Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sty 2020 11:25 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
A tak ogólnie ( skoro to forum dla oszczędnych :D ) to ci pośrednicy są nam akurat potrzebni jak dziura w moście. ;) Tak jak biura podróży czy biura nieruchomości. Ci ostatni to już w ogóle wyrwigrosze i to na spore kwoty. Wciskają ludziom umowy na wyłączność i żądają kasy, nawet jak klient sam sobie sprzeda. A to kłamstwo. Nic im się nie należy w takim przypadku. Ta umowa na wyłączność, to tylko zobowiązanie klienta, że do innych biur nie pójdzie z ofertą.
A ludzie jednak płacą.

O prawnikach np przy odszkodowaniach nawet nie wspominam. Często wręcz utrudniają. Ale to inny temat- rzeka. Mam z tym bogate doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 09 Sty 2020 11:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
To zostań prawnikiem od odszkodowań albo załóż biuro nieruchomości - będziesz miał kasy jak lodu i nie będziesz musiał pisać na "forum dla oszczędnych"...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Sty 2020 11:40 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Mam dobry, inny zawód.
A to napisałem tylko po to , aby nie doradzać, tylko dać zainteresowanym/ poszkodowanym do myślenia.
Chyba Ci to nie przeszkadza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sty 2020 11:51 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Myślałem, że to forum miłośników podróży, a nie "dla oszczędnych". W takim razie ja już nie chcę, protestuję, cofam wszystkie swoje posty .. .

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Sty 2020 11:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@pazur to pisz chociaż swoje "rady" we właściwych wątkach. Co one dały autorowi tego wątku?
A pisanie, że pośrednicy są niepotrzebni to bzdura jakich mało :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wintermute lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Sty 2020 12:01 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Napisałem w dobrych intencjach. Może ktoś by przynajmniej się zastanowił. Podałem konkretny przykład.
Ale nie.
Natychmiast znajdą się tacy, którym to przeszkadza.
W porządku. Zamykam się.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2020 12:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nie mówię o pierwszym wpisie, tylko o drugim. Pierwsza rada była jak najbardziej zasadna. A reszta to OT.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sty 2020 13:20 

Rejestracja: 05 Lut 2018
Posty: 24
Wow! Ale odzew :)
Myślę, że nie ma co się emocjonować. Tym bardziej, że nie dałem wszystkich szczegółów, które zaważają na wielu odpowiedziach.
Wyjazd jest prywatny, nie ma opcji rezerwacji na 2 dni (min. 7 dni) więc odpada dogadywanie się na miejscu. Hotels.com nie oferuje tego obiektu, tylko booking.com , airbnb, expedia i jacyś pośrednicy. Wszędzie ceny są podobne, więc zdecydowałem się skorzystać z największych portali, które często oferują możliwości zniżkowe. Równie dobrze jeśli airbnb oferuje spory rabat to moge wykonać rezerwację przez ten portal. Booking.com zawiera po prostu warunki, które mi odpowiadają (sprzątanie w cenie, brak dopłat i lokalnych podatków, nie ma nic powiedzianego o zakazie urządzania spotkań rodzinnych, a wyjeżdżając dużą grupą rodzina i przyjaciele to wiadomo, że takie spotkania są nieuniknione :D ). Gdyby komuś wpadło fajna oferta na rabat, lub posiada zdolności magicznego obniżania ceny na w/w portalach to prosiłbym o info :)
Pozdrawiam ciepło
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Po co isc do fryzjera skoro mozna sie samemu obciac, po co placic komus by posredniczyl miedzy nami a nozyczkami? Po co korzystac z lekarza jak jest internet.. Po co jezdzic autem jak mozna pieszo.

Tak samo z posrednikami innymi, ulatwiaja sprawe, dysponuja wiedza, pomagaja.

Co do jakiegos OTA vs. placenie wlascicielowi bezposrednio:
a) na OTA platnosc karta, wiec jak cos sie nie bedzie zgadzac to kasa nie przepadnie
b) jedziemy na gotowe a nie tracimy czas na szukanie na miejscu
c) jest spory wybór, komentarze innych, zdjecia
d) z punktu widzenia wlasciciela zapewnia caly system zarzadzania, kto przyjezdza i kiedy

I wiele innych, jak nie lubisz nie korzystaj ale w wielu przypadkach bedzie jak z leczeniem sie przez Google ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:55 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
LonDynia napisał(a):
nie tracimy czas na szukanie na miejscu

A gdzie ja napisałem, żeby szukać na miejscu ? Chodząc od domu do domu. :D
Booking jest nieoceniony. Potwierdzam. Największy wybór, opisy, zdjęcia, opinie, info itd.
Po mojemu. :mrgreen:
Szukamy na B. I jak znajdziemy .....dziękujemy pośrednikowi za owocną współpracę , rezerwując bezpośrednio, taniej.?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sty 2020 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2012
Posty: 547
Loty: 4
Kilometry: 4 702
niebieski
@pazur Wyobraź sobie że niektórzy nie mają czasu na szukanie hotelu na bookingu, szukania lotów na stronach... wola kupić święty spokój, bo stać ich na to.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sty 2020 15:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Szukamy na B. I jak znajdziemy .....dziękujemy pośrednikowi za owocną współpracę , rezerwując bezpośrednio, taniej

Nie zawsze jest to możliwe, zwykle jest to mniej bezpieczne, często może rodzić problemy na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 09 Sty 2020 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Bezposrednio sa problemy z platnoscia, bo online sie najczesciej nie da, przelew to az sie prosi o oszustwo, kasa na miejscu - tez robia sie problemy okaze sie ze nie ma wlasciciel miejsca bo zrobil overbooking, my sie nie stawimy i on kasy nie dostanie i w zalaznosci dla kogo to CZAS, rezerwacja i platnosc na bookingu to kilka sekund, tak trzeba dzwonic (jezyk?) targowac sie, tlumaczyc sytuacje, a dodatkowo na miejscu trzeba bankomat odwiedzic - oplaty itp., miec odliczona gotowke czyli pewnie kupic cos czego nie potrzebujemy na szybko, ryzyko kradziezy w co niektórych krajach zwlaszcza jak w takim Meksyku chcemy wynajac chatke za 3000zl..

Z wlasnego doswiadczenia, kiedys kupilem w Malezji hotel na Expedii z prawie z rocznym wyprzedzeniem, po przyjezdzie w nocy okazalo sie ze zamkneli niedawno, wynajalem inny w poblizu ' 2 razy drozszy który mial dostepnosc - po powrocie telefon do Expedii i zwrócili za ten hotel co wynajalem, oddali za poprzedni, oddali nawet za taxi które wzialem by tam dojechac. A jak ta sytacja by wygladala gdybysmy bezposrednio z hotelem sie targowali? Zwlaszcza gdybysmy wplacili z góry? ;)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sty 2020 19:27, edytowano w sumie 1 raz
Exped-i-i , twoja pięta achillesowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sty 2020 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Nawiążę w tej dyskusji tylko do biur nieruchomości bo ich bezsensowność tutaj przytoczono.
Z tego co obserwuję to procent sprzedaży nieruchomości przez biura jest bardzo duży. Ty jako sprzedający nie musisz pokazywać nieruchomości, nie męczą cię telefonami, rozmowami, nie zajmujesz się kwestią dokumentów przy sprzedaży. Każde biuro ma również sporą bazę danych a co za tym idzie niektóre nieruchomości sprzedają się od ręki bez ogłoszeń. Często biura pomagają przy kredytach więc również jest to + przy sprzedaży.

Z strony klienta wygląda to podobnie. Umawiasz się na odpowiadające Ci godziny, masz pełną pomoc przy podpisywaniu umów, załatwianiu kredytu. Wielu klientów również czuje się bezpieczniej kupując przez biuro nieruchomości.

Jak i wiele wiele innych czynników. Jednym słowem wygoda a za wygodę się płaci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 10 Sty 2020 08:59 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
pazur napisał(a):
Booking jest nieoceniony. Potwierdzam. Największy wybór, opisy, zdjęcia, opinie, info itd.
Po mojemu. :mrgreen:
Szukamy na B. I jak znajdziemy .....dziękujemy pośrednikowi za owocną współpracę , rezerwując bezpośrednio, taniej.?


Właśnie, gdy znajdziemy. A jeżeli nie znajdziemy lepszej ( w tym także tańszej) oferty, to nie jedziemy?
Nie zawsze wspomniany booking jest tańszy (są jeszcze inni których warto rozważyć).
Niezależnie od powyższego, to zdarzyło mi się taniej i w dodatku w lepszym standardzie polecieć z biurem podróży niż gdybym to organizował rezerwując indywidualnie hotel i przelot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Sty 2020 09:14 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Przemm napisał(a):
Niezależnie od powyższego, to zdarzyło mi się taniej i w dodatku w lepszym standardzie polecieć z biurem podróży niż gdybym to organizował rezerwując indywidualnie hotel i przelot.

W to akurat nie bardzo wierzę, możesz podać konkretny przykład? Prawdopodobnie nie szukałeś zbyt dobrze tego hotelu lub lotu.
Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, by ten sam hotel w biurze podróży był tańszy niż osobno kupowana kombinacja lot + hotel. Hotel oczywiście nie kupowany na bookingu tylko w tańszych miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Sty 2020 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
pazur napisał(a):
rezerwując bezpośrednio, taniej.?


Pamiętam taką sytuację w USA. Znalazłem przez booking jakiś motel na dwie noce za ok 100 USD. Jako, że byłem w pobliżu, to podszedłem się zapytać o cenę bezpośrednio. Wywalili coś ze 300 USD. Przy recepcji było hasło do wifi. Więc obróciłem się niby, że się zastanawiam i korzystając z ich własnego wifi zrobiłem rezerwację przez booking (100 USD) i pokazałem potwierdzenie na tablecie. Oczywiście pokój dostałem.

Więc nie zgodzę się, że OT są zbędni.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Sty 2020 09:22 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
sranda napisał(a):
Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, by ten sam hotel w biurze podróży był tańszy niż osobno kupowana kombinacja lot + hotel.
a mi owszem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Sty 2020 09:29 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@pemat Patrzyłeś na cenę samego hotelu np. w niemieckich czy francuskich biurach podróży? I nadal wyszło drożej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 10 Sty 2020 10:00 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
to był pakiet na Cyprze Płn. - sam hotel to może i byłoby się w stanie znaleźć po taniości, problemem był wtedy dolot (+dojazd do hotelu) w okazyjnej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group