Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 14 Paź 2019 15:39 

złoty
To lotnisko jest fajne, bo idziesz sobie jak chcesz po płycie do samolotu
Ale teraz wiem, że na rowery trzeba uważać :)
 Relacje PM off  

#62 PostWysłany: 14 Paź 2019 16:45 
Awatar użytkownika

Loty: 409
Kilometry: 466 996
platynowy
Będzie i drugie post scriptum. W drodze powrotnej rozmawiałem ze słowackim sąsiadem. Trudno wyobrazić sobie poziom jego zdziwienia, kiedy usłyszał, że wiem kiedy będą u nich wybory.

Ale kiedy już z tego osłupienia wyszedł powiedział: "wybory wygra Fico - zapamiętaj moje słowa". Odpowiedziałem, że zapamiętam i obaj stwierdziliśmy, że bylibyśmy szczęśliwi, gdyby się mylił.

Z tej okazji kolejny kawałek, w którym jest o politykach.

Ostatnio edytowany przez pabien, 15 Paź 2019 12:10, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 15 Paź 2019 09:56 
Awatar użytkownika

platynowy
DEL
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 15 Paź 2019 21:03 
Awatar użytkownika

platynowy
Trzecie post scriptum również musi się pojawić. Dotyczy to poruszonej we wstępie kwestii, że Słowacja jesli chodzi o politykę jest bardziej niż Polska, jak również tego że jednak kwestia praworządności w poszczególnych krajach UE jest na jej forum sprawą polityczną. I to jest obrzydliwe. Zresztą ostatnio mamy do czynienia z jeszcze bardziej obrzydliwymi zachowaniami polityków w kwestii kurdyjskiej. Stąd mój wczorajszy komentarz muzyczny jest w pełni uzasadniony.

A wracając do Słowacji to wczoraj w tamtejszej prasie a dokładnie w dennikn.sk pojawiły się publikacje o których ja nie wiedziałem, ale mój rozmówca pewnie tak. Ten, który mówił mi "zobaczysz Fico wygra wybory"

Krótkie streszczenie po polsku jest tutaj; http://wyborcza.pl/7,75399,25312001,maf ... 6-L.2.duzy

Zainteresowani pewnie są w stanie przebrnąć przez lekturę po słowacku.

Jest o nagraniach, o wspólniku Penty i byłym prokuratorze generalnym. Ten ostatni miał w swojej dyspozycji nagrania, które schował w czasie urzędowania, a kiedy urząd opuścił postanowił je zmonetyzować.

Sam spróbuję poczytać po słowacku ponieważ z cytatu poniżej wynika, że powiedzenie o niemożności odznaczenia nie funkcjonuje na Słowacji przynajmniej dla zmysłu słuchu - tam się najwyraźniej da odusłyszeć (jeśli nagranie jest niegalne).

"Nie wiadomo, czy cała sprawa nie rozejdzie się po kościach. Zarówno Jarosław Haszczak, jak i koncern Penta zaprzeczają, by Trnka kiedykolwiek próbował szantażować go kompromitującymi nagraniami. W oświadczeniu spółka zaprzecza, by Haszczak kiedykolwiek próbował kupować nagrania pochodzące z podsłuchów. Spółka określa je jako “nielegalne”, bo w świetle słowackiego prawa, jeśli nie zostały wykorzystane do sporządzenia aktu oskarżenia, to powinny zostać zniszczone, a ich przetrzymywanie jest niezgodne z prawem."

Poniżej link do rozmowy, której nie ma. Zwróćcie uwagę na jej jakość:

el sueño de la razon produce monstruos
 Relacje PM off  

#65 PostWysłany: 19 Lis 2019 11:33 
Awatar użytkownika

platynowy
Jest i czwarte post scriptum. Akurat czytam książkę Szczerka o Węgrach, ale zdanie odnosi się do Słowacji. Choć nie tylko. Wydaje mi się, że zbyt często zakładamy, że jakieś działanie osób, organów państwowych, koncepcje i strategie są efektem myślenia. Co ciekawe zanim przeczytałem te słowa dziecko podzieliło się ze mną spostrzeżeniem, że często popełniamy taki błąd.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

[ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość