Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Transakcje mogą być rozliczane w salda w walucie transakcji, EUR lub PLN.
1. Transakcja w walucie rachunku - bezpośrednio z salda w danej walucie.
2. Transakcja w USD, GBP:
- z salda EUR: kurs średni NBP (użyty dwa razy: najpierw na PLN, potem na EUR),
- z salda PLN: kurs średni NBP.
3. Transakcja w EUR:
- z salda PLN: będzie albo po kursie NBP albo po kursie Aliora - ciężko powiedzieć, bo w regulaminie takiej opcji nie przewidziano.

4. Transakcja w innej walucie:
- z salda EUR: kurs Mastercard,
- z salda PLN: kurs Mastercard do przeliczenia waluty transakcji na EUR, kurs Aliora do przeliczenia EUR na PLN - opcja niekorzystna.

Regulamin:
download/file.php?id=200624

Oficjalny kalkulator przeliczników na stronie Kantoru:
https://kantor.aliorbank.pl/kalkulator-transgraniczny

Uwaga! We wszystkich ofertach Aliora (także w Kantorze) karta zablokowana przez klienta jest automatycznie zamykana po 28 dniach.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 83  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 02 Lip 2015 01:11 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Masz rację, źle się wysłowiłem. Chodziło mi o walutę lokalną (inną niż PLN).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Korfu za 1538 PLN. Wylot z Warszawy
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
#182 PostWysłany: 10 Lip 2015 14:43 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
jeżeli założyłem dopiero konto to muszę teraz na nie przelać jakieś pieniądze czy mogę to zrobić później?
moje konto złotówkowe może służyć jako normalne konto osobiste, prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 10 Lip 2015 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie musisz przelewać. Konto złotówkowe może służyć jako zwykłę konto, jednak do niego karty nie wyrobisz, więc tylko przelewy lub wpłaty/wypłaty w oddziale.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 12 Lip 2015 14:57 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Orientujecie się, czy jeżeli wypłacę euro z karty eurowej w polskim bankomacie Euronetu, to nie pójdzie przewalutowanie EUR <-> PLN <-> EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 12 Lip 2015 15:26 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Pójdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 14 Wrz 2015 20:10 

Rejestracja: 09 Gru 2014
Posty: 4
Loty: 25
Kilometry: 49 286
Hej,

założyłem sobie specjalnie konto w kantorze, żeby kupić bilety. Jednak po wpisaniu danych z karty wyskakuje mi komunikat
Kod:
We are sorry, but some or all credit card types are not available with this booking.

Wybieram z listy oczywiscie Mastercard i w opisie mają napisane, że akceptują debetówki.
Dzwoniłem też do banku i dowiedziałem się, że do nich nawet nie dochodzi zapytanie o płatność. Próbowałem również zakupu telefonicznego przez Call Center, ale wyszło to samo.
Płatności próbuję dokonać na stronie linii lotniczych Ethiopians Airlines.
Wychodzi na to, że chyba mi zostanie tylko spróbować kupić bilety u pośrednika :(. Tak więc niestety nie jestem jak na razie zadowolony kantoru.
Pozdrawiam, Piotr.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 15 Wrz 2015 08:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Niezadowolony to możesz być z Ethiopian airlines bo to ta linia nie dopuszcza płatności ;) Ale nic straconego - często na stronie pośredników bilety są tańsze niż na stronie linii lotniczych - warto poszukać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Wolny lubi ten post.
 
      
#188 PostWysłany: 15 Wrz 2015 21:17 

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 147
Loty: 2
Kilometry: 3 770
Dokładnie, to nie jest wina alior banku, tylko linii lotniczych.
Ja jestem bardzo zadowolony z tego kantoru, mają bardzo spoko kursy, szczerze polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 21 Wrz 2015 13:00 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Pozwolę sobie dodać swoją opinię na temat kantoru i karty które założyłem między innymi po lekturze forum. Konto w GBP i karta również w GBP - zgodnie z tabelą opłat i prowizji pierwsza wypłata z bankomatu z granicą bezpłatnie więc ląduje w Londynie idę do bankomatu - wypłacą karta w GBP z bankomatu 80 GPB - dziś włączam komputer sprawdzam tranzakcję i mam 82,66 GBP - jak to? Wybrałem 80 a mam 82,66? czytam dalej - przewalutowanie - nic nie rozumiem, założyłem konto, założyłem kartę własnie po to żeby tego uniknąć - dzwonie na infolinie - pan mówi że bankomat nie był online, że to od nich nie zależy tylko od operatora bankomatu itd i pytam po jaką cholerę piszą że bez opłat? Co mnie jako klienta obchodzi ich rozliczenie z operatorem bankomatów i mastercard? Ja mam szukać bankomatu online? Jak mam to sprawdzić??? Jest to śmieszna kwota ale w skali większej ilości klientów już tak śmiesznie się nie robi poza tym lubię wiedzieć ile zapłacę i nie lubię czuć się oszukany. W mbanku przynajmniej wiem że za przelew przychoodzący płacę, że w drugim roku uzytkowania karty płacę ale nie mam niespodzianek tego typu. Czy ktoś miał z kantorem podobne sytuacje ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 21 Wrz 2015 13:21 

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 4
eroberto1 napisał(a):
Pozwolę sobie dodać swoją opinię na temat kantoru i karty które założyłem między innymi po lekturze forum. Konto w GBP i karta również w GBP - zgodnie z tabelą opłat i prowizji pierwsza wypłata z bankomatu z granicą bezpłatnie więc ląduje w Londynie idę do bankomatu - wypłacą karta w GBP z bankomatu 80 GPB - dziś włączam komputer sprawdzam tranzakcję i mam 82,66 GBP - jak to? Wybrałem 80 a mam 82,66? czytam dalej - przewalutowanie - nic nie rozumiem, założyłem konto, założyłem kartę własnie po to żeby tego uniknąć - dzwonie na infolinie - pan mówi że bankomat nie był online, że to od nich nie zależy tylko od operatora bankomatu itd i pytam po jaką cholerę piszą że bez opłat? Co mnie jako klienta obchodzi ich rozliczenie z operatorem bankomatów i mastercard? Ja mam szukać bankomatu online? Jak mam to sprawdzić??? Jest to śmieszna kwota ale w skali większej ilości klientów już tak śmiesznie się nie robi poza tym lubię wiedzieć ile zapłacę i nie lubię czuć się oszukany. W mbanku przynajmniej wiem że za przelew przychoodzący płacę, że w drugim roku uzytkowania karty płacę ale nie mam niespodzianek tego typu. Czy ktoś miał z kantorem podobne sytuacje ?


A czy ty jesteś pewny, że transakcja już Ci się rozliczyła? W Alior Bank zdarza się, że dopóki transakcja wisi jako blokada to zajęta jest większa kwota środków a "opis" transakcji sugeruje , że dochodzi do przewalutowań. Po jej rozliczeniu z rachunku ściągana jest kwota prawidłowa.

Jeżeli rachunek był w GBP i transakcja jest w GBP to na koniec na pewno Alior Bank nie obciąży cię przewalutowaniem! Może się zdarzyć, że ściągną ci z konta więcej niż "wybrana" kwota ale nie będzie to wina przewalutowania ale ewentualnych dodatkowych opłat, które narzuci bankomat (w wielu krajach jest tak, że wypłaty bynajmniej nie są darmowe a opłaty naliczane są przez operatora bankomatu a nie jak u nas przez bank).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 21 Wrz 2015 13:53 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
eroberto1 napisał(a):
Pozwolę sobie dodać swoją opinię na temat kantoru i karty które założyłem między innymi po lekturze forum. Konto w GBP i karta również w GBP - zgodnie z tabelą opłat i prowizji pierwsza wypłata z bankomatu z granicą bezpłatnie więc ląduje w Londynie idę do bankomatu - wypłacą karta w GBP z bankomatu 80 GPB - dziś włączam komputer sprawdzam tranzakcję i mam 82,66 GBP - jak to? Wybrałem 80 a mam 82,66? czytam dalej - przewalutowanie - nic nie rozumiem, założyłem konto, założyłem kartę własnie po to żeby tego uniknąć - dzwonie na infolinie - pan mówi że bankomat nie był online, że to od nich nie zależy tylko od operatora bankomatu itd i pytam po jaką cholerę piszą że bez opłat? Co mnie jako klienta obchodzi ich rozliczenie z operatorem bankomatów i mastercard? Ja mam szukać bankomatu online? Jak mam to sprawdzić??? Jest to śmieszna kwota ale w skali większej ilości klientów już tak śmiesznie się nie robi poza tym lubię wiedzieć ile zapłacę i nie lubię czuć się oszukany. W mbanku przynajmniej wiem że za przelew przychoodzący płacę, że w drugim roku uzytkowania karty płacę ale nie mam niespodzianek tego typu. Czy ktoś miał z kantorem podobne sytuacje ?

ewentualnie byles ofiara podwojnego przewalutowania, korzystam z kart aliora i kantoru od samego ich poczatku. W hiszpani oplata za samochod w karcie EUR oplata sciagnieta w pln przewalutowana 2 x na euro... Wyplata w bankomacie na majorce w euro, w rozliczeniu przewalutowanie z euro na pln i z pln z powrotem na euro... jakim cudem bankomat z karty euro przewalutowuje sam w sobie na pln? bank nic sobie z teog nie robi mowiac ze to wina bankomatow oni od wszystkiego umywaja rece... srednie swiadcza usugi a osbluga klienta na żenującym poziomie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 21 Wrz 2015 14:02 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
nie spotkałem się nigdzie na świecie, aby bankomat doliczał prowizję bez pytania o zgodę.
Jesteś pewien, że nie nacisnąłeś OK nie czytając komunikatów na ekranie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 21 Wrz 2015 14:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
opo napisał(a):
nie spotkałem się nigdzie na świecie, aby bankomat doliczał prowizję bez pytania o zgodę.
Jesteś pewien, że nie nacisnąłeś OK nie czytając komunikatów na ekranie?


Oczywiście ze czytałem komunikaty , pan na infolinii tłumaczył mi ze to dlatego ze bankomat był offline i rozliczenie nastąpiło po 2 dniach po kursie PLN mastercard ale ja sie pytam skąd tam wogole złotówki jak ja mam konto i kartę w Funtach ? Mnie jako konsumenta nie interesują rozliczenia pomiędzy operatorem bankomatów a bankiem i to czy bankomat jest online czy nie , ja zakładam konto walutowe i kartę walutowa zeby tam wpłacić kasę i nią dysponować poza granicami nie ponosząc właśnie kosztów nie atrakcyjnych stawek przewalutowania , po co mi wogole ta karta ? Równie dobrze mógłbym wypłacić z karty w PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 21 Wrz 2015 14:25 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Po prostu miałeś pecha i tyle, korzystam ze wszystkich trzech kart Aliora od dobrych dwóch lat i jeszcze nie zdarzyła mi się taka sytuacja, a wypłacałem w 15+ krajach Europy. Nie warto po jednej wpadce rezygnować z ułatwiania sobie życia (i oszczędzania).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 21 Wrz 2015 14:54 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Kilkakrotnie wybierałem kasą za pomocą kart kantoru Aliorbanku w Rumunii i tam za każdym razem bankomat informował mnie o przewalutowaniu. Niestety w przypadku Banca Transilvania jesli się nie zaakceptowało przewalutowania to nie można było zrealizować transakcji. Proponowany kurs wydawał się niekorzystny a dodatkowo obawiałem się podwójengo przewalutowania.
W sąsiednim bankomacie banku BRD bez problemu wypłaciłem żądaną kwotę i taką mi ściągnięto z konta (oczywiście karta w USD i tylko przewalutowanie Mastercarda RON -> USD).

Na Węgrzech wypłaty bez problemu i bez pytania o przewalutowanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:02 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
H778 napisał(a):
Po prostu miałeś pecha i tyle, korzystam ze wszystkich trzech kart Aliora od dobrych dwóch lat i jeszcze nie zdarzyła mi się taka sytuacja, a wypłacałem w 15+ krajach Europy. Nie warto po jednej wpadce rezygnować z ułatwiania sobie życia (i oszczędzania).


Cenie sobie jasne i przejrzyste zasady i nie dopuszczam pecha w takich sytuacjach :) Oczywiście karta ułatwiła mi też życie podczas korzystania np z komunikacji miejskiej w Londynie i robienia zwykłych zakupów ale w przypadku bankomatu pozostał niesmak i czekam na pisemną odpowiedź Aliora
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 21 Wrz 2015 16:16 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1852
srebrny
podziel się tym co odpiszą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 25 Wrz 2015 10:34 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Jak to jest z wypłacaniem kasy za polecenie? Max do dziś powinienem dostać, a nic nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 04 Paź 2015 11:21 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
opo napisał(a):
podziel się tym co odpiszą


dziękuję za przesłaną wiadomość.

Uprzejmie informuję, że dla transakcji kartowej z dnia 18.09.2015 r. nie dotarło do nas zapytanie autoryzacyjne w walucie GBP. Zapytanie dotarło na kwotę 454,31PLN, w związku z czym środki zostały przeksięgowane na walutę rachunku z PLN na GBP.

Przewalutowanie odbyło się zgodnie z zasadami regulaminu kart płatniczych, po kursie kupna dewiz 5,4944 obowiązującym w Alior Banku z dnia 18.09.2015 r.: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-info ... 2015-09-18

Karta w GBP, bankomat w Londynie a zapytanie w PLN i przewalutowanie mimo że założyłem kartę specjalnie w GBP żeby uniknąć przewalutowania.... Ale już mi się nie chce z nimi szarpać, zobaczymy jak będzie kolejnym razem....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 11 Paź 2015 18:15 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Wlasnie sprawdzilem kursy na stronie kantoru.
EUR i GBP-kupno, odpowiednio 4,2673 i 5,7705

Serio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1650 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 83  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group