Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Objazd Albanii
#1 PostWysłany: 15 Lip 2016 21:54 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Hej!
Za dwa tygodnie wybieramy się samochodem do Albanii. Planujemy wjechać od strony Czarnogóry, przez Szkodrę, Kruję, Durres do Wlory i następnie do Sarandy drogą wzdłuż wybrzeża przejeżdżając przez przełęcz Llogara.
Z nieznanych mi przyczyn google maps nie chce wyznaczyć trasy przez przełęcz, jakiś problem pojawia się kawałek za samą przełęczą, przed Dhermi.
Czy ktoś z Was ma pomysł o co chodzi, dlaczego tak się dzieje? Jechał ktoś z Was w ostatnim czasie tą trasą? Czy rzeczywiście nie da się nią przejechać czy to tylko dziwactwo googla?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki!

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Objazd Albanii
#2 PostWysłany: 15 Lip 2016 22:45 

Rejestracja: 02 Lis 2014
Posty: 21
Loty: 67
Kilometry: 142 432
Robiliśmy podobny objazd pod koniec maja.Droga na tym odcinku jest bardzo dobra, podobna do via Adriatica w Chorwacji, kręta ale z idealnym asfaltem. Zamiast Sarandy polecam Ksamil - tańszy i dużo bardziej klimatyczny z pięknymi plażami na wysepkach ( miejscowi łodką podwiązą Was na wyspę za 15 EUR - my tyle płaciliśmy za 8 osób :-)). Omijajcie tylko drogę P9 z Gusinje ( Czarnogóra) do Durres - jest to szutrowo - kamienisto - błotnista droga dopiero w budowie. Polecam Gjipe Beach kawałek za Dhermi - trzeba zjechac z głownej drogi i później pół godziny w dół na nogach ale warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
octopuso uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Objazd Albanii
#3 PostWysłany: 16 Lip 2016 18:44 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Super, dzięki za informacje :)
Nie planujemy zostawać w Sarandzie, podałem go tylko jako kierunek jazdy, a Ksamil i Gjipe są w naszych planach :)

Kumara napisał(a):
Omijajcie tylko drogę P9 z Gusinje ( Czarnogóra) do Durres - jest to szutrowo - kamienisto - błotnista droga dopiero w budowie. Polecam Gjipe Beach kawałek za Dhermi - trzeba zjechac z głownej drogi i później pół godziny w dół na nogach ale warto.


Pisząc o drodze P9 masz na myśli odcinek z Gusinje do Szkodry..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazd Albanii
#4 PostWysłany: 19 Lip 2016 11:16 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
octopuso napisał(a):
Hej!
Czy rzeczywiście nie da się nią przejechać czy to tylko dziwactwo googla?

Da się bez żadnego problemu. Parę dni temu byłem tam. Może rozklekotany maluch miałby problem, ale każdy inny samochód da radę. Na przełęczy widziałem przeróżne samochody, począwszy od małych i bardzo małych. Problem natomiast może być zimą; przed podjazdem już za Dukatem stoją znaki, że o tej porze roku łańcuchy na opony są wskazane
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazd Albanii
#5 PostWysłany: 08 Sie 2016 10:53 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 49
Loty: 33
Kilometry: 62 360
Dzięki za pomoc. Wczoraj wróciliśmy, obyło się bez przygód. Drogi w Albanii są z naszego doświadczenia zupełnie OK, poza trasą Gjirokastra-Korcza - bardzo dużo nierówności, wybojów, kręto i wąsko. Dodatkowo kilka kilometrów przed Korczą jedzie się po średnio równej żwirówce, którą (chyba?) za jakiś czas pokryje asfalt. Jeśli ktoś ma pytania to służę radą. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazd Albanii
#6 PostWysłany: 08 Gru 2017 22:03 

Rejestracja: 08 Gru 2017
Posty: 12
Jechałem tą drogą w tym roku w lipcu i jest bardzo nieciekawie, asfaltu dalej brak a dziury są spore.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Objazd Albanii
#7 PostWysłany: 08 Lis 2019 18:22 

Rejestracja: 30 Paź 2019
Posty: 16
Jechałam w sierpniu 2018, droga była kręta, ale bezpieczna, do tego niesamowite widoki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group