Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Sty 2020 10:11 

srebrny
Ok, ale to wyjątkowy przypadek nieuznawanego państwa, gdzie transfer z lotniska w Larnace załatwiany samodzielnie prawdopodobnie wyszedłby więcej niż pakiet w biurze podróży.
W 'normalnych' państwach turystycznych nie powinno się zdarzyć, by biuro miało ofertę tańszą niż samodzielna organizacja, chyba że sprzedaje coś poniżej kosztów.
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 10 Sty 2020 10:15 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
Ostrzeżenia: 2
złoty
sranda napisał(a):
chyba że sprzedaje coś poniżej kosztów.

To jest dumping i co do zasady jest zakazany. A konkurencja jest na tyle silna, że jedno BP podpieprzyło by dumpingowe BP gdzie by tylko mogło.
Mi np zdecydowanie taniej wyszedł tydzień byczenia się z BP w Sousse, niż bym to organizował samemu.
Ale na Cyprze już nie.

#23 PostWysłany: 10 Sty 2020 10:21 

Zbanowany
złoty
peta napisał(a):
Nawiążę w tej dyskusji tylko do biur nieruchomości bo ich bezsensowność tutaj przytoczono.
Z tego co obserwuję to procent sprzedaży nieruchomości przez biura jest bardzo duży. Ty jako sprzedający nie musisz pokazywać nieruchomości, nie męczą cię telefonami, rozmowami, nie zajmujesz się kwestią dokumentów przy sprzedaży. Każde biuro ma również sporą bazę danych a co za tym idzie niektóre nieruchomości sprzedają się od ręki bez ogłoszeń. Często biura pomagają przy kredytach więc również jest to + przy sprzedaży.

Z strony klienta wygląda to podobnie. Umawiasz się na odpowiadające Ci godziny, masz pełną pomoc przy podpisywaniu umów, załatwianiu kredytu. Wielu klientów również czuje się bezpieczniej kupując przez biuro nieruchomości.

Jak i wiele wiele innych czynników. Jednym słowem wygoda a za wygodę się płaci.

Cudownie. Fachowcy, profesjonaliści z biura nieruchomości zapewnią kompleksową usługę i za wygodę się płaci. :D
Tak Ci się wydaje, czy miałeś z nimi kiedykolwiek do czynienia ?
Bo jeśli nie, to jak będziesz korzystał z ich ( sowicie opłaconych :twisted: ) usług, to jednak sprawdź sobie dodatkowo sam papiery. KW, czy nie zapomnieli o jakiejś babci, która jest dalej zameldowana w nieruchomości itp I dokładnie przeczytaj umowę, bo prawie w każdej są pozastawiane pułapki na nieświadomych klientów.

W życiu wygląda to inaczej, niż w teorii.
 Relacje PM off
MeHow lubi ten post.

#24 PostWysłany: 10 Sty 2020 10:43 

sranda napisał(a):
W to akurat nie bardzo wierzę, możesz podać konkretny przykład? Prawdopodobnie nie szukałeś zbyt dobrze tego hotelu lub lotu.
.

Lato 2018 Kenia 12 dni (10 pełnych dni pobytu na miejscu) All Inclusive za 3800 zł od osoby. Indywidualny przelot był drogi i wynosiłby większość część zapłaconej kwoty a za różnicę porównywalnego hotelu w tym standardzie bym nie znalazł, wtedy sprawdzałem stawki z ciekawości celem porównania.
Rok wcześniej również latem przymierzałem się do Grecji i porównywalne ceny były tak indywidualnie jak i z biurem, tylko że z biurem było wyżywienie HB a nie jedynie śniadania.
Trzeba wziąć pod uwagę, że wyjazd w miejsca, gdzie nie latają prawie linie regularne powoduje, że indywidualnie trudno znaleźć taniej niż poprzez biuro. Co innego, gdy szukamy lotu i hotelu na Sycylii czy Sardynii (mamy tanie linie lub tradycyjne do wyboru i szeroką ofertę hoteli na różnych bookingach) a co innego Madagaskar na przykład: chyba jedna linia lata z Europy do stolicy plus czarterowe ze 3 razy w tygodniu.
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#25 PostWysłany: 10 Sty 2020 11:55 
Awatar użytkownika

niebieski
@pazur

Od początku swojej kariery pracuję w budownictwie, póki co wybudowałem, przekazałem itd setki mieszkań więc myślę, ze coś na ten temat wiem nie tylko z teorii ale również i z praktyki.

Tak bardzo bulwersujesz się tymi pośrednikami itd.
Wszystko co masz w swoim życiu, co używasz masz dzięki pośrednikom. Kupujesz produkty w markecie czyli u pośrednika, kupiłeś auto w komisie, salonie czyli u pośrednika. Idąc do sklepu kupujesz swoje ulubione gacie to kupujesz je u pośrednika nie u producenta.

Chyba, że jesteś Amiszem i mieszkasz w lesie, wytwarzasz samemu jedzenie i wszystkie produkty.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Sty 2020 14:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
p.wl lubi ten post.

[ 25 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości