Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Maj 2017 14:22 
Awatar użytkownika

Loty: 651
Kilometry: 1 617 242
złoty
Hej,

Będę potrzebował na Tajwanie telefon z dostępem do Internetu. Czy mogę już na lotnisku kupić starter? Który najlepiej wybrać? Interesuje mnie tylko Internet (sms/tel nie bede korzystał). Jakie są ceny?

Pozdrawiam!

#2 PostWysłany: 20 Maj 2017 14:25 
Awatar użytkownika

Loty: 385
Kilometry: 450 147
platynowy
Nie znam sprawy z autopsji, ale to źródło informacji wszędzie dotychczas się sprawdzało http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Taiwan

Jest tam rownież odpowiedź dotycząca kart na lotnisku.
 Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#3 PostWysłany: 20 Maj 2017 15:05 

@‌przemos74‌ Zakładam, że lotniskiem przylotu jest TPE. Poza tym, że masz na lotnisku budki z kartami SIM i informację turystyczną (jakby obsługa z budek nie mówiła po angielsku), to tu masz dwa linki do rejestracji konta na publiczny internet:
http://www.tpe-free.taipei.gov.tw/tpe/index_en.aspx
oraz na cały ROC,
https://itaiwan.taiwan.net.tw/
Obie wymagają rejestracji, z tego co pamiętam można zarejestrować się przed przyjazdem, a potem idzie się do informacji turystycznej z paszportem, żeby potwierdzić. Dodatkowo, WiFi jest w każdym 7-11, FamilyMart, Hi-Life, Circle K i Million, których jest taka masa (przynajmniej w dużych miastach), że masakra (po kilka na jednej ulicy itp.). Więc w sumie internet na karcie nie jest aż tak potrzebny. No chyba, że jedziesz poza Tajpej/ pozostałe duże miasta. Wtedy tak, zwłaszcza na wschodnim wybrzeżu i w części centralnej.
 PM off
przemos74 uważa post za pomocny.

#4 PostWysłany: 21 Maj 2017 08:15 

Na lotnisku jest sporo punktów, w których możesz kupić SIM. Jeszcze przed kontrolą paszportową, jak i po odbiorze bagażu. Ceny wszędzie podobne.
Ja za kartę ważną 15 dni unlimited transfer + 100 minut/SMS płaciłem 700 TWD.
Procedura szybka. Ksero paszportu, wpłata i sprawdzenie czy karta działa.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 Relacje PM off
przemos74 uważa post za pomocny.

#5 PostWysłany: 19 Mar 2019 17:33 
Awatar użytkownika

Loty: 434
Kilometry: 1 030 350
złoty
Potwierdzam, ze mozna bez problemu nabyc karte sim, ceny jak wyzej, 2 tygodnie 700 NT$, bez limitu transferu danych. Wszystkie sieci maja podobne ceny i sa obok siebie w jednym wielki punkcie sprzedazy kart na TPE T1. Podobno najlepsza siec ma Chunghwa Telecom, co potwierdzilo sie jak jechalam przez gory, gdzie moj telefon w roamingu mial zasieg, a lokalny z sieci FarEasTone juz nie. Poza tym FarEasTone sprawdzilo sie bardzo dobrze, szybki transfer i poza gorami, wszedzie dobry zasieg.

#6 PostWysłany: 19 Mar 2019 19:16 
Awatar użytkownika

Loty: 161
Kilometry: 222 156
niebieski
Ja też polecam Chungwa Telecom - https://prepaidsim.twgate.net/index_tw.html - korzystałem wielokrotnie.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 05 Lis 2019 16:04 

Hm, a jaki polecacie sposób na kontakt tel. z krajem z Tajwanu? Poza roamingiem z rodzimych sieci, oczywiście.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 05 Lis 2019 16:13 

platynowy
Np. przez Skype, Whatsapp itp.

#9 PostWysłany: 05 Lis 2019 22:56 

Dzięki za te sugestie ale osoby do kontaktu są bez smartfona i bez dostępu do Internetu.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 05 Lis 2019 22:58 

platynowy
A wiesz, co to Skype?

#11 PostWysłany: 06 Lis 2019 08:59 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Na Skype możesz dzwonić też na normalne numery za opłatą

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 06 Lis 2019 10:42 
Awatar użytkownika

Loty: 434
Kilometry: 1 030 350
złoty
Uzywalam Skype by dzwonic na numery stacjonarne zagranica. Skype ma rozne darmowe paczki na pierwszy miesiac. Ja wybralam 1 miesiac darmowych rozmow do UK. Moze sa jakies do Polski. A nawet jakby bylo to platne, to cena byla w maire przyzwoita.

#13 PostWysłany: 06 Lis 2019 11:16 
Awatar użytkownika

Loty: 127
Kilometry: 232 886
HON fly4free
@kbk Osobiście nie próbowałem, ale pewnie można sprawdzić aplikację Toolani (powszechnie używaną przez forumowiczów do kontaktu z maltańską infolinią Wizzair), która oferuje usługę toovoip dla połączeń telefonicznych, gdy przebywamy za granicą.

Przy okazji dodam od siebie, że na nasz pobyt na Tajwanie kupiliśmy 30-dniowy "airport plan" od Taiwan Mobile - wszystko hulało. TM ma swoje stoisko w ogólnodostępnej części hali przylotów.

#14 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:09 

@boots @michzak Nie wiedziałem, że Skype ma taką funkcjonalność. Nigdy nie korzystałem. @Aga_podrozniczka Jest to chyba rzeczywiście najlepsze rozwiązanie.

@Kashpir Nie mogę znaleźć nic takiego jako "airport plan". "Wszystko" to masz na myśli chyba tylko net mobilny i pewnie poł. głosowe na wyspie, bo raczej nie za granicę? Minuty są też w pakiecie bez limitu czy tylko net?
Też zamierzam kupić jakiś pakiet, są krótsze, najlepiej 14-dniowe?
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 07 Lis 2019 12:27 
Awatar użytkownika

Loty: 126
Kilometry: 345 255
złoty
@kbk
Jeśli trochę podróżujesz to zamów sobie kartę SIM GigSky (na Adroida - karta SIM przesyłana pocztą, na iPhone XS/11, Pixele - eSIM bez konieczności wysyłki rzecz jasna):
https://www.gigsky.com/

Za 45 USD z kodem rabatowym (albo nawet 40 USD za pierwszym razem jak dodasz do tego kod polecający) masz potem region Asia-Pacific w tym Chiny i Tajwan. W Chinach działa wszystko bez blokady i nie trzeba VPNa.
Testowałem już w USA, Kanadzie, Chinach, na Tajwanie, Wyspach Owczych i Guam. Wszędzie bez problemów, bardzo wygodne rozwiązanie aczkolwiek oczywiście o wiele droższe od dostępnych np. na Tajwanie lokalnych kart SIM.

Nawet pierwszy w życiu łańcuszek poleceń dziś zrobiłem, a co ;)
gigsky-mobilny-internet-na-swiecie-5-usd,1527,146291
 Relacje PM off  

#16 PostWysłany: 07 Lis 2019 13:17 
Awatar użytkownika

Loty: 127
Kilometry: 232 886
HON fly4free
@kbk wejdź w link we wpisie pabien - "airport plan" to nazwa użyta tam dla określenia pakietów na krótki pobyt, szytych pod potrzeby turystów, którzy kupują je na lotnisku.
kbk uważa post za pomocny.

[ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości