Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 31 Maj 2020 21:56 

Rejestracja: 26 Maj 2020
Posty: 2
Zbanowany
lluukk napisał(a):
@krogulec - daj sobie szansę na tym forum i nie zaczynaj od pouczania starych użytkowników (którzy mają na koncie kilkaset lotów) jak mają dbać o swoje finanse. Kupuj za gotówkę i ciesz się własnością a innym pozwól robić inaczej. Spróbuj sobie wyobrazić, że ktoś może (jest taka możliwość) swoje środki inwestować z większym zyskiem niż np. oprocentowanie kredytu na mieszkanie lub koszt leasingu po wrzuceniu wszystkiego co z nim związane w koszty ;)

Co ma do tego o czym rozmawiamy ilość lotów ? Zresztą skąd wiesz, ile ja ich odbyłem ?
Nikogo nie pouczam, tylko wyraziłem swoją opinię, bo jak słusznie zauważyłeś, jest to forum publiczne. Ale rozumiem, że tutaj rację ma ten , kto jest dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 31 Maj 2020 22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
krogulec napisał(a):
Sprytne. Wg Ciebie , robisz w bambuko dealera samochodów oraz bank który to finansuje, który na tym traci ,zamiast Ciebie. Skoro tak uważasz, to życzę dalej optymizmu i dobrego samopoczucia.

Nikt nikogo nie robi "w bamuko", nie kradnie i nie oszukuje.
Wypowiadasz się w temacie o którym nie masz żadnego pojęcia, wybacz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 31 Maj 2020 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Jeżdżę Land Cruiserem 150J , trzydrzwiowy. Prywatnie nigdy nie byłoby mnie na niego stać, a poza tym, w życiu bym nie dał 150k PLN za auto, ileż to fantastycznych podróży!!!
Co innego leasing na firmę, której jestem współwłaścicielem..., raty idą w koszty, 50% VAT...
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 01 Cze 2020 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Ta potrzeba posiadania na wlasnosc... Owszem, ale znajomosc obslugi kalkulatora tez sie przydaje.
Domu nie wynajmuje - kupilem na kredyt 2.9% i juz na nim sporo 'na papierze' zarobilem.
Natomiast samochodu wlasnego nie mam, bo mi sie to nie oplaca po prostu. Wynajem auta klasy Superb, Passat, Mondeo, Volvo S60, Audi A4 (te modele zazwyczaj dostaje do jazdy) kosztuje mnie ponizej €3000 rocznie. Przy takich stawkach roznica pomiedzy wypozyczaniem a zakupem nowego samochodu za ok. €40k po dodaniu ubezpieczenia ok. €800 rocznie amortyzowalaby sie, bagatela... jedynie 18 lat (nie uwzgledniajac w ogole kosztow przegladow, wymiany opon i napraw). Wicie-rozumicie - matematyka nie klamie 8-)
No, ale ja truskawki posypuje cukrem. Polak - biedny emigrant Krakowa.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 01 Cze 2020 01:51 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wszystko ma swoje plusy i minusy - 3000EUR za rok za auto segmentu C/D to śmieszna kwota, biorąc pod uwagę, że płacisz wyłącznie za paliwo i masz możliwość testowania różnych samochodów. Z drugiej strony - jednak w wypożyczalniach w tej kategorii aut są dość biedne pod względem silnika jednostki i raczej na nic co zapewni frajdę z jazdy i ma więcej niż 4 cylindry liczyć nie można.
Do tego jednak jednym autem przez kilka miesięcy czy lat wiesz jak ono zachowuje się w różnych sytuacjach - a zmieniając je co miesiąc nie wiesz czego można się spodziewać.

A swoją drogą - jak udaje ci się uzyskać takie stawki w sezonie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#46 PostWysłany: 01 Cze 2020 10:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
To wszystko tak dziala pod warunkiem, ze masz potrzebe lub parcie, zeby zawsze kupowac nowe samochody. Jezeli rozwazysz zakup uzywanego (powiedzmy 1-3 latka) to ta matematyka wyglada juz zupelnie inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 01 Cze 2020 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Przy niektórych używkach po gwarancji, leasing nowego ciągle wychodzi na plus, jeśli weźmiesz pod uwagę koszty eksploatacji i kolejnych większych serwisów. Szczególnie dotyczy to aut z wyższego segmentu.

Przeliczyłam to juz wiele razy. Jak zatrzymam (wykupię) swojego trzylatka, to dalsza utrata wartości, kupno gwarancji + eksploatacja (opony, wycieraczki, serwis), road tax, wyjdą więcej niz leasing nowego na tych samych warunkach co teraz. Nawet jak zatrzymam auto na kolejne 10 lat, to koszty utraty wartosci i utrzymania sa wysokie. A w nowym muszę zrobić tylko jeden serwis co 18tys mil i nie potrzebuje zadnych elementów eksploatacyjnych, gwarancja wliczona, road tax tez. Potem oddaje i biore nastepny nowy.

Mam arkusz kalkulacyjny ze wszystkimi samochodami jakie miałam od 2000r, wiec wiem dokladnie ile mnie kosztowały przez caly okres jeżdżenia, ile wychodziło średnio rocznie, miesięcznie, za mile czy km.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 01 Cze 2020 11:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 01 Cze 2020 11:07 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Jeden o warunkach najmu w Niemczech, powyżej o zakupach i leasingu w Anglii

Zgoła różne rynki i warunki prowadzenia biznesu zwłaszcza porównując do rynku polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 01 Cze 2020 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
SPLDER napisał(a):
więcej niż 4 cylindry liczyć nie można. [...]
A swoją drogą - jak udaje ci się uzyskać takie stawki w sezonie?

Silnik 4 cylindry i np. 1.8 180 KM zapewnia mi w zupelnosci przyzwoity komfort jazdy.
Mowie o uzytkowaniu codziennym. Na wakacjach to co innego, mozna zaszalec ;)

Szczyt sezonu to tak naprawde tylko sierpien. Wtedy jest drozej. Z kolei pazdziernik-marzec/kwiecien (z wylaczeniem drugiej polowy grudnia) to sezon bardzo niski z cenami np. €7/dzien za Mondeo. Z racji liczby wynajmow mam status w wiekszosci globalnych sieciowek; rezerwuje bezposrednio np. klase Standard ze znizka 20%, do tego 10-20% cashback i upgrade do Full size przy odbiorze.
Jesli danym samochodem dobrze sie jezdzilo, przy zwrocie mowie, ze chcialbym zatrzymac to samo auto na kolejny wynajem. Zazwyczaj nie ma z tym problemu, bo to oszczednosc czasu i pracy dla wszystkich (oraz mych nerwow, bo moja lepsza polowka nie narzeka wtedy, ze "znowu bedziesz godzine robil zdjecia, regulowal fotel i zmienial ustawienia w komputerze" :D).
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 01 Cze 2020 14:39 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Aga_podrozniczka napisał(a):
A w nowym muszę zrobić tylko jeden serwis co 18tys mil


Dość "ciekawe" stwierdzenie jak na miłośniczkę motoryzacji. Podziwiam za wiarę w oleje long life...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 01 Cze 2020 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 4146
Loty: 1
Kilometry: 282
platynowy
Bedzie kolejna bryczka tak pod bańkę do wzięcia za mniej.. :D

https://faktyoswiecim.pl/fakty/pedzil-2 ... -godz-foto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Cze 2020 15:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
QbaqBA napisał(a):
Aga_podrozniczka napisał(a):
A w nowym muszę zrobić tylko jeden serwis co 18tys mil


Dość "ciekawe" stwierdzenie jak na miłośniczkę motoryzacji. Podziwiam za wiarę w oleje long life...



Wynajmując auto na 2 lub 3 lata , jeśli producent wymaga serwisu co 18 tys, przecież nikt nie będzie "zbawcą świata" i nie zrobi dodatkowej wymiany.
Wszyscy są zadowoleni - wynajmujący, bo nie traci pieniędzy i czasu na dodatkowy serwis i producent bo w przyszłości więcej zarobi na serwisie i częściach.
Może prawie wszyscy - poza kolejnym nabywcą ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 01 Cze 2020 15:28 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
zmiana oleju co 30tkm jest chora.

odebralem nowe auto. po 2tkm zrobilem serwis poza ASO za 400zl i spie spokojnie

raz bede robil w aso jak wypada co 30tkm a raz poza w polowie interwalu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 01 Cze 2020 15:31 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Przy wynajmie czy leasingu tego typu kwestie jak wymiana oleju w ogóle Cię nie interesują

Poza tym przy obowiązującej gwarancji producenta masz wymóg np. po 18000 mil lub po roku, w zależności co wystąpi wcześniej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 01 Cze 2020 15:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
A czy wymiana oleju poza ASO nie narusza warunkow gwarancji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 01 Cze 2020 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Z wynajmem w krajach, gdzie stawki podatku na nowe samochody sięgają dwukrotności ich wartości, a w dodatku obowiązuje tzw. wewnętrzna dyskryminacja (tylko turyści są zwolnieni z podatku) oraz narzucony przepisami limit kilometrów wiąże się jeszcze jedna ciekawa przyjemność - podnajem. Jest to dodatkowy, jednak niezbyt wymagający i całkiem dochodowy kawałek chleba :ugeek:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 01 Cze 2020 16:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 01 Cze 2020 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
dg72 napisał(a):
Przy wynajmie czy leasingu tego typu kwestie jak wymiana oleju w ogóle Cię nie interesują

Poza tym przy obowiązującej gwarancji producenta masz wymóg np. po 18000 mil lub po roku, w zależności co wystąpi wcześniej

W VAG co dwa lata, w BMW tez. Mercedes, Volvo, Jaguar co roku, więc omijam, bo dodatkowe koszty. W Fiacie co roku, ale serwis taki tani, ze nie ma problemu.

Pierwszy właściciel nie ma interesu, zeby dbac o auto dla dobra kolejnych. Pierwszy właściciel/kierowca ponosi koszty utraty wartości, a kolejni kupują taniej i ponoszą ryzyko.

Wszystkie samochody, ktore miałam na własność, mialy serwis co roku.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 01 Cze 2020 16:25 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Mega podejście. Dzięki temu można (trzeba?) kupować (sorry, wynajmować/leasingować) nowy samochód co 2-3 lata, bo potem w znacznej części jest szmelcem lub tykającą bombą. Szanuję...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 01 Cze 2020 16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
a kto ci powiedział, że życie jest sprawiedliwe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 01 Cze 2020 17:24 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
p.wl napisał(a):
Szczyt sezonu to tak naprawde tylko sierpien. Wtedy jest drozej. Z kolei pazdziernik-marzec/kwiecien (z wylaczeniem drugiej polowy grudnia) to sezon bardzo niski z cenami np. €7/dzien za Mondeo. Z racji liczby wynajmow mam status w wiekszosci globalnych sieciowek; rezerwuje bezposrednio np. klase Standard ze znizka 20%, do tego 10-20% cashback i upgrade do Full size przy odbiorze.
Jesli danym samochodem dobrze sie jezdzilo, przy zwrocie mowie, ze chcialbym zatrzymac to samo auto na kolejny wynajem. Zazwyczaj nie ma z tym problemu, bo to oszczednosc czasu i pracy dla wszystkich (oraz mych nerwow, bo moja lepsza polowka nie narzeka wtedy, ze "znowu bedziesz godzine robil zdjecia, regulowal fotel i zmienial ustawienia w komputerze" :D).


Niektórzy jednak bardziej od oszczędności kilku € ;) cenią sobie wygodę i święty spokój. Własne auto to jednak własne auto :)
Nie wyobrażam sobie co miesiąc wynajmować na nowo auta.
HOLLOL ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group