Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Cze 2021 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@pieronsky Za 40 zł nikt Tobie tego nie kupi, bo za około 35 zł (80 TRY) masz kartę SIM z 15 GB internetu. Aby komukolwiek się to opłacało (koszt wysyłki poleconym to 5,90 zł) to powiedzmy 15 zł, albo zostajesz z tą kartą na pamiątkę ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 25 Lip 2021 16:02, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Turcja - Correndon
#2 PostWysłany: 17 Cze 2021 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@nelson 1974 nie wiem skąd bierzecie te ceny 80TRY, dziś po wizytach w kilku salonach, celowo po kilka razy tej samej sieci nie zszedłem poniżej 230TRY, wszystko z translatorem google bo nikt w tym regionie nie gada po angielsku, może w centrum Stambułu temat do ogarnięcia ale Maltepe nie przejdzie☹️
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja - Correndon
#3 PostWysłany: 18 Cze 2021 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Mar 2018
Posty: 102
Loty: 51
Kilometry: 86 553
Dokładnie, sam przerabiałem na własnej skórze.
Karta już sprzedana, tak informacyjnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Cze 2021 19:25 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 35
Loty: 170
Kilometry: 346 957
Na lotnisku najtanszy pakiet Turk Telekom 24 GB na 30 dni - 31 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2021 21:39 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Super. Dzięki za rady. Na pewno rozważę. A w międzyczasie pytanie jeszcze do @nelson 1974 . Korzystasz tam z mobilnego internetu? Chciałbym się zorientować jak to w Turcji wygląda. Z tego co czytałem, mają tam 3 operatorów. I jeden z nich - Vodafone oferuje niby przedplacona kartę "Tourist Exclusive Pack" za 40 TL, która jest ważna przez 28 dniu oferuje 20gb neta, 750 min i 1000 smsów. Pytanie czy wystarczy pójść do punktu Vodafone, poprosić o tę kartę, aktywować ją (jak?) i można korzystać? Orientujecie się?
40 TL to niedużo, ale może dałoby się coś jeszcze tańszego? Nie potrzebuję rozmow i smsów, zależy mi tylko na necie - 1GB na te 7 dni wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Lip 2021 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@pazday Nie kupisz żadnej karty SIM za 40 TRY. Ja kupiłem kartę od jednego z użytkowników forum. Cały wątek masz tutaj: https://www.fly4free.pl/forum/ot-o-cenach-kart-sim,1214,159429
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Lip 2021 13:52 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
@Martinuss rzeczywiście fajne ceny w tym Corendon Airlines. Niestety nie pasują mi dostępne daty odlotu/przylotu, więc zostanę przy Turkish Airlines. Dzisiaj zamówię bilety. O ile mi się nie przewidziało, to spadła cena z wczorajszych 628 zł na 620 zł :D

nelson 1974 napisał(a):
@pazday Nie kupisz żadnej karty SIM za 40 TRY. Ja kupiłem kartę od jednego z użytkowników forum. Cały wątek masz tutaj: https://www.fly4free.pl/forum/ot-o-cenach-kart-sim,1214,159429

Okej, czyli w takim razie to sam pakiet "Tourist Exclusive Pack" kosztuje 40 TRY, a za kartę SIM trzeba oddzielnie policzyć. Jaką w takim razie najtańszą opcję byście polecili, jeśli zależy mi tylko na 1-2GB neta na tydzień?
A nie będziesz może sprzedawał tej karty @nelson 1974? Będzie ona w ogóle jeszcze aktywna w sierpniu? Wątek który podlinkowałeś jest jakiś ucięty - widzę tylko 4 posty i chyba nie widzę pierwszego.

Chyba, że tak jak mówi @Martinuss . Kupić tego ukraińskiego Lfiecella raz i doładowywać wg potrzeb. Bo jak to działa? Kupuję kartę raz i korzystam cały czas, czy po jakimś czasie ona się dezktywuje? Pytam, bo wstępnie planuję w przyszłym roku lecieć do Norwegii albo na Insladię, więc zamiast kupować oddzielnie kartę teraz do Turcji i oddzielnie potem do Skandynawii, to mógłbym z tej samej korzystać i tylko doładować ją znowu za rok przed wyjazdem. Gdzie najlepiej kupić tego lifecella?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 04 Lip 2021 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
@pazday To jest cały wątek. Po prostu został wyodrębniony z innej dyskusji przez Moderatora. Mi się ta karta przyda na przyszły rok, bo zamierzam wziąć do Turcji córkę 😉.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 04 Lip 2021 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Internet - wszędzie gdzie byłem to korzystam z ukraińskiego operatora - LifeCell gdyż ma genialne pakiety roamingowe na świat i działa to super bo na LTE. W Turcji spokojnie starczyło mi 2GB na 7 dni (wykorzystanie 1,5GB) za 80zł. Pakiet jest ważny 14dni ale jeśli w tych 14 dniach planujesz zaliczyć, np. Irak, Izrael, Gruzje itd. to możesz gdyż jest to pakiet światowy. Dodatkowa zaleta LifeCell - że mają eSIM czyli możesz używać tego jako drugiej karty SIM w np. iPhone. Doładowanie konta LifeCell - tutaj głownie przechodzi karta Curve/Revolut lub inna karta z polskiego banku ale poprzez Apple Pay
Jeśli chcesz fizyczną kartę sim, którą wkładasz do telefonu to musisz wybrać się na Ukrainę albo kogoś poprosić aby Ci przywiózł ;)
Jeśli wirtualną czyli eSIM, który jest w sprzętach Apple i w paru telefonach to w sklepie internetowym LifeCell UA.

Co do Norwegii i Islandii to możesz korzystać z roamingu europejskiego :)
Btw. Nie sprzedawałbym tureckiej karty sim bo one są rejestrowane i przypisywane do IMEI. Po 3 miesiącach jak nie zarejestrujesz i nie opłacisz telefonu (podatek od telefonów) to karta SIM jest bezużyteczna gdyż IMEI tego telefonu w Turcji jest blokowane i z żadną turecką kartą Ci nie ruszy. Dlatego lepiej korzystać z zagranicznych operatorów.

Wiem że PLUS ma Pakiet na Turcję 1GB - 90zł , 2,5GB za 200zł...a pakiet "Orientalny", który jest na wszystkie kraje co w LifeCell to 500MB za 350zł szok i kosmos :lol: 500MB za 350zł z Plus VS 2GBz LifCell za 80zł :|
Więcej info tutaj o pakietach z Plus: https://bok.plus.pl/system/templates/se ... w-roamingu

W Play wygląda to ciut korzystniej jak na polskie realia: Pakiet Świat 300MB za 50zł lub 1GB za 100zł i to jest tylko na te kraje: Białoruś, Bośnia i Herzegowina, Chiny, Czarnogóra, Egipt, Izrael, Rosja, Serbia, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja , Ukraina, USA i jest to na 14 dni.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pazday lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 04 Lip 2021 15:44 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Niestety mój telefon nie obsługuje eSIM, nie mam też nikogo, kto mógłby mi przywieźć teraz kartę z Ukrainy. Czyli LifeCell odpada :P
Wciąż się zastanawiam jaka będzie najkorzystniejsza opcja. Najlepiej z naszych operatorów wypada Plus - 1 GB za 90 zł, ale ja mam telefon w Play, więc dla mnie i tak chyba korzystniej wyszłoby 1 GB za 100 zł w Play. Dużo. Pytanie czy istnieje jakaś tańsza opcja. Czy lokalnie nie będzie właśnie taniej? Tzn. kupno karty SIM w Turcji + pakiet? Tylko ile taka karta może tam kosztować i jaki pakiet wybrać?

@Darek M. ceny fajne, ale loty tylko w środę i sobotę - u mnie niestety nie da rady. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 04 Lip 2021 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Lokalne 100zł +/- i trzeba rejestrować
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Lip 2021 22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Tu raczej chodzi o net, dzięki któremu znajdziemy drogę, itp.
Taki awaryjny pakiet 500 MB sam planuję zdobyć, ale widzę, że słabo to wygląda :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Lip 2021 22:13 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Maps.me i po problemie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: O cenach kart sim
#14 PostWysłany: 04 Lip 2021 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Nie wiem czy mapy pomogą mi znaleźć dajmy na to autobus :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: O cenach kart sim
#15 PostWysłany: 10 Lip 2021 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Tak, jak ktoś pisał już wcześniej. Po upływie 30 dni ważność karty SIM, a właściwie pakietu się kończy. Odkupiłem kartę od jednego z forumowiczów i właśnie dziś, wracając do Polski, na lotnisku dostałem sms o treści 'Your ... has just expired'. Nie można jej w takim razie wykorzystać przy pobycie w Turcji np. w następne wakacje, pomimo prawie 5GB jeszcze do wykorzystania.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: O cenach kart sim
#16 PostWysłany: 14 Lip 2021 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
Jeśli chodzi o jakieś aktualne info, to kupowałem kilka dni temu w TurkCell kartę za 200 TRY z pakietem 20GB. O dziwo zadziałała na tym samym telefonie, co kupowana rok temu, choć byłem świadom, że może nie działać, bo podobnie to wygląda w Azerbejdżanie (konieczność uiszczenia podatku).

Mam dziwne wrażenie, że w różnych miejscach kraju, u tego samego operatora, otrzymać można inną ofertę.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
nelson 1974 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: O cenach kart sim
#17 PostWysłany: 15 Lip 2021 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
ghostwriter napisał(a):
Mam dziwne wrażenie, że w różnych miejscach kraju, u tego samego operatora, otrzymać można inną ofertę.


Też to zauważyłem będąc w czerwcu, co sprzedawca to inna cena.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
ghostwriter lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: O cenach kart sim
#18 PostWysłany: 25 Lip 2021 16:00 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 62
Ceny na te turystyczne pakiety są rzeczywiście różne. Ponad 350 TRY na lotnisku w Antalya, kupiłem w Mall of Antalya 220 TRY za Turkcell (za 170 TRY był Vodafon ale on ma podobno kijowy zasięg w niektórych miejscach) . Myślę że warto wydać te stówkę zwłaszcza jak się jedzie na objazdówkę i czasami jest potrzebny kontakt na lokalne numery( hotele, balony , transfery, wypozyczalnia) oraz oczywiście nawigacja . Mam na tej karcie 11 GB jeszcze , ważna do 9 sierpnia, jak ktoś potrzebuje na last minute to mogę sprzedać za 50 zl
Góra
 Profil Relacje PM off
katka256 lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 31 Gru 2021 14:48 

Rejestracja: 21 Maj 2019
Posty: 38
Jak ktoś ma wsparcie eSIM w telefonie i nie potrzebuje lokalnego numeru - https://esimdb.com/ (porównywarka ofert eSIM)

W Airalo używając kodu polecającego (-$3) albo WELCOME30 / TRY30 (-30%) można mieć 1Gb na 7 dni w Turcji za $1.5

Minus taki że działa na Turk Telecom.

Jak ktoś potrzebuje kodu na -$3: ELI701
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Lut 2022 00:41 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
Jako że jestem w Turcji to pierwsze co zrobiłem po przylocie i zakwaterowaniu to poszedłem do Vodafone. Pokazałem im ściągniętą ich ofertę w PDF czyli 20GB internetu, 1000 minut i ileś tam smsów. Za 40 lir. Tak było na ich stronie, że jest to specjalny pakiet dla turystów. A oni tylko na siebie popatrzeli i parsknęli śmiechem. Serio. Byłem w szoku. U nas taka reakcja byłaby nie do przyjęcia a tu spotkałem się nie pierwszy raz, że obsługa klienta potrafi z tego klienta zadrwić choć to pewnie nie jest wyśmianie tylko jeszcze nie umieją w profesjonalne podejście. Widziałem to też z innymi petentami więc to nie tylko ze mną. Jesteśmy nauczeni jako europejczycy do znacznie wyższej kultury obsługi klienta. Ale czemu się dziwić jak tutaj autobus jeżdzi cała szerokością dwupasmowej drogi i niemal celowo spycha inne auta trąbiąc przy tym ile wlezie a przejścia dla pieszych to tylko bazgroły na jezdni.
Wracając do meritum, nie ma kart dla turystów w Vodafone. Zgaduję, że w innych sieciach też nie będzie. Oferty ze stron operatorów należy traktować z przymrużeniem oka. Kartę jednak mi sprzedali, 400 lir za 20GB i 700 minut w kraju. Żadnych smsów ani połączeń międzynarodowych. 400 lir. Trwało to lekko godzinę zanim karta była aktywna. Jak ona działa? W Antalyi średnio, zrywało połączenie częściej niz w Alanyi. W Alanyi niby działa, strony działają, whatsapp działa. Jednak niemal nigdy nie działają mapy google, które cały czas twierdzą że jestem offline. Ale tu ogólnie mało co działa więc powoli się przyzwyczajam, że to kraj niespodzianek, jak coś zadziała to fajnie a jak nie to normalne. Wiele stron jest jakoś blokowanych, Allegro się wczytuje ale wszystko jest poprzestawiane i nie można się zalogować, niektóre strony jak poczta też potrafią się wysypać. Dlaczego nie wiem. Aby wszystko działało jak należy korzystam z polskiego VPNa. Trzeba kombinować.

A i jeszcze ciekawostka jak byłem w salonie vodafone to facet robotnik jak gdyby nigdy nic robił remont i ciął pilarką metalowe profile. Wonderful life.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group