Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:20 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
Witam, wykupilem wczasy z Wizz Tour w Dubaju w terminie 30.06-05.07 i mam prośbe, czy mogłby mi ktoś rzetelnie napisac i doradzić czy faktycznie nie da sie nic zwiedziec/zobaczyć, popływac w morzu w tym okresie, z racji tego, ze panują tam piekielne upały + wilgotnosc, że po 10 min na zewnątrz człowiekowi odechciewa sie wszystkiego? Dodam że w planach mialem zobaczyć, Burj Khalifa, pojechac na pustynne safari, aquapark, Dubaj Mall, rynek, no i pływanie w morzu. Czytaem różne opinie na ten temat i nie wiem juz co robic, czy faktycznie anulować wczasy, czy jednak lecieć.. niech mi ktos doradzi, kto był w podobnym okresie, albo wie cos wiecej na ten temat.


Ostatnio edytowany przez Abcn 14 Maj 2018 14:02, edytowano w sumie 2 razy
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#2 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:33 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Wczasy z Wizzair? Pierwsze słyszę, cyba Wizz Tour?...ale co by nie było nie rezygnuj bo stracisz kasę...da się wytrzymać, tam prawie wszędzie nawet na przystankach jest klimatyzacja, będzie gorąco ale gorzej jest w sierpniu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#3 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:44 

Byłem w październiku w ZEA. Rano jest fajnie, tak mniej więcej do 10:00. Ekspaci uprawiają jogging albo ćwiczą na skwerach zieleni, bo temperatura na to pozwala. Potem to myślałem, że się nakryję nogami, a zmiana przyszła nagle. W rezultacie chodziłem od przystanku do przystanku, bo tam klimatyzacja. Pomiędzy przystankami wstępowałem do sklepów uzupełnić płyny. Ile ja wtedy wypiłem, tego nie zliczę, a wysikałem się pierwszy raz dopiero wieczorem. Dziękuję bardzo za taką imprezę, od tamtej pory mam serdecznie dość ZEA itp.
To miejsce, które możesz zwiedzać jedynie wynajętym samochodem, taksówką lub komunikacją publiczną, a pobyt na zewnątrz ograniczaj do absolutnego minimum (zresztą nie będziesz miał wyboru, przekonasz się o tym już pierwszego dnia). Wieczorem jest lepiej.

Uważam, że ZEA człowiek wychowany w naszym klimacie powinien zwiedzać w lutym, a jak bardzo lubi ciepło to jeszcze w marcu.


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Maj 2018 20:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#4 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Byłem w Abu Dhabi pod koniec sierpnia. Starałem się spacerować o własnych siłach po mieście, ale mam wspomnienia jak @Don_Bartoss. Co 300-400 m ucieczka do klimatyzowanego sklepu (po wejściu do środka uczucie jakbym wziął prysznic w ubraniu), hektolitry wypitej wody, a na zewnątrz uczucie coś pomiędzy permanentnym dmuchaniem suszarki do włosów prosto w twarz, a leżeniem na grillu :D Na kolacje wychodziłem z hotelu po zmroku, kiedy robiło się przyjemne 37-38 C :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#5 PostWysłany: 13 Maj 2018 20:57 

Napiszę jeszcze: ogólnie jestem wytrzymały i mam kondycję. Trochę osłabił mnie nocny lot z Lahore, bo wylot był o 1:00, przylot o 4:00 więc co to za sen - kilka godzin w samolocie. Natomiast takiej masakry, jaką przeżyłem wtedy w ZEA, to nie przeżyłem nigdy i nie daję gwarancji, że z kolejnej podobnej wyjdę żywy. Pamiętam, że kupiłem sobie dwa lity jakiejś lemoniady od Indusa. Normalnie jest tak, że po kwaśnym od razu trzeba szukać WC. Wówczas, wypiłem błyskawicznie litr przed sklepem i, jak pisałem wcześniej, do wieczora nie korzystałem z toalety. Potem dokończyłem lemoniadę i piłem jeszcze wodę w dużych ilościach.

Nie wiem czy masz kasować wczasy bo mleko się rozlało. Chyba, że masz jakieś problemy z sercem czy czymś podobnym, wtedy daj sobie spokój. Na pewno musisz dobrze zaplanować czas na miejscu i to co chcesz zobaczyć w godzinach, gdy słońce grzeje najmocniej. Siedź z przewodnikiem i korzystaj ze strony umożliwiającej planowanie tras przejazdów, żeby wszystko dobrze zoptymalizować. Na pewno ta podróż Cię sporo nauczy.
Około 18:00 moim zdaniem spokojnie możesz pomyśleć o basenie. Na miejscu przekonasz się najlepiej jak reagujesz na tak wysokie temperatury.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#6 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
Racja Wizz tour nie air, moj błąd, dzieki panowie za te porady, ale poczytaem te wszystkie opinie i chyba bede zmuszony zrezygnować, z tej wycieczki, ja to jak ja, moze i bym wytrzymał, ale kobieta by mi chyba tego nie wybaczyla jakbym mial ją ciagać po Dubaju w takich upałach byłaby to chyba katorga dla niej, tylko teraz pytanie ile strace za dwie osoby zaplacilem niecale 2400PLN, czy ktos sie orietnuje jak anulowac te rezerwacje w Wizz Tour, telefonicznie czy przez formularz na stronie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#7 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:14 

Nie odzyskać NIC, ale też możesz poszukać czegoś dalej z/do Dubaju np. Azja
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#8 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
jak to nic?
''Opłata za anulowanie obowiązuje od 2018.06.26.

Podatek do uiszczenia na miejscu Dgital.Deep.Email.Models.Booking.AmountTax.Amount Dgital.Deep.Email.Models.Booking.AmountTax.Currency

1x STUDIO Estimated total amount of taxes & fees for this booking: 75.00 Utd. Arab Emir. Dirham payable on arrival. Shared bathroom. Children share the bed with parents 2. Car park YES (without additional debit notes). Key Collection 00:00 - 00:00. Check-in hour 12:00 - 14:00. Children get free accommodation, meals payable on the spot 0 5. Deposit on arrival. Charges for late arrival. Identification card at arrival. Minimum check-in age 18. Rates Valid for all markets. No Show and Early Check out will be subject to full stay charges. ''
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#9 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:18 

No to zgłoś rezygnację i potem napisz ile odzyskałeś :!:
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#10 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:29 

1. Sprawdź odległość od hotelu do najbliższej stacji metra. Jeżeli jest większa, niż 500 m to masz problem.
2. Burj Khalifa spokojnie zwiedzisz nawet w największe upały - budynek i stację metra łączy długi klimatyzowany korytarz.
3. Safari odradzam z uwagi na upały. Chyba, że rajcuje Cię perspektywa spędzenia czasu w aucie.
4. Kąpiel w morzu - co najwyżej nad ranem.


Pokonanie >500 m w ciągu dnia to nie lada wyczyn, odpowiednik runmageddonu.
Góra
 PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#11 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:35 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
ZEA latem? Nie jest to najlepszy pomysł ;) Jeden dzień na stopoverze w czerwcu w Abu Zabi nam wystarczył. Miałem wrażenie, że byliśmy jedynymi ludźmi, którzy przemieszczali się pieszo, wszyscy pozostali w klimatyzowanych samochodach. Jak doszliśmy pod bramę wejściową w meczecie, to pan strażnik wołał nam meleksa - musieliśmy kiepsko wyglądać ;-) Powiem tak - asfalt się topił pod nogami, tak jak pisali poprzednicy - spacer od przystanku do przystanku i kolejne sklepy, żeby uzupełnić płyny. A ja wyjątkowo lubię gorąco, ale tym razem była to przesada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#12 PostWysłany: 13 Maj 2018 22:17 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
Do najbliższego metra jest 900 m. wiec lipa, hotel to Marina View Hotel Apartments
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#13 PostWysłany: 13 Maj 2018 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Przylot do Dubaju pod koniec października, środek nocy, wyjście z samolotu- pierwsze słowa kolegi - ale tu grzeje od tych silników, po zejściu ze schodków okazało się, ze to nie silnik ;-) tylko to po prostu powietrze.


Woda będzie jak zupa, żadnej przyjemności z kąpieli. Ba przejście po piasku będzie wyzwaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#14 PostWysłany: 13 Maj 2018 23:07 

Rejestracja: 23 Wrz 2013
Posty: 36
Loty: 14
Kilometry: 35 102
czytając to co piszecie, to coraz bardziej odechciewa mi sie tego lotu, czy jesli anuluje te rezerwację a była ona robiona w piątek wieczorem, to naprawde nie zwróca mi zadnych pieniedzy? Jutro mam zamiar do nich zadzownic i zapytać jak wyglada sprawa w w warunkach ogolnych przeczytałem ze jesli przed upływem 20 dni złoze wniosek to cos tam oddadzą..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#15 PostWysłany: 13 Maj 2018 23:15 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Za hotel ,jeśli to była rezerwacja zwrotna pewnie zwrócą,za loty pewnie nic.Do tego potrącą swoje koszty manipulacyjne i w sumie niewiele odzyskasz.Więc dobrze to przeanalizuj zanim podejmiesz ostateczną decyzję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#16 PostWysłany: 13 Maj 2018 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Aaaa tam, przesadzają, pamiętaj tylko, żeby się odpowiednio ubierać.

Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#17 PostWysłany: 13 Maj 2018 23:31 

Dokładnie, jak poczytać prognozy "że do końca obecnego wieku temperatura nad Zatoką Perską będzie sięgać nawet 77 stopni Celsjusza i będzie utrzymywać się przez co najmniej 6 godzin, co w połączeniu z wilgotnością będzie wręcz zabójcze" to "nie pękajcie" :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#18 PostWysłany: 13 Maj 2018 23:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Jedź. Burj Khalifa zwiedzisz i dasz radę przemieszczać się klimatyzowanym metrem czy taxi. W centrach handlowych jest klima. Wszędzie jest klima. Wykąpiecie się w Zatoce wczesnym rankiem. Możecie też spędzać czas na basenie w hotelu.
Marina od drzewa do drzewa. Pstryk foto i dalej w cień. Woda jest tania i wszędzie można ją kupić.
Ja przeżyłam w Dubaju 36 stopni w nocy, i jak widać żyję. Wy też dacie radę.
_________________
Ιαπόνκα76


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 14 Maj 2018 00:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#19 PostWysłany: 14 Maj 2018 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 293
Loty: 444
Kilometry: 719 366
pjesekleszek napisał(a):
Do najbliższego metra jest 900 m. wiec lipa, hotel to Marina View Hotel Apartments

Z tego co widzę to tylko 350m będziecie musieli pokonać w słońcu a resztę z tych 900m już z klimą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Proszę o poradę
#20 PostWysłany: 14 Maj 2018 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
A ja powiem tak - wszystko zależy od tego jaką ma się tolerancję na temperaturę. Ja na przykład lubię jak jest gorąco. W Dubaju nie byłam akurat, ale przeżyłam i pustynię w Maroku w środku lata (ponad 50 stopni - fakt, to już było ekstremum), czy Egipt w lipcu (w dzień grubo ponad 40 - tutaj na początku był szok, ale dość szybko się przyzwyczaiłam). Jak już i tak wydałeś kasę, to ja bym radziła jechać. W razie, jakby było bardzo źle to zawsze możecie środek dnia przeczekać w klimatyzowanym pokoju, albo wybierać jakieś atrakcje wewnątrz. Połazić po mieście można wieczorem, pozwiedzać coś, czy iść na plażę rano.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Mail.ru [Bot] oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group