Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2022 10:57 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
PAsuje mi połączenie lotnicze do Puerto Vallarta i zastanawiam się nad tym regionem, czy ktoś może był w tych okolicach i czy w ogóle warto? Czytam, ze samo miasto Puerto jest bardzo amerykańskie, ale może okolice są ciekawe - takie w zasiegu samochodem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 06 Paź 2022 12:45 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 395
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
Bylam w 2015 w czasie rocznej podrozy po Amerykach, chyba na 2 noce. Miasto jak piszesz pelne Amerykanow, wielkie conda. Za miasto dalo sie pojechac busem a potem lodzia na spokojna plaze, gdzie nie pamietam.
Sa w okolicy ladne plaze, jakies wodospady, a majac auto da sie pojezdzic troche i spac niekoniecznie w Puerto Vallarta ale gdzies dalej. Zalezy co cie interesuje oczywiscie
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 06 Paź 2022 16:39 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Stara część PV jest bardzo klimatyczna, stara zabudowa, sympatyczny deptak, itd. Pełno knajp, te parę kroków od głównych ulic nawet trochę pod miejscowych czy bardziej budżetowych turystów (o ile ktoś takich szuka). Jak dla mnie największą atrakcją są tam wycieczki na obserwacje wielorybów (pływacz szary), oczywiście zimą.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 06 Paź 2022 17:15 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
PV to przede wszystkim miasto imprezowo-klubowe w tej cz. Meksyku, zdominowane zwłaszcza przez Amerykanów z Zachodniego Wybrzeża (bo mają blisko); tak jak już wspomniał @j_a stara Vallarta jest fajna - dominuje gęsta, niższa zabudowa, dużo spoko knajp tańszych i droższych, barów, klubów o każdym profilu, opcji klimatycznych noclegów (choć w lepszych miejscach nie jest super tanio) - długa szeroka plaża ciągnąca się praktycznie do lotniska (czyli dobrych 8-9 km); bliżej lotniska jest nowocześniejsza cz. hotelowo-zakupowa z resortami różnej klasy przy samej plaży lub blisko niej; tu klimat praktycznie nie różni się bardzo od podobnych miejsc w US.

Akurat ja pojechałem tam na typowy chili + poimprezować więc żadnych wycieczek nie robiłem, ale jest kilka możliwości, jeśli ktoś chce się ruszyć poza PV.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 06 Paź 2022 20:27 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Dzięki, rozważam własnie dwie opcje, bo finalnie muszę podróz po Meksyku zakończyć w Cancun - stamtad mam lot powrtony:
1. opcja -> lot do Puerto Vallarta i pokręcenie się po okolicy ok tygodnia, następnie lot do Mexico City tam kilka dni i kolejno do Cancun i podrózowanie po Jukatanie ok. 2 tygodnie lub
2. opcja -> od razu lot do Cancun i wtedy tylko sam Jukatan

:) :) :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Paź 2022 20:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jeśli masz swobodę wyboru, to chyba zamiast PV (o ile nie nastawiasz się na imprezowania / plażowanie - to z resztą można też skutecznie robić w cancun i okolicach) wybrałbym np. Oaxacę - byłem w lutym i bardzo podobały mi się te rejony + są zdecydowanie bardziej "meksykańskie" od PV. Zależy czego szukasz i jakie masz możliwości dolotu / przejazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 06 Paź 2022 21:07 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
nie nastawiam się kompletnie na imprezy, bo lecimy z 4letnią córką, Oaxaca - z opisów tez mi się tam bardzo podoba, ale juz z dolatami jest skomplkowana sprawa albo droga :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Paź 2022 22:13 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
ale teraz mnie trochę zainspirowałes, bo zaczełam myśleć o roadtripie przez Jukatan do Oaxaca :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Paź 2022 23:29 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Lecisz do MEX? Uważaj na połączenia lokalne bo otworzyli nowe lotnisko pod Meksykiem i niektóre linie/loty aktualnie tam się przenoszą. Dojazd jest sporo dłuższy i droższy, komunikacja z tego co słyszałem słaba. Można się nabrać na tani bilet.

Na Jukatanie jest tyle do oglądania, że spokojnie zagospodarujesz ze 2 tygodnie. Okolice Cancun generalnie darowałbym sobie, popatrz tak hasłowo: Merida-Chetumal-Palenque (Chiapas). Zależy co Was interesuje i jak chcecie spędzać czas, ile jeździć, co zwiedzać, itd. Inne miejsca można polecić, jeśli szukacie plaż, inne dla zabytków Majów, jeszcze inne dla poczucia klimatu kolonialnego Meksyku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2022 13:57 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Jeśli wyląduję w Puerto Vallarta, to tak, musiałabym później lecieć do Mexico City, także dziękuję za wskazówkę :) :) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Gru 2022 23:18 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 347
Loty: 137
Kilometry: 274 190
niebieski
Osobiscie milo wspominam PV. Ze swojej strony polecam wybrac sie na super tanie i bardzo dobre krafotwe piwo do Los Muertos Brewing (3 miesjcowki w miescie).
Polecam rowniez wycieczke do lokalnych Publos Magicos: San Sebastián del Oeste, Talpa de Allende. Mozna dojechac lokalnym autobusem co tez ma swoj klimat.

W 5h (co jak dla Meksykanow to za rogiem) mozna collectivo (szukamy na blablacar) dojechac do Guadalajary, a nawet wysiasc wczesniej w Tequilli.
_________________
Jeśli Ci pomogłem, miło jeżeli odwdzięczysz się lajkiem. Wtedy wiem, że komuś się to przydało i warto to robić!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group