Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
@Pabloo gdzie widzisz analogię do bombardowania siedlisk muzułmańskich terrorystów a terytorium Włoch. Nidzie nie napisałem o bombardowaniu miejsca zbrodni. Izrael nie bombardował terytorium Republiki Federalnej Niemiec, gdzie dokonano zamachu w Monachium. Czytaj ze zrozumieniem.

@miriam Nie napisałem o zabójstwach osób, które z zamachem nie miały nic wspólnego. Pisałem o zabijaniu organizatorów a nie tylko sprawców. Jest takie pojęcie w prawie karnym, jak "sprawstwo kierownicze". To oznacz, że ktoś nie brał udziału w zbrodni, leżąc sobie w czasie jej trwania przy hotelowym basenie na drugim końcu świata, ale jednak odpowiada jako bezpośredni sprawca mimo, że nie brał fizycznie udziału w danym czynie.
Do tego popełniasz błąd logiczny, myląc sprawcę z ofiarą. Niemcy w czasie II WŚ stosowali odpowiedzialność zbiorową wobec ofiar, które się broniły. Tutaj nic nie napisałem o odpowiedzialności zbiorowej to po pierwsze. Druga rzecz, to jednak zemsta dotyczyła sprawców zbrodni.
I po trzecie, nie odpowiedziałaś na pytanie, jaki ty masz pomysł na walkę z terroryzmem ? Skoro zabijanie terrorystów i tych którzy to zaplanowali jest według Ciebie niewłaściwe.

@krasnal nie czytałem tej ksiazki. Jednak z opisu wnioskuję, że nie jest to zbyt poważna pozycja i więcej w niej popularności niż nauki. Traktować ją trzeba raczej z przymrużeniem oka. Sprawdziłem na szybko autora. Neal Bascomb jest z zawodu pisarzem i dziennikarzem a nie historykiem i chyba tak należy umiejscowić jego książkę.
"Książka Neala Bascomba przedstawia znakomicie udokumentowaną historię pościgu prowadzonego przez izraelskie służby specjalne. Jego przebieg, a potem operacja schwytania Eichmanna są opisane w sposób, którego nie powstydziliby się Robert Ludlum czy Frederick Forsyth."
Dużo poważniejszą pozycją, po którą warto sięgnąć jest książka żydowskiego historyka dr Bar-Zohara "Mossad: najważniejsze misje izraelskich tajnych służb"
http://lubimyczytac.pl/autor/76355/michael-bar---zohar
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
#22 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
@pawelos Zobaczymy jakie czynności będzie podejmował zespół. Stawiam dolary przeciw orzechom że to wszystko odbywać się będzie na poziomie symbolicznym. I tutaj chcę podkreślić, że nie w każdej sytuacji należy oceniać to negatywnie, wszystko zależy od intencji podejmujących działanie (których nikt z nas najprawdopodobniej nie jest w stanie bezsprzecznie ustalić). Część osób jest przekonanych, że tymi działaniami chcemy pokazać, ze instytucje państwa nie zostawiają obywatela w takiej sytuacji samego sobie (pozytyw), inni powiedzą, że to tylko w celu kreowania swojego wizerunku (negatyw). Jeżeli chodzi o uczestnictwo naszego zespołu to raczej będzie to w charakterze obserwatorów, co już może być przy niezręcznym rozegraniu, przyjęte przez Włochów jako podważenie ich kompetencji, mam nadzieję że nie dojdzie do wymuszania od Włochów wnioskowania o pomoc (ta sprawa poza ofiarami nie wydaje się mieć żadnego wątku polskiego).

Co do "Łowców Cieni" to rzeczywiście robią dobrą robotę, ale już samą realizacje za granicą wykonują lokalne siły.

Co do reszty to naprawdę to już mocny off-top, więc tylko pokrótce:
1. Metoda Izraela skuteczna??? - sprawdź sobie informacje o zamachach w Izraelu.
2. Nie ma to jak proste rozwiązania, tylko tu Cię muszę zasmucić świat jest bardziej skomplikowany i przez to proste metody stają się prostackimi. Poważnie myślisz że terroryzm da się zniszczyć bombardowaniami to tu mnie mocno rozbawiłeś, myślisz że strach przed odwetem jest wystarczający by powstrzymać terrorystów - strzelba jest groźna dopóki nie wystrzeli.
3. Jak powinno się zachować Państwo, których obywatele stali się ofiarami zamachów:
Po pierwsze wielopłaszczyznowo pomóc ofiarom i ich rodzinom.
Po drugie podjąć działania w celu ograniczenia możliwości przeprowadzenia zamachu w przyszłości.
Po trzecie wyeliminować sprawców.

I to wszystko powinno odbyć się w ten sposób by ograniczyć zjawisko radykalizacji kolejnych osób i chęci odwetu po stronie terrorystów. A Twoja propozycja ślepej zemsty może spowodować raczej zwiększenie zagrożenia terrorystycznego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
miriam uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Aron napisał(a):
...
3. Jak powinno się zachować Państwo, których obywatele stali się ofiarami zamachów:
(...)
Po drugie podjąć działania w celu ograniczenia możliwości przeprowadzenia zamachu w przyszłości.
...

Strasznie ogólnikowo. Takie działania mogą mieć co najmniej dwojaki charakter:
a) pomalować Włochy na pomarańczowo i odradzać wyjazdów
b) dać do zrozumienia bandziorom i ich pobratymcom, że to nigdy się im nie opłaci (delikatnie mówiąc)
A co Ty byś zaproponował?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Może to będzie trochę brutalne, ale gdy się znajdziesz w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim towarzystwie to żadna metoda nie zadziała, ani pokolorowanie tego miejsca w MSZ, ani gwałcenie i mordowanie wszystkich sprawców gwałtów. Przestępstwa seksualne mają swoją specyfikę, myślisz ze sprawcy kalkulowali, czy to się im opłaci. To ja już nie wiem co myśleć.

W tej konkretnej sytuacji państwo Polskie nie wiele może zrobić, bo raczej nie widzę przesłanek by uznać Włochy za niebezpieczne, nie wiem czy są jakieś przesłanki by chociaż wspomnieć ze na terenie Włoch jest poważne ryzyko gwałtu (trzeba by poszukać w statystykach bo może tam jest bezpiecznie niż u nas - nie wiem). Po drugie samo nie jest też w stanie ustalić i wyeliminować sprawców.

Jedyne co to władza lokalna może rozbudować monitoring, zwiększyć liczbę patroli... A państwo polskie powinno się skoncentrować na pomocy ofiarom, w pierwszej kolejności w powrocie do kraju, pomocą psychologiczną itd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
pawelos napisał(a):

@miriam Nie napisałem o zabójstwach osób, które z zamachem nie miały nic wspólnego. Pisałem o zabijaniu organizatorów a nie tylko sprawców.
Do tego popełniasz błąd logiczny, myląc sprawcę z ofiarą. Niemcy w czasie II WŚ stosowali odpowiedzialność zbiorową wobec ofiar, które się broniły.
I po trzecie, nie odpowiedziałaś na pytanie, jaki ty masz pomysł na walkę z terroryzmem ? Skoro zabijanie terrorystów i tych którzy to zaplanowali jest według Ciebie niewłaściwe.

Pisałeś "Palestyńczyków podejrzewanych o zorganizowanie zamachu -samo podejrzenie dla mnie nie jest wystarczające.2.Nie mylę sprawcy z ofiarą -karania śmiercią za czyny innych, nie popieram ani w tej ani w odwrotnej konfiguracji.Nie napisałam,że karanie terrorystów(w skrajnych przypadkach nawet śmiercią) jest niewłaściwe ,ale po udowodnieniu sprawstwa/winy.Pomysłu jednoznacznego na powstrzymanie terroryzmu nie mam,ale bliskie jest mi zdanie w tej kwestii @Aron a
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Sie 2017 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Aron napisał(a):
...Przestępstwa seksualne mają swoją specyfikę, myślisz ze sprawcy kalkulowali, czy to się im opłaci. ...

I to jest właśnie rola państwa żeby gwałciciele zaczęli kalkulować...
Po za tym, gwałt pojedynczy ma raczej inną specyfikę niż zbiorowy.

W tym konkretnym przypadku, kara za pewne będzie śmieszna, a blizny ofiary będą zdzierane za każdym razem gdy usłyszy nawoływania do przyjmowania imigrantów...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 27 Sie 2017 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
namteH napisał(a):
I to jest właśnie rola państwa żeby gwałciciele zaczęli kalkulować...


To jest prawie tak naiwne jak stwierdzenie, ze rolą panstwa jest zapewnienie wszystkim swoim obywaletolom bogactwa.

Widze, ze znawca z Ciebie psychiki ludzkiej, bo mało, kto odwazył by się wyrokować co będzie wywoływało traumatyczne wspomnienia ofiary.
Szkoda, ze prowadzimy na ten temat dyskusje, ja mam nadzieje, że oboje beda w stanie wrocic do normalnego życia i jeszcze cieszyć się nim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 28 Sie 2017 02:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
cccc napisał(a):
Czytam te posty i sie zastanawiam, czy na prawde chcecie, aby w odwecie karac smiercia oprawcow tego brutalnego przestepstwa we Wloszech?
Moim zdaniem przymusowe kastracje + dodatkowe kary odsiadki, jak za morderstwo + dozywotnie pozbawienie pobytu na terenie danego kraju, by wiecej zdzialalo. ;)

Hmm, male przypomnienie skierowane do chrzescijan sledzacych te dyskusje:

"5. NIE ZABIJAJ.

2262: W Kazaniu na Górze Pan przypomina przykazanie: Nie zabijali (Mt 5,21) i dodaje do niego zakaz gniewu, nienawiści i odwetu. Co więcej, Chrystus żąda od swojego ucznia nadstawiania drugiego policzka, miłowania nieprzyjaciół. On sam nie bronił się i kazał Piotrowi schować miecz do pochwy."

http://www.zaufaj.com/dekalog.html

Zadna interpretacja dekalogu nie przytacza "nie zabijaj, chyba ze...".
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#29 PostWysłany: 28 Sie 2017 02:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pawelos napisał(a):
Bo według dostępnych publicznie informacji, rozwiązanie sprawy Magdaleny Żuk, nie leży w Egipcie tylko we Wrocławiu i chodzi o handel ludźmi i narkotykami stąd polskie śledztwo.

W sumie to nawet nie wiem, jak zakonczylo sie to sledztwo w Egipcie?
Wracajac do tematu, moze rzeczywiscie polskie sledztwo jest potrzebne za granica, aby pomoc wloskim kolegom.
Uwazam za wlasciwe postepowanie polskich wladz, ktore wlaczyly sie do sledztw w Egipcie, we Wloszech i pokazaly powazne zainteresowanie swoimi obywatelami, nie tylko w kraju, ale i za granica.
Poza tym jesli obce panstwo ingeruje i jest presja, to wtedy taki przypadek nie bedzie bagatelizowany.
Wladze wloskie nie traktuja wszystkich gwaltow jako powazne przestepstwa i niektorym sprawcom takie czyny uchodza na sucho, szczegolnie jak sprawcy byli pod wplywem alkoholu, srodkow odurzajacych, czy narkotykow.
Podobno we Wloszech dochodzi co roku do ponad 10 000 rejestrowanych gwaltow i nie wszyscy przylapani sprawcy trafiaja za kratki.
Dosc czesto sa to gwalty zbiorowe, zdarzaja sie nawet u mlodziezy.
2 lata temu byla glosna sprawa, policjant zgwalcil 15 dziewczyn z roznych krajow, w tym 3 obywatelki Czech, ktore wabil podstepem przez couchsurfing do swojego mieszkania.
W tym roku, w kalabryjskim miasteczku Melito di Porto Salvo, 13-latka byla regularnie gwalcona przez 7 mezczyzn, sprawcami byl miedzy innymi syn bosa mafii, a inny sprawca byl synem miejscowego policjanta. Ludzie wiedzieli, ale milczeli.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 28 Sie 2017 07:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
swieza sprawa,
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... w-rodziny/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
p.wl napisał(a):
...
"5. NIE ZABIJAJ.

2262: W Kazaniu na Górze Pan przypomina przykazanie: Nie zabijali (Mt 5,21) i dodaje do niego zakaz gniewu, nienawiści i odwetu. Co więcej, Chrystus żąda od swojego ucznia nadstawiania drugiego policzka, miłowania nieprzyjaciół. On sam nie bronił się i kazał Piotrowi schować miecz do pochwy."
...

Źródło znasz:
2258: Życie ludzkie jest święte, ponieważ od samego początku domaga się "stwórczego działania Boga" i pozostaje na zawsze w specjalnym odniesieniu do Stwórcy, jedynego swego celu. Sam Bóg jest Panem życia, od jego początku aż do końca. Nikt, w żadnej sytuacji, nie może rościć sobie prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej.

A tu inna strona (której za bardzo nie znam): http://komentarze.twojabiblia.pl/kara-s ... m-czy-nie/
Wnioski

W dyskusji o karze śmierci błędny jest pogląd, jakoby stała ona w sprzeczności z dekalogiem. Argumenty przeciwko takiej karze można oczywiście wywodzić z innych źródeł (z postępu cywilizacyjnego, z rozwoju idei humanitaryzmu, z wiary w resocjalizację itp.), ale nie można z nauczania biblijnego.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
p.wl napisał(a):
cccc napisał(a):
Czytam te posty i sie zastanawiam, czy na prawde chcecie, aby w odwecie karac smiercia oprawcow tego brutalnego przestepstwa we Wloszech?
Moim zdaniem przymusowe kastracje + dodatkowe kary odsiadki, jak za morderstwo + dozywotnie pozbawienie pobytu na terenie danego kraju, by wiecej zdzialalo. ;)

Hmm, male przypomnienie skierowane do chrzescijan sledzacych te dyskusje:

"5. NIE ZABIJAJ.

2262: W Kazaniu na Górze Pan przypomina przykazanie: Nie zabijali (Mt 5,21) i dodaje do niego zakaz gniewu, nienawiści i odwetu. Co więcej, Chrystus żąda od swojego ucznia nadstawiania drugiego policzka, miłowania nieprzyjaciół. On sam nie bronił się i kazał Piotrowi schować miecz do pochwy."

http://www.zaufaj.com/dekalog.html

Zadna interpretacja dekalogu nie przytacza "nie zabijaj, chyba ze...".


Jest etyka abstrakcyjna i konkretna, gdyby nie było konkretnej chrześcijanie musieli by zostać "fruktarianami" czy jakoś tak. Rzeczywiście na poziomie etyki abstrakcyjnej norma zdefiniowana jest bezwzględnie - nie zabijaj nigdy, ale na poziomie etyki konkretnej rozważa się normę w kontekście danej sytuacji, np.: czy wolno zabić broniąc się przed napaścią, czy można zabić zwierzę by je zjeść i dzięki temu przeżyć itp... itd...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W Arabii Saydyjskiej odcina sie publicznie glowy gwalcicielom, a dokladniej na Chop Chop Square w Rijadzie.
Podobno glowa zyje jeszcze przez ok. 7 sekund.
Zezwala sie nawet ogladac takie spektakle obcokrajowcom, aby zapoznali sie dokladniej z surowym prawem saudyjskim.
Jak bylem w Teheranie, to wieszano publicznie, miedzy innymi gwalcicieli, ale nie poszedlem ogladac.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:39 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6232
HON fly4free
OT teologiczny - pod rozwagę wiceministrom - nauczanie JPII nt. kary śmierci


Ostatnio edytowany przez Washington, 28 Sie 2017 11:41, edytowano w sumie 1 raz
ciach fragment polityczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Bezpieczeństwo
#35 PostWysłany: 28 Sie 2017 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
cccc napisał(a):
W sumie to nawet nie wiem, jak zakonczylo sie to sledztwo w Egipcie?

myślę ze za parę miesięcy będziemy mogli to samo powiedzieć o śledztwie z Rimini

a tamto....wciąż trwa i trwają czynności
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 28 Sie 2017 11:52 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Podstawą tworzenia Państw jest działanie w grupie i realizowanie wspólnych celów członków. Jedną z podstawowych wartości jest bezpieczeństwo. I tego wymaga się od rządzących państwem, w naszym przypadku rządzących państwem polskim. Odnoszę wrażenie, że wielu naszych obywateli postrzega swoje uczestnictwo w tej społeczności do płacenia blisko 70% podatku od zarobionych dochodów, w zamian za co jakiś czas rzucone igrzyska.. Obowiązkiem polskiej prokuratury jest poszukiwanie sprawców każdego przestępstwa szczególnie względem obywateli polskich, obowiązkiem jest przykładne ukaranie sprawców. Podróżuję po świecie bardzo często z wszystkimi moimi najbliższymi, chcę aby to było w miarę możliwości bezpieczne. Do zeszłego tygodnia przy kalkulowaniu ryzyka Rimini uznawałbym za bezpieczne. Proszę również o nie wmawianie, że wszędzie może spotkać nas nieszczęście, bo w tym momencie następuje cała seria śmierci i nieszczęść wynikająca z błędnych kroków ludzi decyzyjnych w Europie. Każdego z nas może to spotkać, myślenie że akurat nie mnie, sprowadza się do myślenia koguta z babcinego kurnika - hurra, dzisiaj to nie ja jestem rosołem. Używanie argumentów z Biblii w celu usprawiedliwiania bezkarności sprawców jest masochizmem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 29 Sie 2017 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22295398,polscy-sledczy-sa-we-wloszech-prokurator-miala-trudnosci-z.html#BoxNewsImg&a=167&c=96
w sumie ciekawy wywiad
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 29 Sie 2017 18:18 

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 64
@becek - wyjątkowo wszechwiedzącej osobie zadawano pytania.......dużo wiedzy Nam przekazała.......Smutno było słuchać....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Sie 2017 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Temat brzmi "o prowadzeniu śledztw za granicą" a nikt nawet nie zadał sobie trudu i nie podał podstawy prawnej za to było już o rzeźniku Woli, Eichmanie, 5 przykazaniu itd. Niezła jazda. Niektórzy odlecieli już do innej galaktyki a to dopiero 2 strona na 10 stronie będzie o powołaniu miedzy galaktycznego zespołu na czele którego stanie Richard B. Riddick. Dla tych co nie wiedza co to za persona odsyłam do filmwebu.

Nikt nie zadał sobie minimum trudu i nie zastanowił się dlaczego PROKURATURA prowadzi śledztwo w sprawie wydarzeń np. we Włoszech ?

Ano dlatego:
Cytuj:
Dz.U. 1997 Nr 88 poz. 553 USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny
...
Rozdział XIII
Odpowiedzialność za przestępstwa popełnione za granicą

Art. 109.
Ustawę karną polską stosuje się do obywatela polskiego, który popełnił przestępstwo za granicą.
Art. 110.
§ 1. Ustawę karną polską stosuje się do cudzoziemca, który popełnił za granicą czyn zabroniony skierowany przeciwko interesom Rzeczypospolitej Polskiej, obywatela polskiego, polskiej osoby prawnej lub polskiej jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej oraz do cudzoziemca, który popełnił za granicą przestępstwo o charakterze terrorystycznym.
§ 2. Ustawę karną polską stosuje się w razie popełnienia przez cudzoziemca za granicą czynu zabronionego innego niż wymieniony w § 1, jeżeli czyn zabroniony jest w ustawie karnej polskiej zagrożony karą przekraczającą 2 lata pozbawienia wolności, a sprawca przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie postanowiono go wydać.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 30 Sie 2017 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
dzięki ale przepisy znamy
i jak chwile się zastanowisz to dojdziesz do wniosku, że przestępstw na Polakach jest więcej niż omawiane przypadki Egiptu, widomego miejsca czy Rimini
choćby podpalenie Polaka w Berlinie w zeszłym roku...gdzie nikogo to nie zainteresowało :?:
pytanie jest dlaczego od czasu do czasu robią taka hucpę wiedząc z góry ze nic, kompletnie NIC nie są w stanie zrobić(wywiad dwa posty wyżej, pani jedzie bo jej kazano)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: lataczuk, seba oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group