Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2015 09:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Hej,

Buszowalam po forum, ale nie natknelam sie na ow temat.
Otoz zastanawiam sie czy warto wydobywac sie z lotniska w Perth (mam tam dwa stopovery ok. 6 godzin kazdy) i stad moje pytanie: prawdopodobnie podroz z lotniska kosztuje krocie i zajmuje troche czasu, wiec moze jest cos w poblizu wartego uwagi (jakies miejsce do spottingu tez robi!), zeby nie trzeba sie bylo kisic bez przerwy w terminalu. Nie wiem tez czy czasowo sie to oplaca (customs itp., nigdy wczesniej nie atakowalam Australijskich terenow).
Ktos, cos? :)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#2 PostWysłany: 30 Cze 2017 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Post stary, ale mimo to odpowiem ? @Kasica88 - czy opuściłaś lotnisko?
Z lotniska do CBD można się dostać w niecałą godzinę i za niewielkie pieniądze.
Co do czasu na lotnisku to po przylocie do Perth zeszło mi jakieś 30 minut, ale przyleciałem o 6 rano, później może być dłużej. Z drugiej wylatując z Perth na lot krajowy kolejki są niewielkie i idą sprawnie. Nie wiem jak z międzynarodowymi, 3 lata temu opuszczając Australię w SYD spędziłem ponad godzinę w kolejce (około 21).
Jeśli jednak zdecydujemy się na wyjście z lotniska to można to zrobić następująco:
z T1 i T2 jedzie autobus 380 na Elizabeth Quay - podróż trwa około 40 minut, autobus kursuje co 30 minut
z T3 i T4 jadą autobusy 40 i 935 - chociaż rozkład pokazuję w obu przypadkach około 40 minut to polecam linię 40 bo 935 jedzie przez mniejsze uliczki i częściej się zatrzymuje.
Rozkłady można znaleźć tu: http://www.transperth.wa.gov.au/Journey-Planner
W obu przypadkach bilet kosztuje 4,70$ i jest ważny przez 2 godziny (podróż powrotna musi się rozpocząć w ciągu dwóch godzinach od kupienia biletu) co teoretycznie wystarczy, żeby zrobić sobie zdjęcie przy rzece, zobaczyć panoramę CBD i wypić szybkie piwo nad rzeką. Jeśli mamy więcej czasu i chcemy kupić drugi bilet na powrót to dodatkowo można przepłynąć na drugą stronę rzeki albo przejść się do na obiad do Northbridge.
Jeśli macie więc chwilę czasu to warto się wyrwać do miasta ponieważ Perth jest bardzo przyjemnym i ładnym miejscem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sie 2017 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Będziemy w Perth pełne 2 dni. Z jednej strony wiem, że to dosyć mało na wyjazd poza miasto wypożyczonym samochodem a z drugiej strony czytam, że w samym Perth jest niewiele do zobaczenia no i że ponoć transport publiczny kuleje... W związku z tym mam pytanie, czy warto wypożyczyć na 2 dni samochód i "pokręcić" się po okolicy czy jednak zwiedzać miasto i jego najbliższe okolice "pieszo" korzystając z komunikacji publicznej. Czy ktoś ma w tym temacie większe doświadczenia niż kilkugodzinny stopover? ;)

Od tego co wybierzemy zależy też, jaki/gdzie nocleg zarezerwujemy... Będę wdzięczny za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2017 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@monroe Według mnie jak najbardziej jest co robić w Perth przez 2 dni. Według mnie must see jest Rottnest Island - nie jest to tania wycieczka ale wyspa jest przepiękna i quoki są słodkie :) Wieczór po wycieczce na Rottnest można wieczór spędzić we Fremantle - jesli trafisz w weekend jest tam fajny market, jeśli w tygodniu to i tak warto pokręcić się po knajpkach i odwiedzić browar Little Creatures. Drugi dzień zależny co lubisz, warto odwiedzić Kings Park, można pojechać na jakąś plażę (Cottesloe, Trigg), jak się lubi zwierzęta to jest zoo lub akwarium (jednak te nie umywają się do Sydney), można tez pojechać kawałek za miasto do Caversham Wildlife Park. Wieczorem polecam odwiedzić Leederville i Northbridge. Jeśli chodzi o komunikację to słabo może być wieczorami. Trzeba trzymać się pociągów bo one często i regularnie kursują (jest nawet kilka w nocy) a autobusy po 18 jeżdżą zdecydowanie rzadziej więc lepiej nie oddalać się od centrum wieczorem :) Dużo atrakcji opisała @singielka_1976 w tym wątku - perth-najbardziej-samotna-metropolia,834,103132 - jeśli masz jakieś pytania to pisz śmiało bo w Perth spędziłem trochę czasu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 26 Paź 2017 00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@MaciekM
Dzięki wielkie. Plan wygląda tak, że na lotnisku w Perth lądujemy o 16:20 w poniedziałek a samolot do Sydney mamy o 23:15 w środę. Na Rottnest Island musielibyśmy przeznaczyć cały wtorek a na Perth poświęcić tylko poniedziałkowy wieczór i generalnie całą środę (do mniej więcej 20:00). Myślisz, że w takim przypadku warto czy jednak wyspę odpuścić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Paź 2017 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@monroe Wyspy bym nie odpuszczał :) Polecałbym wam spanie w okolicach Northbridge - blisko do stacji Perth, CBD i Elizabeth Quay w zasięgu spaceru. Ja bym zrobił tak:
1. Poniedziałek wieczór - Kolacja w Northbridge - to takie China Town :) można coś dobrego i taniego znaleźć, a potem spacer na EQ zobaczyć CBD po zmroku. Jak będziecie mieli ochotę to można wziąć prom na drugą stronę, stamtąd po zmroku jest najładniejszy widok na miasto.
2. Wtorek rano - pociąg do Fremantle do przystani promo na Rottnest (można płynąc z EQ ale jest drożej). Na Rottnest polecam wziąć rower i objechać wyspę dookoła. Wieczorem spacer po Fremantle, kolacja w jakiejś knajpie rybnej i piwo w Little Creatures.
3. Środa rano wyjazd na plażę (Trigg trochę daleko, ale warto - a jeśli coś bliżej to Cottesloe), po południu wycieczka do Kings Park (ogromny park z pięknym widokiem na miasto i ciekawym ogrodem botanicznym). Przed samym wyjazdem polecam burgera w V-Burger na EQ, w Woolworths często na drugiej stronie paragonu jest kupon na drugiego burgera gratis więc macie 2 pyszna burgery za około 15 AUD.
Co do poruszania się po mieście to zajrzyjcie na stronę http://www.transperth.wa.gov.au/ jest wyszukiwarka połączeń i cennik biletów (policzcie czy całodzienny albo grupowy nie będzie się wam bardziej opłacał), na miejscu ściągnijcie też aplikację Transperth
Jak coś niejasne, albo masz inne pytania to chętnie pomogę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Lis 2017 01:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@MaciekM
Dzięki za podpowiedzi, ciekawy plan :) Nocleg mamy zarezerwowany w hotelu w West Perth przy Murray Street więc całkiem niedaleko do centrum.
Skoro tak namawiasz na Rottnest to chyba skorzystamy - wiesz może czy ceny biletów na prom (Rottnest Express?) warto kupować z wyprzedzeniem czy wystarczy nawet kilka dni przed podróżą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Lis 2017 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@monroe Hmm, z jednej strony to środek sezonu, ale z drugiej będziecie tam w środku tygodnia. Musisz sobie poobserwować stronę Rottnest Express i popatrzeć na dostępność miejsc. Ja kupowałem z dnia na dzień ale to było w kwietniu. W zeszłym roku na lotnisku były dostępne książeczki z różnymi zniżkami, na Rottnest było chyba 10%. Ja kupowałem pakiet z rowerami i użyłem takiego kodu - można zaoszczędzić kilkanaście $. Generalnie w Australii bardzo często można znaleźć jakiegoś grupona albo inny kod na różne atrakcje, dlatego możesz wcześniej zrobić sobie takie rozeznanie.

PS. Rottnest Island to jedyne miejsce gdzie udało mi się przez 7 miesięcy pobytu a Australii spotkać węża :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
monroe uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Sty 2018 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@MaciekM

Wielkie dzięki za przekonanie nas do odwiedzenia Rottnest Island! Piękna wyspa, bajkowe krajobrazy, niesamowite plaże (spokojnie można znaleźć takie na których pobędziemy całkowicie sami), stosunkowo mało turystów nawet w sezonie. Oczywiście najlepiej wypożyczyć rower i pojeździć sobie po wyspie. Dawno tak nie wypoczęliśmy jak na Rottnest, polecam każdemu kto będzie w okolicach Perth więcej niż jeden dzień.

Najtaniej kupić bilety na prom (Rottnest Express) na wtorek (Telethon Tuesdays) - 59 AUD / osoba z wypożyczeniem roweru. Promocja jest przedłużana co miesiąc.

Co do Perth - niestety mieliśmy pecha i w dniu naszego przyjazdu (15 stycznia) w mieście były niespotykane w styczniu opady deszczu (w tym dniu podobno ok. 100 mm przy średniej na cały miesiąc ok. 10 mm - info z lokalnej gazety). Następnego dnia cały dzień spędziliśmy na Rottnest (piękna pogoda, w Perth było nadal duże zachmurzenie mimo, iż wyspa jest oddalona tylko kilkanaście kilometrów od lądu). Samo miasto podobało się nam jednak mniej niż Melbourne, Sydney czy nawet Brisbane. Kuriozalny jest ten plac do mini golfa w samym centrum metropolii... ;)

Elizabeth Quay nie robi aktualnie dobrego wrażenia - jest wielkim placem budowy i nie zmieni się to w najbliższym czasie (http://thetowersperth.com.au/the-towers/). Byliśmy na burgerach w V-Burger (widziałem też Twoją recenzję na Tripadvisor :) ) ale szczerze mówiąc trochę się zawiedliśmy, bardziej smakowały nam jednak w sieciówce Grill'd w innych miastach (chociaż akurat bułkę mają rewelacyjną). Chyba najbardziej podobał się nam Kings Park - pozdrowienia dla Magdy po wypadku samochodowym (jeśli to czyta), której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia ;)

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group