Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Gru 2017 20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Planujemy lecieć w drugiej połowie września. Wstępnie nasz plan wygląda następująco:

1) Przylot do LAX w okolicach południa + przejazd do Vegas
2) Po nocy w LAS Grand Canyon + przejazd do Page
3) Kanion Antylopy, Horseshoe Bend, Monument Valley
4) Arches
5) Bryce + popołudniowy przyjazd do Zion
6) Zion
7) Zion
8) Przyjazd do Vegas + nocleg
9) Death Valley
10) Sekwoje
11) Yosemite
12) Yosemite

Zastanawiamy się co jeszcze możemy dorzucić, bo chyba najpopularniejsze miejsca już mamy.
Czy Grand Canyon opłaca się na 2 dni?
Poza Vegas nie chcemy zwiedzać ani LAX, ani SFO (ewentualnie pół dnia przed wylotem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 23 Gru 2017 22:01 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Niczego już nie dorzucaj bo i tak plan masz mocno napięty ;)

1) Po przylocie i długiej drodze do LV możesz mieć kłopot z porannym wstaniem...
2) Z LV do GC to prawie 5h samej jazdy bez przystanków. Potem jeszcze GC i dojazd do Page (2h30min). 7h30min w aucie jednego dnia i między tym chcesz zwiedzić jeden z najważniejszych punktów wycieczki?
3) Do zrobienia
4) Z Arches do Bryce to tez między 4-5h jazdy

Wszystko zależy od tego jak bardzo wcześnie będziecie wstawać. Reszta w miarę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 24 Gru 2017 00:54 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Jak nie checsz zwiedziać Los Angeles to czemu nie lecieć od razu do Las Vegas?

Ujmij jeden dzień w zion a zmień na:
dzień 2 zwiedzanie Las Vegas + Hoover Dam + wieczorny przejazd w okolice Grand Canyonu
dzień 3 Grand Canyon + page
dzień 4 taki jak Twój 3 itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 24 Gru 2017 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Być może zostaniemy jednak na noc w LA żeby pozbyć się jetlagu, zwiedzimy Universal i kolejnego dnia pojedziemy do Vegas.
Chyba google mi źle pokazało, za pierwszym razem z LV do Grand Kanionu było ok. 2-3 godziny, nie 5. Dorzucę zatem jeszcze 1 dzień w Grand Kanionie.

Myślę, że poświęcimy cały dzień na Arches, prześpimy się gdzieś w okolicy tak żeby kolejnego dnia z samego rana wyjechać do Bryce. Z tego co czytałem nie jest to atrakcja na cały dzień. Po Bryce pojedziemy do Zionu. Pytanie brzmi czy w Arches jest co robić cały dzień czy może warto to jakoś połączyć z Monument Valley?

Znając nas jesteśmy w stanie wstawać bez problemu nawet 6-7 :)

Jeżeli chodzi o loty to chcemy/musimy lecieć KL/AF, nie latają oni bezpośrednio do LV, a nie chcemy lecieć z 2 przesiadkami
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Gru 2017 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Myślę, że zbyt optymistycznie podchodzisz jet lagu - przeważnie jedna noc nie wystarczy żeby się przestawić. Pierwsze nocki to pobudka w środku nocy, a potem senność w godzinach popołudniowych, dlatego na pierwsze dni nie polecam długiej jazdy zwłaszcza wieczorem. Na szczęście w Stanach kawa jest na każdym kroku z darmowym refill'em :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Gru 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
O jetlag za bardzo się nie martwię. Z doświadczenia wiem, że nasze organizmy po pierwszej nocy już ogarniają, że są w innej strefie czasowej :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Gru 2017 10:14 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
A moze zamiast z LA jechać do LV to od razu jedźcie np do Williams przed GC? Dzięki temu możecie zachaczyć o Joshua Tree National Park. A Las Vegas zostawcie sobie po Zionie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 25 Gru 2017 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Ruben$ dzięki za sugestię. Wydaje się, to dobrym pomysłem.
Zastanawiam się czy jednak nie uderzyć do Vegas 2 razy. Planujemy w Vegas szybki ślub i nie wiem czy uda się to ogarnąć w 1 dzień. Ktoś ma doświadczenie czy pozwolenie i ceremonię można ogarnąć w ciągu dnia bez wcześniejszego umawiania terminu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Gru 2017 21:09 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Myślę, że najlepiej poszukać takich kaplic w necie i uderzyć bezpośrednio do nich i zapytać. W Vegas wszystko jest możliwe więc ślub w 1 dzień pewnie też :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
Oszukani lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 29 Gru 2017 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Ja tym całym Vegas nie zawracałbym sobie głowy. Jestem świeżo "po" i stwierdzam, że jeden wieczór i typowa przechadzka po głównej ulicy i hotelach jest wystarczająca jak na to miejsce ;p ZION i inne parki to coś na co zdecydowanie lepiej poświęcić czas który planujesz na Vegas. Ale co kto lubi.
Jeśli chodzi o Kaplice, widziałem po drodze kilka, żadnych kolejek, pusto. Jeśli to zrobicie w godzinach wczesnych wieczornych to podejrzewam, że wezmą Was z miejsca. Vegas budzi się do życia późnym wieczorem i w godzinach nocnych więc wtedy może trafić się ktoś chętny przed Wami.

Radzę dobrze zaplanować czas przejazdu i trasę z Death Valley w stronę Sekwoi bo to naprawdę długa trasa. Nie jechać żadnymi skrótami typu droga 178, tylko przez Bakersfield drogą numer 14 i potem 58 najlepiej do VISALIA i tam wziąć nocleg. Wpakowałem się w skrót 178 i nie polecam nikomu :roll: takich zawijasów i zakrętasów po ciemku + skaczące sarny i żadnych aut po drodze to nic fajnego :P chyba że lubisz przygodę ;P

Jak dobrze zarządzicie Jet Lagiem to przez pierwsze dni będziecie mieli pobudkę o 5 rano i na spokojnie po śniadaniu koło godziny 7:00 wyruszycie w trasę z Vegas i zdążycie zrobić HOOVER DAM + GRAND CANYON. Ja tak zrobiłem i udało mi się dojechać w godzinach wieczornych do PAGE. To miejsce jest idealne na nocleg. Blisko do Horseshoe Bend, Antylope Canyon i stosunkowo niedaleko do stanu UTAH choćby na Forrest Gump Point. Polecam Best Western sieć hoteli, śniadania w porównaniu do innych na poziomie bardzo dobrym.

Zion przepiękny, nie można tego odpuścić. Dwa dni w sam raz. Jeśli chodzi o BRYCE to jeden dzień to maks jak dla mnie, na każdy punkt widokowy można dojechać autem więc można to zrobić w miarę szybko, ale są trasy piesze, po których pewnie można łazić i ze 3 dni. Na mnie większego wrażenia nie zrobił.

Jeśli chodzi o UNIVERSAL. Tego nie można zrobić po łebkach 8-) dość kosztowna atrakcja, 105 USD za osobę + parking dla auta 25 USD za dzień. Wjechałem do parku o 9:30, zwiedzanie zakończyliśmy o 18:00 a i tak wszystkiego nie zobaczyliśmy ! Więc na to trzeba poświecić cały dzień.

Jak masz pytania to pisz. Chętnie pomogę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 29 Gru 2017 16:20 

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 20
Loty: 54
Kilometry: 175 000
Oszukani napisał(a):
Pytanie brzmi czy w Arches jest co robić cały dzień czy może warto to jakoś połączyć z Monument Valley?

W Arches, jak i w większości parków jest co robić i dłużej :)
Podstawowe rzeczy które warto zobaczyć:
Delicate Arch - ok. 2h intensywnej wędrówki
Devils Garden (kilka pięknych łuków) - ok. 3h łażenia
do tego kilka punktów widokowych + przejazdy po niemałym terenie i wychodzi ok. 7h od wjazdu do parku.

Ale polecem.
Do Monument Valey jest ok. 2,5h jazdy więc w zasadzie można to połączyć w jednym, intensywnym dniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 29 Gru 2017 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@Manix2 Monument Valley chcemy połączyć z Kanionem Antylopy i Horseshoe bend, kolejny dzień zostawić na Arches i później Bryce i Zion
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Kwi 2018 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 261
Loty: 30
Kilometry: 88 684
niebieski
kontrol napisał(a):
Swoją drogą jak czytam niektóre fotorelacje to nie mogę wyjść z podziwu, że niektórzy rezerwują motele za 30$. Jak wy to robicie? Ja szukając moteli na największych zadupiach, najniższe ceny jakie widzę to około 70USD z podatkiem. Chyba, że wy podajecie te ceny bez podatków lub coś w tym stylu. Może w okresie zimowym ceny są niższe? Np nocleg w Page z 23.09 na 24.09 to najtańszy koszt 550zł + podatek wg booking. I tyle będę musiał zapłacić. Więc średnia noclegów wyjdzie mnie pewnie koło 100USD w NAJTAŃSZYCH motelach.


Mam to samo - nie wiem jak ludzie rezerwuja takie tanie noclegi! Moja srednia wyjdzie chyba 150$ jak nie wiecej tez w najtanszych motelach, no moze ciut wyzej od najtanszych. A cena w Yosemite (tak jak tez wczesniej pisales, ze u Ciebie 300 $) i to nie w wiosce (bo juz nie bylo miejsc w tym terminie i to 4 miesiace przed), tylko przed samym wjazdem w El Portal wyjdzie ponad 400 $ :shock: za 2 noce! Jak zyc :P?
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group