Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Paź 2019 10:16 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Zastanawiam się nad wyjazdem na okres świąteczny. Jakie miejsca polecacie, żeby było ciepło, ale też czysto i bezpiecznie? Będziemy podróżować z małym dzieckiem (2 lata) więc Tajlandia, Indie i tego typu podobne odpadają :) myślę o urlopie łączonym 3 dni relaksu i 7 dni zwiedzania (orientacyjnie). Jaką destynację albo region (jesteśmy skłonni się przemieszczać na krótkie dystanse sampchodowe) polecacie? liczę na inspiracje:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 25 Paź 2019 10:21 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
Oman
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 25 Paź 2019 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1449
Loty: 110
Kilometry: 152 968
srebrny
Wyspy Kanaryjskie powinny być OK. Na pewno będzie ciepło, chociaż temperatura wody w oceanie niekoniecznie będzie komfortowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2019 11:20 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
No właśnie myślałam o miejscu gdzie będzie można się spokojnie kąpać. Choć wysp kanaryjskich nie wykluczam. Luźno myślę o wyspach zielonego Przylądka albo Nowej Gwinei.. Ale na razie łapie wiedzę, bo niewiele mi wiadomo na ten moment.


Ostatnio edytowany przez Madzik1988, 25 Paź 2019 12:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2019 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Wyspy Zielonego Przylądka są bardzo sympatyczne, trochę mało do zwiedzania, chyba żeby polatać między wyspami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Paź 2019 11:40 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Nowa Gwinea? Masz na myśli Papua Nowa Gwinea? Jeżeli tak, to zrezygnuj w przedbiegach, chociażby dlatego że odrzucasz Tajlandię...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 25 Paź 2019 11:43 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Nie polecam wysp kanadyjskich. O tej porze roku może być mroźnie i śnieżnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:09 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
-- 25 Paź 2019 12:06 --

Haha słuszna uwaga! Już się poprawiłam, Kanadyjskie odpadają! :D

-- 25 Paź 2019 12:08 --

opo napisał(a):
Nowa Gwinea? Masz na myśli Papua Nowa Gwinea? Jeżeli tak, to zrezygnuj w przedbiegach, chociażby dlatego że odrzucasz Tajlandię...

Odrzucam kraje brudne, bez dobrego zaplecza noclegowego, niebezpieczne i z chorobami. W takim wypadku odradzasz? Na razie to są destynacje, które sobie wymyśliłam 5 minut temu, na podstawie pogody w grudniu, ale oczywiście siadam do lektury. A Madagaskar?

-- 25 Paź 2019 12:09 --

paweł p napisał(a):
Wyspy Zielonego Przylądka są bardzo sympatyczne, trochę mało do zwiedzania, chyba żeby polatać między wyspami.

Wszędzie jest coś do zobaczenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Takich tematow jak twoj co roku jest setki - miej na uwadze ze na forum to nie jest rozmowa z ciocia co zna cie i twoj budzet, co odwiedzila takie kraje jak ty i poleci ci to co jej znajomi polecili a zatem Bulgaria czy Chorwacja. Wiele osob tu uwaza ze poza krajami ktore obecnie sa w stanie wojennym - Syria, Irak sa bezpieczne przy zachowaniu podstawowych srodkow ostroznosci. Wiec wracaja do tematu, masz prawie 200 krajow na swiecie i kazdy tu moze ci kazdy polecic, zatem jaki jest tego sens?
Polece ci wyspy Bora Bora.. za drogo, polece Egipt.. niebezpiecznie, polece Chorwacje.. bylismy, polece USA.. nie mam wizy, polece Bulgarie.. za zimno.
Poszukaj sobie lotow na ktore cie stac, wybierz kilka interesujacych krajow, poczytaj o nich i dokonaj wyboru, tu masz ciekawe narzedzie do szukania lotow w wiele miejsc naraz:
https://www.skyscanner.net/transport/fl ... e&ref=home

Ok ale sprobuje, polecam Malediwy lecac biznes klasa Qatara, ma teraz promocje i ceny i przy dwoch osobach mozna bilety kupic za jakies 6000zl na osobe. Pomoglem? :)

edity: juz nie ma promo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Nie, ale pogłębiłeś moją wiedzę co do tanich lotów klasą biznes :) Jasne, wiem, że są tu ludzie którzy latają wszędzie. Jednak już sama podróż z dzieckiem powinna wskazać, że zależy mi na krajach bezpieczeństwem (głównie ppd kątem zdrowotnym) podobnych do krajów Europejskich. Poza tym mam na względzie czystość, bo dziecko jak dziecko świat poznaje smakiem :mrgreen: boję się poważnych zatruć. Dając zapytanie i nie mówiąc o widełkach cenowych można przyjąć, że zależy mi na średnim budżetowo urlopie. Bez spania w namiocie i bez latania biznesem. Chciałabym się zamknąć w 15 tys zł za 2 osoby dorosłe plus 2 letnie dziecko. Czy doprecyzowałam wystarczająco? :) Bora Bora, Malediwy brzmi kusząco już wklepuje w Google.


Ostatnio edytowany przez Madzik1988, 25 Paź 2019 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:26 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Naprawdę pragniesz , żeby obce osoby koniecznie Cię inspirowały do podróży i to z małym dzieckiem? Wygodnictwo , lenistwo czy po prostu zbyt mała wyobrażnia nie poparta rozsądkiem tudzież innym IQ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:29 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
A po co jest niby forum? Żeby rozmawiać, pytać, wymieniać poglądy, Ale też dzielić się że swoją wiedzą. Przecież nie napisałam, żeby ktoś mi wyłożył gotowy plan podróży z kosztorysem tylko zapytałam o destynację. Spokojnie - tylko spokój nas może uratować :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:31 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Według mnie południe Hiszpanii ma wszystkie atrybuty o których mówisz (np. Malaga/Sevilla), ewentualnie trochę wyżej Alicante. Będzie ciepło, infrastruktura ok, można tanio wypożyczyć auto, sporo do zwiedzania, bezpiecznie, cenowo spokojnie się zmieścisz w podanym budżecie (nawet powiedziałbym że na bogato byś tam miała). Sam się w te tereny wybieram w styczniu/lutym z 3 latką.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Madzik1988 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:34 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
Co prawda w czerwcu lecimy na dłużej do Barcelony i nie chciałabym do jednego kraju w tym samym roku, ale Malaga jest do rozważenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 25 Paź 2019 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Z tym malym dzieckiem to tez wymowka,
moi znajomi wybrali sie na kilka miesiecy na macierzynskim do Tajlandii i cala podroz byla naprawde super.
Co do brudnych krajow itd. to na przykladzie Indii i Tajlandii roznica miedzy Polska jest taka ze w pierwszej lepszej knajpce spotkanej na drodze standardy beda sie roznic, bedzie jak to mowisz brudno ale to nie oznacza ze tam wszedzie tak jest, te kraje (skupmy sie na Tajlandii) oferuja standardy na kazda kieszen, w Tajlandii znajdziesz miejsca takie ze beda czystsze i lepsze niz najlepsze hotele w Warszawie. Plusem krajow azjatyckich jest to ze sa tanie, wiec 5* hotele w kurortach sa o wiele tansze niz ich odpowiedniki w Europie, zatem wiekszosc turystow z Polski jest sobie w stanie na nie pozwolic.

Wybierajac okres swiateczny i budzet 15k na 3 osoby, to wbrew pozorom bedzie ciezko cos znalezc, lecac miesiac pozniej bedziesz miala do wyboru prawie kazdy kraj na swiecie.
Skup sie na lotach w twoim okresie, bo bez tego ani rusz, jak juz cos znajdziesz to wtedy mozesz rozwazyc czy nie lepiej bedzie wydac te pieniadze w Polsce.. ;)

Wietnam ponizej 3000zl:
https://www.kayak.co.uk/flights/waw-SGN ... =~20191231

Sri Lanka:
https://www.kayak.co.uk/flights/waw-CMB ... rt=price_a

Zanzibar:
https://www.kayak.co.uk/flights/WAW-ZNZ ... stflight_a

Seszele:
https://www.kayak.co.uk/flights/WAW-SEZ ... stflight_a


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Paź 2019 08:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Madzik1988 napisał(a):
Zastanawiam się nad wyjazdem na okres świąteczny. Jakie miejsca polecacie, żeby było ciepło, ale też czysto i bezpiecznie?

Villa Järvelä Oy
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:12 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
@HandSome - dorzuć jeszcze bana na forum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:17 

Rejestracja: 03 Wrz 2019
Posty: 60
Loty: 66
Kilometry: 114 938
No błagam Was mamy równouprawnienie:D zawsze planowałam podróże ja. Mi to odpowiada bo mam wpływ na to gdzie jedziemy i co zwiedzamy i mu też bo ma cały plan podroży podsunięty pod nos. Poza tym ja mam więcej czasu na to :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Żartuję przecież :lol: Każda żona ma męża na jakiego zasługuje a każdy mąż ma żonę niekoniecznie na jaką zasługiwał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 25 Paź 2019 13:30 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Madzik1988 napisał(a):

opo napisał(a):
Nowa Gwinea? Masz na myśli Papua Nowa Gwinea? Jeżeli tak, to zrezygnuj w przedbiegach, chociażby dlatego że odrzucasz Tajlandię...

Odrzucam kraje brudne, bez dobrego zaplecza noclegowego, niebezpieczne i z chorobami. W takim wypadku odradzasz? Na razie to są destynacje, które sobie wymyśliłam 5 minut temu, na podstawie pogody w grudniu, ale oczywiście siadam do lektury. A Madagaskar?



Papua Nowa Gwinea spełnia wszystkie 4 punkty, które wymieniłaś i które kwalifikują wg Ciebie do odrzucenia. ;)

Nie spodziewaj się na forum jasnej, jednej odpowiedzi, bo każdy ma inne oczekiwania i wymagania.
Byłem z dzieckiem (bodajże wtedy 4 latkiem) miesiąc na Madagaskarze ale ani nie zarekomenduje, ani nie odciągnę Cię od tej destynacji, bo Cie nie znam. Wszędzie jest brudno, niebezpiecznie i z chorobami (np. na Madagaskarze często panuje dżuma - spróbujesz?), jednocześnie wszędzie jest czysto, hotele 5* i bezpiecznie. Zależy od wyboru trasy i zasobności portfela.

Swojej ciotce i przypadkowo spotkanej osobie na ulicy nie poleciłbym większości miejsc w które jeżdzę z dzieciakami. ;)
Rozważ zadanie takiego pytania na jakimś forum, gdzie dyskutuje się o zorganizowanych wakacjach z biurem podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group