenia, mieć kilku kart czy odpowiedniej ilości gotówki w różnych miejscach. Jeśli jednak jakiś kraj ma pewne regulacje (chociażby tak drobiazgowe, jak rejestracja urządzenia w którym chcesz używać karty SIM w Turcji), to uważam, że należy tego dopełniać. Dzięki temu możesz zawsze spać spokojnie i w razie gdyby cokolwiek się wydarzyło, masz pełne prawo do nawet wykłócenia się o swoje. W innym wypadku jeśli coś może Ci zostać przyznane a nie musi, nie masz żadnego prawa dążenia do swojego.

HIstoria shiro503 powinna dać nam wszystkim do myślenia, że jednak warto zawsze i w każdej sytuacji dmuchać na zimne, zwłaszcza w obcym kraju, który może sobie od wpisać nas na listę, która kiedyś tam może nie pozwolić nam na ponowny wjazd. Szkoda by było zamknąć sobie furtkę lub po prostu mieć problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Lis 2014 00:09 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 6
Osobiscie bedac w Chinach dopelniam formalnosci zwiazanych z meldunkiem, nie zajmuje to wiele czasu, choc wyzwaniem moze okazac sie znalezienie odpowiedniej stacji policji. Potrzebny jest paszport i dowod posiadania / wynajmowania lokum, telefon do wlasciciela etc. Sama obecnosc wlasciciela generalnie nie jest wymagana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group