Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 01 Cze 2020 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Wygoda owszem - tak, ale jesli chodzi o swiety spokoj, wlasnie wynajem go zapewnia. Wlewam paliwo, sprawdzam stan opon i nic wiecej mnie nie interesuje. Ubezpieczenie, przeglady, naprawy, wymiana plynow - o to wszystko dba wypozyczalnia. Flota jest wymieniana co 2 lata, wiec sie jezdzi samochodem nowym, rocznym, dwuletnim. Nikogo nie namawiam, mowie, jak jest (cytujac klasyka ;)).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#62 PostWysłany: 01 Cze 2020 18:20 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Ale co miesiąc musisz te auto wypożyczać, dla jednych to nie problem dla mnie nie do zaakceptowania.
Jak ktoś kupuje auto za 100-300tys to na te przeglądy też człowiela stać ;)
Opcja ciekawa i nie znałem jej wcześniej, znaczy się nie wiedziałem ,że może być tak tanio.
@p.wl ty wypożaczas w Pl czy inny kraj ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Cze 2020 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
lataczuk napisał(a):
A czy wymiana oleju poza ASO nie narusza warunkow gwarancji?

Teoretycznie jeśli robisz go na oleju i częściach (filtr) zatwierdzonych przez producenta i masz na to papier to nie powinno (dyrektywa europejska). W praktyce bywa różnie, heh ;)

Natomiast jeśli ktoś jedzie na wymianę oleju poza ASO i płaci 400 zł (za samą wymianę a nie przegląd) w marce popularnej (nie premium) to jest to oszczędność kilkudziesięciu złotych więc nie warto w nowym samochodzie.

Co do przeglądów i wymiany oleju w nowym aucie - nawet jeśli interwały są co 30 000 km to auto potrafi dużo wcześniej samo dać znać, że olej należy wymienić Tak dzieje się zwłaszcza w dieslach z AdBlue. Aktualnie same interwały od normy Euro 6.2 ulegają często skróceniu.

Co do wynajmu za 7 euro/dzień to w Polsce też są podobne oferty... (nie takie tanie ale też bywają interesujące). Oczywiście zawsze masz limit kilometrów, często opony są po swojej stronie a kontrakt minimum rok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 01 Cze 2020 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@Aga_podrozniczka pisze o PCP - w Polsce nazywa sie to chyba leasingiem konsumenckim.
Ja wynajmuje prywatnie z wypozyczalni samochodow, bez limitu kilometrow.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 01 Cze 2020 20:52 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Z tego co skumalem to @Aga_podrozniczka ma wlasna dzialalnosc wiec niekoniecznie PCP
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 01 Cze 2020 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ja jeżdżę terenowo, więc dla mnie poznanie samochodu, samego siebie i naszych wspólnych możliwości jest bardzo ważne. Dlatego biorąc w leasing Toyotę LC liczę się z wykupem i posiadaniem jej na stałe. Optymalizuję koszty - teraz leasing 4 lata, potem 3 lata i wykup za grosze. Jest to autko z mocarnym zawieszeniem i prosrtym dieslem bez turbo, dlatego liczę na długowieczność autka.
Z drugiej strony jeździłem bardzo wieloma samochodami chyba wszystkich klas. Jeśli biorę auto z wypożyczalni i zamierzam nim grzecznie gdzieś jeździć to OK. Jeśli jednak mam zamiar jechać szybko i agresywnie to wolę znać samochód i nasze wspólne reakcje - co potrafię, co mogę, jak auto reaguje, gdzie jest margines bezpieczeństwa, a gdzie go niema.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 01 Cze 2020 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
p.wl napisał(a):
@Aga_podrozniczka pisze o PCP - w Polsce nazywa sie to chyba leasingiem konsumenckim.
Ja wynajmuje prywatnie z wypozyczalni samochodow, bez limitu kilometrow.

Wiem :)
Tylko u nas leasing konsumencki na samochody jest bardzo mało popularny i banki są średnio zaintersowane tym tematem. Niewiele z nich ma go w swojej ofercie. Zostają generalnie kredyt (też z wykupem i limitem km, najbliższy leasingowi konsumenckiemu), wynajem lub leasing (na firmę). Wynajem z wypożyczalni - jak w Twoim przypadku - nie jest tak tanio u nas dostępny, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 01 Cze 2020 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
dość droga firma, ale można sobie popatrzeć na najem długoterminowy, leasing, prywatny czy na firmę.
https://carsmile.pl/?gclid=EAIaIQobChMI ... lsrc=aw.ds
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 01 Cze 2020 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dla sprostowania, korzystam z PCH - Personal Contract Hire. PCP jest drogie. I zawsze szukam promocji, nie konkretnego modelu. Chociaż czasami nie kusze sie na dobre promocje, jak samochod ma kiepskie opinie (np Audi A6 Allroad) albo zwyczajnie nie spełnia moich potrzeb (840i - za maly bak przy dużym spalaniu).

Dobre promocje potrafią wyprzedać sie w pare godzin, tak samo jak error fare. Czasami są nawet error fare samochodowe, kiedy firma finansowa uznaje blad i leasing po błędnej cenie, bo zle wprowadzili wartość końcowa. Trzeba być tak samo czujnym jak z biletami na samolot i czytać odpowiednie strony :-)

A żeby bylo chociaż trochę podróżniczo, to wykorzystuje wszystkie auta do podróży i zwiedzania, nawet w tej chwili.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 01 Cze 2020 22:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Mi by tam wystarczył zagazowany Ticuś na wypasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Cze 2020 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 01 Cze 2020 22:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Może być, ale nie cabrio. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 02 Cze 2020 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
eskie napisał(a):
Ja jeżdżę terenowo, więc dla mnie poznanie samochodu, samego siebie i naszych wspólnych możliwości jest bardzo ważne. Dlatego biorąc w leasing Toyotę LC liczę się z wykupem i posiadaniem jej na stałe. Optymalizuję koszty - teraz leasing 4 lata, potem 3 lata i wykup za grosze. Jest to autko z mocarnym zawieszeniem i prostym dieslem bez turbo, dlatego liczę na długowieczność autka.

Długowieczność nie musi wcale oznaczać niskich kosztów utrzymania. Szczególnie w przypadku terenówki, użytkowanej zgodnie z przeznaczeniem. Ale tym bardziej chyba lepiej mieć własną i dbać jak trzeba.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 02 Cze 2020 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jar188 napisał(a):
Ale co miesiąc musisz te auto wypożyczać, dla jednych to nie problem dla mnie nie do zaakceptowania.
...

Powiem Ci szczerze, że ja też zawsze tak uważałem...do momentu kiedy otrzymałem autko "na własnosci" na kilka miesięcy. Do tamtego momentu to nie jeździłem co miesiąc wynajmować tylko co 2-3 tygodnie. W chwili kiedy odszedł ten "przykry" obowiązek...poczułem jakąś pustkę i tęsknotę za wizytami w wypożyczalni. Jak widać jest to kwestia indywidualnego pojeścia do sprawy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Cze 2020 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Niektóre firmy mają w pełni zoptymalizowany system pod takie powtarzające się wynajmy, idealnie jest moim zdaniem w Alamo/Enteprise. Przedłużenie na podstawie kolejnej rezerwacji zrobionej u brokera odbywa się mailem, nie trzeba nic podpisywać, kk jest zapisana w systemie i nikt jej nie obciąża a kontrakt przychodzi mailem.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 02 Cze 2020 13:14 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Nie analizowałem kosztów wynajmu vs leasing w PL i jestem ciekawy jak to wygląda.Zawsze mi się wydawało,że raczej jest to mniej opłacalne od np: leasingu długoterminowego, który w zasadzie jest rodzajem wypożyczenia tylko za pośrednictwem banku czy to producenta czy innego.
W moim przypadku leasing tradycyjny był najlepszym rozwiązaniem. Auto po leasingu wykupuję za grosze i pewnie zostanie i posłuży jeszcze kilka lat.
Jakbym miał brać kilka aut dla pracowników zdecydowałbym się pewnie albo na wypożyczenie albo na leasing długoterminowy bez wykupu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 02 Cze 2020 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lip 2015
Posty: 240
niebieski
Fajny się temat zrobił po tej wrzutce BMW. Szkoda, że patent @p.wl nie działa w PL. Wynajem długoterminowy na osobę prywatną (b. rzadki system w PL) auta o wartości katalogowej 135k (np. crossovera z segmentu C), to 2200-2300 miesięcznie (kontrakt 36 miesięcy, 60 tys. limitu przebiegu łącznego, wszelkie ubezpieczenia, opony i serwisy w cenie - nic, tylko lać benzynę i jechać). Niestety takiego auta nie wynajmie się w standardowej wypożyczalni w PL w tej cenie (uśredniając ceny w sezonie i poza) :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group