Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Obiektyw
#21 PostWysłany: 15 Sty 2014 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2013
Posty: 105
Podczas moich podróży ostatnio brałem w plecaku 17-50, 50 i 85, z czego dwóch ostatnich praktycznie w ogóle nie wykorzystałem (może dwa-trzy zdjęcia zrobiłem). Następnym razem wezmę jedynie 17-50 i jak kupię to rybie oko 8mm, bo niczego więcej się generalnie nie opłaca...
_________________
Podróżuję i fotografuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Obiektyw
#22 PostWysłany: 15 Sty 2014 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
namtih napisał(a):
Podczas moich podróży ostatnio brałem w plecaku 17-50, 50 i 85, z czego dwóch ostatnich praktycznie w ogóle nie wykorzystałem (może dwa-trzy zdjęcia zrobiłem). Następnym razem wezmę jedynie 17-50 i jak kupię to rybie oko 8mm, bo niczego więcej się generalnie nie opłaca...

rybą pobawisz się miesiąc a później będzie leżała w szufladzie/torbie
IMO szkoda kasy, lepiej kupić coś stałoogniskowego szerokiego
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#23 PostWysłany: 15 Sty 2014 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Ja mam Sigmę 17-70 i stałkę 50. Tego drugiego na krótkie podróże nie chce mi się brać. Sigmie natomiast czasem brakuje trochę "zoomu".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#24 PostWysłany: 15 Sty 2014 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Hubuus napisał(a):
Kiedyś ktoś mi tak powiedział: “Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kase, a mistrz martwi się o światło.” :)

My strzelamy Nikkor 18-105 i 28-80.


Haha, ja martwie sie o swiatlo, ale nie jestem mistrzem ;-)

Obiektyw standardowy, ktorego uzywam to Canon 28-135mm. Stary obiektyw, niezbyt jasny, ale sprawdza sie. Do tego mam zawsze w torbie szerokokatny (Tokina 11-16mm, 2.8f, ktora zastapi w tym tygodniu Canon 16-35mm 2.8f) i teleobiektyw ( Canon 70-300mm, musialam zastapic stary, ktory padl). Myslalam o wymianie tego pierwszego obiektywu na 24-70 2.8f, ale jak na razie jeszcze nie dojrzalam do jego ceny. Nie jestem pewna czy jest jej warty. To wszystko nosze w plecaku na stale. Najrzadziej uzywam teleobiektywu, nawet nie wiem kiedy mi padl, bo nie pamietam kiedy go ostatnio uzywalam. Szerokokatnego uzywam na kazdym wypadzie, bo fotografuje krajobrazy lub architekture.

A telefon dobrze sie sprawdza do szybkich panoram ;)

Jesli chodzi o kontrole na lotniskach, to tylko w Niemczech mi sie zdarzylo, ze kazali mi wlaczyc aparat. Raz we Frankfurcie, a drugi raz w Monachium podczas zwiedzania lotniska.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#25 PostWysłany: 15 Sty 2014 23:10 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 20
Pytanie bardzo nieprecyzyjne, zadam więc kontrpytania:

Czy masz już lustrzankę? Jeżeli tak jaką? Jeżeli nie ile chcesz na nią wydać?

Ile planujesz maksymalnie wydać na obiektyw?

Generalnie zabierałbym umiarkowany zoom (potrzebna jest uniwersalność, żeby nie brać zbyt dużej ilości obiektywów, a z drugiej strony zbyt duży zoom często jest kompromisem wobec jakości obrazu), chyba, że bardzo zależy Ci na świetle.

Doskonałym optycznie (jak na swoją cenę i krotność) przy cropie uniwersalnym zoomem jest 18-105 Nikona. Canon ma lepsze elitarne FF zwłaszcza - 24-105 L. Z cropów minimalnie lepszy, a dużo droższy od Nikonowego jest 15-85.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#26 PostWysłany: 16 Sty 2014 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Według mnie jest to bardzo precyzyjne pytanie. Mam lustrzankę Sony A55 z kitowym 18-55 i nie miałem okazji zabierać jej jeszcze na wyjazd, dlatego zależało mi konkretnie na opinii jaka ogniskowa jest najbardziej wykorzystywana w podróży. Gdy będę już miał taką wiedzę postaram się sam dobrać jakiś obiektyw wybierając pozostałe parametry.
Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#27 PostWysłany: 16 Sty 2014 08:03 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 20
No na Sony niestety się nie znam. Dlaczego pytałem o dodatkowe informacje - generalnie dłuższy zoom, niższa cena = niska jakość zdjęć. Są jednak wyjątki. Np. wspomniany 18-105 Nikona, którego sam jestem szczęśliwym posiadaczem, daje ostrzejszy obraz od Kitowego 18-55, mimo większego zooma i niewielkiej ceny (i ostrzejszy od niektórych nieudanych stałek przy tym samym otworze Nikona, które są droższe - dla ścisłości dodać trzeba że pozwalają też na szersze otwory, chociaż wtedy są totalnym mydłem). W sytuacji, kiedy dłuższy zoom daje wyższą jakość zdjęć wybór jest jasny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#28 PostWysłany: 16 Sty 2014 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Dzięki za podpowiedzi. Z Waszych wpisów wynika, że jednak szerokie kąty są najczęściej
używane max do 50/70 mm ze zmienną ogniskową. Będę się starał wybrać coś w tym zakresie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#29 PostWysłany: 06 Mar 2014 00:05 

Rejestracja: 20 Lis 2013
Posty: 2
Ja polecam stalke 50mm na 1.4f. Nauczy Cie jak z glowa robic zdjecia, gdzie jak sie ustawic :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#30 PostWysłany: 06 Mar 2014 00:11 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
ja ostatnio obleciałem wszystko 23/2. Im mniej klamotów tym się bardziej człowiek skupia na zdjęciach niż dumaniu jaki słoik zapiąc :)
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#31 PostWysłany: 06 Mar 2014 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
dużo ludzi poleca pięćdziesiątkę bo jest przeważnie tania i jasna a tu nie chodzi o taniość tylko o praktyczność i własne preferencje
jeden lubi córkę, drugi teściową
i moim zdaniem 50mm na aps-c to ta właśnie teściowa,
niewydarzona ogniskowa, za krótko do portretu, za wąsko w chałupie, za długo do landszaftu i ulicy,
jednego za to nie można jej odebrać, na pewno uczy kadrowania i pedałowania zamiast zumowania ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#32 PostWysłany: 06 Mar 2014 00:29 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
na apsc od biedy tpo 35mm. Bo takie 50 to w zasadzie ciężki temat. Portrecik tym się ustrzeli ale krajobrazu, szerokiego planu, streeta to już nie da rady robić komfortowo.
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#33 PostWysłany: 07 Mar 2014 01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 851
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ja korzystam z Canon EOS 600D + obiektyw 18-55 mm IS II. Obiektyw Canon EF 70-200 f/4.0 L USM mam do pracy, więc nie biorę go w podróż. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#34 PostWysłany: 07 Mar 2014 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Joker napisał(a):
Mnie najgorzej męczy targanie tego wszystkiego na plecach podczas wycieczek.


Targanie na plecach, przystawanie co chwila, wyciąganie aparatu z plecaka, zmiana obiektywów. Reszta wycieczki marudzi, że ich spowalniasz. Znam to dobrze.
Ale zdjęcia potem każdy chce oglądać;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#35 PostWysłany: 07 Mar 2014 13:21 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
dlatego trzeba klamoty zminimalizowac do absolutnego minimum. Aby nie nosic na plecach toni niepotrzebnych klamotów. Najlepiej miec to w ręce, na szyi lub w kieszeni. i gra :)

Ja np całe filipiny obleciałem tak:

Image
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#36 PostWysłany: 07 Mar 2014 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@stock co tam lansujesz na szyi, to Fuji X100S ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#37 PostWysłany: 07 Mar 2014 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Może się nie znam, ale to mi nie wygląda na lustrzankę;-) Karku ci tez nie zgina, więc pewnie lekkie;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#38 PostWysłany: 07 Mar 2014 13:56 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
nie lansuje - to sprzet do robiebnia zdjęc. Zgadza sie - x100s.
@elwirka - wyjazd z lustrem to jakas udręka - jeździłem wiele lat na dwa lustra i analoga z kompletem szkieł - plecak 11kg. Myślałem ze na trekingu w Maroku mi pklecy odpadna. Poza tym non stop trza tego pilnowac i mieć na oku. Teraz wybvieram wygodę i lekkośc - a lustrzance to nie ustępuje w zaden sposób a wręcz efekty są zdecydowanie lepsze od lustra :)
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#39 PostWysłany: 07 Mar 2014 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
cudeńko, ale 4 klocki za kompakta to trochę, hmm, jakby to powiedzieć, rozrzutność ;)

nie chcę się wdawać w akademicką dyskusję, ale stwierdzenie
stock napisał(a):
a wręcz efekty są zdecydowanie lepsze od lustra :)
to mocne nadużycie
zależy co zapniesz do konkretnego lustra
przejrzałem foty z Filipin (wiem, że małe przeskalowane, ale mimo wszystko), bardzo przyjemne, ale dupy nie urwało jak za taką cenę
te pstryki z Malty też tym fujikiem robiłeś ?
do minimalizowania ilości sprzętu dojrzewa się z czasem, sam widzę po sobie, im dłużej tym mniej sprzętu

Choruję na takie maleństwo, jednak zastanawiam się nad lx albo NX1000 bo w rozsądnej cenie. Oprócz tego fujika brałeś coś innego pod uwagę ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Obiektyw
#40 PostWysłany: 07 Mar 2014 14:48 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
z chęcia zobacze jpga z jakiegokolwiek lustra które da taka tonalnośc, kolory jak Fuji. nawet na maila. A uwierz mi luster trochę przerobiłem - nie mam na mysli budżetowych tylko aparaty zarobkowe. I wciąż mam służące do celów zarobkowych - ale nie biorę na wyjazdy bo duże.
Malta jest z Nex3 i 16/2.8 (mydlany jak cholera).
Ten Fuji mi odpowiada - cena odpowiednia do możliwości. Gdyby mnie było stac kupiłbym pewnie M9 na wyjazdy - ale mnie nie stać. Uważam ze aparacik jest idealny na wyjazd i do codziennego fotografowania - oczywiście dla osób które mają jakąs fotograficzną świadomośc. Bo faktycznie jak ktoś potrzebuje aparaciku na wypad by robić na auto - to wydanie 4klocków jest eweidentną głupotą. Natomiast dla kogoś kto wie co kupuje, wie co to może mu dac - zakup bardzo polecam :) Mały, ładny, ze swietnym obrazkiem i kolorami, tonalnością, cichy, niezauważalny niemal. Poza tym ja nie potrafię robić zdjęc bez wizjera - więc juz to niejako podnosi mi pułap cenowy :(
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group