Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 14 Paź 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
panowie folgować konie, te 600 zeta jest za wizę, której długość to widzimisię pracownika
ja pierwszą dostałem na rok(aczkolwiek to spowodowało pozytywny ciąg zdarzeń )

słyszałem o przypadku przyznania na pol @roku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#122 PostWysłany: 14 Paź 2018 13:15 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
W Rosji nie płacimy za przesiadkę. Rosja nie udaje naszego wielkiego przyjaciela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 14 Paź 2018 13:18 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 48
Zbanowany
mikuś napisał(a):
Dlaczego na podobnym poziomie nikt nie płacze w temacie wiz do Rosji, 30 dni w cenie połowy wizy amerykańskiej ? To niesamowity kraj, z dużym potencjałem, przesiadkowym również.

Różnica jest taka, że za wizę rosyjską płacisz i ją otrzymujesz. Z USA niekoniecznie tak jest. Krzywo się popatrzysz na urzędnika i zaraz ci powie, że nie masz związków z krajem i do widzenia, odmowa. Nie mówiąc już o tym, że kłamstwem jest to, że dostaje się wizę zawsze na 10 lat. Bywało mnóstwo przypadków przyznania na rok albo i na pół.

Nie wspominam już nawet o kosztach. Być może dla niektórych to jest tanio, ale chyba wielu ludzi na tym forum wie, że za taką kwotę można kupić jakieś niezłe bilety w promocji, czy ze 2 noclegi w przyzwoitym hotelu. Jesteśmy na fly4free, tutaj chyba szanuje się pieniądze i raczej nie powinno się mówić, że 600 złotych to marne grosze. To wszak 1/4 typowej polskiej pensji.
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 14 Paź 2018 13:29 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Jaki jest sens porównywania ceny wizy do typowej polskiej pensji, skoro i tak nikt z utrzymujących się z takiej pensji nigdy nie wybierze się turystycznie do USA?
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 14 Paź 2018 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
z wiza do CCCP jest tak samo, błąd albo coś się nie spodoba i wypad
i jest tylko na 30 dni
wiec znajdź różnicę :mrgreen:

qwesn napisał(a):
mikuś napisał(a):
Jesteśmy na fly4free, tutaj chyba szanuje się pieniądze i raczej nie powinno się mówić, że 600 złotych to marne grosze. To wszak 1/4 typowej polskiej pensji.

nu, teraz mnie rozśmieszyłeś :mrgreen:
@cccc kolega Cie wywołał :idea:


dziwi mnie trochę ta jazda na USA, gdy do takich Chin trzeba zapłacić polowe tego na jednorazowy wypad i jeszcze spędzić pol dnia w uwłaczającej kolejce
to samo z wiza CCCP, już nie wspomnę o krajach arabskich czy perskich
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 14 Paź 2018 13:44 

@becek, wiza do Rosji nie jest na 30 dni, tylko na okres udokumentowany posiadaniem vouchera turystycznego (maksymalnie 30 dni). Możesz zamówić sobie voucher na 30 dni, ale wtedy będziesz musiał przedstawić potwierdzenia zarezerwowanych i opłaconych noclegów (tego wymogu nie ma przy pobytach nieprzekraczających dwóch tygodni). Druga sprawa, że wiza będzie jednorazowego wjazdu, więc nie ma sensu wyrabiać jej na okres dłuższy niż faktycznie planowany pobyt.

Osobiście, wolałbym żeby Polska wprowadziła wizy dla obywateli amerykańskich i żydowskich, od wariantu, w którym oni umożliwiają nam ruch bezwizowy.
Góra
 PM off  
      
#127 PostWysłany: 14 Paź 2018 13:57 

qwesn napisał(a):
mikuś napisał(a):
Dlaczego na podobnym poziomie nikt nie płacze w temacie wiz do Rosji, 30 dni w cenie połowy wizy amerykańskiej ? To niesamowity kraj, z dużym potencjałem, przesiadkowym również.

Różnica jest taka, że za wizę rosyjską płacisz i ją otrzymujesz. Z USA niekoniecznie tak jest. Krzywo się popatrzysz na urzędnika i zaraz ci powie, że nie masz związków z krajem i do widzenia, odmowa. Nie mówiąc już o tym, że kłamstwem jest to, że dostaje się wizę zawsze na 10 lat. Bywało mnóstwo przypadków przyznania na rok albo i na pół.

Nie wspominam już nawet o kosztach. Być może dla niektórych to jest tanio, ale chyba wielu ludzi na tym forum wie, że za taką kwotę można kupić jakieś niezłe bilety w promocji, czy ze 2 noclegi w przyzwoitym hotelu. Jesteśmy na fly4free, tutaj chyba szanuje się pieniądze i raczej nie powinno się mówić, że 600 złotych to marne grosze. To wszak 1/4 typowej polskiej pensji.

Same manipulacje w tym poście.
Kto twierdzi, że zawsze dają na 10 lat ?
Przeważnie.A to różnica.
A o tym spojrzeniu krzywo na urzędnika i ....odmowa to już zupełna dziecinada.
Uważasz, że nie mają podstaw jak odmawiają ??
I dlaczego masz na niego patrzeć krzywo?
Normalnie patrz i nie będzie problemu.

A tak ogòlnie do tych wszystkich , ktòrym się postępowanie USA nie podoba.
Jak już tak wieszacie psy na nich.
Miliony naszych rodaków siedzi tam nielegalnie od wielu lat, domy sobie w Polsce pobudowali za zarobione tam dolce, rodziny utrzymują i jakoś to leci.
Sporadycznie kogoś deportują.
I tak jest już dziesiątki lat.

Tylko Ci " oszczędni" z forum na wszystko narzekają, za co trzeba cokolwiek zapłacić. Niestety, na razie nie ma patentu,/ dila jak ich oszukać, żeby nie zapłacić , a polecieć.

PS. Tak się trochę wkurzyłem. Jeden z useròw wrzuca dzisiaj relację z 17 dni objazdu po zachodzie USA, co jest kosztowne a obok zakłada wątek , że zbiera kasę , bo licencję pilota sobie chce zrobić.
Biedactwo.
I jeszcze kredyt hipoteczny ma na głowie.
Gdzie jest granica bezczelności i tupetu ??
Góra
 PM off
6 ludzi lubi ten post.
sko1czek uważa post za pomocny.
 
      
#128 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
-- 14 Paź 2018 16:11 --

@jacakatowice
te same bzdury wypisywane są na forum od lat. O poniżającym traktowaniu Polaków w ambasadzie i na amerykańskich lotniskach, o widzimisię urzędników, ich krzywych spojrzeniach itp. Ludzie są tylko ludźmi, nieprzyjemni i niekompetentni urzędnicy znajdą w każdym kraju i na każdym kontynencie.
Prawdziwy skandal to była historia Dziekońskiego z 2007 roku, tylko że zdarzyło się to Kanadzie a sprawa znalazła finał w sądzie. Kanada zniosła wizy dla Polaków w 2009 roku ale corocznie z granicy odsyłanych jest sporo m.in. Polaków czy obywateli Słowacji. W 2016 roku do Kanady nie wpuszczono ponad 30000 osób z paszportem USA. Szykany?
Poza tym analogiczne sytuacje mają miejsce na granicy RP od wielu lat. Część przyjezdnych mimo posiadania wizy jest odsyłana z granicy, nie znam polskich statystyk, nie wiem czy są publikowane. Wiem za to od jednego z konsulów, wydającego wizy PL w konsulacie znajdującym się poza UE, że dociera do nich informacja o wszystkich osobach z wizą wydaną w tej placówce, które nie zostały wpuszczone. To nie są pojedyncze przypadki. Wszystkie kraje maja prawo kogoś nie wpuścić, to jest normalne.
A tutaj toczy się wielostronnicowa dyskusja, czy to jest wiza czy promesa wizowa... :roll:
W sumie uważam, że osoby, które mają zaburzenia lękowe, kompleksy, trudności z adaptacją społeczną nie powinny podróżować tak daleko od domu bez poważnej przyczyny. Traumatyzująca może być nawet podróż do Warszawy czy Krakowa po wizę.

-- 14 Paź 2018 16:14 --

Anonymous napisał(a):

Osobiście, wolałbym żeby Polska wprowadziła wizy dla obywateli amerykańskich i żydowskich, od wariantu, w którym oni umożliwiają nam ruch bezwizowy.


Jakie argumenty za tym przemawiają?


Ostatnio edytowany przez sko1czek 14 Paź 2018 16:42, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
wreszcie glos rozsadku... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:22 

sko1czek napisał(a):
Jakie argumenty za tym przemawiają?

Jeśli chodzi o USA to zastosowałbym zasadę wzajemności, z całym dobrodziejstwem inwentarza, czyli żadne tam visa on arrival, tylko wpierw do ambasady, tam spowiedź, złożenie dokumentów, pobranie odcisków palców i oczekiwanie na decyzja urzędników konsularnych.

Jeśli chodzi o Izrael to względy bezpieczeństwa. Ten region to wylęgarnia konfliktów i problemów oraz siedlisko osób mających powiązania z terroryzmem - czułbym się znacznie bezpieczniej, gdyby przedstawiciele wszystkich bliskowschodnich narodowości przechodzili weryfikację służb konsularnych. To zaś oznacza, że z ruchu bezwizowego powinniśmy wyłączyć (z tych samych powodów) ZEA.
Góra
 PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@Don_Bartoss
nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Z Twojego wpisu wynika, że nie chcesz, aby USA zniosło wizy dla Polaków. Wolałbyś, abyśmy my wprowadzili wizy dla nich. Dlaczego taka konfiguracja jest lepsza?
W przypadku Izraela - rozumiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:31 

@sko1czek, nie chcę żeby doszło do kolejnej fali emigracji, a taki będzie rezultat zniesienia wiz do USA i to nawet, jeśli nie pójdzie za tym otwarcie rynku pracy.

Z mojego punktu widzenia, jako turysty, to te wizy mogą nawet kosztować milion. Nie zamierzam nigdy odwiedzać USA i jedynie liczę, że nie zostanę do tego zmuszonym jakąś podróżą służbową.
Góra
 PM off  
      
#133 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Czyli @Don_Bartoss uważasz, że jeśli zniesionoby wizy do USA Polacy tłumnie rzuciliby się do wyjazdu tam za pracą? Twoim zdaniem w Polsce jest tak źle?

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
@Don_Bartoss
mnie się wydaje, że po <hipotetycznym> zniesieniu wiz ruszyłaby przede wszystkim fala turystów, mogę się jednak mylić. Jestem mieszkańcem dużego miasta, mam wyższe wykształcenie i mój punkt widzenia nie musi być reprezentatywny dla większości. Teraz rozumiem już Twój punkt widzenia.
Nie martw się o tę <hipotetyczną> podróż służbową. Gdyby chcieli Cię zmusić, zmień pracę. Albo też odmów wyjazdu stosując w razie problemów argument o dyskryminacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:48 

@pabien, moim zdaniem w Polsce jest coraz lepiej, a pod wieloma względami najlepiej. Niestety, mój punkt widzenia nie musi być podzielany przez wszystkich, w tym osoby zainteresowane wyjazdem z Polski.

@sko1czek, to nie turyści odpowiadają za wysoki odsetek odmów. Tak w ogóle, to nie ma co przenosić cech i pozycji jednostki na całą zbiorowość ;)

Będę potem, nadeszła pora na niedzielny spacer.
Góra
 PM off  
      
#136 PostWysłany: 14 Paź 2018 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
@pabien, moim zdaniem w Polsce jest coraz lepiej, a pod wieloma względami najlepiej. Niestety, mój punkt widzenia nie musi być podzielany przez wszystkich, w tym osoby zainteresowane wyjazdem z Polski.

@sko1czek, to nie turyści odpowiadają za wysoki odsetek odmów. Tak w ogóle, to nie ma co przenosić cech i pozycji jednostki na całą zbiorowość ;).


A poza tym to nie rozumiem - jeśli myślisz, że ktoś kto uważa, że mu się jednak w Polsce nie podoba nie powinien mieć prawa wyjechania do innego kraju? Czy chodzi jednak o to, że w Polsce lepszy jest inaczej myślący, ale Polak niż jakikolwiek cudzoziemiec, który musiałby na miejsce tego, który wyjechał przyjechać (przy bieżącej dobrej sytuacji gospodarczej).
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 14 Paź 2018 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Podziwiam Waszą wiarę w to, ze Polska jest dla Waszyngtonu najbliższym sojusznikiem. Na obowiązek wizowy zapracowaliśmy sobie sami, wiec argument ze inni jeżdżą bez wizy do mnie nie trafia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 14 Paź 2018 18:07 

pabien napisał(a):
A poza tym to nie rozumiem - jeśli myślisz, że ktoś kto uważa, że mu się jednak w Polsce nie podoba nie powinien mieć prawa wyjechania do innego kraju? Czy chodzi jednak o to, że w Polsce lepszy jest inaczej myślący, ale Polak niż jakikolwiek cudzoziemiec, który musiałby na miejsce tego, który wyjechał przyjechać (przy bieżącej dobrej sytuacji gospodarczej).

@pabien, dobrze wiesz, że możliwości wyjazdu z Polski i szukania lepszego życia za granicą jest sporo. Nie widzę powodu, żeby stwarzać ich więcej. Odnośnie podkreślonej części Twojej wypowiedzi, to widzę że ulegasz dzisiaj pokusie wkładania mi w usta bardzo ostrych wypowiedzi. Tak, lepszy Polak niż obcy - nic się w tym układzie nie zmieniło. Mało tego - lepszy niezadowolony Polak, niż zadowolony cudzoziemiec. Być może to niezadowolenie spowoduje, że naród się całkowicie obudzi, a nie tylko przebudzi. Na tym skończę, bo nie chcę robić off topu w off topie.
Ale napiszę Ci co jeszcze jest lepsze: lepsze jest wolniejsze tempo rozwoju gospodarczego, przy jednoczesnym ograniczeniu beneficjentów tego wzrostu do członków wspólnoty narodowej, niż szybki wzrost, którego owoce są transferowane na zewnątrz (przykładowo, w pierwszym kwartale tego roku Ukraińcy przesłali na Ukrainę łącznie prawie 3 mld zł. To o niemal 0,6 mld zł więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku).
Góra
 PM off  
      
#139 PostWysłany: 14 Paź 2018 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Nie mogę Ci odpowiedzieć, bo mi skasują posta, ale uwielbiam czytać to co piszesz. Taka ekwilibrystyka myślowa to fajna rzecz. Ciekawy jestem czy ona jest autorska czy wyczytana?

Zgadzam się z jednym - wzrost gospodarczy nie powinien być fetyszem.

Wysłane z mojego ASUS_Z01HD przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 14 Paź 2018 18:25 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
Don Bartoss a ile Ukraińcy zapłacili podatków i zusow, wydali pieniędzy na miejscu w Polsce i pomogli wyprodukować produktów za ile miliardów euro ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Paź 2018 18:27, edytowano w sumie 1 raz
U
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group