Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 20 Gru 2017 18:23 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
cccc napisał(a):
Kolejne 2 weekendy spedzone w NY byly mega, przy czym ten pierwszy polaczylem z Montrealem.
BA zgubilo mi walizke, ktora odnalazla sie dopiero po kilku dniach, ale to inny temat.
Znow nie udalo mi sie zrealizowac 2 planow, pospacerowac po Central Parku, jak rowniez przejsc przez Brooklyn Bridge, mimo iz hotele byly blisko, za to zwiedzilem rozne restauracje i bary, miedzy innymi roofbar 230 Fifth w ta sobote, skad jest wspanialy widok na Empire.
Mile wspominam fajne spotkanie z kolega @kubaa96.
Podobala mi sie dinner cruise ze wspanialym skyline, muzyka live na pokladzie oraz wysmienita kolacja.
Fajnie zobaczyc ladnych i bogatych ludzi w niektorych restauracjach, np. w jednej z moich ulubionych restauracji "The Palm", gdzie za kazdym razem dostaje moje ulubione miejsce. :)
W ostatni weekend troche padal snieg i NY wygladal magicznie w bialej szacie, ale szkoda ze nie polezal.
Mozna wtedy spotkac Krolewne Sniezke, albo dobra wrozke spelniajaca zyczenia. :D
Udalo mi sie zwiedzic Bank Rezerwy Federalnej oraz American Museum of Natural History.
Bylem na 4 przedstawieniach: Chicago, Miss Saigon, Aladdin i Christmas Spectacular i warto bylo.
Poza tym poznalem 2 sympatyczne Niemki, pracujace dla AA i troche zwiedzalismy wspolnie, miedzy innymi Top of the Rock wieczorem.
Na pewno przyjemniej zwiedzac w towarzystwie anizeli samemu.

W poniedzialek rano, niedaleko mojego hotelu przy Time Squere terrorysta zdetonowal bombe, 4 osoby ranne:

https://www.washingtonpost.com/news/pos ... 25640b0b95

Prezydent Trump zada kary smierci dla oprawcy, chce zmienic przepisy imigracyjne oraz powstrzymac program laczenia rodzin dla przyjezdnych.
Mialem wrazenie, ze nikt az tak bardzo sie nie przejmowal i zycie toczylo sie dalej.
Nie tak dawno, 31.10.2017 inny terrorysta przejechal pick-upem ludzi na Manhattanie, 8 osob zginelo, 4 ciezko i 5 rannych.
Byl to pierwszy atak terrorystyczny z osobami smiertelnymi w NY po 11 wrzesnia 2001.

A jak ktos bedzie odczuwal przesyt tego fascynujacego miasta, ktore nigdy nie zasypia, to polecam wypad na spacer poza miasto do przepieknego Bear Mountain State Parku.
W sumie spedzilem juz 4 wyjatkowo fantastyczne weekendy, przyznam ze to miasto mnie mocno zaskakuje i za kazdym razem odkrywam na nowo.
Wiele sie jeszcze dzialo, ale tak krotko w telegraficznym skrocie. :D
Dobrej nocki.



Jechałem niedługo po tym zamachu metrem i podawali info, że się nie zatrzymamy na Times Square w związku z policyjnym śledztwem tam prowadzonym. Wtedy jeszcze nie wiedziałem co się stało. I tak w zasadzie zacząłem przygodę ze zwiedzaniem Nowego Jorku. Jeżeli chodzi o Chicago to osobiście mi się podobało. Pierwsza moja styczność z broadway'em.
Co do rooftop baru wspomnianego przez Ciebie - właśnie gdzieś ktoś go polecał tutaj na forum dzięki temu udało mi się tam wbić i to jeszcze na happy hour gdzie za 6$ mogłem napić się piwka, i podziwiać piękne widoki przy świątecznych nutkach. :D

Pozdrawiam ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#82 PostWysłany: 20 Gru 2017 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Szkoda, ze nie bylo mojego ulubionego browarka Bronx Pale Ale, ale mieli za to inny browarek Goose Island IPA w cenie $9, de facto z Chicago, ktory tez jest na mojej liscie. :)
Poznalem ciekawych ludzi, mozna sie dowiedziec wiele ciekawych rzeczy, szczegolnie o nastawieniach ludzi do pana prezydenta.
Tutaj zdjecia z tego roof baru, fajnie ze padal snieg, bylo tak bardziej magicznie, szczegolnie z tymi igloo na dachu. :)
Dla takiego milosnika polarnych klimatow jak ja specjalna, dodatkowa atrakcja. :D
Musialem tylko poczekac, az majestatyczny Empire raczy wylonic sie sposrod chmur.
Załącznik:
rb2.JPG

Załącznik:
rb.JPG

Załącznik:
rb3.JPG


Pozdrawiam i milego wieczoru.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 02 Sty 2018 00:02 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
[quote="wawaking"]Witam szukam porady czy warto odwiedzić muzeum 9/11?
Widzę że są 4 opcje
1-9/11 muzeum i memorial za 26$
2- 9/11 tribute muzeum,gallery admision i walking tour za 25$
3- 9/11 tribute muzeum gallery admision
4-Ground Zero Museum Workshop hands on 9/11 tour za 25$
Którą opcję wybrać? Czym to sie różni?

Tribute to faktycznie muzeum oddalone kawałek od G0, niewielkie, kameralne, filmy z 9/11, kilka gablot z rzeczami z tego dnia. Reszta to wspomnienie ofiar i miejsce do podzielenia się swoją refleksją.

Czy warto - myślę że tak, szczególnie że po tylu latach filmiki przypominają dość gwałtownie tamten dzień.

Można kupić bilety na Grouponie w niezłej cenie. Regularna cena dla osoby dorosłej to chyba 15$
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:26 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
co do 9/11 to opcja warta przemyslenia sa darmowe wtorki :) dla zainteresowanych:

https://visit.911memorial.org/WebStore/ ... at1&C=fat2
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 30 Sty 2018 14:08 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Zastanawiam się nad NEw Your Pass, 5 dni. Jest niby promo 18% off za $253.38

https://www.newyorkpass.com/new-york-pass-prices.php

Czy to rzeczywiście niższa cena od standardowej, czy tzw. ' chwyt marketingowy'? Wylot mam w kwietniu więc teoretycznie nie musiałbym kupować ale jak taniej to czemu nie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 30 Sty 2018 14:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
OSK napisał(a):
Zastanawiam się nad NEw Your Pass,
Czy to rzeczywiście niższa cena od standardowej, czy tzw. ' chwyt marketingowy'?

Oczywiscie, ze chwyt marketingowy, ta cena z ta znizka jest pokazywana od przynajmniej roku czasu, ale prawie w kazdym m-cu special offer. 8-)
Poczekaj do lutego i sam zobaczysz, ze sie nie zmieni.
Welcome to NYC!

Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 30 Sty 2018 14:30 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
@OSK zrob sobie liste rzeczy, ktore chcesz zobaczyc, uloz sobie wstepny plan rozkladajac na ilosc dni, ktore bedziesz w NYC. zobacz ile jest platnych atrakcji i ile za nie zaplacisz bez nyp. zrob rachunek i sprawdz czy aby na pewno nyp Ci sie bedzie oplacal :) moze wystarczy krotszy, niektore atrakcje NYC da sie zobaczyc za free :)
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 30 Sty 2018 14:33 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Ok, ale jeśli dużo czasu zaoszczędzę na stanie w kolejkach to jest to dla mnie duży plus, nawet ja atrakcje wyjdą w tej samej cenie. Pytanie czy na pewno ten czas zaoszczedzę..

@cccc ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 30 Sty 2018 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@OSK, wydaje mie sie, ze sam powinienes przekalkulowac, na przejechanie busem hop-on/off do atrakcji traci sie sporo czasu, duzo szybciej podjechac metrem. ;)
Poza tym na takie atrakcje, jak np. WTC nie funkcjonuje.
W moim przypadku 3-dniowy New York Pass sie nie oplacil i tutaj opisalem:

nowy-york-3-dniowy-plan-zwiedzania,761,107051?start=40#p946518

Pozdrawiam i zycze udanego pobytu.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 27 Kwi 2018 17:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
W ubiegly weekend udalo sie polaczyc Reykjavik i NY.
Ciekawe, ze zarowno w Reykjaviku jak i NY byla ta sama temp. 8 stopni, a wiec nie bylo szoku termicznego, tak jak z minius 22 w Kirunie do goracej pystyni w okolicy Salalah. :D
Zmarzlem troche podczas podrozy otwartym helicopterem (bez drzwi i okien) nad tym fascynujacym miastem, gdyz bylem za letnio ubrany.
Troche sie balem po tej niedawnej katastrofie smiglowca, ktory spadl do wody w NY.
Tym razem grasowalem po jednej z moich ulubionych dzielnic: "Greenwich Village", nazywanej "West Village" lub po prostu "Village".
Za kazdym razem mialem wrazenie, ze w "Village" czas przebiega inaczej i ludzie sa bardziej wyluzowani.
Dzielnica ta ma chyba najbardziej europejski charakter z calego Manhattanu.
Zawitalem rowniez do Chelsea Market, niedaleko od mojego hotelu.
Mozna tu kupic wysmienite przyprawy, oszamac niemieckie kilebaski, wypic jedno z najlepszych esspresso w calym NY, jak rowniez zamowic lobstera czy skosztowac wysmienitej azjatyckiej kuchni ze swiezymi owocami morza. :)
W niedziele rano moglem uczestniczyc we Mszy Sw. w Kosciele Santuario de Nuestra Señora de Guadalupe en San Bernardo, 328 W 14th St. :)
Uwielbiam Msze Sw. w jezyku español, szczegolnie z akcentem poludniowo-amerykanskim. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 30 Kwi 2018 17:18 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
LadyMakepeace napisał(a):
Na 3 dniowy pobyt wybrałabym zdecydowanie:
- wjazd nocą na któryś z wieżowców (One WTC, Rockeffeler lub Empire), osobiście Empire mnie rozczarowało, byłam na wszystkich trzech i najlepszy widok za dnia był z One WTC, nocą może być Empire)
- Times Square (też NOCĄ!)
- Central Park (ale ja byłam latem i dwóch dni nie wystarczyło na przejście całego)
- Metropolitan Museum of Art (ale to też 2-3h minimum plus piękny widok na Central Park z dachu)
-MUSICAL NA BROADWAY'U!! Ja byłam na Cirque du Soleil i się zakochałam!!
- spacer po moście Brooklińskim
- rejs na Staten Island mnie rozczarował, tak jak Statua Wolności
- Flatiron Building (wysiadasz z metra, robisz fotę, jedziesz dalej ;-)
Pozostałe atrakcje: Natural History Museum, Wall Street nie koniecznie, NHM lepsze w Londynie.
New York Pass napewno opłaca się kupić.

Wszystko zależy czy chcesz biegac i "zaliczać" jak najwięcej. Atrakcje które mnie interesują i które mogę rozłożyć na tydzień musiałbym zobaczyć w ciągu 3 dni, cena ta sama
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 30 Kwi 2018 17:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
LadyMakepeace napisał(a):
wjazd nocą na któryś z wieżowców (One WTC, Rockeffeler lub Empire), osobiście Empire mnie rozczarowało, byłam na wszystkich trzech i najlepszy widok za dnia był z One WTC, nocą może być Empire)

Kazdy moze postrzegac inaczej, ja mam sentyment do Emire i szyby nie przeszkadzaja, jak w WTC.
Top of the Rock ma jedna zalete, ze widac Empire.

LadyMakepeace napisał(a):
- spacer po moście Brooklińskim

Podczas mojego ostatniego pobytu chcialem sie przespacerowac po poludniu po moscie Brooklinskim, ale byla masa ludzi i coroz przejezdzaly rowery.
Jedna pani w b. niegrzeczny i niski sposob wjezdzala rowerem od tylu w ludzi. :mrgreen:
Nie podobalo mi sie i musialem zawrocic.
Uwielbiam NY noca, albo zima, kiedy spadnie snieg i jest zimno, wtedy nie ma duzo ludzi. :D

LadyMakepeace napisał(a):
-MUSICAL NA BROADWAY'U!! Ja byłam na Cirque du Soleil i się zakochałam!!

Rozumiem, na przedstawieniu "Chicago" bylem 2 x w odstepie po roku, podobalo mi sie, ze drugim razem byla inna obsada. :D

LadyMakepeace napisał(a):
New York Pass napewno opłaca się kupić.

W moim przypadku sie nie oplacil, ale pomijam, nie raz walkowane na forum.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 30 Kwi 2018 23:26 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Co do tarasów widokowych, ranking wg mnie:

1. Top of the rock
2. Empire
3. WTC

WTC - niestety straszne szyby, z refleksem - zdjęć się tam raczej nie da dobrych zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 01 Maj 2018 02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Z helicoptera:

najciekawsze-zdjecie-z-wyprawy,135,17746&p=1076239&hilit=helicoptera#p1076239

Widok z Empire:
Załącznik:
Empire.JPG
Empire.JPG [ 299.87 KiB | Obejrzany 1612 razy ]


Widok z Top of the Rock:
Załącznik:
Top_of_the_Rock.JPG
Top_of_the_Rock.JPG [ 140.2 KiB | Obejrzany 1612 razy ]


Widok z WTC:
Załącznik:
WTC.JPG
WTC.JPG [ 320.06 KiB | Obejrzany 1612 razy ]
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 04 Maj 2018 17:12 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Top of The Rock za 25EUR

https://www.klook.com/activity/2964
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 09 Maj 2018 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Nie wiem kiedy byliście na Top of The Rock, ale niestety słynny widok na Central Park niestety trochę się zdezaktualizował.

Było :
Załącznik:
false.JPG
false.JPG [ 204.36 KiB | Obejrzany 1493 razy ]

Jest :
Załącznik:
real.jpg
real.jpg [ 107.23 KiB | Obejrzany 1493 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#97 PostWysłany: 03 Lip 2018 14:59 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 39
Loty: 50
Kilometry: 137 825
Hej,
Szybkie pytanie bo jestem wlasnie w ny i chcialem kupic bilety na jakis spektakl na broadwayu i kojarze ze ktos pisal o jakiejs drugiej budce z biletam typu last minute innej niz na time squer . Czy jest ktos w stanie mi pomoc ze zlokalizowaniem tej budki?
Dzieki z gory
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 03 Lip 2018 15:03 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 560
niebieski
Było juz w tym wątku

Pod tym linkiem znajdziesz

https://www.tdf.org/nyc/8/Locations-Hours
Góra
 Profil Relacje PM off
kacperb uważa post za pomocny.
 
      
#99 PostWysłany: 28 Lip 2018 15:35 

Rejestracja: 28 Lip 2018
Posty: 1
Czy mając new york pass trzeba rezerwować bilet na mecz yankesów? Czy wystarczy w dniu meczu okazać go w kasach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 17 Paź 2018 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@adrian92, a sprawdzales czy jest w atrakcjach?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group