Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 983 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 17 Cze 2020 22:55 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
podobnie widzę ,że LOT sprzedaje bilety od lipca do USA - czy wiadomo coś, co na ten temat myśli wujek Donald? Bo nigdzie nie mogę znaleźć info czy da się tam u nich wylądować.....( Miami)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 18 Cze 2020 09:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#662 PostWysłany: 17 Cze 2020 23:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Nie liczyłbym w lipcu na loty do US.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 18 Cze 2020 09:25, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
klimas lubi ten post.
 
      
#663 PostWysłany: 19 Cze 2020 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 118
Loty: 64
Kilometry: 97 889
Ważna informacja dotycząca wszystkich linii lotniczych w Polsce:

Cytuj:
Samoloty nie będą już latać z połową wolnych foteli. 1 lipca wymóg zostanie zniesiony - przekazała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz Od tego czasu wszystkie miejsca będą mogły być zajęte.

Rozporządzenie ws. zniesienia wymogu 50 proc. wolnych miejsc w samolocie czeka tylko na podpis premiera.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#664 PostWysłany: 19 Cze 2020 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
(Reuters) - Od 1 lipca zostanie zniesiony nakaz pozostawienia środkowego miesjca w samolocie pustego, poinformowała w piątek wicepremier Jadwiga Emilewicz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Nosacz lubi ten post.
Nosacz uważa post za pomocny.
 
      
#665 PostWysłany: 19 Cze 2020 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@worminfested
Ja to jednak jestem prorok... :lol: :lol:
3 dni temu:
monroe napisał(a):
Sudoku napisał(a):
Ciekawe co wymyślą od lipca, ogłaszając oczywiście w ostatni dzień czerwca?

Obstawiam, że skoro LOT zacznie latać poza Polskę dopiero od 1 lipca to wtedy też zniknie wymóg blokowania 50% miejsc. Teraz zapewne utrzymywany po to, aby konkurencja nie mogła zarabiać.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#666 PostWysłany: 19 Cze 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
O tym się mówiło już od dość dawna. I co najlepsze, to nie LOT o to wnioskował, tylko cała branża, pisali specjalny list do Morawieckiego i a z Emiliewicz się z nią spotkali kilka dni temu.

Edit. List do Morawieckiego, a nie do Emiliewicz. I z tego co widzę, to pod listem nie podpisał się tylko LOT i parę lotnisk: https://www.pasazer.com/news/44060/bran ... kiego.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#667 PostWysłany: 19 Cze 2020 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
@BB108 Serio myślisz, że to efekt tego listu otwartego? Żeby rządzący zawsze tak słuchali głosu i postulatów rynku, specjalistów...
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#668 PostWysłany: 19 Cze 2020 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@worminfested Tak, myślę, że tak. Szczególnie, że branża ma naprawdę mocne argumenty przeciwko "szachownicy".
Utrzymanie szachownicy to jeszcze gorsze wyniki finansowe całej branży, więc dla rządu alternatywą byłyby dalsze pomoce i kroplówki dla lotnisk i biur podróży, a na to wszystko coraz mniej nas stać.

To zwykła kalkulacja ekonomiczna, w biurach podróży i na lotniskach pracuje łącznie tysiące ludzi, dla każdego lepiej, żeby te etaty zostały utrzymane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 19 Cze 2020 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@BB108
Nie, to dosyć proste - "szachownica" byłaby gwoździem do trumny LOT a jak wiadomo rząd za wszelką cenę nie dopuści do bankructwa naszego narodowego przewoźnika. Dlatego jedyną opcją było wycofanie wymogu blokowania miejsc i to akurat od 1. lipca, kiedy LOT rozpocznie operacje poza Polskę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#670 PostWysłany: 19 Cze 2020 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 242
Kilometry: 424 108
niebieski
Tak, ale gdzieś czytałem, że były też pomysły, żeby najpierw znieść to ograniczenie tylko dla czarterów, co pomogłoby m.in. biurom podróży, a jednocześnie pozwalałoby nadal gnoić low costy ;)
Jakoś np. postulaty o zniesieniu zakazu handlu w niedziele nadal bez odzewu, a nie, wręcz przeciwnie, dziś Emilewicz powiedziała, że nie jest to rozważane.
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#671 PostWysłany: 19 Cze 2020 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@monroe dla LOTu te 50% obłożenia chyba nie ma aż tak kolosalnego znaczenia jak dla low costów i czarterów - prawdopodobnie LOT i tak nie ma load factoru na poziomie zbliżonym do 50%, skoro problem ma z tym Wizz sprzedający bilety znacząco taniej i mający wiele miejsc już sprzedanych (Wizz aż tak mocno nie pociął siatki jak LOT). Cała branża, oprócz LOTu, zapowiedziała, że jeżeli szachownica zostanie utrzymana, to oni lotów nie wznowią.
Co do bankructwa, czy inaczej upadłości, to jest ona bardzo prawdopodobna - wątek w tej sprawie jest tutaj: lot-opinie-recenzje-uwagi,226,74113?start=1660#p1348826
Oczywiście mowa tutaj o upadłości kontrolowanej, bo pełna zgoda, że rząd nie dopuści do tego, by LOT (taki czy inny) zniknął z polskiego nieba, co już wielokrotnie zapowiadał Sasin i powtarzał Horała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 19 Cze 2020 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
Surprise, surprise - szachownica zniesiona od 1 lipca
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26 ... =BoxOpLink
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 19 Cze 2020 16:37 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@abelincoln post #664
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 19 Cze 2020 16:38 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
To teraz ceny biletow powinny spasc o połowę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 19 Cze 2020 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@BB108
Wiem jak to może wyglądać z kontrolowaną upadłością LOTu, jestem na bieżąco z tymi informacjami.
Oczywiście, że to ma wielkie znaczenie dla całej branży ale rządu delikatnie rzecz ujmując średnio obchodzą prywatne biura podróży i linie lotnicze nie z polskim kapitałem. O liście (czy też nawet listach) czytałem ale zauważ, że rząd w ogóle nie podejmował tego tematu bo "takie są zalecenia GIS". Nie można nie spostrzec zbieżności z rozpoczęciem operacji przez LOT 1 lipca a brakiem wymogu "szachownicy" od tego dnia.

Low costy i tak rozpoczęły operacje 17 czerwca (Wizz - podobno tylko 3 osoby na locie KTW-TFS) więc spokojnie były w stanie przystosować się do tych warunków (to jednak inny kapitał) - drastycznie zmniejszyć oferowanie, podnieść ceny (co - jak mi się wydaje - Wizz już zrobił).

Nie wierz w to, że jakikolwiek list do świętego Mikołaja pomógł ;) Czysta kalkulacja - LOT wraca, musi zarabiać (a LF w wakacje będzie powyżej 50% na wielu rejsach).
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#676 PostWysłany: 19 Cze 2020 17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
@monroe
Zbieżnością mogłyby też być rozpoczęcie operacji od 1 lipca przez Rainbow, Itakę i TUI :) Ja też myślę, że te zmiany były konsultowane z LOTem, ale myślę, że tutaj akurat nie LOT był inicjatorem tych zmian.
Tak jak wspominałeś, to były zalecenia GISu i rząd nie miał zamiaru ich zmieniać - dopiero po dość długim spotkaniu z branżą (m.in Piotrem Heniczem, wiceprezesem Itaki) Emilewicz zapowiedziała, że zgłosi swój wniosek do GISu o cofnięcie szachownicy i po tym komunikacie faktycznie zdjęli ten obowiązek. Link: https://turystyka.rp.pl/trendy/32097-em ... urystyczna
Gdyby tą zmianę robili pod LOT, to już dawno zostałoby to zniesione, bo od czerwca wróciły loty krajowe i ta zmiana dotykała tylko LOT, bo tylko LOT wykonywał loty krajowe. Dziwnym trafem nikt z LOTu nie płakał publicznie, że nie opłaca mu się latać z maksymalnym load factorem w wysokości 50%, tylko pokornie to zaakceptował i latał :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 19 Cze 2020 17:07 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Czyli jak zwykle - bez sensu upierali się przy obowiązku pozostawienia 50% wolnych miejsc, teraz bez sensu* rezygnują z tego obostrzenia.

*w znaczeniu, że w ciągu tych kilku dni nie można ocenić, czy ograniczenie w jakikolwiek sposób działa
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#678 PostWysłany: 19 Cze 2020 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@BB108
Loty krajowe nie służyły zarabianiu, to było mówione od dawna, poza tym jak to sobie wyobrażasz - LOT krytykowałby rząd dzieki któremu może przetrwać? ;)
Biura podróży dzisiaj ogłosiły, że wracają do sprzedaży wycieczek bo dzisiaj ta decyzja została oficjalnie ogłoszona ;)
Ja nie pisałem, że LOT był inicjatorem tych zmian ale że to głównie przez LOT taka decyzja została podjęta ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#679 PostWysłany: 19 Cze 2020 17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 425
HON fly4free
Gdyby przez LOT była podjęta, to loty krajowe już dawno nie miałyby szachownicy - być może w lotach krajowych nie chodziło o to, żeby zarabiać, ale na pewno nie chodziło o to, żeby dokładać jak najwięcej.
Po prostu, uważam, że ten głupi przepis od początku został wprowadzony za zaleceniem GIS i nikt z rządzących nie pomyślał, że on po prostu nie ma sensu i jest głupi (z nikim z branży tego nie konsultowali). Bo komu oni najbardziej zaszkodzili wprowadzając go 1 czerwca i ściągając z dniem 1 lipca? Tylko LOTowi, bo tylko LOT latał w tym czasie, Wizz i tak się do tego nie stosuje (zaczął latać 17 czerwca i do końca czerwca i tak nie będzie miał load factoru na poziomie 50%).

Nie doszukiwałbym się tutaj jakiegoś spisku i celowego działania. Raczej głupoty i braku myślenia przy podjęciu pierwotnej decyzji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 19 Cze 2020 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@BB108
Trochę Cię zdziwię ale moim zdaniem ten przepis wcale nie jest taki głupi z punktu widzenia epidemiologicznego. Nie eliminuje ryzyka zakażenia ale z pewnością go zmniejsza (filtry w samolotach nie mają tu nic do rzeczy, wystarczy, że ktoś siedząc bezpośrednio Ciebie kichnie). Zresztą sam rok temu zaraziłem się jakimś wirusem od osoby, która siedziała obok mnie.

Natomiast presja na ponownie latanie (ze strony lotnisk, linii lotniczych a także samych pasażerów) jest tak duża, że nie ma za dużego wyjścia w tym temacie (co doskonale rozumiem i jakoś mi to nie przeszkadza - przed chwilą kupiłem bilety na Majorkę na początek września ;) ). Nie zmienia to faktu, że w Europie bodajże tylko Polska utrzymała "szachownicę" a same loty krajowe i tak przez ten miesiąc miały znikomy wpływ na budżet LOTu (czy w jedną czy też w druga stronę). Samoloty i tak latały (nie tylko LOT) ale puste (szkolenie, podtrzymanie nawyków pilotów etc.).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 983 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group